Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF 1% morfoloogiaga

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: IVF 1% morfoloogiaga

Postitas:

Saime arstilt teada, et mehe 1% morfoloogia (kõik muud näidud korras) tõttu tuleb IVF ette võtta 🙁 Oleme noored varastes 30nendates.
Kuidas on teil kogemused 1% morfoloogiaga, kas IVF õnnestunud, mitmendal korral jne?
Hetkel arst veel täpselt ei rääkinud, mis täpselt ees ootamas ning oleme järjekorda pandud. Muretsen hirmasti, sõbranna on selle teekonna läbinud ning rohtudega läks hirmasti tal keha paiste.. Kas see ongi paratamatu kürvalnäht?

Minul on veel ka Leideni mutatsioon ning peaksin raseduse tekkimisel end süstima hakkama. Kardan hirmasti, sest ei ole nõeltega just sõber ning mõte 9k end süstida hirmutab 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 16:01; 09.03 23:40; 20.03 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllap tekkis sõbrannal hüperstimulatsioon, millega keha hoiab vett kinni ja paistetab. See tekib üsna harva (seda on ka erineva raskusega, kas veidi veepeetust kuni haiglaravini, raskemad juhud on u 5% ividest ja seda annab vähendada, seepärast arstid ravimite hulka alati jälgivad ja kuidas keha reageerib).
IVFi ajal tuleb ka süstida, ma esialgu väristasin kätt niiet nõel läks kõveraks 🙂 aga lõpuks juba käpp. IVFi ajal tuleb ka süstida ja mõnikord 2x päevas… aga nõelad on väikesed ja osad pliiatsiga. Verevedeldaja ajaks oled vast vana kala või õpib mees süstimise ära. (tavaline beebiaspiriini tablett oleks vist selle sündroomi puhul liiga lahja)
Kui spermanäidud on nii kehvad, siis vast tehakse ICSI, ehk ei lasta rakkudel loomulikult viljastuda vaid paremad seemnerakud süstitakse otse munarakku. Sinu ega mehe protseduurides see mingit vahet ei tee, kõik on laboritöö. Aga ausalt öelda ega teil muud suurt võimalust pole, sest loomulikult oleks see suht ime…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 17:28; 10.03 08:41; 20.03 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu mehel on morfoloogia 2%, lisaks kõik muud näidud napilt liiga madalad et normaalsed olla.
oleme teinud 2 täisringi ja 1 külmaringi kokku 4 embrüoga ja seni 0 tulemust. Oleme 30ndate esimeses pooles. Nüüd oleme kolmanda täisringi järjekorras.

Seda süstimist pole mõtet karta, need nõelad on väikesed ja sellega harjub paari päevaga. Kõht muutub süstekohtadelt hellaks, aga see muutub omamoodi normaalsuseks. Kõht läheb niikuinii paiste, selle vastu ka ei saa. aga see kõik läheb üle.
Arvatavasti saad lühikese skeemi ja väikese koguse ravimeid, kuna sinu juures pole viga leitud, aga samas on sul natuke suurem oht hüperstimulatsiooni tekkeks. Aga arstid oskavad enamasti seda ennetada.

see kas tehakse icsi või lastakse ka klassikaliselt ise viljastada sõltub haiglast, on neid kes usuvad et kui lasta ise viljastada siis võivad tugevamad embrüod tulla. Tasub proovida mõlemat pidi. On neid kes näiteks piisavalt suure munarakusaagi korral lasevad 50/50 rakkudest ise ja teise poole icsiga.

IVF on vastik, aga proovi olla tänulik et teil on võimalus seda kasutada ja kui teete seda eestis siis suisa tasuta. see on väga suur asi!
Ja ära mõtle sellest et pead mehe pärast tegema. Viljatusprobleemid on paaril, see on ühine mure, olete selles koos, ühise eesmärgi pärast. Kaasa meest võimalikult palju algusest peale, võt arstile kaasa, võid proovida kas sul on parem kui tema sind süstida aitab, lase tal ennast poputada jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära seda protsessi, protseduuri ennast küll karda ja eelnevalt juba pingesse vii. Mehe näidud niigi päris kehvad, et see sinu enda tekitatud lisastress hirmust kaasa ei aita. Pigem võta eesmärgiks võimalikult pingevabalt läheneda, sest lisastress mehe näitudele ka hästi ei mõju. endal mehega sarnase näiduga kogemused, mida rohkem pingutasime, seda kehvemad tema näidud olid. mõni kord ei saanud sellise näiduga ühtegi kõlbulikku sprematosoidi näiteks. Kui lasin temal vabamalt võtta ja võtsime protsessi kui eluosa, siis olid näidud ka mehel paremad. minu meelest on see põhiteema (mehe sperma kvaliteet) mitte süstimine või äkki kõrvalnähud. kõrvanähud esinevad siiski ka harva ja ette nende pärast muretseda pole mõtet. ma ei taha hirmutada, aga keskendu põhilisele ja tegelikult olulistele asjadele mitte süstimisele. paljud inimesed süstivad iga päev, paljud rasedad süstivad iga päevad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile!
Nõelafoobiaga pean tegelema jah ning proovida keskenduda eesmärgile.
Mehe arst ei öelnudki mehele, et need näidud NII halvad on, minu arst ytles mulle kohe, et kui paremaks ei lähe (vähetõenäoline, et 14ni tõuseks, v isegi 4%, mis oleks miinimum..) siis paneb kohe IVF järjekorda.
Veel on Minu hirm, et kas leiavad need 1-10 hea rakku, mis kõlbaks IVFiks või, kas see kehv morfoloogia võib kaasa tuua puudega / haige lapse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 16:01; 09.03 23:40; 20.03 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll nad leiavad, rakke on ju miljoneid igas ml.
Ja ICSI ei suurenda väärarengute riski, seda kasutatakse aastaid juba ja see oleks ammu selgunud. Mul endalgi on kodus kaks ICSI last, tublid ja terved, mõlemad juba koolilapsed. Kui satub kehva sperm, siis sellest lihtsalt ei arene edasi embrüot ega last. Oleneb ka ivfi stimulatsiooniga saadavate munarakkude kvaliteedist, kuidas viljastumine õnnestub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 17:28; 10.03 08:41; 20.03 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehel oli ka näit 2%

Olin kindel, et ise me ei saa, järgmine tsykkel jäin rasedaks.
Nyyd proovime teist, aasta tagasi oli emakaväline ja veel paar keemilist olnud, loodan siiski, et saame hakkama.
Sperma yhekordset analyysi ei peaks kyll tüsiselt võtma veel..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS! Proovige Macat 3 kuud ja siis uued proovid ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul mehel oli sama ja öeldi, et loomulikul teel rasestumine nullilähedane. Endal ka limaskest veidi õhuke.
Üle aasta võttis aega ja nüüd 3.katse õnnestus. Hetkel veel ei hõiska, aga vähemalt on siiani korras kõik olnud. Nüüd ootan Niptify testi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 11:32; 10.03 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja süstimise pärast ära muretse, see on tegelikult lihtsalt harjumiseasi. Ma lasin algul mehel teha, aga ükskord olin sunnitud ise tegema ja nüüd süstingi täiesti ise. Enam ei tunne isegi midagi. Palju hullem on end vahatada ????
Saad kindlasti hakkama selle ülla eesmärgi nimel ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 11:32; 10.03 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uued proovid veidi paremad ja tulemus nüüd 2%, ka see vist ei anna eriti lootust ilma IVFita hakkama saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 16:01; 09.03 23:40; 20.03 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No loeb ka muu tulemus peale selle morfoloogia 2% (et normaalse morfoloogiaga oli 2%). spermide üldarv, a+b liikuvus jne. 2% ei ole viljatu, et üldse lootust ei oleks ise rasestuda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 17:28; 10.03 08:41; 20.03 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uued proovid veidi paremad ja tulemus nüüd 2%, ka see vist ei anna eriti lootust ilma IVFita hakkama saada?

On ikka. Õnneks morfoloogia on selline näit, mida saab elustiiliga parandada (võib võtta aega mõned kuud). Soovitan mitte stressata ja hakata mehel wellmann conception vitamiine võtma, ning vabamad püksid, seks üle päeva, ei mingit alkoholi ega suitsu, tervislik toitumine, ja usun et juba 2-3 kuu pärast on see näit 3% ja enam… minu mehel oli ka aastaid tagasi 1% (kõik muud näitajad olid korras), saime elustiili abil näidud korda ja loomulikul teel rasedaks. Edu ja positiivsust!

Kui arst soovitab IVFi, siis pidage nõu põhjalikult kas sperma morfoloogia on ainuke mure, või on mingeid veel näidustusi…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 16:59; 20.03 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.carolinaconceptions.com/understanding-sperm-morphology/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 16:59; 20.03 17:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF 1% morfoloogiaga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.