Esileht Lapse ootamine ITK esilekutsumine

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: ITK esilekutsumine

Postitas:

Miks lastakse nii palju ITKHs üle kanda, käisin täna (41+3) arstil, sain saatekirja nädala pärast esilekutsumisele, ma tõesti kardan, et lapsega võib selleks hetkeks midagi halvasti olla, laps kasvab liiga suureks, platsenta vananeb, looteveed olla rohelised, lapse nahk kooruma hakata, kes veel nii kaua rase olnud, kuidas teil läinud on?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 11:49; 07.02 18:46; 08.02 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt just nad minu teada üle 42 ei taha lasta. Mina saingi saatelehe 41+3 ajaks just seetōttu, et esilekutsumine vōib ka aega vōtta pikemalt ning et siis enne 42 kindlasti asi toimuma hakkaks (mul oli avatus kontrollis täielik 0). Kas arst ütles ka pōhjuse, miks üle 42 ootavad? Kui oli endal juba mingi avatus olemas- siis äkki eeldavad, et hakkab paari päevaga ise. Need maks-lōpuni kandmise arvamused lähevad üldse nii lahku mulle tundub. Osad arvavad, et kuni 42ni tuleks oodata, et parem alati kui ise hakkab, osad jälle arvavad et varem peaks esile kutsuma. Aga 42+3 tundub mulle küll juba täitsa ülekandmine, helista esimesel võimalusel arstile ja küsi, et millest selline otsus üldse. Minul läks lōpuks nii, et 41+3 esilekutsumise päeval oli juba mingi väike tuhutamine ja avatus platsis ning veed olidki rohelised. Siis sain indutseerivat tilka ja last jälgiti peaanduriga rohkem, sünnitasin sama päeva ōhtul. Lōpuks läks kōik väga hästi, aga kui aus olla siis sünnituse ajal stressasin ise ka meeletult selle pärast ja kirusin, et miks nad varem esile ei kutsu.. igatahes ma hoian sulle pöidlad pihus, et asi ise lähimal ajal pihta hakkaks ning usun, et kōik läheb ka lōpuks kenasti!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 13:08; 14.02 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oleks sellega küll nõus, et nii kaua oodatakse esilekutsumisega. Miks sa lärmi ei teinud?
Üle 42 nädala kantud rasedusega on suurenenud risk loote sünnitraumaks, sünnitusel tekkinud hapnikuvaegusest tingitud komplikatsioonideks ning samuti üsasiseseks loote hukuks ja vastsündinu sünnijärgeks surmaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks last seal sünnitanud. Esimese 38 nädalal esile kutsumisega, sest tekkis preeklampsia. Teine kohe 37 ndl alguses, kuna enesetunne oli mul halb ja naistearst mingite näitajate järgi arvas, et laps ka ennast seal kõhus enam hästi ei tunne.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saingi saatelehe 41+3 ajaks just seetōttu, et esilekutsumine vōib ka aega vōtta pikemalt ning et siis enne 42 kindlasti asi toimuma hakkaks (mul oli avatus kontrollis täielik 0). Kas arst ütles ka pōhjuse, miks üle 42 ootavad?

Vot samamoodi läksingi täna kotid kaasas sünnieelsesse teadmisega, et jäetakse sisse, hakatakse esile kutsuma ja beebita koju ei lähe, tehti uuringud ära, kõik ideaalses korras, emakakael veidi lühenenud, aga kinni ja otsuseks, tule nädala pärast uuesti. Olin täiesti šokis selle peale, sest pidin ju esilekutsumisele tulema. Ainukese põhjusena, miks koju saadeti, oligi, et kõik on väga hästi ja toores veel. Ultrahelide tähtaegade järgi kogu rasedus arvestatud ja selle järgi on täna 41+3, jutuks tuli aga ka see, et minu ebaregulaarse mensese järgi on täna 41, seega nädala pärast ongi siis mensese järgi 42 nädalat, aga kui kõik on nii toores, siis ma võin ju seal haiglas veel 3 päeva passida, enne kui beebi käes, mis tähendab ultraheli järgi juba peaaegu 43 nädalat! Ma olen ausalt hirmul ja ei tea mida teha 🙁

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 11:49; 07.02 18:46; 08.02 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjuta/helista enda ämmakale, et oled väga mures?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkisin oma ämmaemandaga kohe, aga ta ütles, et kui arst nii otsustas, ei ole temal midagi teha. Lohutas ainult, et paljud kannavad üle ja kõik läheb hästi, aga see ei lohuta mind, mul on ikka hirm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 11:49; 07.02 18:46; 08.02 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnn ikka mul et sealt ITK-st tulema sain. Läksin tagasi pelgulinna ja seal võetakse ikka asja tõsiselt. Mul esilekutsumine ees ja mitte mingit juttu ka nii nagu ITK-s. Küll 37-38 nädalal kuid sellegipoolest. Mõeldakse nii lapse kui ema heaolule ennekõike.. kaks last seal ilmale toonud ja toon ka kolmanda.
Sulle aga tugevat närvi. Katsu rahulik olla ja püüa ise selle heaks miskit teha et sünniks kiiremini.. ehk võtab beebi sind kuulda ja tuleb õigel ajal ikkagi. Ma ei ootaks sekunditki enam. Ilmselt teise haiglasse ka üle minna ei saa. 🙁

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 11:39; 22.02 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, jäin sulle mõtlema üks päev- anna teada, kuidas lõppkokkuvõttes läks. Kas said varasemaks aja, hakkas ise pihta või läksid nüüd?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 13:08; 14.02 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnn ikka mul et sealt ITK-st tulema sain. Läksin tagasi pelgulinna ja seal võetakse ikka asja tõsiselt. Mul esilekutsumine ees ja mitte mingit juttu ka nii nagu ITK-s. Küll 37-38 nädalal kuid sellegipoolest. Mõeldakse nii lapse kui ema heaolule ennekõike.. kaks last seal ilmale toonud ja toon ka kolmanda.

Sulle aga tugevat närvi. Katsu rahulik olla ja püüa ise selle heaks miskit teha et sünniks kiiremini.. ehk võtab beebi sind kuulda ja tuleb õigel ajal ikkagi. Ma ei ootaks sekunditki enam. Ilmselt teise haiglasse ka üle minna ei saa. ????

Miks peaks esile kutsuma normaalse raseduse puhul 37. või 38. nädalal? 😮

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks esile kutsuma normaalse raseduse puhul 37. või 38. nädalal? ????

No järelikult polnud normaalne rasedus?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raseduse ajal on komplikatsioone(rasedusdiabeet, preeklmapsia vms) siis kutsutakse varakult esile. Kõik lapse ja ema huvides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 11:39; 22.02 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ka ITK-s. Ma olin riskirase ja ämmaemand saatis mu arsti vastuvõtule 41+0 nädalal. Ma ei olnud tema otsusega üldse rahul, sest kartsin oma riskide tõttu lapse pärast. Õnneks algas sünnitus ise 39+0 ja tuli välja, et platsenta juba vananes ja lapsel oli kasvupeetus. Sünnitama läksin Pelgusse ja sealsed arstid olid üsna üllatunud, et minu riskidega lastinii kaua ilma jälgimata tiksuda. Küllap ei olnud ma ITK jaoks piisavalt prioriteetne patsient.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaldun veidi teemast välja,mina olin esilekutsumisega Pelgus,nädalaid oli selleks ajaks 41 pluss 5,sünnitus läks hästi ja lapsel oli köik hästii,kuigi öeldi ka et viimasel piiril oli jua,sest looteveed olid hakanud rohekaks minema ja arst ütles ka,et üle 42 nädala nad ei lase oodata,sest siis hakkab beebile möjuma.
Ei hakka siis kiitma ega midagi,aga olen ka kuulnud ITK kohta,et ei vöeta just tösiselt neid sünnitajaid seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Lapse ootamine ITK esilekutsumine