Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: IUI või IVF?

Postitas:
Kägu

Tere!

Paar küsimust neile, kellel IUI ning IVF kogemusi. Esiteks küsiks, et peale mitmendat IUI katset olete läinud IVF peale? Nimelt on kolmas ebaõnnestunud IUI värskelt seljataga. Arst ütles midagi sellist, et neid IUI protseduure võib teha nii palju kui soovi on. Samas lugesin, et soovitatakse peale kolmandat ebaõnnestumist IVFiga alustada.

Ja teiseks…Kas kellegil on sama mure, et on arsti poolt terveks tunnistatud, aga IUId ebaõnnestuvad? Kasutame doonorit, sest oma mehe sperma ei sobi. Järelikult pole viga spermas, viga minu munarakkudes.
Kõik kolm korda on esilekutsutud ovulatsioon, Ovitrelle ning hiljem Duphston kuur. Aga kui niimoodi asi ei õnnestu, siis kas oleks mõistlik ikkagi kohe IVFga alustada, seal see protseduur “rohkem kontrollitud”?

Palun jagage oma kogemusi! Olen alla 30 aastane ja ei mõista, miks asi ei õnnestu…
Hingel on raske!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et võiksite siiski hakata ivfi peale mõtlema, eks neid IUI võib treida lõputult, aga milleks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Huvitab ka see teema, milles on samas ebaloogilisust ja küsimärke. Kui ivf-i tõenäosus on kuni 30% ja kui paaril pole rasestumiseks takistusi, nt naisel pole tuvastatud endometrioosi, polütsüstilisi munasarju ja munajuhad kontrolli käigus läbitavad ja mehel normaalseid, liikuvaid seemnerakke normi piires või kasutatakse doonorspermat, siis kuidas peaks ivf õnnestumisele kaasa aitama, aga teised meetodid mitte? Et kui rakud satuvad üksteise lähedale, siis nad ei ühine, aga kui viiakse kokku, siis hakkavad edasi arenema? Kas ivf-i käigus mitte ei kasvatata ja ei võeta korraga ära suurem kogus munarakke, osadel vähemalt aasta jagu? See võiks olla samamoodi risk, siis kui rakud ei kasva piisavalt ja neid veel vähemaks jääb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei võeta mingit “aastajagu”. Iga normaalse tsükliga hakkab arenema sadakond munarakualget, millest lõpuks areneb välja üks juhtfolliikul. Lisahormoonidega need kasvatatakse ka suureks, mis muidu taandareneks, küpsetatakse ja võetakse välja (punktsioon). Näiteks on munajuhadega probleem naisel, mida pole diagnoositud, või pcos, mis on kõige suurem viljatuse põhjus naisel jne. Ja mõnikord ei hakkagi edasi arenema, isegi isciga mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )