Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF august-september

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 262 )

Teema: IVF august-september

Postitas:

Hei, kirjutan ka vahepeal. Käisin täna vastuvõtul ja oktoobri lõpus hakkan siis peale väikest pausi, tablette krõbistama (mul oli augustis peetumine). Nii ootan juba, et saaks oma viimase külma mammu sooja pesasse ????

Novembris peaks asjaks mimema. Hetkel teen kõik selleks, et õnnestuks: vitamiinid, foolhape,aktiivne liikumine, tervislik toit ja positiivsed mõtted;)

Ps. Kuulsin, et alates esmasp. saadetakse kõik itk punktsioonile minejad koroona testi tegema.

Olgem terved!

Mul ongi see nüüd suure küsimuse tekitanud. Mis saab siis kui tulemas on punktsioon aga olen positiivne? Mis siis tehakse jäängi oma paisunud munasarjadega ????

Pelgulinnas teevad pidevalt teste. Hakkasin juunis käima ja sain 3 korda testi teha, enne kui siirdati! Usku ja pea püsti, pole nii hull midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul VT 02.10.

Eks üritan positiivsust säilitada, aga varasem kogemus näitab, et ei ole suurt lootust :-S

Sinna ikka veel mitu päeva. Samas ma tean kui raske see positiivse meele säilitamine on :S

Anne

Vat häda ongi selles, et varem kui rasedus tekkis, siis oli juba 5 päeva peale siirdamist testil õrnad triibud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.09 13:18; 25.09 09:36; 29.09 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kaasvõitlejad. Küsin sellist asja, et ega kellegil ei ole olnud nii, et 10 päeva peale blasto siirdamist on hcg näit 8.4 ehk alla 10, kuid rasedus on siiski tekkinud?

kui kordustest näitab korralikku kasvu, siis lootust on. aga üldiselt on selliste madalate numbrite korral risk suurem.

minul oli eelmine ring esimene näit 20, kordustest näitas väga ilusat kasvu, aga tuli ikkagi katkemine mõned päevad hiljem.

minu see kord – olin Astridiga samas graafikus, tegin eelmine pühapäev koduse testi, ja oli triip. ja eelmine teisipäev vereproovil oli ilus number ja arst ütles et kordusproovi pole vaja, aga tegin ikkagi ise kordusvereproovi ja oli korralik kasv numbril. ja sellel nädalal olen ka juba vereproovi teinud, sest lihsalt ei usu seda olukorda – ja ikka ilus number.

pärast 5t ivf-i ringi ja katkemist me pole mehega seni jugenud isegi natukene rõõmustada selle olukorra üle. ikka üks päev korraga ja tulevikust rääkides ütleme lause ette, et KUI see nüüd peaks ikka TÕESTI õnnestuma, siis… isegi ei julge välja öelda sõna ‘rase’

kadestan praegu nii väga naisi, kes suudavad võtta rasedust algusest peale lihtsalt ja positiivselt.

mingeid erilisi sümptomeid ei ole, mõni toiduaine tekitab vastumeelsust, aga see ei ole iiveldus – tean juba toitu vaadates ette, et ma ei soovi seda süüa ja kõik. väsimust on kraadi võrra rohkem, aga see on selline hea väsimus – lähen varem magama, magan sügavalt ja hommikuks olen välja puhanud.

tomka, millal Sul vereproov on? paljudel ei näita kodune test enne, kui vereproovi päeval.

Celly

Nii nii tore, Celly! Palju õnne!
Olen sõnatuna kaasa elanud.

Karmelin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere jälle. Minul oli 21.10 siirdamine ja siiani manustasin iga õhtu ühe Crinone geeli. Täna hommikul võisin sis testi teha. Õrn aga täitsa märgatav teine triip on olemas. Homme hommikul teen veel igaks juhuks testi.

Siiani olen tundnud alakõhus ja alaseljas nõrka valu, väga torkimise moodi pole olnud või ainult natuke, eile õhtul valutas alaselg päris pikalt niimoodi tuimalt. Hakkasin juba muretsema. Muidu olen olnud vahepeal üllatavalt tujukas ja emotsionaalne, rinnad ka veidi “raskemad”. Ja mis huvitav – tugev sisetunne on, et olen rase. Aga mõtlesin, et see võib ka sisse manustatavast progest olla…

Esimese ivf-i puhul 4a tagasi, mis õnnestus, nagu ei mäleta nii ruttu tujukust ega sellist “valutamist”. Sisetunne oli küll. Esimese puhul oli ka kohe hästi tugev triip, aga siis tegin testi 12p peale siirdamist (praegu 9p).

Arst soovitas 3 nädala pärast naistearsti ja ämmaka aja panna, panin… ja kuidas ma selle 3 nädalat üle elan? ????
Loodan lihtsalt, et kõik on hästi.

Ivf-kad vist ei suuda kunagi vähemalt raseduse algust võtta rahulikult ja õnnelikult – ikka ei usu ega julge rõõmustada, et äkki miskit juhtub. Või olen ma ainuke?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen teie lugusid ja hoian ringil olijatele pöialt. Ise kahtlen, et kas ja millal minna külmaringile. Kuidas külmaringiga lood on teistel? Kas sulatatakse üks või mitu kõrt ja millest see oleneb? Kuidas koroona hetkel protsessi mõjutab?

AB.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marin, ootan sinult uudiseid, kuidas sul läheb?
Mul oli täna Oscar, kõik oli korras. Homme annan Niptify proovi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Maian, mul oli meeles,et sul täna Oscar ja pidingi siia küsima tulema, kuidas läks, kui vastus juba olemas. Mul on nii hea meel sinu/teie üle! Sammhaaval ikka edasi, head soovid ja mõtted teele teile ja õnne sel teel.
Mul oli eile punktsioon, saadi 3 munarakku. Reedel selgub,kas on midagi siirdada.
Mul on viimasel ajal siin lugemiseks liiga vähe aega olnud,sest tööl on jube kiire. Eile ka kiirustasin otse punktsioonilt tööle, eks kõht valutas ja narkoosijäägid olid veel peas, aga sain hakkama. Püüdsin nüüd veidi ka järgi lugeda.
Celly,mul nii hea meel teie üle. Et kõik hästi läheks.
Tomka, Anne ja BiBi, hoian pöialt veretestil.
Masa,kui kahju. Pikk pai. Tean,mida tunned.
Astrid,kas oled oma arstiga saanud rääkida, mis plaan on?
Ja Lu, oled ka ikka mu mõtetes.
Marin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.09 22:23; 19.09 22:48; 21.09 17:43; 22.09 22:38; 30.09 21:11; 30.09 22:21; 02.10 20:17; 03.10 11:23; 03.10 22:33; 04.10 22:21; 05.10 18:22; 06.10 20:41; 07.10 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli viies kord IVf-i teha, aga puntsioonist kaugemale juba teist korda ei jõudnud. Ma ei teagi, mida edasi teha 🙁

Vanus 40

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere Aasa,kahju kuulda. Pakuksin arsti ja raviskeemi vahetamist. Kas jõuaksid? See muidugi ei ole kõigile vastuvõetav variant,aga mind rahustab teadmine doonormunaraku võimalusest. Doonormunarakuga on võimalus õnnestumiseks >50%.
Olen samuti 40.
Marin

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.09 22:23; 19.09 22:48; 21.09 17:43; 22.09 22:38; 30.09 21:11; 30.09 22:21; 02.10 20:17; 03.10 11:23; 03.10 22:33; 04.10 22:21; 05.10 18:22; 06.10 20:41; 07.10 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Celly, mõtlesin just sinu peale, meil oli ju siirdamine samal ajal. Nii tore uudis! Palju õnne ja head ootamist!

Marin, nii palju sain arstiga suheldud, et proovime järgmiste päevadega uuesti. Kuna Haigekassa soodustust mul ei ole, siis pole vaja ka järjekorras oodata. Pole veel vastust saanud, kas midagi raviplaanis muudetakse ka ja kui siis mida. Eks ma juba vaikselt muretsen ette, sest tahaks ju teha kõik endast oleneva.
Hoian sulle homseks pöialt ja soovin tugevaid ja eluvõimelisi embrüoid ????

Teistele tugevatele naistele jõudu ning kellele õnne, kellele pai!

Astrid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 27.08 22:19; 28.08 01:12; 02.09 13:58; 07.09 14:08; 08.09 18:39; 15.09 17:39; 15.09 23:24; 16.09 09:56; 20.09 15:54; 22.09 10:30; 01.10 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere Astrid, minul ka munaraku reserv madal. Käisin täna ultrahelis on enda OV aeg,arst ütles et folliikel kasvab ja mööt 8,1 alustasin süstimist bemfola ja cetrotide kuni esmaspäevani siis ultrahelisse. Kui mul ainult 1 folliikel siis on ju lootus suht null? Kus linnas sina toimetad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 00:51; 01.10 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tomka, kas veretestil käidud? Saadan sulle häid mõtteid. Bi-Bi, kuidas sa vastu pead?
Marin, kuidas sul siirdamisega?
Ma ise murdusin täna ja tegin testi, näitas küll õrna positiivset, samas nii oli see ka viimati kui ebaõnnestus, seega ei tea mida arvata. Keegi veel järgmisel nädalal veretestile?
Anne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 20.09 18:40; 25.09 09:53; 25.09 11:58; 25.09 17:04; 26.09 11:22; 28.09 09:55; 29.09 08:23; 29.09 09:43; 29.09 12:46; 02.10 08:40; 05.10 09:33; 07.10 14:40; 08.10 10:11; 09.10 20:49; 10.10 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mu iga hommikune ja õhtune rutiin on siit foorumist läbi hüpata ja teile kaasa elada, mõtlesin ka krjutajaks hakata.
Mul käsil 5 täisring (3 lühikese ja 2 pikka skeemiga)
30.09 oli siirdamine, veretestile 7.10

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tomka, kas veretestil käidud? Saadan sulle häid mõtteid. Bi-Bi, kuidas sa vastu pead?

Marin, kuidas sul siirdamisega?

Ma ise murdusin täna ja tegin testi, näitas küll õrna positiivset, samas nii oli see ka viimati kui ebaõnnestus, seega ei tea mida arvata. Keegi veel järgmisel nädalal veretestile?

Anne

Tervitus kõigile! Pean vastu, aga see ootamine on väga jube ☺️. Terve nädala on iiveldanud, aga selle põhjal midagi loota ei julge, sest eelmine ring ebaõnnestudes oli ka ja arvan, et see pigem ravimite kõrvalmõju. Kas kellelgi veel on ca nädal peale siirdamist kohutavad peavalud? Eelmine kord oli ka ja no täna jälle mega peavalu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ann.B – edu! 5s täisring on juba nagu maraton 🙂
Bi-Bi – mul ka olnud peavalud u nädal peale siirdamist. Ise eeldan, et rohtudest.

Mul VT tehtud, aga vastust veel ei ole. 100% olen kindel, et negatiivne. Eile-üleeile hakkas juba selline korralik PMS, ükski kodune test midagi ei näita ja täna kergelt pruunikalt määrib ka juba. Sain nov alguseks aja Karitsa juurde. Ehk ta oskab paremini aidata….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ann.B – edu! 5s täisring on juba nagu maraton ????

Bi-Bi – mul ka olnud peavalud u nädal peale siirdamist. Ise eeldan, et rohtudest.

Mul VT tehtud, aga vastust veel ei ole. 100% olen kindel, et negatiivne. Eile-üleeile hakkas juba selline korralik PMS, ükski kodune test midagi ei näita ja täna kergelt pruunikalt määrib ka juba. Sain nov alguseks aja Karitsa juurde. Ehk ta oskab paremini aidata….

Mul on vahel enne ka pea valutanud, aga see valu, mis nüüd peale siirdamisi on ikka üle mõistuse-mitte midagi ei suuda teha ega mõelda. Aga loodan, et äkki ikka saad positiivse vastuse ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen ka vahelduseks sõna sekka, pole vist juba aasta siia midagi kirjutanud, kuigi lugemas käin tihti.
Minul on käsil 4. täisring. Rasedus on varasemalt tekkinud ühest täisringist ja ühest külmaringist, aga mõlemad on üsna varakult katkenud.

Ann.B-ma olen sinuga täpipealt samas graafikus seekord! Kas sa oled äkki see naine, kes pärast punktsiooni kardina vahelt piilus ja jutustas? ???? eeldan, et tegutsed Tartus nagu minagi, sest VT aeg on nii vara, vaesed Tallinna naised peavad 2 nädalat aega parajaks tegema????
Igatahes oli mul ka 30. septembril siirdamine ja nüüd ootan 7. oktoobrit ja veretesti. Lubasin küll endale, et usaldan seekord elu ja ei mõtle üle, aga üle oma varju ikka ei hüppa???? juba arutlen endamisi, et miks ma midagi ei tunne või miks eriti varajane ja looduslik rasedustest (mu kass) üldse mu peal lamamise vastu huvi üles ei näita. Natsa napakaks teeb see üritamine juba nagu näha????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hey, LuisaLotta!
Nii tore sind siin kohata. Mina see totakas jah abikaasa ja tütar (eelmisest kooselust) naersid mu üle pärast, kui rääkisin. Ise muidugi ka veits põdesin, kui selgeks sain, et appi, mis ma tegin 🙂
Mul iga rigiga selline kindel tunne, et seekord õnnestub… Aga nüüd on ekstra kindel, räägin kodus õppige märke lugema: korduvad numbrid, langevad tähed jne. TÕESTI TEEB NATUKE NAPAKAKS.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ikka nüüd täitsa kindlalt väljas. VT ka negatiivne. Eks siis näis kas Karitsa juures saab kuidagi efektiivsemalt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, minul ka nädal peale siirdamist oli meeletu peavalu.

Aga õnn jäi üürikeseks. Paar päeva tagasi hakkasid alakõhu ja eriti just alaselja valud ning eile hommikul hakkas pruunikalt määrima. Määrib siiani. Eile arst siis seetõttu kutsus veretestile ja hcg oli 138, mis on 3p maas sellest, mis peaks olema. Selles arengujärgus üsna oluline mahajäämus. Pluss veel veritsus. Ootan nüüd päevi, aga need ka ei hakka… siin kahevahel olla on mulle eriti raske 🙁 oleks siis kindel, et on lõpp ja saan hakata uut siirdamist planeerima…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Mul oli täna siirdamine. Terve hommiku sisendasin endale, et ole valmis teateks, et ühtki eluvõimelist embrüot ei ole. Minu üllatuseks aga arenes tänaseks kaks hea kvaliteediga embrüot, siirdati üks. Kui teine esmaspäevani elab ja blastotsüstiks areneb,siis pannakse külma. Seekord on kõik kuidagi teisiti, punktsioonijärgselt andis kõht pikalt tunda ja nüüd ka. Täna on veel meel optimistlik, aga kardan,et läheb ikka halvasti, igal juhul valmistun selleks. Kodust testi ei plaani teha.
Tomka, mul on kahju. Pikk pai.
Marie, loodetavasti läheb ikka kõik hästi. Kuidas saab VT olla 3 p maas? Või ma ei saanud aru?
Astrid ja Anne, aitäh heade soovide eest. Astrid,tore, et saad veel proovida.
Anne, Ann.B, Bi-Bi, LuisaLotta, et tuleks positiivne VT!
Soojad ja südamlikud tervitused kõigile, kes seda IVF teed käivad.
Marin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.09 22:23; 19.09 22:48; 21.09 17:43; 22.09 22:38; 30.09 21:11; 30.09 22:21; 02.10 20:17; 03.10 11:23; 03.10 22:33; 04.10 22:21; 05.10 18:22; 06.10 20:41; 07.10 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marin, nii head uudised!! Olen täna vist 30 korda siin käinud, et sinult uudiseid kuulda 🙂
Kui tohib küsida, miks sa mõlemat ei lasknud siirdada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan ka endast märku, esmaspäeval saan lõpuks punktsioonile, täna oli arsti sõnul ilusaid folliikleid küll mida punkteerida, ühelpool 10 või rohkem ja teisel 8, aga ütles et võib kerge hüper ka tekkida, et siirdamise osas otsustab esmaspäeval. Aga ma olen nii õnnelik, et lõpuks punktsioonini jõudsin. Homme hommikul pean covid testi ka tegema.

Kuigi natukene seda punktsiooni kardan siis loodan, et kõik läheb hästi. Täna kõhus ikka torgib küll ja ajab pissile ka, hommikul tõustes oli selg ka valus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marin, super uudis ja loodame parimat!❤️ Millal sul veretest on?

Hcg tase jääb oodatust 3 päeva maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Olen käinud siin terve igaviku lugemas ja seekord otsustasin teiega liituda 🙂
Tundub, et 24.09 oli viljatuskliinikutel tihe päev. Lähen ka 05.10 VT tegema.
Mul siis neljas ring ja vanust 40.
Hoian kõigile pöialt ja pikk-pikk pai teistele, kellel nii hästi ei läinud!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile õhtus hakkasin tundma kergeid pisteid, nüüd kell 5 hommikul istun elutoas Sauna Belt soojendamas kõhtu- üle tunni juba nii valus kõhus. Raske uskuda,et see pesastumine nii valus on. Kardan punaste invasiooni :C, kuigi nad tulevad tavaliselt valutult hiilides nagu vaenlene ikka. Püüan end lohutada ja positiivne olla, et 2 pesastujat ju siis ongi topelt valus…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaanisin seekord küll kodus testi mitte teha, aga läks teisiti. Olen aastate jooksul negatiivseid tulemusi näinud nii palju, et hea meelega neid ei tee. Aga enesetunne oli eile nii halb, veetsin terve päeva horisontaalis ja peavalu ei allunud isegi tablettidele. Kui hommikul testi nö käima olin pannud, käis peast läbi mõte, et miks ma jälle ennast traumeerin, sest kohe ilmus nagu alati üks tuttav tume triip ja tundus, et tulemus tavapärane. Aga paari minuti pärast ilmus kõrvale ka teine, küll õrnem, aga siiski triip. Peavalu öösel lasi magada, aga tunnen, et tuleb samasugune päev nagu eile ja lisaks hakkas natuke määrima ka. Ei ole lihtne see teekond, aga vähemalt midagi seekord toimub. Esmaspäeval siis veretestile.

Tomka- Mul on tõesti kahju, et ei õnnestunud. Kas teil on külmas ka midagi?
Mupsik-Tere tulemast! Meil siirdamine ja VT siis täpselt samadel päevadel 🙂
LuisaLotta-minu kass elab mu seljas kogu aeg ja sellest saa praegu midagi välja lugeda 😀

Hoian kõigile teelistele pöidlaid!
Bi-Bi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Oi, Maian,anna andeks, püüan edaspidi olulistel päevadel varem siia jõuda, töö ajal ma ei saa kirjutada, aga siis kohe tööpäeva lõppedes.???? See on nii südantsoojendav,kuidas mulle kaasa elad. Kui ma su nime siin näen, tekib kohe hea tunne ja kui veel kuulen, et sul kõik hästi, siis veel parem tunne.
Ikka tohib küsida – arst ütles, et kui siirdada 2, siis peab olema valmis kaksikraseduseks. Ja siis mõtlesin, kas ma ikka olen, mõtlesin enda läbielatule ja sellele, et kaksikrasedusega on kõik riskid kõrgemad ja lihtsalt ei julgenud. Mees on algusest peale olnud seda meelt, et üks, aga lasknud minul lõpliku otsuse teha.
Marie, aitäh! VT 15.10. Eelmisel, mis oli ka esimene IVF, ma veretestile ei jõudnudki,enne hakkas veritsema. Olen nende aastatega oma keha tundma õppinud, nii et eks nüüd näis, kuidas läheb. Ma olen aru saanud, et Hcg number on väga varieeruv, 138 tundub mulle ilus number, nüüd oluline, et kiiresti tõuseb. Millal sul uus kontroll?
Mkristi, hoian pöialt punktsiooniks.
Mupsik, et tuleks positiivne test esmaspäeval!
Ann.B, loodetavast on valul positiivne põhjus ja valu läheb üle, kui pole veel läinud.
BiBi, nii tuttav tunne see negatiivse testi mittenägemise tahtmine. Aga kui tuli teine triip, siis see ju positiivne!!! Vähene määrimine ei pruugi halba tähendada. Hoian pöidlaid!
Marin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.09 22:23; 19.09 22:48; 21.09 17:43; 22.09 22:38; 30.09 21:11; 30.09 22:21; 02.10 20:17; 03.10 11:23; 03.10 22:33; 04.10 22:21; 05.10 18:22; 06.10 20:41; 07.10 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marin, jaa saan täiesti aru, ega ma ise ausalt öeldes hoidsin ka hinge kinni esimeses ultrahelis, et mitu seal siis on 🙂 Kaks ikkagi on veidike hirmutav küll! 🙂 (Kuigi kellel on kaksikud- täiesti usun, et topelt rõõm samuti ja palju toredaid plusse ka!)

Tundub, et arstidel on erinev lähenemine. Minule pigem tungivalt soovitati teisel ringil juba siirdada 2 tk, kuigi mul otseselt munarakkude reserviga probleeme pole, aga eeldan, et vanuse tõttu. (Esimesel ringil olin ise kindel, et siirdada üks)

Ega ma seda külmutamist/ sulatamist tegelikult teisel ringil juba kartsin ka, selles mõttes, et sellele suuri lootusi ei pannud. Seetõttu teisel korral olin ka kahe siirdamisega nõus, sest minul esimesest ringist ei saanud külma mitte ühtegi (oli ausalt öeldes shokk), lihtsalt ükski ei arenenud korralikult ja kartsin teisel ringil sama tulemust ja üldse ei julgenud selle variandiga arvestada. (Teisel ringil sai külma 2 tk)

Hoian nüüd sulle kõvasti pöidlaid ja kindlasti käin siin edasi piilumas, kuidas sul läheb! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka alguses mõtlesin, et seekord rasedustesti ei osta, aga apteegis olles libistasin ühe ikka kotti 🙂 Eks siis homme ole näha. Seekord olen kuidagi rahulikum, nii et loodame parimat!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 262 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF august-september