Esileht Sünnitus ITK`s kes sünnitanud ja haiglakott

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: ITK`s kes sünnitanud ja haiglakott

Postitas:

Tere!

Kõigepealt olen esmarase viimast kuud ja plaan sünnitada algusest peale ITK`s. Palun nõu ja kogemusi kõigil neil armsatel naistel, kes on sünnitanud sel aastal. Kuidas personaliga rahule jäite ja kas pigem võimaluse korral eelistada ema-lapse tuba või ühispalatit? Lähen sünnitama üksi.

Teine mure on seoses haiglakoti pakkimisega. Küll öeldakse perekoolis, et saialilletinktuuri pole vaja. Selle asemel aitabNeutrali seep ja puhas vesi. Siis on öeldud, et lutti pole vaja, pakk mähkmeid beebile pole vaja samas teisalt ikka pakitakse kaasa küll lutt, küünekäärid, terve pakk beebile mähkmeid jpm.
Olengi segaduses, et no mida ma siis ikkagi kaasa peaksin kaasa pakkima ja mida igaks juhulks, et võib olla läheb tarvis, sest kahjuks olen täiesti üksi ja mul pole loota kellegi peale, kes mulle asju järgi tooma hakkaks. Olen tallinnasse sisse kirjutatud. Kas Tallinna linna poolt on sünnitusmajast pakike ka loota? Kui jah siis Mida see sisaldab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 12:11; 31.07 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus: plaanisin kuu tagasi kolmanda lapse sünnitada ITK sünnitusmajas.Käisin nädal enne sünnitust ITK sünnituseelses sünnitusplaani koostama ja sain seal šoki. Personal on nagu liinitöölised. Nende 4 tunni jooksul mis ma veetsin sünnituseelses sündis seal sünnituseelses osakonnas kaks last. Tundub, et kõik sünnitustoad on hõivatud ja seoses sellega sünnitavad sünnituseelses. Muutsin kohe oma plaani ja sünnitasin juuli alguses Pelgus ja ei kahetsenud. Saime lisaks tasuta perepalati (seoses fasaadi renoveerimisega). 10 aastat tagasi olin aga väga rahul ITK sünnitusmajaga.

Võtsin sünnitusmajja mähkmed, aga ei olnud vaja. Sünnitusmajas anti. Lutti ja sajalilletinktuuri ostsin siis kui jõudsin koju.
Tallinna lina pakis on mõned riidedsuuruses 68-74, suur pehme rätik, fliisist kombenisoon. Umbes sama sisu nagu piltidel: http://naistekas.delfi.ee/kodu/lapsed/fotod-vaata-mis-on-tallinna-beebipaki-sees-ja-loe-mida-kingivad-teised-omavalitsused-varsketele-lapsevanematele?id=79737988

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ütlen üldiselt, mis pea igal pool kehtib.
kui plaanid imetada, ei ole küll lutti vaja. see voib rikkuda imemisasendit lapsel, ja see omakorda voib teha su rindadele valu ja tekitada poletikku. kui hiljem imemisasend lapsel selge, siis void luti anda, kui tahad. aga igaks juhuks ühekordseid padjakesi rindadele, kuna piim tuleb paar päeva pärast sünnitust suurte ojadena, ja vôib lekkida. ja nibusalvi. siis imetamisrinnahoidjad, mis on suuremad, kui su praegune number, sest kui on piim, siis rinnad paisuvad. isegi kui sa ei plaani imetada, tuleb rindadesse tôenäoliselt piima.
pole hullu, kui sul on rohkem asju kui vaja läheb. endale riietest eest lahtikäivad avarad pluusid voi kleidid, et saaksid lihtsamini last toita. lapsele näiteks haiglast kojuviimise komplekt, body, ôhuke mütsike, mis iganes ilmaga sobib. umbkaudset sünnikaalu ehk on sulle öeldud, vôi öeldakse enne sünnitust, et siis tead, kas haiglast antav on liiga suur komplekt.
minu laps sündis 2.900 grammi, ja 50cm, siis oleks küll ujunud selle 68-74 sees.

siis mônele meeldivad ühekordsed aluspüksid, mônele oma pesu, siis tea, et parimaid komplekte pole môtet vôtta, plekid ei pruugi välja tulla. vôid osta paki tena sidemeid, need on küll uriinipidamatuse jaoks, aga kuna alguses vôib tulla mônel palju verd, hügieenisidemest ei piisa, ja haiglaomad mônele ei tundu mugavad. mul endal olid always sensitive öösidemed, aga mul tuli ainult üks päev rohkem verd, edasi piisas tavalisest sidemest, ja mul oli sellega mugavam.
kindlasti endale midagi süüa, mahla, puuvilja, mida armastad. kui keegi ei saa sind vaatama tulla, siis paljudel sünnitanud naistel on väga suur isu pärast sünnitust, ja haiglatoidust ei piisa.
motle aga hästi läbi, äkki ikka keegi on, kellele loota, vôta telefon ja laadija kaasa, juba selleks, et teha lapsukesest esimesi pilte.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soovitus: võta kaasa pigem rohkem kui vähem, sest kui vaja läheb, siis on olemas, ja kui vaja ei lähe, ei juhtu ka midagi, viid jälle koju tagasi.

Kõigepealt riided: endale võiks igaks juhuks öösärgi ja hommikumantli ning sussid kaasa võtta, millest kahju pole, kui veriseks saavad ja pärast ära viskad. Aluspesuks kas ühekordsed sünnitajatele mõeldud püksid või enda omad, ise tead, imetamisrinnahoidja (nagu siin eelnevalt juba öeldi). Rinnapatjadega on nii ja naa, hea, kui on olemas, aga vabalt võib juhtuda, et imetamise algus on hoopis vaevaline ja ei tahagi midagi väga voolata, aga hea, kui on vajadusel olemas. Sidemeid ma võtaksin kindlasti ise kaasa, sest iial ei tea, kas sünnitusmajas antakse nii palju kui tahad või mitte. Minemiseks-tulemiseks võid rahumeeli kasutada samu riideid, praegusel ajal pole ka mingeid saapaid-mantleid-kasukaid, nii et hea, kui avarad suveriided on seljas.
Enda pesemiseks võta kaasa oma saunalina ja pesuvahendid. Tavapärased hügieenivahendid: kamm, hambahari ja -pasta, kreem.
Lapsele soovitan suuruses 56 riideid sünnitusmajast koju toomiseks – kohapeal saad minu teada kasutada neid, mis neil seal olemas, aga koju tulles paned ikka lapse isiklikesse riietesse. Jällegi – praegu on nii kuum, et mingeid kombesid ei ole vaja, peaasi, et on olemas body, soovitan pikkade varrukatega, ja mingid püksid, et jalad ära kataks, samuti ühed sokid ja õhuke müts. Kui on, soovitatakse villast või siidist mütsikesi. Vastsündinule on paha nii liigne külm, palavus kui tuuletõmme, sest keha ei suuda ise end veel reguleerida. Ühe mähkmepaki võid igaks juhuks võtta, suurus 1 siis ilmselt. Muidu kohapeal peaks vastsündinutele mähkmeid ikka jaguma. Üks õhuke baikatekike võiks igaks juhuks ehk olla, nt kui ise autoga koju sõidad ja laps turvahällis autos on, siis võib talle liialt õhku peale puhuda, kui kasutada auto konditsioneeri.

Lutil ma ei näe mõtet, samuti mingitel saialilletinktuuridel vms, sest kohapeal nad näitavad, kuidas lapse naba puhastada ja hooldada ning vahendid on olemas. Aga küünekäärid, kui sul need olemas on, võid võtta küll, sest sageli on vastsündinul juba päris pikad küüned. Jah, ja endale võiks küüneviili ka võtta, igaks juhuks, jube halb on, kui küüned kasvavad liiga pikaks ja sa pead lapse õrna peput pesema mingite kulliküüntega. Võid muidugi enne sünnitust lühikeseks lõigata, aga kui juhtub, et oled nt nädal aega haiglas, siis võivad juba segama hakata. Minul oli nii. Mul muidugi kasvavad küüned kiiresti ja on väga tugevad, mind küll segavad lapsega tegelemisel, mõnel vbl pole nii kriitiline see asi.

Kui sul kõik sujub, saad paar päeva pärast sünnitust titega koju ja pole suurt miskit vaja. Kui mingil põhjusel kauem on vaja sünnitusmajas viibida, võib asju lisaks vaja minna, seega lepi mõne sõbrannagagi kasvõi kokku. Keegi peaks siiski olema, kes saab vajadusel aidata ja midagi tarvilikku tuua.

Sünnituse ajaks võta veepudel ja ehk mingid küpsised või müslibatoonid vms kaasa, mis sulle endale maitseb, midagi väikest näksimist võib mingil hetkel ära kuluda. Mingit halvaksminevat kraami ei saa ju kaasa vedada, isegi kui kuumus nüüd järele annab.

Edu!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh Sulle ! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 12:11; 31.07 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvesta sellega, et yhispalatis pead ise koigega hakkama saama, kutsumiseks kellanuppu pole. Keegi ei käi passimas ega abistamas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 23:45; 13.09 22:21; 29.09 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal vastajad ise sünnitasid? Ma sünnitasin juulis sel aastal ja võin öelda, et sisuliselt jäi terve haiglakott puutumata, sest kõik anti haiglast. Sidemeid võtsin enda omasid (Tena öösidemed väga head) ja hüg tarbeid.
Haiglast sai iga õhtu küsida uue öösärgi vmiganes halatt see on. Ei häbenenud seda, hea ja avar nii imetamiseks, kui alumisele poolele õhu andmiseks 🙂 ka sain 2 paari võrkpükse, 3 rätikut olid kohe ja iga päev võis uue küsida.
Lapsele sai niipalju aluslinasid ja mähkmeid kui vaja, samuti vatipadjad ja -tikud silmade ja naba puhastamiseks.
Kojutoomiskomplekt beebile ja isiklikud kasimisvahendid sisuliselt ainult vajalikud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.sunnitusmaja.ee/sunnitus/sunnitusosakond/mida-sunnitusmajja-kaasa-votta/

See on päris hea nimekiri ja ise lähtusin ka sellest. Sünnitasin ITK-s märtsis. Lapsele on haiglas oleku ajal oli haigla poolt olemas (riided, mähkmed, hügieenivahendid jne). Muidugi võid ka isiklikud riided kohe lapsele selga panna. Iseendale kindlasti imetamisrinnahoidja ja rinnapadjad (Johnsoni omad on väga head ja ei lähe haisema), soovitan ka ühekordseid võrkpükse ja sünnitusjärgsed sidemed peavad endal olema kaasas, sest neid antakse haigla poolt piiratud koguses. Haigla öösärgis on väga mugav ja alati saab uue küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal vastajad ise sünnitasid? Ma sünnitasin juulis sel aastal ja võin öelda, et sisuliselt jäi terve haiglakott puutumata, sest kõik anti haiglast. Sidemeid võtsin enda omasid (Tena öösidemed väga head) ja hüg tarbeid.

Haiglast sai iga õhtu küsida uue öösärgi vmiganes halatt see on. Ei häbenenud seda, hea ja avar nii imetamiseks, kui alumisele poolele õhu andmiseks ???? ka sain 2 paari võrkpükse, 3 rätikut olid kohe ja iga päev võis uue küsida.

Lapsele sai niipalju aluslinasid ja mähkmeid kui vaja, samuti vatipadjad ja -tikud silmade ja naba puhastamiseks.

Kojutoomiskomplekt beebile ja isiklikud kasimisvahendid sisuliselt ainult vajalikud.

mul oli sama 2016 itks. hullult plaanisin, mida võtta, aga öösärgid, rätikud, mähkmed, sidemed – kõik anti.
kuna olin pikemalt sees, kasutasin hiljem oma kleiti ja lapsele kojuviimise riided olid ka. süüa tassis mees juurde küll pidevalt, muust ei tundnud puudust.

ja naba puhastati puhta veega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvesta sellega, et yhispalatis pead ise koigega hakkama saama, kutsumiseks kellanuppu pole. Keegi ei käi passimas ega abistamas.

Olin 2016a ITK ema-lapse palatis, ei näinud ka seal mingit kellanuppu (ei otsinudki ja ei tulnud selle pealegi, et selline asi seal olema peaks), samuti ei olnud kedagi kõrval abistamas, hommikuti kâidi last vaatamas ja korra käidi ka mind vaatamas (olin haiglas peale sünnitust 48h). Oli hea ja privaatne, sai rahus puhata ja lapsega tutvuda. Või peakski ämmaemandad ainult passimas käima? Kui abi vaja, siis saab ju ka koridori pealt ämmaka appi kutsuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.08 22:20; 29.09 09:29; 29.09 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele:
Tead, kõik sünnitajad pole kitsed, et peale sünnitust kohe hopsti püsti ja asjatama. Mõni ei seisa järgmisel päevalgi veel iseseisvalt püsti. Koridorist ämmakat? Kuidas? Voodist röökida, läbi ukse? Personali on seal osakonnas liiga vähe, peamiselt tegelevad intensiiviga.
Seega on kutsenuppude puudumine ITKs ikka päris suur jama.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 23:45; 13.09 22:21; 29.09 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hädanupp tubades on ikka väga vajalik! Olin ühispalatis, naaber kukkus kokku laps süles. Oleks ta üksi olnud toas,oleks ikka jama küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele:

Tead, kõik sünnitajad pole kitsed, et peale sünnitust kohe hopsti püsti ja asjatama. Mõni ei seisa järgmisel päevalgi veel iseseisvalt püsti. Koridorist ämmakat? Kuidas? Voodist röökida, läbi ukse? Personali on seal osakonnas liiga vähe, peamiselt tegelevad intensiiviga.

Seega on kutsenuppude puudumine ITKs ikka päris suur jama.

Seda enam peaks sellisele sünnitajale sobima rohkem ühispalat, seal on alati keegi, kes saab abi kutsuda. Ja üldjuhul kui ikka ämmaemandad näevad, et naine ei võta jalgu alla, siis ei jäeta teda ka beebiga terveks päevaks üksi vaid käiakse kontrollimas (või väga hullul juhul jâetakse ka intensiivi). Minu kommentaar oli suunatud sellele kommenteerijale, kes ütles et teemaalgataja peab arvestama et ühispalatis peab ise hakkama saama – ei ole see ema-lapse palat ja peretuba ka mingi pudrumäed ja piimajõed, ka seal peab ise hakkama saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.08 22:20; 29.09 09:29; 29.09 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksid rängalt. Perepalatis on abilisel voimalik kohal viibida ööpäevaringselt, tavapalatis 12-19 ning tingimused abistaja jaoks ka kaugelt ebamugavamad. Mitte keegi personalist ei tule niisama vaatama, on hommikune visiit, toidutooja ja koristaja. Õhtul tuleb end tutvustama öövahetuse õde. KÕIK.
Küsimus: kes seal kaheses-kolmeses ühispalatis õige olema peaks, kes aitamiseks ka sobivas konditsioonis oleks? Üldjuhul pannakse sinna üksi, alles siis kui rohkem sünnitajaid, tuuakse toakaaslane. Kui ka toakaaslane alles tund tagasi sisse kärutati, võib sama nõrk olla.
(Nõrku sünnitajaid peaks imho perepalatitesse toppima eelisjärjekorras, et neil silma peal hoitaks. Haiglal selleks personaliressurss puudub – keegi ei tegele põetamisega.)
Mida veel tähele pannud olen – perepalatite puhul on personal sobralikum ja käib sagedamini nägu näitamas. Perepalatites on kutsenupud aga tavapalatites pole.

Teemaalgataja sarnase juhtumi puhul tuleb oma mobiil korralikult laadida ja õdede toa number sinna küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 23:45; 13.09 22:21; 29.09 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja peretoa kohta ka ei küsinud, seega järeldan, et keegi abistaja talle sinna nii kui nii tulemas ei ole – sellisel juhul paraku ei ole mitte mingisugust vahet kas ta on peretoas, ema-lapse toas või ühispalatis. Peaks just eelistama ühispalatit, sest viimasel ajal ikkagi niisama naljalt tühja ühispalatit ei saa, sünnitajaid lihtsalt on palju ja vaevalt nad kõik seal niiii nõrgad on, et keegi püsti ei püsi. Valdav enamus sünnitajatest ikkagi saavad ise hakkama püsti seismise ja kõndimisega. Isegi keisrihaavaga värsked emad ajatakse üpris kiiresti jalgadele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.08 22:20; 29.09 09:29; 29.09 11:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Sünnitus ITK`s kes sünnitanud ja haiglakott

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.