Esileht Sünnitus ITK-sse sünnitama minek praegusel ajal

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: ITK-sse sünnitama minek praegusel ajal

Postitas:

Kas praegusel ajal, kui mehi lastakse ainult sünnituse juurde, tuleb vastuvõttu esialgu üksi sisse minna? St et meest enne sisse ei lasta, kui on sünnitustuppa minek? Ja kuidas olete teinud haiglakotiga? Valudes väga seda ise tassida ei tahaks, praegu plaanin esialgu võtta kaasa väiksema koti, millega saaks hakkama, kui nt sünnieelsesse saadetakse ja kui päris sünnitamiseks läheb, siis mees toob suurema koti. Ja turvahäll on mõistlik vist mehel tuua siis, kui juba kojuminek?

Jagage kogemusi, kuidas olete teinud. Mul esimene sünnitus tulemas, seega olen veidi ärevil ja vb mõtlen üle. 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees võib vastuvõttu kaasa tulla, aga seni, kuni sa valve äe juures ülevaatusel ja ktgs oled, ootab ta kabineti ukse taga. Seal ta saab telekat vaadata nii kaua.
Kui läheb sünnituseks, lähete koos saatjaga kolmandale korrusele, kus sünnitustoad on.

Kui lähed sünnieelsesse, siis ilma meheta.

Kotti ei tassi sa nii ehk naa ise, seda teeb hooldaja, kes su vastuvõtust õigesse osakonda viib.

Turvahälli toob mees siis kaasa, kui koju hakkate minema.

Võta kohe kõik vajalik kaasa, mehel edasi-tagasi käia pole lubatud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lasta alguses meest sisse, peab autos ootama niikaua kuni selge, et mis saab ja ka niikaua kuni naine koroonaproovi vastust ootab. Sünnitasin 2 nädalat tagasi ja koti võtsin kohe kaasa, seal seda ise tassima ei pea, keegi alati aitab. Turvahälli tõi hiljem mees kui koju saime.

 

 

Mees võib vastuvõttu kaasa tulla, aga seni, kuni sa valve äe juures ülevaatusel ja ktgs oled, ootab ta kabineti ukse taga. Seal ta saab telekat vaadata nii kaua.

Kui läheb sünnituseks, lähete koos saatjaga kolmandale korrusele, kus sünnitustoad on.

Kui lähed sünnieelsesse, siis ilma meheta.

Kotti ei tassi sa nii ehk naa ise, seda teeb hooldaja, kes su vastuvõtust õigesse osakonda viib.

Turvahälli toob mees siis kaasa, kui koju hakkate minema.

Võta kohe kõik vajalik kaasa, mehel edasi-tagasi käia pole lubatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lasta alguses meest sisse, peab autos ootama niikaua kuni selge, et mis saab ja ka niikaua kuni naine koroonaproovi vastust ootab. Sünnitasin 2 nädalat tagasi ja koti võtsin kohe kaasa, seal seda ise tassima ei pea, keegi alati aitab. Turvahälli tõi hiljem mees kui koju saime.

Mees võib vastuvõttu kaasa tulla, aga seni, kuni sa valve äe juures ülevaatusel ja ktgs oled, ootab ta kabineti ukse taga. Seal ta saab telekat vaadata nii kaua.

Kui läheb sünnituseks, lähete koos saatjaga kolmandale korrusele, kus sünnitustoad on.

Kui lähed sünnieelsesse, siis ilma meheta.

Kotti ei tassi sa nii ehk naa ise, seda teeb hooldaja, kes su vastuvõtust õigesse osakonda viib.

Turvahälli toob mees siis kaasa, kui koju hakkate minema.

Võta kohe kõik vajalik kaasa, mehel edasi-tagasi käia pole lubatud.

Kaua see vastus aega võtab? Ma võin ju selle ajaga ära sünnitada, kui mees autos vastust ootab. Ja kes teda sealt pärast kutsuma läheb?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 09:54; 07.12 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin ju selle ajaga ära sünnitada, kui mees autos vastust ootab. Ja kes teda sealt pärast kutsuma läheb?

Mu lapsel oli suvel trauma, mis vajas erakorralist oppi. Enne osakonda lubamist tehti koroonatest. Tulemuse saamiseni läks umbes poolteist tundi.

Sama laps sündis mõni aasta tagasi 1 h peale sünnitusmaja uksest sisse astumist. Ehk siis praegustes oludes oleks ma ilmselt isolatsioonipalatis testi vastust oodates sünnitanud …

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin ju selle ajaga ära sünnitada, kui mees autos vastust ootab. Ja kes teda sealt pärast kutsuma läheb?

Mu lapsel oli suvel trauma, mis vajas erakorralist oppi. Enne osakonda lubamist tehti koroonatest. Tulemuse saamiseni läks umbes poolteist tundi.

Sama laps sündis mõni aasta tagasi 1 h peale sünnitusmaja uksest sisse astumist. Ehk siis praegustes oludes oleks ma ilmselt isolatsioonipalatis testi vastust oodates sünnitanud …

Minu kolmest lapsest 2 on sündinud alla tunniga. Esimesega poleks mulle ilmselt mingit testigi teha jõutud, hea, et püksid jalast said. Kolmas läks 2 tundi. Hetkel ootan neljandat ja loodan, et üldse haiglasse jõuan.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 09:54; 07.12 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin ju selle ajaga ära sünnitada, kui mees autos vastust ootab. Ja kes teda sealt pärast kutsuma läheb?

Mu lapsel oli suvel trauma, mis vajas erakorralist oppi. Enne osakonda lubamist tehti koroonatest. Tulemuse saamiseni läks umbes poolteist tundi.

Sama laps sündis mõni aasta tagasi 1 h peale sünnitusmaja uksest sisse astumist. Ehk siis praegustes oludes oleks ma ilmselt isolatsioonipalatis testi vastust oodates sünnitanud …

Keegi ei pane sünnitajat isolatsioonipalatisse enne testitulemuse saabumist. Sünnitasin 2 nädalat tagasi, valveämmaka juures tehti test ja sealt saadeti meid otse sünnitustuppa, kuigi ma polnud päris kohe sünnitamas veel (avatust oli 5 cm ja reaalselt sünnitasin umbes 4 tundi hiljem). Sünnitaja peab kuni negatiivse testitulemuseni maski kandma, aga osakonda lastakse sind ikka. Testitulemuseni läheb umbes 1-2 tundi.

Ja ei pea mees nii kaua autos ootama, minu mees ootas sünnitusosakonna koridoris tooli peal. Kui mulle valveämmaka juures öeldi, et ikkagi sünnitustuppa minek, mitte sünnituseelsesse, siis oli mees juba parkimist vormistamas, st talle oli juba öeldud.

Kui mees peaks aga autosse jääma, siis ise kutsud mehe, helistad talle. Kui sind sünnituseelsesse võetaks ja mees läheks autosse või koju vms, siis peaksid ka ise ju mehele teada andma, kui on sünnitustuppa minek, mitte keegi ei lähe su meest kuskile haiglast väljaspoole taga otsima.

Aa, ja mina võtsin üldse käsipagasi kohvri haiglasse, et ei peaks tassima midagi. Kuigi ei pidanud seda kohvrit isegi ise vedama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on covid positiivsena sünnitanud??

iga hetk võib sünnitus alata. Olen hiljuti koroona põdenud, ilma eriliste sümptomiteta küll, kuid nüüd juba 3 testi teinud ja kaks näitasid ikka positiivset, viimane ka, üks näitas negatiivset. Saingi aru, et test võib veel mõnda aega näidata positiivset, kuigi haige enam ei ole. Aga sünnitusmajas keegi ei hakka ju süvenema sellesse, kui saan positiivse testi siis ikka peetakse mind haigeks :(((

tahaks teada, kuidas siis kõik toimub ja mida enam vähem oodata

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.12 08:45; 25.12 09:57; 03.02 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on covid positiivsena sünnitanud??

iga hetk võib sünnitus alata. Olen hiljuti koroona põdenud, ilma eriliste sümptomiteta küll, kuid nüüd juba 3 testi teinud ja kaks näitasid ikka positiivset, viimane ka, üks näitas negatiivset. Saingi aru, et test võib veel mõnda aega näidata positiivset, kuigi haige enam ei ole. Aga sünnitusmajas keegi ei hakka ju süvenema sellesse, kui saan positiivse testi siis ikka peetakse mind haigeks :(((

tahaks teada, kuidas siis kõik toimub ja mida enam vähem oodata

Ninaneelu test võib tõesti nädalaid pärast tervenemist positiivset tulemust näidata. Peaksid uurima ima arstilt/ämmaemandalt, kuidas selle puhul haiglas toimitakse. Võibolla saaks verest määrata antikehasid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ninaneelu test võib tõesti nädalaid pärast tervenemist positiivset tulemust näidata. Peaksid uurima ima arstilt/ämmaemandalt, kuidas selle puhul haiglas toimitakse. Võibolla saaks verest määrata antikehasid?

mul oli ämmaemandaga 22.12 telefoni vestlus (vastuvõtu asemels otsustas ta telefoni vestluseks) ja tema ka ei osanud täpselt midagi öelda, ütles vaid, et kogu see olukord on ka neile uus ja ärev. Aga tõenäoliselt lähtuvad nad sünnituspäeval testi tulemusest ikkagi. Lohutas, et küllap siis test on negatuivne.
mul on 2 tuttavat, kes põdesid koroonat mitmeid kuid tagasi ja nüüd ikka testid näitavad huupi, mõnikord positiivne aiis jälle negatiivne. Ajuvaba ühesõnaga.

antikehade testi mõtlesin teha kohe peale pühi, ei tea muidugi kas see mind päästab… 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.12 08:45; 25.12 09:57; 03.02 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ninaneelu test võib tõesti nädalaid pärast tervenemist positiivset tulemust näidata. Peaksid uurima ima arstilt/ämmaemandalt, kuidas selle puhul haiglas toimitakse. Võibolla saaks verest määrata antikehasid?

mul oli ämmaemandaga 22.12 telefoni vestlus (vastuvõtu asemels otsustas ta telefoni vestluseks) ja tema ka ei osanud täpselt midagi öelda, ütles vaid, et kogu see olukord on ka neile uus ja ärev. Aga tõenäoliselt lähtuvad nad sünnituspäeval testi tulemusest ikkagi. Lohutas, et küllap siis test on negatuivne.

mul on 2 tuttavat, kes põdesid koroonat mitmeid kuid tagasi ja nüüd ikka testid näitavad huupi, mõnikord positiivne aiis jälle negatiivne. Ajuvaba ühesõnaga.

antikehade testi mõtlesin teha kohe peale pühi, ei tea muidugi kas see mind päästab… ????

Selliseid jutte nii palju olnud, et kord positiivne, siis negatiivne.

Ma hakkan juba arvama, et need testid reaalselt näitavad umbluud ja põetud haigus võis olla ükskõik mis talvine tõbi. Hirmus küll, kui tervet inimest nagu katkuhaiget sünnitamas koheldakse. 🙁

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled varem põdenud siis sünnitamas tuleb öelda, et olid pos. Siis teatakse arvestada, et isegi kui pos siis pole nakkav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ninaneelu test võib tõesti nädalaid pärast tervenemist positiivset tulemust näidata. Peaksid uurima ima arstilt/ämmaemandalt, kuidas selle puhul haiglas toimitakse. Võibolla saaks verest määrata antikehasid?

mul oli ämmaemandaga 22.12 telefoni vestlus (vastuvõtu asemels otsustas ta telefoni vestluseks) ja tema ka ei osanud täpselt midagi öelda, ütles vaid, et kogu see olukord on ka neile uus ja ärev. Aga tõenäoliselt lähtuvad nad sünnituspäeval testi tulemusest ikkagi. Lohutas, et küllap siis test on negatuivne.

mul on 2 tuttavat, kes põdesid koroonat mitmeid kuid tagasi ja nüüd ikka testid näitavad huupi, mõnikord positiivne aiis jälle negatiivne. Ajuvaba ühesõnaga.

antikehade testi mõtlesin teha kohe peale pühi, ei tea muidugi kas see mind päästab… ????

Aga mõtle positiivselt – kui test on pos, siis saad ju erapalati pärast ja ei pea ilmselt selle eest ka eraldi maksma nagu tavaliselt ema-lapse palati eest peab (kui muidugi soovid 😀 ). Last enda juurest ära viia ei luba ja annad kõik vajalikud allkirjad selleks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kujuta ette, kui maski peab kandma sünnitades kuni koroonatesti  negatiivse  vastuse saamiseni siis kuidas on võimalik selles normaalselt õhku ahmida ja hingata? Kui test in positiivne peab selle maskiga sünnitama? Ja siis eraldatakse ema ja laps teiseteisest kohe?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kujuta ette, kui maski peab kandma sünnitades kuni koroonatesti negatiivse vastuse saamiseni siis kuidas on võimalik selles normaalselt õhku ahmida ja hingata? Kui test in positiivne peab selle maskiga sünnitama? Ja siis eraldatakse ema ja laps teiseteisest kohe?

Positiivse testiga ei eraldata ema ka beebit kui ema tervis just kehv pole (kõrge palavik jm).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kujuta ette, kui maski peab kandma sünnitades kuni koroonatesti negatiivse vastuse saamiseni siis kuidas on võimalik selles normaalselt õhku ahmida ja hingata? Kui test in positiivne peab selle maskiga sünnitama? Ja siis eraldatakse ema ja laps teiseteisest kohe?

Mul läks testi vastusega ca 1,5h. Selle aja sees keegi ei tulnud sünnitustuppa, korra vist ämmakas piilus ukse vahelt ja küsis kuidas läheb. Ma tõmbasin maski küll lõua peale. Test oli negatiivne, sai juba maski täitsa ära võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.12 08:45; 25.12 09:57; 03.02 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll juba üsna vana teema, kuid kellelgi võib ikka veel selle osas küsimus olla.

Mina sünnitasin üleeile ITKs, novembri lõpus põdesin koroonat. Mina sain nii aru, et kui on diagnoositud koroona kuni pool aastat tagasi, siis (eeldusel, et nüüd terve oled) loetakse sind negatiivseks. Mind võeti haiglasse napilt enne selle poolaasta täitumist ja koroonatesti ei tehtud. Samas palatikaaslastel, kes mitu päeva (enam kui 5) haiglas, tehti veel vahepeal ka kordustest. Nii sünnituseelses kui -järgses osakonnas peab koridoris ja protseduuridel maski kandma, palatis võib ilma olla.

Isa pidi sünnitustoas kandma maski siis kui ämmaemand või mõni muu töötaja tuppa tuli. Mina võisin seal kohe saabudes maski ära võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin ITKs eelmisel nädalal.

Lähed esmalt koos mehega vastuvõttu, kõigepealt võetakse andmed jne. Siis lähed ülevaatusele, mees jääb ukse taha ootama, vahepeal sulle tehakse seal koroonatest. Sünnitustuppa minnes tuleb juba mees kaasa ja umbes 2h pärast lapse sündi viiakse sind sünnitusjärgsesse tuppa ning mees peab koju minema. Kottide ja kohvrite jms jaoks on haiglas vastav personal. Kui oled haiglas vähemalt 2 päeva, siis vahepeal võib mees sulle vajalikke asju saata (vaata haigla kodulehelt pakkide saatmise kohta), kui millestki puudu peaks jääma. Haiglas on titale kõik olemas, aga kojuminekuks võiks vähemalt riided kaasas olla, muidu peab mees need eraldi tooma.

Haiglast koju minnes lähed beebiga alla vastuvõttu, hooldaja tassib või tirib sinu kotti/kohvrit. Mees võib koos turvahälliga vastuvõttu sisse tulla või siis panedki tita otse autos turvahälli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin ju selle ajaga ära sünnitada, kui mees autos vastust ootab. Ja kes teda sealt pärast kutsuma läheb?

  • Mu lapsel oli suvel trauma, mis vajas erakorralist oppi. Enne osakonda lubamist tehti koroonatest. Tulemuse saamiseni läks umbes poolteist tundi.

    Sama laps sündis mõni aasta tagasi 1 h peale sünnitusmaja uksest sisse astumist. Ehk siis praegustes oludes oleks ma ilmselt isolatsioonipalatis testi vastust oodates sünnitanud …

Mis point sel testil siis oli? Ainult statistika?
ma eeldan parem kohe et olen haige, testi ei tee ja sünnitan maskiga.  Nii saab ve? Lepime lihtsalt kokku et kohelge mind kui koroonahaiget

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Sünnitus ITK-sse sünnitama minek praegusel ajal