Esileht Sünnitus ITK sünnitusjärgne osakond

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: ITK sünnitusjärgne osakond

Postitas:

kas seal on olemas suured rätikud? olin sünnituseelses osakonnas ja seal anti selline väike froteest käterätik. ei teadnud, et peaks ise kaasa võtma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 12:27; 30.07 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sünnitasin paar päeva tagasi ja perepalatis oli küll suurem rätik olemas. Samas see rätik oli üsna õhuke ja ega ikka koduse paksu saunalinaga võrrelda ei andnud. Igaks juhuks soovitan ikkagi oma rätik kaasa võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin perekooli loengus, kus räägiti sünnitusest. Siis seal öeldi küll, et igaks juhuks võiks olla oma nö saunalina kaasas. Et olenevalt palatist võivad seal väiksemad olla need rätikud. ITK´s on ju erinevaid perepalateid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

perepalatites on ka suuremaid rätikuid, mujal mitte. perepalatites on isegi kellanupud abi kutsumiseks.

aga minu jaoks on tõeline üllatus see, et üldpalatites pole kellegi appikutsumiseks kellanuppe! st eeldatakse, et lebad seal üksi oma suht nõrga olemisega, titt kõrval ning kui midagi vaja, nt lonks juua või titt kuvöösist voodisse tõsta imetamiseks, ei tule keegi appi. no vabandage, kuid mina küll sünnitusjärgselt oma pearinglustega ja tasakaaluhäiretega last sealt ise välja tõsta ei julge, rääkimata siis kraani all tagumiku pesemisest.
üldpalatites olijaid ei käida vaatamas (v.a. korraline visiit hommikupoolikul, eksole) ja abi pakkuma ka ei tulda, näed vaid koristajat ning toidutoojaid. selles mõttes jätab sealne sünnitusjärgne põetamine ikka väga soovida. isa/pereliige/sõber saab vaatama ja appi tulla alles külastusajal, st kella 12st 19ni, öö otsa pead ise ÜKSI kõigega hakkama saama. süsteem nagu eeldaks, et kõik üldpalati patsiendid on kui kitsed, kes kohe peale sünnitust krapsakalt jalul ja et pereliikmed hoolitsevad ise põduramate eest peretubades.

NB! esmasünnitajatele pööratakse siiski suuremat tähelepanu, kontrollitakse imetamist, lapse kaalu ja ema enesetunnet, tullakse lapse eest hoolitsemist ette näitama, korduvsünnitajad aga võivad vabalt paar tundi kusagil palatipõrandal minestunult vedeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

perepalatites on ka suuremaid rätikuid, mujal mitte. perepalatites on isegi kellanupud abi kutsumiseks.

aga minu jaoks on tõeline üllatus see, et üldpalatites pole kellegi appikutsumiseks kellanuppe! st eeldatakse, et lebad seal üksi oma suht nõrga olemisega, titt kõrval ning kui midagi vaja, nt lonks juua või titt kuvöösist voodisse tõsta imetamiseks, ei tule keegi appi. no vabandage, kuid mina küll sünnitusjärgselt oma pearinglustega ja tasakaaluhäiretega last sealt ise välja tõsta ei julge, rääkimata siis kraani all tagumiku pesemisest.
üldpalatites olijaid ei käida vaatamas (v.a. korraline visiit hommikupoolikul, eksole) ja abi pakkuma ka ei tulda, näed vaid koristajat ning toidutoojaid. selles mõttes jätab sealne sünnitusjärgne põetamine ikka väga soovida. isa/pereliige/sõber saab vaatama ja appi tulla alles külastusajal, st kella 12st 19ni, öö otsa pead ise ÜKSI kõigega hakkama saama. süsteem nagu eeldaks, et kõik üldpalati patsiendid on kui kitsed, kes kohe peale sünnitust krapsakalt jalul ja et pereliikmed hoolitsevad ise põduramate eest peretubades.

NB! esmasünnitajatele pööratakse siiski suuremat tähelepanu, kontrollitakse imetamist, lapse kaalu ja ema enesetunnet, tullakse lapse eest hoolitsemist ette näitama, korduvsünnitajad aga võivad vabalt paar tundi kusagil palatipõrandal minestunult vedeleda.

päris õudne!
mul seisab ees kolmas sünnitus. tunnistan, et kõiki asju enam ei mäleta. soovin ka, et kontrollitakse imetamist, lapse kaalu ja minu enesetunnet, näidatakse lapse eest hoolitsemist ette jms.

kusjuures, sattusin sünnituseelsesse osakonda (tihedad toonused), kus ka ainult hommikul käis arst korra vaatamas. õed päeva jooksul ei tundud kordagi huvi, kuidas mul läheb, kuidas enesetunne… hommikul ja õhtul tehti KTG. kunagi tulemuse kohta midagi ei öeldud. ise küsisin ja siis sain vastuse. keegi midagi ei seletanud. arstid, kellega kahel päeval kokku puutusin, olid muidu toredad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 12:27; 30.07 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kuidas siis nt pelgus on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Sünnitus ITK sünnitusjärgne osakond

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.