Esileht Tööelu, raha ja seadused. Isikliku kasutusõigusega kinnisvara ostmine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Isikliku kasutusõigusega kinnisvara ostmine

Postitas:
Kägu

Mind huvitab üks elamispind, millele jääb pärast müüki kohtutäituri poolt kehtima isiklik kasutusõigus.
Tänu sellele on see müügis võileivahinnaga ja kuna mul seda otseselt lähitulevikus vaja pole, siis võiks isegi kasutusõigusega osta ja lasta seal inimesel elada mingid aastad.
No ütleme, et tegu on vanema inimese kasutusõigusega, kes võiks siis minu poolest seal oma elu lõpuni edasi elada.

Aga tausta lähemalt uurides selgus, et kasutusõigus on seatud 20-aastasele noormehele. Tundub selline skeemitamine, tegu on ilmselt võlgniku perekonnaliikmega, kellele on kasutusõigus nutikalt vormistatud, et perekonda sellest korterist välja tõsta ei saaks.

Olen lugenud, aga tundub, et sellisel juhul mingit head varianti pole, kuidas sellest kasutusõigusest ikkagi lahti saaks. Järgmiseks 50 aastaks korterit osta ja lasta seal kellelgi elada ei ole ka mõtet.

– Kas kellelgi on kogemusi, kas sellisel juhul on üldse mingi võimalus kasutusõigusest vabaneda?
– Kui selline korter siiski osta, siis kas kasutusõiguse omanikul on kohustus jooksvate eluasemega seotud kulude eest tasuda või võib hoopis tekkida olukord, kus uus omanik maksab ka nende arved, et nad lahedalt elada saaksid?

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kasutusõigus ongi kasutamise õigus, ja kui lepingus pole kuupäevalist teavet, siis lõppeb kasutusõigus nii, et notar koostab lõpetamise otsuse.

ühel noormehel on õigus korteris elada, mis tähendab, et ainult ühel isikul on see õigus.

tervise huvides ei kaalu odav kinnisvara seda jama, mis kaasneb sees elava inimesega.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ühel noormehel on õigus korteris elada, mis tähendab, et ainult ühel isikul on see õigus.

Haa, otsin ühte väikelinna pikemat aega juba korterit ja selle teema peale läksin taas vaatama, kas on müügile midagi tulnud. Ja esimest korda näen, seal on ka müügil nüüd isikliku kasutusõigusega korter. Ei ole sama, mis teemaalgatajal, 42-aastane on see kasutusõiguse saaja. Aga igal juhul on seal selgelt öeldud, et ka pereliikmed võivad seal elada:

Õigustatud isikul on õigus kasutada elamiseks korteriomandi reaalosaks olevat eluruumi; õigustatud isik võib tema kasutusse jäävasse eluruumi majutada oma perekonnaliikmeid, samuti isikuid, keda on vaja tema eest hoolitsemiseks. Kasutusõiguse kustutamiseks piisab õigustatud isiku surma tõendamisest.

Ei iial ei ostaks sellist korterit. Ise seda ju kasutada ei saa, kui see inimene seal sees elab koos oma pereliikmetega. Ja seda siis kuni inimese surmani, mitte mingi mõistlik tähtaeg.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oleks sellise kinnisvara väärtus selge null. Iial ei ostaks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ostaks ka, jama liiga palju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tuttaval selline situatsioon, kus vanem tegi testamendi tütardele, jagamiseks siis korter. Aga, nö kasuisal õigus sees elada elu lõpuni (pole väga vana inimene).

Selge, kasutada nad seda korterit ei saaks. Aga – kui kasuisa jätaks kommunaalid maksmata, kellelt siis need sisse nõutaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

liiga loterii

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tuttaval selline situatsioon, kus vanem tegi testamendi tütardele, jagamiseks siis korter. Aga, nö kasuisal õigus sees elada elu lõpuni (pole väga vana inimene).

Selge, kasutada nad seda korterit ei saaks. Aga – kui kasuisa jätaks kommunaalid maksmata, kellelt siis need sisse nõutaks?

Ikka omanikult

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tuttaval selline situatsioon, kus vanem tegi testamendi tütardele, jagamiseks siis korter. Aga, nö kasuisal õigus sees elada elu lõpuni (pole väga vana inimene).

Selge, kasutada nad seda korterit ei saaks. Aga – kui kasuisa jätaks kommunaalid maksmata, kellelt siis need sisse nõutaks?

Ikka omanikult

jah just:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.
Jah, teil kõigil on õigus ja seda ütleb ka enda mõistuse hääl tegelt, et ei tasu jantida.

Eks selle kinnisvara väärtus ongi null nagu siin viidati, aga korraks jäin mõtlema, kuna müügihind on ka tänu sellele “kitsendusele” tänast arvestades praktiliselt nullilähedane. Kui see mulle mingeid lisakohustusi kaasa ei tooks, siis võiks nö seisma osta perspektiiviga, et tulevikus vabaneb, aga kuna tekib risk, et kohustused jäävad siiski minu kanda, ei hakka jamama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.

Jah, teil kõigil on õigus ja seda ütleb ka enda mõistuse hääl tegelt, et ei tasu jantida.

Eks selle kinnisvara väärtus ongi null nagu siin viidati, aga korraks jäin mõtlema, kuna müügihind on ka tänu sellele “kitsendusele” tänast arvestades praktiliselt nullilähedane. Kui see mulle mingeid lisakohustusi kaasa ei tooks, siis võiks nö seisma osta perspektiiviga, et tulevikus vabaneb, aga kuna tekib risk, et kohustused jäävad siiski minu kanda, ei hakka jamama.

Siis oleks võlgnikul ju lihtne lasta see tuttaval odava hinnaga ära osta, võlausaldaja saab see pisku kätte ja asi ongi jokk.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellisest ei saa kinkides ka lahti kui kingi saaja (vald, linn) keeldub kinki vastu võtmast.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellisest ei saa kinkides ka lahti kui kingi saaja (vald, linn) keeldub kinki vastu võtmast.

Vald/linn ei saa puutu asjasse, kimmisasjast saad loobuda riigi kasuks

AÕS § 126 lg 3 – Kui kinnisasjast on loobutud, läheb kinnisasja omand üle riigile alates vastava kande tegemisest kinnistusraamatusse. Riigi kui puudutatud isiku nõusolek ei ole sellise kande tegemiseks vajalik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis on vähemalt seegi lahenduseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.

Jah, teil kõigil on õigus ja seda ütleb ka enda mõistuse hääl tegelt, et ei tasu jantida.

Eks selle kinnisvara väärtus ongi null nagu siin viidati, aga korraks jäin mõtlema, kuna müügihind on ka tänu sellele “kitsendusele” tänast arvestades praktiliselt nullilähedane. Kui see mulle mingeid lisakohustusi kaasa ei tooks, siis võiks nö seisma osta perspektiiviga, et tulevikus vabaneb, aga kuna tekib risk, et kohustused jäävad siiski minu kanda, ei hakka jamama.

Siis oleks võlgnikul ju lihtne lasta see tuttaval odava hinnaga ära osta, võlausaldaja saab see pisku kätte ja asi ongi jokk.

See jääb mulle ka arusaamatuks, kuidas nad ise seda paari tuhandet eurot ei leia vara eest, mille reaalne turuväärtus on kümnetes tuhandetes. Aga millegi pärast pole seda tehtud ning kinnisvara tiksub juba pikalt kohtutäituri käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju teavad, et müüa ei saa ja võlg loetakse kunagi aegunuks. Võib aina juurde võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Isikliku kasutusõigusega kinnisvara ostmine