Esileht Sünnitus ITK-s loote väline pööramine ja/või keiserlõige

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: ITK-s loote väline pööramine ja/või keiserlõige

Postitas:

Kellel on tehtud ITK-s loote välist pööramist, palun vastake:
– mitmendal rasedusnädalal seda tehti?
– kuidas see välja nägi? kaua pidite haiglas olema? kas oli mingeid tüsistusi ka?
– mitmes rasedus oli?
– kas pööramine õnnestus?

Kel ei õnnestunud, siis mis nädala peale määrati plaaniline keiserlõige?

Kas mõnele pakuti ka hoopis tuharseisust sünnitust ja kui jah, siis kas oodati loomulikku algust või kutsuti esile?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 09:17; 19.03 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://foorum.perekool.ee/teema/valine-lapse-pooramine/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina keelduksin pööramisest. Uuri natukene.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 10:02; 19.03 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen uurinud mitte natuke, vaid päris palju ja ka see antud link on läbi loetud. Mulle soovitavad pööramist nii kaks ämmaemandat, kui ka kaks arsti. Ma ei näe põhjust, miks peaksin end neist targemaks pidama ja sellest keelduma? Aga ootaksin heal meelel Su põhjendust, miks nii arvad.

Ja jätkuvalt kogemusi just ITK-s vastava protseduuriga ootan ka 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 09:17; 19.03 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vastan natukene mööda, aga äkki on kasu. Käisin Pelgus keeramas septembri lõpus.
Aga kui lähed, siis arst kõigepealt uurib ultraheliga, kus see laps täpselt on, selgitab, kuidas protseduuri läbi viiakse ja kui suur on tõenäosus, et see õnnestub. Kui sa oled sellega nõus, siis pead allkirjastama nõusoleku. Nii et sa võid igal hetkel öelda, et sa siiski ei soovi.

Enne ja pärast protseduuri kontrollitakse, kas lapsel on kõik hästi.
Protseduur ise näeb välja nii, et kõigepealt antakse tilka, mis lõdvestab emakat, et emakas ei reageeriks torkimisele. Siis surub arst sõrmed häbemeluu juurest kõhtu ja masseerib teise käega päripäeva. Suht ebamugav, aga minusugune jänes elas üle – nii et ei midagi ekstreemset. Kõht oli tundlik mitu päeva pärast seda.

Kui see ei õnnestu ja enamasti nii läheb,siis nõustab arst, kas sa soovid ise sünnitada või keisrit (lihttuharseisu puhul). Räägib lahti, mis ohud on ja millised võimalused.

Kui sa Keisri kasuks otsustad, siis saad hunniku paberid (operatsiooni info, anesteesia jaoks ankeet jne) ja pead paar päeva enne keisrit käima andma vereproovi, et nad saaks sulle vere sobitada ja ette tellida, et saaks kohe kasutada kui midagi nihu peaks minemas.

Mul määrati keiser 39+4. Valida ei antud, aga see sõltub arstist ilmselt.

Lastearst hiljem ütles, et sündis vb veidi vara, aga see pole minu hinnangul ta edasist arengut seganud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen uurinud mitte natuke, vaid päris palju ja ka see antud link on läbi loetud. Mulle soovitavad pööramist nii kaks ämmaemandat, kui ka kaks arsti. Ma ei näe põhjust, miks peaksin end neist targemaks pidama ja sellest keelduma? Aga ootaksin heal meelel Su põhjendust, miks nii arvad.

Ja jätkuvalt kogemusi just ITK-s vastava protseduuriga ootan ka ????

Laps ei ole niisama vales asendis,talle on nii kõige parem ja torkimine ei ole õige.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 10:02; 19.03 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemusest on küll üpris kaua möödas, 6,5aastat. Aga ca kuu enne tähtaega, ehk umbes 35-36 nädalal üritati välist pööramist. Kulus umbes hommikust lõunani. Alguses anti tilka, et emakas ei punniks vastu. Siis vaatas arst UH-ga, kuidas laps on. Siis toppis käed kõhtu ja üritas pöörata. Lapse pea käis ilusti edasi-tagasi, pepu aga vaagnast ei tõusnud, oli juba täiesti ära fikseerunud. Valus väga polnud, aga jube vastik küll. Mulle ei meeldinud kõhus sobramine, aga talusin ära. Kuna mu lapsel oli täistuharseis ja ta oli poiss, ei soovitatud ise sünnitada. Keiser määrati tähtajaks, aga reaalselt toodi see 4 päeva varasemaks, kui avastati 5 päeva enne oppi, et lootevett on nii vähe, et ta tuleb kohe välja võtta.

Oli esimene rasedus, tüsistusi ei olnud. Ebameeldiv oli, aga teise lapse sünnitus oli miljon korda õudsem, 23h põrguvalusid 32kraadises kuumuses. Iga kell võtaks uuesti pigem välise pööramise!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Sünnitus ITK-s loote väline pööramine ja/või keiserlõige

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.