Esileht Sünnitus ITK tõstab eraämmaemanda hinda

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: ITK tõstab eraämmaemanda hinda

Postitas:

1997 maksime 3500 krooni.

2007 ei mäleta täpselt aga vist umbes sama hind.
Ehk siis see on olnud palju aastaid sama ja hinnatõus igati paslik nii nõutud teenusele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.01 01:37; 25.01 20:42; 28.01 18:28; 29.01 00:12; 31.01 21:03; 14.02 15:16; 24.02 00:35; 24.02 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1997 maksime 3500 krooni.

2007 ei mäleta täpselt aga vist umbes sama hind.

Ehk siis see on olnud palju aastaid sama ja hinnatõus igati paslik nii nõutud teenusele.

Ma olen nõus sellega, et hinnad peavad ajaga kaasas käima. Küll aga on pea 80% hinnatõus väga järsk ja ränk. Saaks veel aru, kui tõsta hinda 100 euro kaupa, saab veidi rohkem ämmaemandatele maksta ja inflatsiooniga kaasas käia. 400 eurot aga… See ilmselt paneb inimesed mõtlema, kas võtta eraämmaemanda teenus või sünnitada näiteks Pelgulinnas.

 

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 15:15; 28.02 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et ka Pelgulinnas tõstetakse hinda.
Igal aastal  ju ei sünnita ja pigem on küsimus miks siiani hinda pole tõstetud.

 

 

1997 maksime 3500 krooni.

2007 ei mäleta täpselt aga vist umbes sama hind.

Ehk siis see on olnud palju aastaid sama ja hinnatõus igati paslik nii nõutud teenusele.

Ma olen nõus sellega, et hinnad peavad ajaga kaasas käima. Küll aga on pea 80% hinnatõus väga järsk ja ränk. Saaks veel aru, kui tõsta hinda 100 euro kaupa, saab veidi rohkem ämmaemandatele maksta ja inflatsiooniga kaasas käia. 400 eurot aga… See ilmselt paneb inimesed mõtlema, kas võtta eraämmaemanda teenus või sünnitada näiteks Pelgulinnas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 25.01 01:37; 25.01 20:42; 28.01 18:28; 29.01 00:12; 31.01 21:03; 14.02 15:16; 24.02 00:35; 24.02 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin, et Tartus oli 380, nüüd 520.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 21:41; 25.01 23:08; 27.02 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et ka Pelgulinnas tõstetakse hinda.

Igal aastal ju ei sünnita ja pigem on küsimus miks siiani hinda pole tõstetud.

1997 maksime 3500 krooni.

2007 ei mäleta täpselt aga vist umbes sama hind.

Ehk siis see on olnud palju aastaid sama ja hinnatõus igati paslik nii nõutud teenusele.

Ma olen nõus sellega, et hinnad peavad ajaga kaasas käima. Küll aga on pea 80% hinnatõus väga järsk ja ränk. Saaks veel aru, kui tõsta hinda 100 euro kaupa, saab veidi rohkem ämmaemandatele maksta ja inflatsiooniga kaasas käia. 400 eurot aga… See ilmselt paneb inimesed mõtlema, kas võtta eraämmaemanda teenus või sünnitada näiteks Pelgulinnas.

Väga huvitav. Suhtlen ringkonnas, kus kõigil on üle keskmise Eesti (ja Harjumaa palk), mõnel isegi 3-kordne, kuid siiski on kõik seni öelnud, et see 500 eurot on liiga kallis.  Ehk siis olen esimene oma sõpruskonnast, kes tõsiselt kaalub selle teenuse võtmist, st 500 euro korral oleks kindlasti võtnud. Isegi kui  “igal aastal” ei sünnita, on see siiski oluline väljaminek ja enamuse Eesti jaoks oli seda juba varasem hind.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koos peretoaga u 1000 sünnitus. Samas ei kujuta ette, jääb neil kliente üldse alles, kes kasutavad seda teenust, eriti koroonaaeg, kui erasektor kitsamaks tõmbab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel teenusel on väga, väga palju eeliseid!

Proovi ära siis teistmoodi enam ei julge!

Ei saa üldse aru, miks on vaja eraämmakat? ega ta ikka sünnitust väga suuresti ei mõjuta. Ja muudes küsimustes – on olemas oma ämmemand, on olemas valveämmaemandad, tasuline ämmaemanda nõuandetelefon (mis on odavam kui ka praegused 500 eur) jne.

See on mugavusteenus ja ilmselt kui ämmaemandad ise ei suuda ise oma töökoormust reguleerida (ehk patsiendile öelda – ei , mul on liiga palju tööd), siis peabki ülemus sekkuma hinnakirjaga

Minu ämm on ämmaemand. Põhimõtteliselt laiutab ta käsi, selles mõttes et tema väitel töötab ta nii era- kui ka mitte-era ämmaemandana samamoodi. Kui keegi tahab selle eest eraldi raha anda, et ta teeks täpselt neidsamu asju, nagu alati, siis mis ta sinna teha saab 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samu asju jaa aga on vahe, kas teha neid samu asju kui on korraga 1 sünnitaja või mitu, nagu ma olen erinevusest aru saanud.

Suureneb tema isiklik tasu ka hinnatõusust või kaob see raha kuhugi süsteemi? Tahaks loota, et nad ise ka saavad rohkem.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see praegust epideemiat arvestades valus löök. Tavaolukorras oleksin ma võtnud sünnitusele kaasa oma abikaasa ja ema. Praegu aga on reaalne võimalus, et ma sünnitan üksi, kui näiteks abikaasa on COVID-positiivne või epideemiline olukord läheb Eestis hullemaks ja tugiisiku osalemine sünnitusel keelatakse ära.

900 ei ole see summa, mida me ei suudaks maksta, aga tundub ebaproportisonaalse summana, kui vaadata näiteks enda kuupalka, ma pean selle raha teenimiseks tegema mitu nädalat päris pingelist tööd. Saan aru, et osaliselt COVIDi see hinnatõus juhtus, kuid see paneb aprillist sünnitavad naised, kes arvestasid hoopis teise summaga, keerulisse olukorda.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 15:15; 28.02 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seni, kuni Pelgus hind ei ole tõusnud, hakkab ilmselt tormijooks eraämmakatele sinna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 13:31; 29.01 17:18; 18.03 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See jah rets, et hind nii palju tõuseb.

Esimesega ei olnud muud moodi mõeldavgi, kindlasti tahtsin ja võtsime individuaalse ämmaka, oli vist 340-380€. Ei mäleta täpselt enam. Nüüd ei kujuta ka eriti ette muud moodi, aga 900€… no ei ole seda raha lihtsalt kuskilt võtta.

Muidugi see hoopis teine asi,  kui sul ikka privaatne sünnitus ja keegi teine peale individuaalse ämmaka toas ei sebi/edasi tagasi ei käi. Ses suhtes ma ei oleks seda mingit muud moodi tahtnud või ettegi kujutanud. See ikkagi piisavalt intiimne, privaatne ja oluline sündmus. Ma pean saama ka ise rahulikult keskenduda, niigi keeruline olukord. Mulle väga sobis minu individuaalne ämmakas ITKs ja kogu see protsess ka õnneks läks täitsa okeilt. Mega rahul, et selle teenuse valisin. Minu jaoks oli väga oluline, et oli üks inimene, kellega olin juba kõik kokku leppinud ja kes oli toeks ja igati aitas. Ta oli lihtsalt super. Minu jaoks see sündmus piisavalt oluline ka, et selliseid asju planeerida ja võimalikult okeid situatsiooni tahta ja luua. Nii lapse kui enda kui pere jaoks. Ei oleks kuidagi teisiti tahtnud.

Kui nüüd karantiini tõttu meest ka veel sünnitusele ei lubata, siis ma üldse ei teaks…. jube.

Me plaaniks kodusünnitust või muud, kui meest enam sünnitusele ei lubataks. See ikka väga oluline asi. Vanemad peavad oma lapse saama ikka ise vastu võtta. Mõlemad. Turvalisus muidugi eelkõige, aga mingi varjant inimlikkuseks peab ka säilima ja leiduma.

Kahju, et need kes tõesti teenust vajavad, jäävad sellest lihtsalt hinna tõttu ilma.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 17:15; 22.03 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel teenusel on väga, väga palju eeliseid!

Proovi ära siis teistmoodi enam ei julge!

Mis on need eelised või miks peaks kartma nö tasuta ämmaemandat? Ega laps sünnitamata jää. Teie enda kiiks on käia ja maksta ekstra. Ei saa aru miks on vaja tasulistes uuringutes käia ega näe vajadust ka tasulisele ämmaemandale…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on muidugi erinevad, aga mina isiklikult poleks sellises pingelises olukorras hakkama saanud, kui olukord poleks olnud vaba ja rahulik. Ma ei kujuta ette kui suvaline suhtumine oleks sünnitustoas olnud, kui mul poleks kokkulepitud ämmakat juures olnud. Inimesed sebivad sisse välja, ämmakad teevad lihtsalt oma liinitööd, sulle topitakse külge mingeid juhtmeid ja vastu sinu tahtmist tehakse mingeid katseid ja proove kogu aeg. Ma pole lihtsalt võimeline ses olukorras säärasteks asjadeks. Enamusel ehk suva, aga minu puhul oleks mu sünnitus ilmselt kolm korda pikemaks veninud. Ma vajan elementaarset toetust ja mõistmist, mul oli ämmakaga kõik kokku lepitud, mingeid katseid minu peal tegema ei hakatud, soovisin, et kõik oleks võimalikult loomulik. Ämmakas oli sama meelt. Võisin kindel olla mis tuleb. Usaldasin seda inimest. Teadsin, et ta annab endast parim, ta oli ka väga toetav.

Kuna ma lihtsalt olen väga tundlik natuur, siis minu ja lapse heaolu nimel oli kindlasti parim varjant asi võimalikult rahulikult mööda saata.

Samas, kui ise proovinud pole seda teenust, siis saan täiesti aru, et ei oska seda teenust ja tasulisi ämmakaid hinnata.

Kindlasti ongi ka neid robustsemaid naisi, kel suva, saab ka sõjaväe korra järgi sünnitatud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 17:15; 22.03 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varjant ja varjant. See sõna on variant.

 

Mina ei halvusta kedagi, kes seda teenust kasutab. Kade ka pole, eelistan enda raha lihtsalt mõttekamalt kasutada. Aga no ei ole kaks varianti, “sõjaväe kord” (???) ja kallis eraämmakas.
Kaks rasedust ja sünnitust, maksnud pole midagi peale peretoa, kogemused olid väga head. Ei tee keegi mingeid katseid teie peal. Kui on vajadus sekkuda, tehakse seda nii või naa – eraämmakas või mitte.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 20:58; 22.03 20:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Sünnitus ITK tõstab eraämmaemanda hinda