Esileht Sünnitus ITK tõstab eraämmaemanda hinda

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: ITK tõstab eraämmaemanda hinda

Postitas:
Kägu

Lugesin just Pere ja Kodu veebist, et ITK plaanib tõsta eraämmaemanda teenuse hinna 500 eurolt 900 euro peale.

Juba 500 euro puhul pani mõtlema, et kas ikka raatsin seda teenust võtta, aga ikkagi oli plaanis. Nüüd mõtlen, et 900 on vist küll natuke liiga palju selle eest maksta. Kuidas teil tunded on ja kas sellise raha eest võtaksite ise eraämmaka?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hetkel Pelgusse minek, seal 505 eur aga … ilmselt ikka võtaks ka topelthinnaga. See on nii oluline mitmest aspektist. 

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei saa üldse aru, miks on vaja eraämmakat? ega ta ikka sünnitust väga suuresti ei mõjuta. Ja muudes küsimustes – on olemas oma ämmemand, on olemas valveämmaemandad, tasuline ämmaemanda nõuandetelefon (mis on odavam kui ka praegused 500 eur) jne.

See on mugavusteenus ja ilmselt kui ämmaemandad ise ei suuda ise oma töökoormust reguleerida (ehk patsiendile öelda – ei , mul on liiga palju tööd), siis peabki ülemus sekkuma hinnakirjaga

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellel teenusel on väga, väga  palju eeliseid!
Proovi ära siis teistmoodi enam ei julge!

Ei saa üldse aru, miks on vaja eraämmakat? ega ta ikka sünnitust väga suuresti ei mõjuta. Ja muudes küsimustes – on olemas oma ämmemand, on olemas valveämmaemandad, tasuline ämmaemanda nõuandetelefon (mis on odavam kui ka praegused 500 eur) jne.

See on mugavusteenus ja ilmselt kui ämmaemandad ise ei suuda ise oma töökoormust reguleerida (ehk patsiendile öelda – ei , mul on liiga palju tööd), siis peabki ülemus sekkuma hinnakirjaga

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nojah, 900 tuleks juba liiga muu arvelt, seda pigem enam ei maksaks. Vana 300-400 pani mõtlema, et KAS võiks. Oleks rikkam, oleks suva, teenus tundub seda väärt küll.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tartus on 380 eurot. Samas veider, et põhjendatakse hinnatõusu sellega, et ämmaemandad on piirangute tõttu ülekoormatud, et 900 eest kannatab ületunde teha või on eesmärk, et inimesed ei võtaks eraämmakat ja sama raha saadakse vähema arvu patsientide pealt? Kui meest kaasa ei saa/ei taha, on individuaalne ämmakas ju hea valik, samas ma aru saanud, et kui ta samal ajal nt niigi tööl on, siis peab ikka ennast mitme patsiendi vahel jagama?

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on natuke naljakas põhjendus ITKl jaa. Aga kas keegi teab, kas praegusel ajal nt doula saab sünnituse juurde kaasa võtta? Kuna ma esmasünnitaja, siis tahaks et oleks sünnituse juures keegi kogenud, kes 100% oleks minu sünnitusele keskendunud ja ei peaks jooksma erinevate patsientide vahet.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellist võimalust ma ei teadnudki. Tundub isegi parem kui individuaalne ämmakas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ITK-s praegu ei lubata, ainult üks inimene juures kes on pere või leibkonna liige (eelduslikult lapse isa, peab vist isegi koos elama?), aga ei tohi olla eraldi doula või sünnitoetaja.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei võra eraämmakat, sest alati on olnud head kogemused sellega, kes on sattunud! ITK juu siis lihtsalt 3 korral vedanud! Kuna olen raseduse pärast alati olnud erijälgimisel, siis mind jälgiti nagunii rohkem kui tavarasedaid, kellel siiti probleeme pole. Sel korral plaanin minna sünnitama 1, mehe jätan 2-aastasega koju. Tunne on hea ja turvaline!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Doulad on hetkel keelatud, ehk tohib oma mees/naine kaasas!

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen sünnitanud ilma eraämmakata kui ka eraämmakaga. Viimasega siis 2 kuud tagasi. No minul on küll kogemused nagu öö ja päev. Just mehega arutasime seda hinnatõusu ja ta oli nii rahul ka selle eraämmakaga, et ütles, et kui veel peaks vaja minema, et tema võiks 2000 ka maksta 😀

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ongi nagu öö ja päev kui on võrdlusmoment olemas. Kirgi kütab see  nende hulgas kes ei ole kunagi kasutanud seda teenust.
Jah see on kallis teenus aga iga senti väärt kuna sa oled konkreetse inimese hoole all ja vastutusel enne sünnitust, selle ajal ja ka pärast.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen sünnitanud kaks korda ilma eraämmakata, aga mõlemal korral sattusid sünnitust vastu võtma ämmakad, kes pakuvad ka eraämmaka teenust. Ausalt öeldes ei tundnud küll millestki puudust, mõlemaga jäin väga rahule, ei kujuta ette, et nad oleks võinud rohkem minu juures olla või mida nad oleks võinud veel rohkem teha, et see oleks olnud väärt 500 või 900 euro maksmist. Võib-olla mul lihtsalt vedas siis.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi vedas, sest ämmaemandal oleks vabalt võinud tulla nö tasuline klient ja sa oleksid saanud uue näo. Ja kui juhtumisi sellel ämmaemandal  vahetus lõpeb siis saad jälle uue näo. Seepärast vedamise peale ei maksa loota kui on nii elutähtis sündmus nagu lapse sünd.
Ilmselt seitse korda elus ju seda ei tee ka.

Ma olen sünnitanud kaks korda ilma eraämmakata, aga mõlemal korral sattusid sünnitust vastu võtma

ämmakad, kes pakuvad ka eraämmaka teenust. Ausalt öeldes ei tundnud küll millestki puudust, mõlemaga jäin väga rahule, ei kujuta ette, et nad oleks võinud rohkem minu juures olla või mida nad oleks võinud veel rohkem teha, et see oleks olnud väärt 500 või 900 euro maksmist. Võib-olla mul lihtsalt vedas siis.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eraämmakaga on nagu eratreeneriga, mõni saab sellist teenust endale lubada ja mõni mitte. Pole vaja nüüd pahandada, kui sul pole erateenuseks raha, mis peabki maksma.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes see “oma naine” on sünnitajal kaasas?

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris korralik hinnatõus. Veel 3 aastat tagasi oli see minu mäletamist mööda 350 eurot. Jääb vaid loota, et see ka ämmaemandate palgalipikul kajastub.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samasoolised paarid saavad ka lapsi, olenemata sellest, kas seaduste raamistik on ajale järgi jõudnud või mitte.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samasoolised paarid saavad ka lapsi, olenemata sellest, kas seaduste raamistik on ajale järgi jõudnud või mitte.

Kaks samasoolist inimest ei saa omavahel lapsi. Lapsi saadakse mehe ja naise omavaheliste sugurakkude ühinemisel.

+2
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen see, kes kirjutas “ oma mees/naine”. Olen hetero, ei maksa mulle turja karata.! OIlen meedik ja kasutame tavaliselt terminit”partner”, et mitte solvata neid, kelle partner on samasooline. Ei saa aru, miks selline väljend kedagi nii kurjaks ajas ja miinustama pani.

Mina meedikuna suhtun kõikidesse patsientidesse võrdselt olenemata nende rassist, seksuaalsest orientatsioonist, nende usundist!

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei võtaks 900 eest, ei võtnud ka 500 eest. Kui 300 veel maksis, siis kaalusin, aga lõpuks ikkagi ei võtnud. Ärge olge nii lumehelbekesed – teil on väga pädev abi olemas igal juhul, ka siis, kui te ei maksa seda üüratut summat.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tasu nii pepsiks preiliks ka muutuda, et iga asi peab olema ei tea mis privaatteenindus. Igas sünnitusmajas on olemas professionaalne meeskond sünnituse vastu võtmiseks ja kui sellest ei piisa siis on väga okei kui tuleb selle eest kopsakat hinda maksta.

Ei saa ju olla nii äpu, et ei sobi kohapealne meeskond. Sünnitus kestab loetud tunde, pärast lapse eest hoolitsema ja teda kasvatama paljaste ka kellegi? Hallo…

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tasu nii pepsiks preiliks ka muutuda, et iga asi peab olema ei tea mis privaatteenindus. Igas sünnitusmajas on olemas professionaalne meeskond sünnituse vastu võtmiseks ja kui sellest ei piisa siis on väga okei kui tuleb selle eest kopsakat hinda maksta.

Ei saa ju olla nii äpu, et ei sobi kohapealne meeskond. Sünnitus kestab loetud tunde, pärast lapse eest hoolitsema ja teda kasvatama paljaste ka kellegi? Hallo…

Ma nüüd ei teagi, kas see kommentaar on pungil kadedusest nende suhtes, kes saavad endale eraämmakat lubada või mingit muud kibestumust.

Kui keegi soovib endale esimesel sünnitusel toeks lisaks mehele isikut, kes on 100% tema sünnitusele pühendunud ja oskab igas olukorras nõu anda, siis see ei tee kellestki veel äput 😀

Nett ja ka perekool on täis lugusid naistelt, kes said suurema või väiksema sünnitrauma ning tegelevad veel kuid või aastaid hiljem, et sünnituse kogemusest nö üle saada. Kui sinul nii ei läinud, siis on mul siiralt hea meel. Aga kui ma kaalun eraämmakat, et teha kõik endast olenev, et mulle jääks sünnitusest hea mälestus ning ma saaks sealt edasi õnnelik ema ja naine olla, siis see ei tee minust kindlasti saamatut inimest.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See vist on jah nagu mingi kadedus või ma ei tea miks see kirgi kütab. Kui see oleks tasuta siis ilmselt kõik kasutaks seda teenust. Hea on ju  teada seda imelist naist varem kes abistama tuleb sünnitusele. Kas ta on noor v vana, nunnutaja või konkreetsem. Valime ju endale ämmaemanda kui on erateenus. Meil on näiteks kindel proua kellega juba kaks last sündinud. Hea huumoriga ja väga proff. On ju alati tore kui Sind juba haiglas oodatakse. Saad juba varem nõupidada, nõu küsida 24/7  ja koos see asi võimalikult valutult ja kiirelt ärateha. Ennem on kokkulepitud mida sa kindlasti ei taha ja mida sa kindlasti tahad kui võimalik. Siis ei jooksutata ka koju enam kui oledki liiga vara läinud vaid hakatakse pihta. Seda ei tehta kunagi kui sul ei ole erateenust. Samuti on kindlam, et saad perepalati.  Kui osadele naistele ei meeldi planeerida ja pole oluline kindlapeale väljaminna, on ükskõik kes seal sünnitustoas käib kui üldse käib siis see on ju vaba valik. Meie näiteks ütlesime ise ämmakale, et mingu nyyd kohvi jooma, et pole vaja meid valvata. Et kutsume kui vaja. Jagasime viimasel sünnitusel wc-d naisega kes sünnitas täiesti üksi. Ei oma ämmakat ega meest. Kuna ta nii meeletult röökis vahepeal ja keegi ei olnud tema juures siis palusin, et meie ämmaemand vahepeal vaataks kuidas tal lood on. Seda ta ka tegi.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kaaa

Kui inimesed liiga kergelt lapsi saavad, siis võib-olla neile tundubki kõik liigse peenutsemise ja üleliigsena. Pean silmas nii lisaanalüüse, kui eraämmakat, ehk kõike seda, mille eest peab ise natuke juurde maksma. Miks on vaja teisi halvustada, kui nad tahavad ennast paremini tunda?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaks positiivset sünnikogemust ja eraämmakat pole kunagi kasutanud. Seda siis enamasti kolmel põhjusel:

1) olen kiire sünnitaja (esimesega seda muidugi ei teadnud). Esimene laps tuli ilmale 2,5 tundi ja teine 1,5 peale haiglasse saabumist. Suure tõenäosusega ei jõuaks eraämmakas kohale kui just samal päeval juba tööl ei oleks. Või kui jõuaks, siis suht viimasel hetkel.

2) kuna ei suutnud üht ammakat teistele eelistada, siis eraämmaka valik oleks olnud sama loterii kui lihtsalt kohale tulek. Perekooli loengutest keegi silma ei jäänud ja netist arvamused seinast seina.

3) mees oli mõlemad korrad kaasas ja toeks.

Kui koroonapiirangute tõttu oleks sunnitud üksi sünnitama, siis ehk kaaluks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimest korda sünnitades ikka soovitaks eraämmakat.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on olnud 2 sünnitust. Mõlemad “tasuta” ämmaemandatega. Mõlemad äärmiselt positiivsed kogemused. 1. sünnituse juures oli tavaline ämmaemand ja 2. sünnituse juures ämmaemand kes pakub ka tasulist teenust. Kui kunagi peaks 3. lapse plaan tulema, siis kindlasti võtaksin selle äe kes pakub tasulist teenust. Pole mina veel nii toredat, toetavat ja sõbralikku naist näinud. Ta täitis kõik minu soovid, julgustas, tuli mulle vastu (ma ei tahtnud ktg alla voodisse minna, ta ei sundinud vaid lasi mulle püstises asendis ktg peale panna). Õmmeldes viis mu mõtteid eemale, vastas mu küsimustele, tegi mulle beebist kaalul pilti (mees ei jõudnud sünnitusele kohale). Vaatamata sellele, et mõlemad kogemused olid positiivsed, andis teine kogemus mulle ikkagi palju rohkem juurde.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab kommenteerida ka palju ämmaemand ise sellest rahast endale saab? mis %?

Tundub ikka natukene haigla ahnusena  kui paari aastaga tõuseb hind 350lt  895ni

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Esileht Sünnitus ITK tõstab eraämmaemanda hinda