Esileht Sünnitus ITK individuaalne ämmaemand ja epiduraal

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: ITK individuaalne ämmaemand ja epiduraal

Postitas:

Kas keegi oskab nõu anda, keda valida ITK-s individuaalseks ämmaemandaks, kui mul on kindel soov sünnitada epiduraaliga? Mitme muidu palju kiidetud ja soovitatud ämmaemanda tutvustuses on välja toodud, et nad on loomuliku sünnituse pooldajad, mõni lausa tegeleb homöopaatia jm sellisega.
Kindlasti ma ei sooviks, et mind sellisel hetkel keegi hakkab ümber veenma, et proovime ikka ilma, kui selleks pole just konkreetset meditsiinilist näidustust.
Kellel on kogemust, kas epiduraali küsimine võib osutuda probleemiks ämmaemanda enda vaadete tõttu?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kui sa soovid epiduraali, siis näidustuste puudumisel sa selle ka saad. Ämmaemanda isiklikud põhimõtted peavad ja jäävadki kõrvale, neil ei ole õigust enda soovi peale suruda.
Minule on 2 ämmaemandat ise epiduraali pakkunud – Kaili Nisu ja Aive Jürgenson. Mõlemad on ka väga head ämmaemandad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole veel kuulnud, et mõni ämmaemand proovib ümber veenda. Aga sa pead arvestama, et kui lõpp on lähedal, siis nad mitte ei veena sind ümber, vaid neil on kohustus keelduda – täisavatusega ei saa lihtsalt (pressida ei saa epituraali mõju all, sest ei tunne presse nii). teisel sünnitusel jäi mul seetõttu saamata, et kui palusin umb 2 h peale sünnitusmajja jõudmist, et ikka väga hull on, siis ämmaemand ütleski – sorry, hilja (30 min hiljem oli laps sündinud).

teine asi, et ämmaemandad soovitavad alustada ka leebematest valuvaigistitest – mitte, et neil oleks epituraalist kahju, aga lihtsalt sellel on ka piir ees. Et ära kujuta ette, et lähed sünnitusmajja, saa doma süsti kätte ja siis õndsalt 20 h veedad seal valuvaigist mõju all. Ei ole nii. Seetõttu ei tasu ise kohe sellega kiirustada vaid katsetada muid valikuid ja jätta epituraal selleks olukorraks, kui valu on väljakannatamatu – mitte hirmu leevendamiseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ootad epiduraaliga nii kaua, kuni valu on väljakannatamatu, ei pruugi sa seda saadagi. Mina ei saanud, öeldi – täisavatus. No ja siis olin veel max valudes 6 tundi, alles siis laps sündis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on ikka nii erinevad. Vahva! Mul oli just vastupidi. Mina olin kindel, et ei soovi epiduraali. Soovisin individuaalset ämmaemandatki suuresti sellepärast, et kui ma siis valudes ikkagi epiduraali soovin, siis oleks keegi tuttav nägu, kes tuletaks mulle meelde, et ma ju olin selle vastu ja ei soovi seda. Ja lõpuks ka nii läks, et kui ma siis vaikselt küsisin, et ehk ikka prooviks nüüd epiduraali, siis ütles ämmaemand, et sul läheb juba väga hästi ja pakkus välja naerugaasi, millest ma palju abi sain. Seega lõpuks läkski see 21 tundi 🙂 epiduraalivabalt nagu soovisin.
Aga ükski ämmaemand ei keeldu epiduraalist, kui sul on kindel soov seda saada. Mina julgen soovitada Siiri Ennikat, kes on väga empaatiline, rahulik, toetav ja äärmiselt professionaalne ja kogenud ämmaemand.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Sünnitus ITK individuaalne ämmaemand ja epiduraal