Esileht Imetamine ITK imetamisnõustajad rikkusid imetamiskogemuse või enda süü?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: ITK imetamisnõustajad rikkusid imetamiskogemuse või enda süü?

Postitas:
Kägu

Tere,

endal halb kogemus seal, kuna tundus, et põhirõhk ei olnud, et laps rinnale saada vaid kinnisideeks neil tema kaaluiive /haiglast väljudes oli sünnikaal langenud ca 6,7%.

Seal pigem suunati kombineeritud toitmisele, millest pole siiani lahti saanud. Pöördusin 1 päev enne ITK nõustamise aega ka SIET+i nõustaja poole ja tema ütles, et last tuleb tihedalt rinnale panna ja siis ta hakkab piima tellima juurde ja saame korda imetamise. ITK nõustaja oli pigem etteheitev, kui talle mainisin seda.. ütles, et kas nii drastiline muutus on meie meelest okei beebi suhtes. Et jätate lisatoidu täiesti ära??? Tulemus on selline, et olen väga segaduses ja hetkel pole imetamisega järjele saanud, laps on 2 k. vanune. Ja saab lisa.

Kuidas teil on olnud, kas olete lapse saanud peale 2 kuud rinnale või on nüüd lootusetu midagi parandada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain lapse eksklusiivselt rinnale umbes 6 nädala vanuselt, sinnamaani sai paar korda päevas lisa. Lisa hakkas saama 3 päeva vanuselt, lapsel tekkis pärast sünnitust põletik ja ta magas palju, ilmselt seetõttu läks mul aega sellega, et piim rinda tuleks.

Selles suhtes, kui tahta last ainult rinnapiimale, siis muud varianti pole, kui vähehaaval lisatoidu andmist vähendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka itk-s sünnitanu ja selle kaalulanguse stressi läbi teinud. Kuna mul haiglas olles piima ei olnud ega tulnudki, siis oli stress laes ja palju ei puudunud, et oleksin juba haiglas ainult kunsttoidule läinud. Kuidagi aga püüdsin edasi, asjad hakkasid päev-päevalt paremini sujuma ja enne praktiliselt 90%  kunsttoidul olevast beebist on saanud 85-90% ulatuses rinnalaps. Ca 10-15% tuleb 5-nda elunädala lõpuks veel lisatoidust. Aga mind see ei häirigi, lõviosa ju siiski rinnapiim ja laps võtab kõike ilusasti – nii rinda kui vajadusel pudelit, seega on minu jaoks selline kombineerimine igati ok.

Lihtsalt huvi pärast, et miks te lisatoidust lõplikult loobuda tahate, kui suurem osa ikkagi rinnapiim on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

sellel põhjusel, et mulle väga kombineeritud toitmine ei istu. Loodan ainult rinnapiimale lapsel üle minna. Probleem unega öösel nt. kui vaja peale rinnaga toitmist lisa anda, pudelitega mässamine ja piima soojendamine, nt peale öist toitmist und väga ei tule enam. St raske unne jääda.  Olen kõike proovinud, et uuesti magama jääda, aga ei õnnestu. Käingi ringi nagu zombie.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

sellel põhjusel, et mulle väga kombineeritud toitmine ei istu. Loodan ainult rinnapiimale lapsel üle minna. Probleem unega öösel nt. kui vaja peale rinnaga toitmist lisa anda, pudelitega mässamine ja piima soojendamine, nt peale öist toitmist und väga ei tule enam. St raske unne jääda. Olen kõike proovinud, et uuesti magama jääda, aga ei õnnestu. Käingi ringi nagu zombie.

Tänud! Meil lahenes asi nii, et öösiti saab ainult rinda, lisatoitu saab 1-2 korda päevasel ajal, kui tundub, et RP-st kõhtu täis ei saa – mõni päev kohe tunnen, et piima on vähem. Siis annan kas täiesti eraldi toidukorrana täiskoguse lisa või väiksemate kogustena tavapärase RP-ga paari toidukorra lõpuks. Kuna öisel söötmisel vahed pikemad (beebi enda rütmi järgi 3-5 tunnised), siis selle ajaga jõuab piima tekkida piisavalt, nii et lisa andma ei pea. Alguses andsin ka öösiti, see oli tõesti väga väsitav, seega mõistan täiesti Su muret.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiglast tulles oli küll kaaluiive suur, aga mis seis praeguseks on? Kas pigem on selline piiripealne või tõuseb kohe liiga vaevaliselt? Kuidas sulle endale tundub?

Arvestades, et mõni paarikuune magab juba kogu öö ja ma olen aru saanud, et juba 3-4 kuud on selline vanus, kus võib ka öisest toitmisest võõrutada, siis mulle tunduks, et pole mingit põhjust öösel lisaks rinnale pudelit anda. Vajadusel saab ju päeval selle võrra rohkem toita. Takka otsa pidi öine imetamine olema see, mis aitab piima toota ning selle järgi mulle tunduks isegi parem kui öösel ei anna lisa – las sööb siis sagedamini kui vaja.

Mulle RPAd ei soovitatud, kuid põhimõtteliselt esimesest perearsti visiidist peale on ta öelnud, et kaaluiive on väike ja ikka rohkem süüa. Aga ma ei hoia last näljas, kui veel ainult rinnal oli, sai nii palju nagu tahtis, lihtsalt ühest hetkest oligi vaid 5 minutit ja kõik. Mina pean seda lihtsalt geneetiliseks eripäraks, et ei ole n.ö normidele vastav. Eks ma püüan ikka perearsti soovitusi järgida, aga kui mulle ikka tundub, et ei sobi, siis teen enda sisetunde järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sööb kombineeritud, rinda ja rpa lisaks kui kõht jääb tühjaks. Lihtsalt pole piima nii palju, et see “tihedamini rinnal” ei kehti, kuna lõpuks kui mõlemast rinnast sööb jääb näljaseks ja siis nuttu palju. Ka ÄE ütles, et kõige olulisem on, et laps pole näljas. See, kas sööb RP, RPA või segamini on ebaoluline. Rinda võtab endiselt, aga seda kas ainult RP üle minna saab ei tea. Alternatiivi väga pole, kuna ka peale söötmist ei tule RP pumbates välja ja päevaaeg enamasti sööb ka piisavalt tihti, et nö ka päevaaeg pole “üle”, et RP ette valmis pumbata.

Mul küll natuke väiksem, aga toimib see, et lisa annan õhtul ca 22-24 ja hommikul ca 6-7. Esimene uinak siis umbes 3h hetkel (magab eraldi vooditaskus), seejärel hakkab ca (45min-)1.5h tagant küsima, et siis vahetan mähkme ja tõstan kaissu ja sisuliselt panen rinna läbi une suhu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole mitte kellegi süü. Vahel lihtsalt piima ei teki piisavalt ja siis on mõistlik lisa anda juba selleks, et laps saaks suure söömise vahepeal ka mõne pikema une teha. Minul oli esimene laps kombineeritud toitmisel 2,5 kuud. Viimane kuu aega andsin lisa ainult enne pikemat päevaund ja ööund, siis toitsin esmalt RPA ja õhtuti ka rinda peale uinumiseni. Aga ega ta peale RPA rinda eriti söönudki. Siis magas mõnuga 3-4 tundi ja selle ajaga kogunes nii palju, et järgnevad toidukorrad sai ainult rinda. Mulle imetamisnõustaja ütles, et kui laps toidukorral saab rinnast enam-vägem kõhu täis, siis mitte RPA juurde anda, sest kuna viimane seedub aeglasemalt, siis venivad toiduvahed pikemaks ja piima tekibki vähem. Kui muidu toitsin kuni paaritunnise vahega ja ühe toidukorra asendasin RPAga, siis kohe tuntavalt läksid rinnad piima täis ja vahel tekkis kohe tahtmine ise magav laps üles ajada ja sööma sundida.

Mina kasutasin tetrapaki valmispiimasegu. Seda pole vaja kuumutada ega jahutada, ainult pisut soojendada.

Kui sul ööd nii keerulised on, äkki tasuks proovida lasta lapse isal vähemalt ühel toidukorral see RPAga möllamine enda peale võtta. Eks ise proovid, kas annad rinda enne ka või jätatki rinna andmata ja on see üks toidukord ainult RPA.

Mina igatahes sain lapse puhtalt rinnapiimale u 2,5 kuuselt. Kusjuures ainult sellepärast, et perearst ütles, et kui nii vähe RPAd anda, siis pole sellel üldsegi mõtet, proovigu me ilma selleta hakkama saada. Põhimõtteliselt saimegi, aga esimene 3-4 tunnine uni asendus 1,5 kuni 2-tunnise vahega söögi nõudmisega.

Noorema lapsega andsin lisa juurde 3 esimest nädalat.

Mina sinu asemel üritaks selle RPA andmise teha enda jaoks võimalikult mugavaks. Nt ei anna juurde iga toidukord, 2-kuune enam vedelikupuudusesse naljalt ei jäta end ja on juba võimalik ta tähelepanu mänguasjade jms toidult eemale tõmmata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa üldse otsid selles olukorras kellegi süüd? Vahel lihtsalt on nii, et piima ei ole algul piisavalt ja et kaalukadu liiga suur poleks, võiks RPAd lisaks anda.

Aga et piima juurde tekiks, peaks tõesti kas beebile tihedamalt rinda pakkuma või stimuleerima piima teket pumbaga. Minul aitas ka apteegitilli tee joomine veidi piima kogust suurendada (see ei mõju küll päevapealt). Aga ilmselgelt kui RPA seda tehes täitsa ära jätta, võib juhtuda et mingi aja ta on natuke näljas (võib-olla sellest ka arstil selline reaktsioon).

Muidugi tasub ka mõelda, kas see ikka on stressamist väärt olukord. Laps ju saab suures osas ikkagi rinnapiima, paari kuu pärast on vaja niikuinii hakata lisatoitu andma ja rinnapiima osakaal hakkab vähenema. Lõpuks on oluline, et beebi saaks kõhu täis ja kosuks kenasti.  Igasugune stressamine kohe kindlasti rinnapiima teket ei soosi ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa üldse otsid selles olukorras kellegi süüd? Vahel lihtsalt on nii, et piima ei ole algul piisavalt ja et kaalukadu liiga suur poleks, võiks RPAd lisaks anda.

Aga et piima juurde tekiks, peaks tõesti kas beebile tihedamalt rinda pakkuma või stimuleerima piima teket pumbaga. Minul aitas ka apteegitilli tee joomine veidi piima kogust suurendada (see ei mõju küll päevapealt). Aga ilmselgelt kui RPA seda tehes täitsa ära jätta, võib juhtuda et mingi aja ta on natuke näljas (võib-olla sellest ka arstil selline reaktsioon).

Muidugi tasub ka mõelda, kas see ikka on stressamist väärt olukord. Laps ju saab suures osas ikkagi rinnapiima, paari kuu pärast on vaja niikuinii hakata lisatoitu andma ja rinnapiima osakaal hakkab vähenema. Lõpuks on oluline, et beebi saaks kõhu täis ja kosuks kenasti.  Igasugune stressamine kohe kindlasti rinnapiima teket ei soosi ka.

Tänan julgustavate sõnade eest, Sul on õigus, et tegelikult ei ole see kellegi süü. Olen joonud spets teesid, et suurendada piima teket. Ja pumpan ka iga päev. Öösiti mitte. Alati saan c.a 60 ml või isegi ainult 50 ml. Laps vajab korraga kindlasti rohkem, kui mul pakkuda on. Aga jah, pean vähem stressama ja teadma, et annan endast parima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiglast tulles oli küll kaaluiive suur, aga mis seis praeguseks on? Kas pigem on selline piiripealne või tõuseb kohe liiga vaevaliselt? Kuidas sulle endale tundub?

Arvestades, et mõni paarikuune magab juba kogu öö ja ma olen aru saanud, et juba 3-4 kuud on selline vanus, kus võib ka öisest toitmisest võõrutada, siis mulle tunduks, et pole mingit põhjust öösel lisaks rinnale pudelit anda. Vajadusel saab ju päeval selle võrra rohkem toita. Takka otsa pidi öine imetamine olema see, mis aitab piima toota ning selle järgi mulle tunduks isegi parem kui öösel ei anna lisa – las sööb siis sagedamini kui vaja.

Mulle RPAd ei soovitatud, kuid põhimõtteliselt esimesest perearsti visiidist peale on ta öelnud, et kaaluiive on väike ja ikka rohkem süüa. Aga ma ei hoia last näljas, kui veel ainult rinnal oli, sai nii palju nagu tahtis, lihtsalt ühest hetkest oligi vaid 5 minutit ja kõik. Mina pean seda lihtsalt geneetiliseks eripäraks, et ei ole n.ö normidele vastav. Eks ma püüan ikka perearsti soovitusi järgida, aga kui mulle ikka tundub, et ei sobi, siis teen enda sisetunde järgi.

Tere,

hetkel on kaal normis. Kardan ainult, et kui RPA ära jääks, siis varsti enam ei oleks.  Ma olen  öise söötmisega 1 korra RPA ära jätnud, tundus, et kisa ei tulnud ja laps rahutuks ei muutunud. Järgmise toidu sai 6.30 hommikul. Katsetan veel seda ja vaatan edasi, kuidas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sai rpa juurde seni, kuni nagu loll kella järgi rinnale panin. Kuna mind õnnistati hea magajaga, siis ise äratasin teda, et ikka iga 3h süüa saaks. Minu ema soovitas selle lõpetada ja oodata, et beebi ikka ise nutaks näljast, sööb siis isukamalt (kippus ka rinnal tukkuma). Sealt edasi saime väga kiiresti rpa-st vabaks, söögivahed tulid ca 4h. Lapsed on erinevad ja alati ei toimi see “tihedasti rinnale” jutt ning tuleb just vastupidist proovida.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja pumpan ka iga päev. Öösiti mitte. Alati saan c.a 60 ml või isegi ainult 50 ml.

See et sina ei saa pumbates rohkem, ei tähenda, et laps imedes ei saaks. Ära mõtle üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen ja imestan, kui kergesti on koik mojutatavad igasugu “spetsialistidest” ja noustajatest. Individuaalsusele pole enam mingit ruumi

mu beebi sai vastsyndinuna rpa lisaks.
Koik kolm said.,oige varsti oli rpa juba unustatud. See pole paris nii, et kui korra annad, siis jaadki andma.  Kunstpiima nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik.

ja unustage see kella jargi toitmine ning magamine. Te ise elate nii voi? Ikka sööd siis kui köht tyhi ja magad siis, kui on uni.  Arge suruge oma beebisid raamidesse. Te voite vabalt isegi beebi omale kaissu magama votta, ei pea teda oma voodisse suruma.  On teil endal kergem ja beebile õige.  Palju laavi teie beebidele!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole yhtki oma beebit kaalunud ega kella jälginud. Algul sai rpa lisaks. Ikka parem kõtu täis kui näljane beebi.  Tasapisi joudsid tissid beebi vajadustele jargi.
Praegu juba  beebi 10 kuune.  Sale ja vilgas, rõõmus ja nutikas tegelane.  Magab ja sööb millal tahab.  Ei mingit stressi.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja unustage see kella jargi toitmine ning magamine. Te ise elate nii voi? Ikka sööd siis kui köht tyhi ja magad siis, kui on uni.

Loomulikult ma söön ja magan kella järgi, iga kellast kellani tööl käiv täiskasvanu elab nii. Enne tööd hommikusöök, lõuna ajal lõuna, peale tööd õhtusöök, õhtul snäkk ja siis magama. Hommikul üles ja otsast peale kõik.

Täiskohaga emmel võib olla raske aru saada jah.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on nende imetamisnõustajate kohta üht-teist öelda küll, kogemus on olemas. Nimelt  – üks ajab üht juttu, teine ristivastupidist, ämmaemandal on asjast oma arusaam ja pere- ning lastearst (!!) läheneb asjale mõistusega.

Nii ei olnud ühel ITK imetamisnõustajal mitte mingi probleem mulle, veritsevate rinnanibudega äsjasünnitanud emale külmalt teatada, et nädalane laps peab rinnal olema iga 1.5 tunni tagant korraga pool tundi. Ka öösel. See teeb kokku siis 16 korda ja 8 tundi ööpäevas. Pumba keelas ära, sest vaid rinnalhoidmine pidavat see kõige õigem variant olema. Lahkusin kabinetist pisarais ega selle rinnagatoitmise entusiasti juurde enam ei läinud.

ITK teise nõustajaga oli paar päeva hiljem kogemus positiivsem. Ütles, et pumpa rahumeeli välja ja lase rindadel paar päevagi taastuda, kuid beebit peab jootma topsist, vastasel juhul rikub imetamisvõtte ära. Toitsin nädal aega topsist, kuid kui beebi suunurgad lõhenema hakkasid, helistasin arstile.

Alles arst suutis reaalselt nõu anda, mis toimis: tee, kuidas tahad ja õigeks pead – pumbatult pudelist või anna rinnast – nii sageli, kui laps ise soovib. Iga 1.5h tagant poole tunni kaupa toitmine on lollus, sest unevõlas ja stressis emal võib piim üldse ära kaduda.

Seega soe soovitus – ärge suhtuge nii tõsiselt nendesse imetamisnõustajate manitsustesse. Peaasi , et laps söönud ja ema puhanud on!

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähenda järkjärgult antava lisa kogust. st teed 30 ml vähem kui seni, niimoodi nädal aega – kui laps kohaneb, siis vähendad taas 30 ml. Üleöö tõesti piima juurde ei tule.

Minul oli ka esimene laps alguses kombineeritud toitumise peal. ITKga oli pigem kogemus, et nad väga ei tahtnud lisa anda, aga no kui last ikka üldse rinna otsast enam ära ei saanud ja samas kaal langes – siis enam sagedamini kui 24/7 ma teda ju rinnale panna ei saa 😀 Rääkimata siis sellest, et naine võib ka inimene olla ja ei pea olema ainult kõndiv lutt…

Mõnikord – ja minul toimis lõpuks just nii – on asi hoopis selles, et pannakse last rinnale kella järgi, kui pole lapsel kõht tühi ja siis ta ei telligi juurde. Minul just nii läks. Lõpuks mu ema soovitas ikka oodata, kuni laps nutma hakkab – isegi kui ta magab liiga kaua ja äratan ta ise, siis mitte panna enne rinnale, kui laps nutab – siis ta haarab korralikult ja imeb isukamalt.

Kui sa annad nagunii lisa juurde, pole sul mõtet talle sagedamini kui 3 h süüa pakkuda, sest tõenäoliselt pole kõht tühi – ta lihtsalt sööb siis korraga väiksema koguse ja on ikka nulliring.

Kui ta magab hästi, võid lasta ka nt kasvõi korra päevas pikema söögivahe pidada, et laps oleks tõesti näljane, kui rinnale paneb – siis tellibki juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või kui mitte vähendada, siis ära rpa kogust suurenda vähemalt. Kui laps kasvab, saab tugevamaks ja osavamaks imejaks, sinu rinnad karastuvad, siis suureneb iseenesest rp osakaal ja hulk, las see rpa kogus olla igaks juhuks lisaks. Päris näljutada last ei saa, aga piima tekitab rinda siiski ainult lapse imemine (pumpamine vähem). Harjute mõlemad ja kui hästi läheb, saate hiljem järk-järgult rpa üldse ära jätta. Ja kui laps imeda oskab ja sellega probleemi pole, siis pudeli andmine kahekuuse lapse imemisvõtet enam nii lihtsalt ei riku, pealegi on pudelid üks “rinnasarnasem” kui teine tänapäeval.

Ma eismese lapsega tegin selle vea, et suurendasin järjest rpa kogust, sest laps kasvas ja tundus jäävat kõht tühjaks. Sellevärra vähenes tasapisi rp tootmine ja kuskil 6. kuuks oli see lihtsalt vähetähtis osa, põhitoit tuli pudelist. Kolmanda lapsega lasin lapsel sünnitusmajast alates olla rinnal niipalju kui ta vähegi tahab, öösel ka. Ei olnud mul piimapaisu, ei olnud unetuid öid- vigina peale laps  kaissu, tiss suhu ja mina magasin edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Imetamine ITK imetamisnõustajad rikkusid imetamiskogemuse või enda süü?