Esileht Pereelu ja suhted issi lähetuses

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: issi lähetuses

Postitas:
Kägu

mees töötab eestis, kuid käib ka soomes/norras jne lähetustel. nüüd saime teada, et veebruari algusest lähetusse minek ja me praegu alles 5 päevased.
Mind ajab nutma paljas mõte juba.
Ma lihtsalt ei kujuta ette, kuidas kõik toimima hakkaks. Sünnitusel oli mees kaasas, praegu teeme kõike koos. Päevased kui ka öised toimetused saame tehtud 2kesi.
Hetkel tundub see aeg (kuu või veidi enam) nii hirmutavalt pikk.

Kuidas te emad olete hakkama saanud, kellel ka mehed kodust eemal tööl?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: issi lähetuses

kas sa oma ema või ämma või kedagi teist ei saa appi kutsuda?
Tegelikult saad sa kindlasti ka üksi hakkama, eriti kui suuremaid lapsi ei ole, kes lisaks veel hoolitsust vajavad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui su issi lähetuses on, siis küll su ema hakkama saab. Ta juba täiskasvanud naine. Aga helistada võid talle ju ikka ja isegi külla minek võib ju tore olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

täielik titt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teinud-näinud, pole midagi hullu. Pigem kergem, saad endale ja titele sobiliku rutiini tekitada, ei pea kellegi teisega arvestama. Minu meelest on see just pluss.
Kui hea vanker olemas, pääsed igale poole liikuma ka.
Saad päeval koos lapsega magada, ei pea stressama mingi õhtusöögi pärast töölt saabuvale kaasale.
Mul oli vanema lapsega just selline seis ja peab tõdema, et kodu pole ei enne ega ka pärast seda aega puhtam olnud. Lihtsalt nii palju vaba aega oli, et pidevalt sai miskit koristatud ja korrastatud.
Kui igavust kardad, siis ainult igaval inimesel on enda seltsis igav. Tegele endale meelepäraste asjadega või ausalt, vedele ja löö niisama aega surnuks, varsti saab see aeg läbi. Kui laps juba suurem, siis saad küllalt tal sabas joosta, nii et naudi vaikust ja rahu.

Ah jah, varu kindlasti gaasirohtu kappi, sest öö gaasivaludes vaevleva imikuga on tõesti hirmus, aga muus osas ma küll probleemi ei näe. Noh, kui sa just kuskil pärapõrgus metsade vahel ei ela, aga kui auto on olemas, siis ei tohiks ka see probleeme valmistada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma loodan, et see on libateema, aga juhul kui ei ole, siis hakka aegsasti harjutama, kuidas üksi hakkama saada.
Sa ei tea kunagi, mis elus juhtuda võib.
Minu ema jäi omal ajal kahe väikse lapsega üksi, neist üks beebi.
Lisaks meie eest hoolitsemisele pesi käsitsi pesu, sh ka marlimähkmeid, tassis puid tuppa ja küttis ahju, kui vett polnud, tõi selle ka väljast ämbriga tuppa, käis poes, tegi süüa jne.
Ei tekkinud küsimust, kas ja kuidas ma hakkama saan.
Lisaks oli mure raha pärast, kuna alimente ei saanud.
Ema saab alati hakkama.
Teemaalgatus on tõesti veidi vildakas, teie olete viiepäevased? Palju teil neid viiepäevaseid on? Ja kelle issi siis ära läheb? Mingi ühine?
Küll sa hakkama saad, saavad ka palju hullemates olukordades olevad naised hakkama, saad ka sina.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea iseseisvusekool oli. Sai kohe oma rütmi sisse harjutada. Tagantjärgi olen mõelnud, et oleks mees alguses kodus saanud olla, siis oleks see mind pannud liialt temale toetuma. Aga ühel hetkel oleks ikka tulnud ise tegutasema hakata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Lotamilla

Ei ole titt.
Kindlasti saad sa hakkama. Kurb ja üksildane tunne on ehk , aga sellega harjud tasapisi.
Minu üks soovitus oleks , et tee üks apteegituur kindlasti ennem kui üksinda jääd. Vaata , et kodus oleks igaks juhuks kõik esmavajalik olemas.
Mina jäin nädal peale sünnitust kõrgesse palavikku ja lisaks olid hirmsad lõhed nibudes. Kõigega üritasin ise päeval hakkama saada , aga haigena apteeki ikka ei lähe ju.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uhh kuidas mind häirib, kui ema räägib lapsest meie-vormis. Või sa oled väga andekas vastsündinud, et juba 5-päevaselt kirjutad perekooli selliseid pikki kirju?
Varsti räägid, me juba kakame ilusti, meil tuli esimene hammas, me sööme nüüd tissi juba päris ilusti …öäkk! Teate, teistel inimestel kõrvalt on sellist lalisemist väga häiriv kuulda.
Kas tõesti ema langeb sünnitusega oma arenguastmel allapoole, et olla oma beebiga võrdväärsem?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse sünni peate enne ära registreerima.

0
0
Please wait...

Postitas:
Zooja Puhur

Vaevalt et see teemaalgatajat suuremalt aitab,aga usu mind-alati võib olla hullem ja kellelgi on kordades raskem.
Seda enam et tundub et tegu rohke õpitud abitusega.
Omast elukogemusest võin tuua näite et \”kui mina alles noor veel olin\”, põhimõtteliselt veeuputus-eelne olen, õnnestus mul oma esiklast ootama jääda vahetult enne kui mu kallis kaasa 10 kuuks merele läks. Naases kui titt oli peaaegu
pooleteistkuune. Ja tead, ilma \”issita\” saab väga edukalt hakkama väga rahutu, koolikutes ja maolukutiprobleemi all kannatava titaga.Nu ok, paar korda kukkusin kokku kurnatusest,aga alati peab end püsti ajama ja edasi elama!
Üleüldse olen seda meelt et reaalses,mitte ninnu-nännu roosamannamaailmas tuleb naisinimesel õppida lootma vaid iseenda jõule!

0
0
Please wait...

Postitas:
kairit69

Mul on Sulle üksainus, aga väga hea soovitus: muretse endale hea lapsekandmiskott või pikk kandelina (ja õpi kasutama). http://www.linalaps.ee lehelt.
Või kui tahad midagi eriti lollikindlat, siis Babybjörn, seda saab ka pea igast lastepoest.
Sul kaob kohe hulk muresid- kuidas välja saab, kuidas kussutada jaksab, kuidas koduseid toimetusi ja endale süüa teha saab jne jne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mees töötab eestis, kuid käib ka soomes/norras jne lähetustel. nüüd saime teada, et veebruari algusest lähetusse minek ja me praegu alles 5 päevased.
Mind ajab nutma paljas mõte juba.
Ma lihtsalt ei kujuta ette, kuidas kõik toimimha hakkaks. Sünnitusel oli mees kaasas, praegu teeme kõike koos. Päevased kui ka öised toimetused saame tehtud 2kesi.
Hetkel tundub see aeg (kuu või veidi enam) nii hirmutavalt pikk.

Kuidas te emad olete hakkama saanud, kellel ka mehed

kodust eemal tööl?[/tsitaat]

Issi on lähetuses ja meie oleme 5-päevased??? Misasja?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Issi on lähetuses ja meie oleme 5-päevased??? Misasja?[/tsitaat]

ilmselgelt pressis sünnitusega omal pool aju ka välja. ega siis meestel ainult aju püksis pole…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei oleks küll hakkama saanud. Suur verekaotus, olin veel nädal aega pärast sünnitust nii nõrk, et ei saanud last ise sülle võtta – kippusin ära minestama. Järgmised kaks sünnitust olid kerged, siis poleks olnud probleemi.

Kui teil pole raskeid rasedusi või sünnitusi olnud – tänage õnne, aga hoidke suu kinni!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga teemaalgatuses polnud ju juttu, et tegu oleks olnud raske sünnitusega.
Oli raske – sünnitus kestis täpselt nii, et kaks ööd möödusid täpselt 0 unetunniga. Esimesel kojujõudmise ööl magasin umbes 1,5-2 tundi. Rohkem polnud võimalik, sest mees pidi tööle tagasi minema. Aga nii ta läks. Kuna kedagi teist polnud, kes mähkmeid vahetaks, tuli see vigur kohe endal selgeks õppida. Lapse riietamine, magamapanek,… Kõige parem õpetaja oli see, et valikut polnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks mees isapuhkust ei võtnud? Rahaliselt jah pole kasulik, aga saaks alguses perega koos olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

issi? täiskasvanud naine võiks oma isa kohta öelda juba isa.
minul sattus mees haiglasse, kui laps oli 6-päevane. Ükski asi ei jäänud tegemata sh. ka sai meest haiglas toetamas ja vaatamas käidud. Mees oli haiglas ca 3 nädalat ja pärast seda oli taastumisperiood. autoga sõit oli keeruline õmbluste tõttu, istusin roolis natuke seljakil.
Ei saa olla nii hädaline

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki on nii, et sündisid kaksikud, kellest üks miskipärast lugeda ja kirjutada oskab. Siis tema kirjutabki, et me oleme 5-päevased. Ja siis on muidugi see mure mõistetav, et issi läheb ära. Bööööööö!

0
0
Please wait...

Postitas:
N6iaElla

Minu isa käib ka väljamaal tööl. Lausa kuude kaupa on ära.
Ja mees on pikalt päevast päeva tööl – 6:00st kuni 20:00ni – vahest rohkem, vahest vähem. Lapsi on peaaegu kolm.
Eks vahest vähe raske ole aga tugeva eesti naisena saan hakkama küll 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saad hakkama ilusti, minu mees läks 5 päeva pärast keisrit nädalaks välismaale. Mõtlesin ka mõnel päeval, et kohe suren, haav oli ikka valus ja liigutada vaevaline. Lisaks oli vaja toimetada ka mõned aastad vanema lapsega. Hakkama sain ja elan siiani.

0
0
Please wait...

Postitas:
Sessa

Rumalad.

On täiesti arusaadav, et äsjasünnitanud naine tajub nii tugevat sidet oma lapsega veel, et kasutab meie vormi. Ärge irisege ega näidake oma julmust välja endast silmnähtavalt nõrgema peal. Kas tõesti millegi muuga ei saa päeva paremaks teha? Sisuliselt nad ongi veel ühenduses. laps vajab ema oma eluks iga sekund.

Mul oli sama asi, mees lähetuses. Ta õnneks sai edasi lükata, kuni laps pooleteise kuune.

Räägi hoopis mehega, kas ta ei saaks seda edasi lükata? Ntx selleks ajaks, kui imik veidi tugevam, saate koos minna? Mina ntx kirjutan neid ridu lähetuskohamaast.

Muus osas- mul kujunes nn iseseisvuspäev väga toredaks. Tegin kohe rutiini endale ja anutisin pikki õhtuid, kus laps magas ja mina sain teha kodus mida tahtsin – lugeda, vaadata telekat, magada… Hommikud ja ööd aga olid veidi rasked, aga nendega harjusid – õppisin lõunauinakuid hindama. Ja ämma 😉

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Sessa kirjutas:[/small]
[tsitaat]Rumalad.

On täiesti arusaadav, et äsjasünnitanud naine tajub nii tugevat sidet oma lapsega veel, et kasutab meie vormi. Ärge irisege ega näidake oma julmust välja endast silmnähtavalt nõrgema peal. Kas tõesti millegi muuga ei saa päeva paremaks teha? Sisuliselt nad ongi veel ühenduses. laps vajab ema oma eluks iga sekund.

[/tsitaat]

Olen 2 last sünnitanud ja ikkagi pole see meie-vorm arusaadav. Mul tekivad judinad, kui peaksin kuulma \”täna me kakasime, enne olid meil jonnihood\” jne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Futura

Väga kummaline on lugeda, kuidas alles üksi (või koos lapsega) saab lõpuks ometi teha seda, mida hing ihkab. Jääb mulje, et koristatakse-süüa tehakse vaid mehele jne. Milleks see tüütu lisand siis üldse? Naljakas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Repi

[tsitaat]
Kas tõesti ema langeb sünnitusega oma arenguastmel allapoole, et olla oma beebiga võrdväärsem?[/tsitaat]
See on lausa teaduslikult tõestatud fakt muide, et beebimammade IQ kukub mitu pügalat. Õnneks hiljem taastub.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]mees töötab eestis, kuid käib ka soomes/norras jne lähetustel. nüüd saime teada, et veebruari algusest lähetusse minek ja me praegu alles 5 päevased.
[/tsitaat]

Sa tahtsid vist öelda, et laps on 5 päevane. Mis \”me\” ?! Varsti on \”me juba kakime, me juba istume plapla\”

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Futura kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väga kummaline on lugeda, kuidas alles üksi (või koos lapsega) saab lõpuks ometi teha seda, mida hing ihkab. Jääb mulje, et koristatakse-süüa tehakse vaid mehele jne. Milleks see tüütu lisand siis üldse? Naljakas.[/tsitaat]

Vale mulje jääb siis.

Teemaalgatust lugesid? Kui jah, siis äkki saad aru, miks tood positiivseid näiteid üksioleku kohta. Kui kukkuda kooris ulguma, et muidugi võimatu, kolme päevaga lähed juba halliks ja üleüldse, mine kohe emme juurde tagasi, sest võimatu on üksi hakkama saada, sest nii kohutav on üksi olla, siis vaevalt see teemaalgatajat aitab, onju?

Nii,et kui kohaneda olukorraga ja esmapilgul hirmutavad asjad hoopis positiivseks mõelda, pole see elu nii kole midagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära paanitse. Minul läks ka mees peale sünnitust 5-ks päevaks kodust ära ja tegelikult oli mul selle üle väga hea meel. Sain titaga kohanemiseks aega, saime olla kahekesti. Olin hommikust õhtuni hommikumantlis, ma ei koristanud, ei teinud süüa. Need päevad olid vaid minule ja beebile ning ma tõepoolest nautisin seda aega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Môtle nüüd hästi läbi, mida sa kardad? Ma arvan, et kardad vastutust 🙂 Muidugi esmakordselt emaks saades on palju uusi asju, millega harjuda, aga ära pabista, küll sa hakkama saad, küll kuuled beebit läbi une jne. Pealegi vastsündinud on üsna vaprad. Ära unusta, et rahulik ja kannatlik meel aitab alati.

Kôik ametlik paberimajandus ajage korda ja kui vanker, beebi vann, tekid, riided ja muu tarvilik olemas, siis saad ikka oma käigud käidud.

Kui sa elad aga kuskil kaugel metsas/maakolkas ja ilma transporidvahendita, siis oleks vast môistlik lühikeseks perioodiks oma vanemate vôi mehe vanemate juurde kolida.

Aga tark oleks oma väljendusviisi siiski korrigeerida, vaata ise milliseid vastuseid sa said, sest sa jätad sellise saamatu ja nôrgukese mulje. Ütleme, et see kaasneb sellega, et laps vaid 5 päevane

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõustun, et see \”meie\”-vorm on väga tobe, aga muus osas – lõpetage see teemaalgataja kallal ilkumine!
Kui teil endil on kõigil olnud rahulikud ja gaasivaludeta superlapsed, siis muidugi on tore uhkeldada \”aga mina olen niiii lahe ja tark ja tubli ja sain KÕIGEGA ise hakkama\”….Reaalsus on aga see, et vastsündinud on väga erinevad ja on olemas lapsi, kellega on alguses tõesti VÄGA VÄGA raske…Minu laps näiteks oli selline. Ei õppinud ta rinda imema, ei maganud, ainult karjus ja karjus, ei saanud teda sekundikski sülest eemale, nt voodisse panna. Öelge nüüd pealegi, et ma olen luuser, aga ma tõesti ei suuda kuude kaupa 24/7 magamata olla, tõesti ei suuda. Ja kui poleks olnud kedagi kes mind oleks natuke aidanud, oleks see kõik lõppenud vb lapse või minu või meie mõlema surmaga. Kusjuures – nüüd kui laps on 2-aastane, on ta muutunud tundmatuseni – magab ilusti juba ammu ja päeval on oma vanuse kohta äärmiselt iseseisev. Peab tunnistama, et praegu on temaga üsna lihtne ja kunagistest probleemidest on saanud ajalugu. Aga algus oli tõesti raske.
Kui mees tõesti peab sinna töölähetusse minema ja sa kardad, kas saad üksi hakkama, siis katsu saada omale keegi appi – oma ema, mehe ema või mõni hea sõbranna sul.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Esileht Pereelu ja suhted issi lähetuses

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.