Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF August-September 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 274 )

Teema: IVF August-September 2022

Postitas:
Kägu

PGT-A(PGS) testimine, kas seda teeb mõni kliinik nüüd Eestis kohapeal ka või saadetakse endiselt välismaale testimiseks? Kaua üldjuhul testimine võtab aega? Kas testimisele saadetakse kõik embrüod või valitakse vaid parimad välja?

Kas keegi hinnast teab midagi, nt palju ühe embrüo testimine maksab ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PGT-A(PGS) testimine, kas seda teeb mõni kliinik nüüd Eestis kohapeal ka või saadetakse endiselt välismaale testimiseks? Kaua üldjuhul testimine võtab aega? Kas testimisele saadetakse kõik embrüod või valitakse vaid parimad välja?

Kas keegi hinnast teab midagi, nt palju ühe embrüo testimine maksab ?

See peaks jääma ligikaudu 600 euro piiresse ühe embrüo kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi-appi, imelik mure, aga algaja ivf-ikana ma tõesti ei tulnud selle peale, et arstilt küsida ja nüüd pühapäeva õhtul olete teie siin ainus õlekõrs.

Mul on homme loodetavasti 5-päevase blasto siirdamine.

Punktsiooni päevast alates kasutan progesterooni küünlaid. Kas homme hommikul enne protseduuri tuleb ka ikka küünalt panna? Kas see kreemjas sodi mu sees ei mõjuta blastot kuidagi halvasti? Või ootab enne siirdamist ka ees põhjalik “pesu”? (ei kujuta küll ette, kui ebamugav see täis põiega olla võiks).

Edu kõigile ????

Juuli82

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi-appi, imelik mure, aga algaja ivf-ikana ma tõesti ei tulnud selle peale, et arstilt küsida ja nüüd pühapäeva õhtul olete teie siin ainus õlekõrs.

Mul on homme loodetavasti 5-päevase blasto siirdamine.

Punktsiooni päevast alates kasutan progesterooni küünlaid. Kas homme hommikul enne protseduuri tuleb ka ikka küünalt panna? Kas see kreemjas sodi mu sees ei mõjuta blastot kuidagi halvasti? Või ootab enne siirdamist ka ees põhjalik “pesu”? (ei kujuta küll ette, kui ebamugav see täis põiega olla võiks).

Edu kõigile ????

Juuli82

 

Ikka jah tuleb panna 🙂 enne siirdamist puhastatakse kõik liigne rohi ära

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi-appi, imelik mure, aga algaja ivf-ikana ma tõesti ei tulnud selle peale, et arstilt küsida ja nüüd pühapäeva õhtul olete teie siin ainus õlekõrs.

Mul on homme loodetavasti 5-päevase blasto siirdamine.

Punktsiooni päevast alates kasutan progesterooni küünlaid. Kas homme hommikul enne protseduuri tuleb ka ikka küünalt panna? Kas see kreemjas sodi mu sees ei mõjuta blastot kuidagi halvasti? Või ootab enne siirdamist ka ees põhjalik “pesu”? (ei kujuta küll ette, kui ebamugav see täis põiega olla võiks).

Edu kõigile ????

Juuli82

Mul oli just eelmisel esmaspäeval siirdamine ja ikka hommikul oli ka küünal vaja panna. Enne siirdamist tehakse pesu – mitte küll nii põhjalik, kui enne punktsiooni, aga täis põiega oli üsna ebameeldiv. Edu sulle homseks 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Kas siin on keegi, kellel on kilpnäärme alatalitlus? Tean, et rasestumiseks optimaalne TSH näit on alla 2,5. Äkki kellelgi on kogemust, kui rangelt sellest IVFi puhul kinni peetakse ja kas see kuidagi tulemust võib mõjutada. Arstiga konsulteerin ka nädala lõpus, aga kui saaks varem mõne infokillu, oleks tore.
Mul on tulemus normi piires, aga pole veel alla 2,5 ja kardan, et kõik lükkub jälle edasi ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Mul põhjust taas kirjutada. Mul oli 2 nädalat tagasi määrimine, siis mõõdeti 2 korda HCG-d. Näit oli madal ja tõusis ka aeglaselt. Arst ütles, et ilmselt peetumine, väike tõenäosus, et emakaväline ja väike võimalus, et kõik hästi. Täna sain arsti juurde. Varem oleks ilmselt ämmaemanda juurde saanud, aga tundsin, et see peab olema arst, et saaksin kindel olla. No igatahes, täna käisin. Süda lõi ja suurus vastas ka nädalatele. Täiesti uskumatu. Olen ettevaatlikult rõõmus.

Soovin teile kõigile palju edu!

Fili

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, Fili, suurepärane uudis! 🙂

 

Minul on nüüd nädal süstitud ja tänane UH näitas, et midagi toimub, aga rakud veel väiksed, tõsteti ravimi kogust ja punktsioon äkki siis on järgmine esmaspäev…

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne! Hea, et sa ikka ootasid ja vaatasid mis saab, nüüd saidki oma pisikese südametööd näha. ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna juba doonorite teemaks läks siis täitsa huvipärast küsin, et mis kriteeriumid peavad olema, et annetada munarakke näiteks? Pole seda teemat kunagi uurinud. Niipalju tean, et võin oma naispoolsetele sugulastele loovutada kui peaks vaja olema ????Ja teiste ees, kes seda teinud on, au ja kiitus, sest tegite mitu inimest õnnelikuks ???? Müsli ????

Sobid munakarkudoonoriks kui:

* oled 20-32 aastane noor ja terve naine

*sul ja lähisugulastel ei ole pärilikke haigusi

*oled tervislike eluviisidega

*sul ei esine kroonilisi haiguseid, autoimmuunhaiguseid

* sul ei ole diagnoositud HIV, B- või C-hepatiit ja ala- või ülekaal

Jap ja see ongi loterii.

Olin umbes 36, kui mul avaldus raske autoimmuunhaigus, samuti umbes sel ajal mu vanematel mitu autoimmuunhaigust.

Ilmselgelt geen olemas.

Aga vastavas ajavahemikus olin noor terve naine.

Lihtsalt arvestage palun sellega. Kuni 32 on enamik meist terved.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna juba doonorite teemaks läks siis täitsa huvipärast küsin, et mis kriteeriumid peavad olema, et annetada munarakke näiteks? Pole seda teemat kunagi uurinud. Niipalju tean, et võin oma naispoolsetele sugulastele loovutada kui peaks vaja olema ????Ja teiste ees, kes seda teinud on, au ja kiitus, sest tegite mitu inimest õnnelikuks ???? Müsli ????

Sobid munakarkudoonoriks kui:

* oled 20-32 aastane noor ja terve naine

*sul ja lähisugulastel ei ole pärilikke haigusi

*oled tervislike eluviisidega

*sul ei esine kroonilisi haiguseid, autoimmuunhaiguseid

* sul ei ole diagnoositud HIV, B- või C-hepatiit ja ala- või ülekaal

Jap ja see ongi loterii.

Olin umbes 36, kui mul avaldus raske autoimmuunhaigus, samuti umbes sel ajal mu vanematel mitu autoimmuunhaigust.

Ilmselgelt geen olemas.

Aga vastavas ajavahemikus olin noor terve naine.

Lihtsalt arvestage palun sellega. Kuni 32 on enamik meist terved.

Oled olnud doonor ?

Kui su lähi sugulastel on juba sellised haigused, siis ilmselgelt ei sobi sa ju doonoriks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siin kellegil on tehtud ka FET naturaalsesse tsüklisse või lähiajal tulemas ?

Kuidas tulemaused on olnud ?

Mul endal olnud:

värske siirdamine- ebaõnnestus

ravimitega FET- õnnestus aga katkes

ravimitega FET- ebaõnnestus

Üks naturaalsesse tsükklisse siirdamine jäi ära kuna õige päev jäi nädalavahetusele. Nüüd peale viimast ebaõnnestunud katset arst pakkus välja et kui soovin siis võime naturaalsesse proovida. See oleks mu viimane katse nüüd, külmas veel kaks 5 päevast. Ise oma tsüklit väga ei usalda, jääb sinna 28-36 päeva juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Kas siin on keegi, kellel on kilpnäärme alatalitlus? Tean, et rasestumiseks optimaalne TSH näit on alla 2,5. Äkki kellelgi on kogemust, kui rangelt sellest IVFi puhul kinni peetakse ja kas see kuidagi tulemust võib mõjutada. Arstiga konsulteerin ka nädala lõpus, aga kui saaks varem mõne infokillu, oleks tore.

Mul on tulemus normi piires, aga pole veel alla 2,5 ja kardan, et kõik lükkub jälle edasi ????

Minul oli TSH näit 3.28 ja perearstilt sain L-thyroxin tabletid, võtan iga hommik 25 mikrogrammi, sest tean samuti, et see näit peaks olema alla 2,5. Mul oli see fT4 ka veidi madal 10,5 aga peaks olema üle 12. Eks näis, mida arst nov alguses arvab ja kas enne siirdamist tehakse uued analüüsid või mitte.

Anna siis märku, mida sinu arst nädala lõpus otsustas, siis tean ka ehk paremini valmistuda.

Infinity

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siin kellegil on tehtud ka FET naturaalsesse tsüklisse või lähiajal tulemas ?

Kuidas tulemaused on olnud ?

Mul endal olnud:

värske siirdamine- ebaõnnestus

ravimitega FET- õnnestus aga katkes

ravimitega FET- ebaõnnestus

Üks naturaalsesse tsükklisse siirdamine jäi ära kuna õige päev jäi nädalavahetusele. Nüüd peale viimast ebaõnnestunud katset arst pakkus välja et kui soovin siis võime naturaalsesse proovida. See oleks mu viimane katse nüüd, külmas veel kaks 5 päevast. Ise oma tsüklit väga ei usalda, jääb sinna 28-36 päeva juurde.

Minul oli septembri keskel FET loomulikku tsüklisse ilma ravimiteta. Olen sellest siin teemas varem ka kirjutanud. Arst soovitas seda varianti, sest mul pole ühtegi probleemi ja tema sõnul võib loomulik olla vahel isegi parem kui kunstlikud hormoonid. Eeldusel, et kõik näidud korras.

Tekkis rasedus, hcg oli madal, aga praegu on 7 nädalat ja kõik ok.

Fili

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin kellegil on tehtud ka FET naturaalsesse tsüklisse või lähiajal tulemas ?

Kuidas tulemaused on olnud ?

Mul endal olnud:

värske siirdamine- ebaõnnestus

ravimitega FET- õnnestus aga katkes

ravimitega FET- ebaõnnestus

Üks naturaalsesse tsükklisse siirdamine jäi ära kuna õige päev jäi nädalavahetusele. Nüüd peale viimast ebaõnnestunud katset arst pakkus välja et kui soovin siis võime naturaalsesse proovida. See oleks mu viimane katse nüüd, külmas veel kaks 5 päevast. Ise oma tsüklit väga ei usalda, jääb sinna 28-36 päeva juurde.

 

Minul esimese lapsega õnnestus rasestuda FET ringil loomulikku tsüklisse.

Hetkel skoor selline et:

2020:

-värske siirdamine ebaõnnestus

-esimene FET õnnestus ja sündis laps

külma jäi 5 embrüot

 

2022:

-FET ebaõnnestus

-FET (2 embrüot) andis väiks hgc, aga hakkasid siiski päevad

-FET (2 embrüot) ebaõnnestus

 

Kõik olnud loomulikku tsüklisse. Ehk siis minul õnnestunud neljast FET siirdamisest elu jooksul üks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna juba doonorite teemaks läks siis täitsa huvipärast küsin, et mis kriteeriumid peavad olema, et annetada munarakke näiteks? Pole seda teemat kunagi uurinud. Niipalju tean, et võin oma naispoolsetele sugulastele loovutada kui peaks vaja olema ????Ja teiste ees, kes seda teinud on, au ja kiitus, sest tegite mitu inimest õnnelikuks ???? Müsli ????

Sobid munakarkudoonoriks kui:

* oled 20-32 aastane noor ja terve naine

*sul ja lähisugulastel ei ole pärilikke haigusi

*oled tervislike eluviisidega

*sul ei esine kroonilisi haiguseid, autoimmuunhaiguseid

* sul ei ole diagnoositud HIV, B- või C-hepatiit ja ala- või ülekaal

Jap ja see ongi loterii.

Olin umbes 36, kui mul avaldus raske autoimmuunhaigus, samuti umbes sel ajal mu vanematel mitu autoimmuunhaigust.

Ilmselgelt geen olemas.

Aga vastavas ajavahemikus olin noor terve naine.

Lihtsalt arvestage palun sellega. Kuni 32 on enamik meist terved.

Oled olnud doonor ?

Kui su lähi sugulastel on juba sellised haigused, siis ilmselgelt ei sobi sa ju doonoriks.

Kas sa ei saa loetust aru?

Naised on doonoriks 20-32 aasta vanuselt.

36-selt avaldub haigus. Samuti avalduvad vanemate autoimmuunhaigused siis, kui tütar ehk see kunagine doonor on juba 38-40 aastat vana.

Ehk et 20-32 on enamik inimesi veel täiesti terved ja haiged geenid pole avaldunud, kui välja arvata ekstreemsed juhtumid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli ka 17 oktoober embrüo siirdamine.Ma tean,et natuke vara on midagi tunda aga närvid on täitsa läbi.Üldse ei aita kaasa mõtlemine,et ole ometi rahulik.Aeg venib nagu tigu ja hirmud ja lootused on kõik läbisegi tunded sassi löönud.Olen vist Juuli 82 samas ootusgraafikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kägu 20:10, oleme vist jaa sama kaugel. Mitme päevane embrüo sulle siirdati?

Mul esmaspäeval 24ndal VT. Praegu ei oskagi midagi arvata, nädala sees töö ajal pole õnneks muremõteteks aega.

Unine olen, nii kui töölt vabanen viskan korra pikali; öösiti väga erksad ja helged unenäod, ja hommikupoole ööd peab WCsse ka minema (uus asi, mul muidu hea pidamine). Kõhus on vahepeal veidi torkinud või kiskunud ka.

Hoian pöidlaid, Kägu ????

Juuli82

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle siirdati 4 päevane embrüo.Oli külmaring.Rohtusid pean ka hunnikutega sisse sööma ja proget süstima.Olen nagu Mendelejevi tabel juba. Minul pandi VT ajaks 26 oktoober.Ma enne testi tegema ka ei hakka kodus.Mul ei ole üldse mitte mingisugust tunnet,ei ole rinnad valusad,ei ole kõhus sikutustunnet,ei ole alaseljavalu,ei ole ülearuseid emotsioone.Mitte mingit teistmoodi tunnet pole,mul on juba lausa sportlik huvi kas üldse miskit toimub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin umbes 36, kui mul avaldus raske autoimmuunhaigus, samuti umbes sel ajal mu vanematel mitu autoimmuunhaigust.

Seda ei teagi keegi ette, kuid tõenäoliselt on rohkem inimesi, kellel on juba avaldunud mõni pärilik haigus, nagu nende vanemal ja teadlikult saavad ikka lapsi. Doonorite puhul on vähemalt teatud vanuseni midagi juba kontrollitud ja probleemide korral doonoriks saamine välistatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Kas siin on keegi, kellel on kilpnäärme alatalitlus? Tean, et rasestumiseks optimaalne TSH näit on alla 2,5. Äkki kellelgi on kogemust, kui rangelt sellest IVFi puhul kinni peetakse ja kas see kuidagi tulemust võib mõjutada. Arstiga konsulteerin ka nädala lõpus, aga kui saaks varem mõne infokillu, oleks tore.

Mul on tulemus normi piires, aga pole veel alla 2,5 ja kardan, et kõik lükkub jälle edasi ????

Minul oli TSH näit 3.28 ja perearstilt sain L-thyroxin tabletid, võtan iga hommik 25 mikrogrammi, sest tean samuti, et see näit peaks olema alla 2,5. Mul oli see fT4 ka veidi madal 10,5 aga peaks olema üle 12. Eks näis, mida arst nov alguses arvab ja kas enne siirdamist tehakse uued analüüsid või mitte.

Anna siis märku, mida sinu arst nädala lõpus otsustas, siis tean ka ehk paremini valmistuda.

Infinity

Hei! Minu näit on hetkel veidi kõrgem, aga nii endokrinoloog kui viljatusraviarst andsid rohelise tule ja saan järgmise tsükliga alustada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juuli 82 hoian sulle pöidlaid tänaseks.Anna teada kuidas läks.Ise lähen homme Vt tegema.Täna ei pidanud närv vastu,ostsin rasedustesti ja tegin ära  mitte kõige hommikusemast uriinist.Mingi väike imeõrn triip ikka tuli.Siirdamisest on nädal möödas.Ei teagi mida arvata.Oleks pidanud homseni ikka kannatama????

November

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

 

Tore taas siin foorumis olla. Tegelesin viimati IVF-ga aastal 2020, siis saime 2. FET siirdamiselt kaksikud 🙂

Nüüd uuel stimuleerimisringil, kõik on kuidagi nii tavaline ja turvaline, aga midagi ei mäleta enam ja natuke tekitab see ärevust.

Pean täna õhtul tegema Diphereline süsti. Paberil kirjas, et 2 pulbrit lahustada 1 vees. Apteegist anti mulle aga 2 purki pulbrit ja 2 ampulli vett. Kas jätangi selle ühe lihtsalt kasutamata? Võibolla totter küsimus, aga tahan kindel olla ja enam ei mäleta 🙂 Ja kas süst oli ikka nabaümbruse nahka eksole?

Tänades

L27

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere tulemast tagasi L27????

Minul veel aastal 2020 polnud aimugi,et ma sellise teekonna ette võtan.Aga siin ma olen,ootan oma veretesti vastust,käed värisevad????

November

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Tore taas siin foorumis olla. Tegelesin viimati IVF-ga aastal 2020, siis saime 2. FET siirdamiselt kaksikud ????

Nüüd uuel stimuleerimisringil, kõik on kuidagi nii tavaline ja turvaline, aga midagi ei mäleta enam ja natuke tekitab see ärevust.

Pean täna õhtul tegema Diphereline süsti. Paberil kirjas, et 2 pulbrit lahustada 1 vees. Apteegist anti mulle aga 2 purki pulbrit ja 2 ampulli vett. Kas jätangi selle ühe lihtsalt kasutamata? Võibolla totter küsimus, aga tahan kindel olla ja enam ei mäleta ???? Ja kas süst oli ikka nabaümbruse nahka eksole?

Tänades

L27

Mina tegin ka 2020 selle süsti ja oli mäletamist mööda kaks pulbrit ja üks vesi jah vaja segada. Apteekrid alati ei tea minu meelest ka nii täpselt.

 

Endal homme siis lõpuks punktsioon. Väike ärevus sees, aga loodetavasti läheb kõik hästi.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli täna punktsioon, saadi 7 rakku. Kuna võtsin Provera tablette, öeldi, et värsket siirdamist teha ei saa. Saab teha alles järgmine kuu.

Minu arvates väga imelik, et ma sain seda teada täna pärast punktsiooni, kõige haavatavamal hetkel. Kas poleks olnud arsti poolt mõistlik juba enne ringiga alustamist sellest juttu teha? Väidetavalt siis ravimite tarneraskused, et seda ravimit üldse pidin võtma.

Üldse seekordne kogemus ITKs pole just meeldiv olnud, olen teinekord oodanud tund aega oma visiiti, siis unustati mees analüüse andma saata, siis kirjutati ravimeid liiga palju välja, mis siis ilmaaegu välja ostsin… ja nüüd see.

Mis siis ikka, eks pean siis veel ootama. Tulemusega ei ole ka väga rahul, kuna 2020. a saadi 17 rakku, millest viljastus vaid 7. Nüüd 7 raku ja sarnase protsendiga viljastub ehk 2-3… aga eks täpsemalt saan teada umbes nädala pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli täna punktsioon, saadi 7 rakku. Kuna võtsin Provera tablette, öeldi, et värsket siirdamist teha ei saa. Saab teha alles järgmine kuu.

Minu arvates väga imelik, et ma sain seda teada täna pärast punktsiooni, kõige haavatavamal hetkel. Kas poleks olnud arsti poolt mõistlik juba enne ringiga alustamist sellest juttu teha? Väidetavalt siis ravimite tarneraskused, et seda ravimit üldse pidin võtma.

Üldse seekordne kogemus ITKs pole just meeldiv olnud, olen teinekord oodanud tund aega oma visiiti, siis unustati mees analüüse andma saata, siis kirjutati ravimeid liiga palju välja, mis siis ilmaaegu välja ostsin… ja nüüd see.

Mis siis ikka, eks pean siis veel ootama. Tulemusega ei ole ka väga rahul, kuna 2020. a saadi 17 rakku, millest viljastus vaid 7. Nüüd 7 raku ja sarnase protsendiga viljastub ehk 2-3… aga eks täpsemalt saan teada umbes nädala pärast.

See kui palju viljastub, sõltub rakude kvaliteedist. Minu arst seletas mulle, et kümme on ideaalne tulemus, üle seda on hüperioht ja kvaliteedi probleemid. Seitse on klaasika. Mina sain punktsiooni käigus 7, millest viljastus 5 – kõik AA või AB-d. Tänaseks olen rase, jäin teisel katsel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin umbes 36, kui mul avaldus raske autoimmuunhaigus, samuti umbes sel ajal mu vanematel mitu autoimmuunhaigust.

Seda ei teagi keegi ette, kuid tõenäoliselt on rohkem inimesi, kellel on juba avaldunud mõni pärilik haigus, nagu nende vanemal ja teadlikult saavad ikka lapsi. Doonorite puhul on vähemalt teatud vanuseni midagi juba kontrollitud ja probleemide korral doonoriks saamine välistatud.

Jah, nii on.

Aga minu puhul tehti vaid vereanalüüs, mis mul alati ideaalne olnud, suguhaigused, HIV, välistati narkootilised ained veres.

Hormoonide kontroll, munarakkude kontroll, ajalugu, et ise rasestun kohe ja sünnivad terved lapsed.

Mingeid pärilikkusuuringuid ei tehtud.

Lihtsalt et te ei arvas, et need doonormunarakud on lollikindlalt.

Minu pere puhul on tugevalt sees autoimmuunpatoloogia. Aga võib hullem pilet sattuda ses loteriis, skisofreenia näiteks või rinnavähk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin umbes 36, kui mul avaldus raske autoimmuunhaigus, samuti umbes sel ajal mu vanematel mitu autoimmuunhaigust.

Seda ei teagi keegi ette, kuid tõenäoliselt on rohkem inimesi, kellel on juba avaldunud mõni pärilik haigus, nagu nende vanemal ja teadlikult saavad ikka lapsi. Doonorite puhul on vähemalt teatud vanuseni midagi juba kontrollitud ja probleemide korral doonoriks saamine välistatud.

Jah, nii on.

Aga minu puhul tehti vaid vereanalüüs, mis mul alati ideaalne olnud, suguhaigused, HIV, välistati narkootilised ained veres.

Hormoonide kontroll, munarakkude kontroll, ajalugu, et ise rasestun kohe ja sünnivad terved lapsed.

Mingeid pärilikkusuuringuid ei tehtud.

Lihtsalt et te ei arvas, et need doonormunarakud on lollikindlalt.

Minu pere puhul on tugevalt sees autoimmuunpatoloogia. Aga võib hullem pilet sattuda ses loteriis, skisofreenia näiteks või rinnavähk.

Tundub, et sa ei loetlenud arstile oma suguvõsa haiguseid ette, kui nii kergekäliselt said doonor olla..

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin umbes 36, kui mul avaldus raske autoimmuunhaigus, samuti umbes sel ajal mu vanematel mitu autoimmuunhaigust.

Seda ei teagi keegi ette, kuid tõenäoliselt on rohkem inimesi, kellel on juba avaldunud mõni pärilik haigus, nagu nende vanemal ja teadlikult saavad ikka lapsi. Doonorite puhul on vähemalt teatud vanuseni midagi juba kontrollitud ja probleemide korral doonoriks saamine välistatud.

Jah, nii on.

Aga minu puhul tehti vaid vereanalüüs, mis mul alati ideaalne olnud, suguhaigused, HIV, välistati narkootilised ained veres.

Hormoonide kontroll, munarakkude kontroll, ajalugu, et ise rasestun kohe ja sünnivad terved lapsed.

Mingeid pärilikkusuuringuid ei tehtud.

Lihtsalt et te ei arvas, et need doonormunarakud on lollikindlalt.

Minu pere puhul on tugevalt sees autoimmuunpatoloogia. Aga võib hullem pilet sattuda ses loteriis, skisofreenia näiteks või rinnavähk.

Tundub, et sa ei loetlenud arstile oma suguvõsa haiguseid ette, kui nii kergekäliselt said doonor olla..

Milliseid ma oleks pidanud arstile ette loetlema, kui sel hetkel polnud ei mul ega eelmisel põlvkonnal ühtki haigust?!

Inimesed pole selgeltnägijad, et teada, mis juhtub 5 või 15 aasta pärast.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 274 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF August-September 2022