Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF august-september

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 262 )

Teema: IVF august-september

Postitas:

Kägu kell 19.51, soovin sulle kahetriibuga testi!
Maian, aitäh veelkord. Ma usun, et kaksikud on topeltrõõm, aga enda puhul arvan, et pigem topelthirm või topeltõnnetus. Eks mu psüühika on nende aastatega muutunud. Kardan, õigemini olen peaaegu veendunud, et ma pole võimeline kaksikrasedust edukalt lõpuni kandma. Ma oleksin üliõnnelik ühe väikese ime üle, kaks tundub mulle lihtsalt täiesti kättesaamatu. Need mu isiklikud mõtted enda üle.
Tegelikult oli mul täna hea päev, olime ilusas looduses. Mäletan, et suvel peale esimest siirdamist 9.päeval ärkasin peavaluga, siis teadsin, et sellega on kõik. Minul rase olles pea ei valuta, kuigi tean, et on neid, kel siis hakkab valutama. Kõht annab ikka tunda, mis on imelik, aga võibolla on see tunne ainult mu peas.
Hoidke end!
Marin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.09 22:23; 19.09 22:48; 21.09 17:43; 22.09 22:38; 30.09 21:11; 30.09 22:21; 02.10 20:17; 03.10 11:23; 03.10 22:33; 04.10 22:21; 05.10 18:22; 06.10 20:41; 07.10 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen seekord mängust väljas. Eilne rasedustest oli negatiivne ja päeva peale algasid ka päevad. Nüüd on järgmiseks külmutatud embrüo siirdamine, loomulikku tsüklisse ehk ilma ravimiteta. Ja juba see kuu hakkan ovulatsiooni jälgima.

Teile kõigile soovin võimalikult pingevaba teekonda kahe triibuni. Olge terved ja hoitud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti uskumatu! Võtab ikka hingetuks küll, kui sa esimest korda elus 2 triibuga testi näed, sest alateadlikult oled juba alla andnud. Üritan mõelda, et pikk teekond on alles ees, aga ikkagi 🙂
Suured kallid kõigile, kel sel korral nii hästi ei läinud ja tänud kaasaelajatele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bi-Bi – kahjuks jälle midagi külmas ei ole. Alustan nov Karitsa juures. Ehk saab parema tulemuse. Kopp ees 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marie, kahju kuulda. Mitmes ring sul oli? Loodan ja soovin, et sul FET õnnestub.
Mupsik, palju-palju õnne! Et sul/teil kõik hästi läheks! Kui võib küsida, kas siirdati 1 või 2? Anna teada, mis veretesti number. Kas tunne on ka kuidagi teisiti, kui ebaõnnestunud kordadel? Sümptomid?
Tomka,küll läheb järmine kord hästi. Kaua sel teel oled?
Marin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.09 22:23; 19.09 22:48; 21.09 17:43; 22.09 22:38; 30.09 21:11; 30.09 22:21; 02.10 20:17; 03.10 11:23; 03.10 22:33; 04.10 22:21; 05.10 18:22; 06.10 20:41; 07.10 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marin, mul oli kokku kolmas. Esimene 2016 mai – ei jäänud rasedaks. Teine (FET) 2016 sept – edukas rasedus, ja nüüd kolmas.
Aga korralik veritsemine pole veel alanud, hetkel palju kergem kui mul tavaliselt päevade ajal. Ootan ja loodan, et midagi halvasti pole.

Kuidas sinul tunne on? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hello. Üle pika aja siin. Esimene ivf suvel ebaõnnestus. Esimene FET ringi pidi olema 30.09. Läksin mina kliinikusse… ukse taga olles arst helistas mulle et täna jääb ära sest rakud ei arene???
Okei tule homme. Läksin siis 1 oktoobril ja arst tõmbas kohe tuju nii lootusetuks. Siirdati 1 rakk mis oli siis 6päevane 4 CB. Ütles kohe et väga kehv ja nagu väga lootust ei andnud.
Tuju on kehv. Külmas olevatest 6st rakust sai siis vaid 1 ja seegi kehv?
On ta siis nii kehv? Netist kuskilt infot ei leidnud.
Sümptomeid pole. Täna 4päev peale siirdamist. Tegin testi oli negatiivne.
Teistmoodi end ei tunne. :/ eelminekord kiitis et issand kui head rakud ja bla bla bla. Seekord ütles et viga on kehvades rakkudes. Igatahes see arst ei tundu mulle enam sellisena keda usaldada. Tema loogika ongi vist et kui sa ei maksa ei kasvatamise ega liimi eest siis sa ei saagi lapsi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 08:50; 10.10 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hello. Üle pika aja siin. Esimene ivf suvel ebaõnnestus. Esimene FET ringi pidi olema 30.09. Läksin mina kliinikusse… ukse taga olles arst helistas mulle et täna jääb ära sest rakud ei arene???

Okei tule homme. Läksin siis 1 oktoobril ja arst tõmbas kohe tuju nii lootusetuks. Siirdati 1 rakk mis oli siis 6päevane 4 CB. Ütles kohe et väga kehv ja nagu väga lootust ei andnud.

Tuju on kehv. Külmas olevatest 6st rakust sai siis vaid 1 ja seegi kehv?

On ta siis nii kehv? Netist kuskilt infot ei leidnud.

Sümptomeid pole. Täna 4päev peale siirdamist. Tegin testi oli negatiivne.

Teistmoodi end ei tunne. :/ eelminekord kiitis et issand kui head rakud ja bla bla bla. Seekord ütles et viga on kehvades rakkudes. Igatahes see arst ei tundu mulle enam sellisena keda usaldada. Tema loogika ongi vist et kui sa ei maksa ei kasvatamise ega liimi eest siis sa ei saagi lapsi.

Milles muidu arst süüdi on, kui rakud ei arene? Mida tähendab “Netist kuskilt infot ei leidnud”? Ja 4 päeva peale siirdamist ei näitagi test midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere uut algavat nädalat kõigile!

Vahepeal on nii palju juhtunud siin, et ei jõua järgegi pidada. Tomka ja Marie, paid teile. Kelle juures sa varem olid, Tomka, kui küsida võib? Mul alles teine ring kuid juba kolmas arst.

Palju õnne kõigile triibulistele! Bi-Bi, sul ju täna veretest? Kas kellelgi veel oli täna? Imestan, et Tartus ainult nädal peab ootama. Igal pool vist asjad isemoodi.

Ma tegin eile veel kodus testi, taas oli ka teine triip, aga no kannatan kas reedeni või siis käin äkki kolmapäeval ise veretestil, saab pärast võrrelda. Enne ei julge rõõmustada.

Mkristi, kuidas sul punktsioonil? Marin, häid mõtteid ka sinu poole!

Täna tundub üldse nii ilus päev olevat, et kõik peab hästi minema. Olen ebatavaliselt optimistlik!

Anne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 20.09 18:40; 25.09 09:53; 25.09 11:58; 25.09 17:04; 26.09 11:22; 28.09 09:55; 29.09 08:23; 29.09 09:43; 29.09 12:46; 02.10 08:40; 05.10 09:33; 07.10 14:40; 08.10 10:11; 09.10 20:49; 10.10 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kliinikus sa oled kui küsida tohib?
Aga üldiselt mina saan tunnetest aru küll. Ivf ongi vaimselt väga raske teema – palju küsimusi ja emotsioone. Parem kui arst oleks neutraalsem kui et a) kruvib lootused väga lakke (sel raskel teekonnal ei tea ju tegelt kunagi, kas ka hea rajuga õnnestub), või b) matab ootused juba eos maha. Oeh!

Aga nii vara ei näita test tõesti midagi ja proovi ikka rõõmsat meelt hoida!

C

Hello. Üle pika aja siin. Esimene ivf suvel ebaõnnestus. Esimene FET ringi pidi olema 30.09. Läksin mina kliinikusse… ukse taga olles arst helistas mulle et täna jääb ära sest rakud ei arene???

Okei tule homme. Läksin siis 1 oktoobril ja arst tõmbas kohe tuju nii lootusetuks. Siirdati 1 rakk mis oli siis 6päevane 4 CB. Ütles kohe et väga kehv ja nagu väga lootust ei andnud.

Tuju on kehv. Külmas olevatest 6st rakust sai siis vaid 1 ja seegi kehv?

On ta siis nii kehv? Netist kuskilt infot ei leidnud.

Sümptomeid pole. Täna 4päev peale siirdamist. Tegin testi oli negatiivne.

Teistmoodi end ei tunne. :/ eelminekord kiitis et issand kui head rakud ja bla bla bla. Seekord ütles et viga on kehvades rakkudes. Igatahes see arst ei tundu mulle enam sellisena keda usaldada. Tema loogika ongi vist et kui sa ei maksa ei kasvatamise ega liimi eest siis sa ei saagi lapsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.09 20:31; 23.09 14:57; 05.10 10:55; 05.10 11:00; 07.10 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mkristi, vaatasin uuesti üle, et algselt eeldas arst punktsiooni novembris. Kas ta ajas kuud sassi või kuidas nii ruttu sinna jõudsid?
Loodan, et tänane punktsioon läks hästi ja taastumine kiire. Ma alles ootan süstimiste algust.

C

Annan ka endast märku, esmaspäeval saan lõpuks punktsioonile, täna oli arsti sõnul ilusaid folliikleid küll mida punkteerida, ühelpool 10 või rohkem ja teisel 8, aga ütles et võib kerge hüper ka tekkida, et siirdamise osas otsustab esmaspäeval. Aga ma olen nii õnnelik, et lõpuks punktsioonini jõudsin. Homme hommikul pean covid testi ka tegema.

Kuigi natukene seda punktsiooni kardan siis loodan, et kõik läheb hästi. Täna kõhus ikka torgib küll ja ajab pissile ka, hommikul tõustes oli selg ka valus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.09 20:31; 23.09 14:57; 05.10 10:55; 05.10 11:00; 07.10 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mkristi, vaatasin uuesti üle, et algselt eeldas arst punktsiooni novembris. Kas ta ajas kuud sassi või kuidas nii ruttu sinna jõudsid?

Loodan, et tänane punktsioon läks hästi ja taastumine kiire. Ma alles ootan süstimiste algust.

C

Annan ka endast märku, esmaspäeval saan lõpuks punktsioonile, täna oli arsti sõnul ilusaid folliikleid küll mida punkteerida, ühelpool 10 või rohkem ja teisel 8, aga ütles et võib kerge hüper ka tekkida, et siirdamise osas otsustab esmaspäeval. Aga ma olen nii õnnelik, et lõpuks punktsioonini jõudsin. Homme hommikul pean covid testi ka tegema.

Kuigi natukene seda punktsiooni kardan siis loodan, et kõik läheb hästi. Täna kõhus ikka torgib küll ja ajab pissile ka, hommikul tõustes oli selg ka valus.

Ilmselt ajas vist kuud segamini tõesti. Punktsioonil käidud, puhkan juba kodus. Saadi 37 munarakku, sain Clexani süstid ja Dexamethasoni ka juurde, et ei tekiks hullu hüperit. Kuna ma seda kõige rohkem kartnud olen siis ei julge hetkel veel rõõmustada selle 37 raku üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna visiidil, lootes, et arst teatab siirdamise aja. Aga see kuu ei saagi. Tuleb peale teist tsüklit tablette hakata võtma, sest limaskest pidavat õhuke olema. Küsis, kas tahan kindla peale minna, vastasin, et jaa! ???? ning kirjutaski tabletid. Kellegil veel kogemust sellega? ????

Piiga33

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.09 13:59; 05.10 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VT tehtud ja laupäevane kodune test ei valetanud-sain positiivse tulemuse (hcg näit 222- siirdati siis 1, 5päevane blasto).Nüüd tuleb vaid loota, et edasi ka sujub. Enesetunde osas eelmise ebaõnnestunud ringiga vahet pole-mingeid erilisi sümtomeid ei esine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

BiBi, ilus number. Palju õnne!
Marie, tore,et sul 2016 õnnestus. Aitäh küsimast, tunne on nigel. Ei usu,ei usu, ei usu. Täna sain teate kliinikust,et teine embrüo peale 4. päeva ei arenened edasi ja seega külma ei lähe. Ma teadsin seda ette. Miks siis see mu sees peaks arenema? Usun,et ongi samuti oma arengu lõpetanud. Mul ongi selline rämps munasarjadesse alles jäänud ja seda rämpsu on ka vähe. ????
Anne, nii tore, hoian pöialt, et VT-l tuleks ilus number.
Mkristile head kosumist peale punktsiooni.
Kas siin on kedagi, kes teeb IVF doonormunarakkudega? Kunagi oli eraldi teema, aga see ammu kadunud.
Soovin teile ikka head!
Marin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.09 22:23; 19.09 22:48; 21.09 17:43; 22.09 22:38; 30.09 21:11; 30.09 22:21; 02.10 20:17; 03.10 11:23; 03.10 22:33; 04.10 22:21; 05.10 18:22; 06.10 20:41; 07.10 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poolt ka kõigile 2 triibu omanikele õnne!
Ise pean kolmapäevani ootama, et teada saada kuidas läks. Kõhuvalu, mis mind üks öö vaevas, kadus peale kõhu soojendamist. Ja siiani oleks nagu kõik ok. Täna hommikul otse voodist jooksin apteki testi ostma ( ei suutnud ikka vastu panna 🙂 ) ja muidugi oli negatiivne- liiga vara veel.
Marin sind tänan ma heade soovide eest. Ja kui tohib küsida, kas teed IVFi kuna probleem on sinus või mehes? Mitmes ring- teine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hello. Üle pika aja siin. Esimene ivf suvel ebaõnnestus. Esimene FET ringi pidi olema 30.09. Läksin mina kliinikusse… ukse taga olles arst helistas mulle et täna jääb ära sest rakud ei arene???

Okei tule homme. Läksin siis 1 oktoobril ja arst tõmbas kohe tuju nii lootusetuks. Siirdati 1 rakk mis oli siis 6päevane 4 CB. Ütles kohe et väga kehv ja nagu väga lootust ei andnud.

Tuju on kehv. Külmas olevatest 6st rakust sai siis vaid 1 ja seegi kehv?

On ta siis nii kehv? Netist kuskilt infot ei leidnud.

Sümptomeid pole. Täna 4päev peale siirdamist. Tegin testi oli negatiivne.

Teistmoodi end ei tunne. :/ eelminekord kiitis et issand kui head rakud ja bla bla bla. Seekord ütles et viga on kehvades rakkudes. Igatahes see arst ei tundu mulle enam sellisena keda usaldada. Tema loogika ongi vist et kui sa ei maksa ei kasvatamise ega liimi eest siis sa ei saagi lapsi.

Milles muidu arst süüdi on, kui rakud ei arene? Mida tähendab “Netist kuskilt infot ei leidnud”? Ja 4 päeva peale siirdamist ei näitagi test midagi.

Pea püsti ja imesid juhtub. Mina olen näiteks tänulik, et arst hoidis mind terve tee maapeal. Alguses kohe ütles, et omal rakke pole palju. Siirdamise hetkeks oli alles 2 blastot ja needki kehvas olekus, soovitati mõlemad siirdada kuna külma suuretõenäosusega ei saa ühtegi. Ja enne siirdamist ütles kohe, et siit tema rasedust ei näe. Voilaa, täna on 9+6 ja üks ???? imed on juhtuvad, isegi kui lootus on nulli keeratud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei Marin

Siin oli teema doonormunarakkude kasutajatele aga seal on nii vaikseks jäänud, et pildilt kadunud. Mina käin siin ikka lugemas ja Teile kõigile kaasa elamas. Nii mõnelegi tahaks soovitada doonormunaraku kasutamist aga kuna see on väga delikaatne teema olen siiani siiski jäänud ainult lugeja rolli. Ma hoian Teile kõigile kõvasti pöialt ja kui need triibud ükskord tulevad siis naljalt enam seda ei usu esimese korraga 😀

ML 15+3( doonormunarakkudega)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 08:19; 07.10 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud heade soovide eest Marin! Eelmised korrad olid tükk aega tagasi, nii et sümptomeid väga ei mäleta, ilmselt neid ei olnud ka. Seekord on kerget pakitsemist tunda. Kas see on rohtudest, või millestki muust tingitud, kes seda teab 🙂 HCG näitas 600. Tunne oli ka algusest peale kuidagi positiivsem. Nüüd jääme ultraheli ootama 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutasin ka doonormunarakke. Palju õnne Bi-Bi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud heade soovide eest Marin! Eelmised korrad olid tükk aega tagasi, nii et sümptomeid väga ei mäleta, ilmselt neid ei olnud ka. Seekord on kerget pakitsemist tunda. Kas see on rohtudest, või millestki muust tingitud, kes seda teab ???? HCG näitas 600. Tunne oli ka algusest peale kuidagi positiivsem. Nüüd jääme ultraheli ootama ????

Palju õnne! Nii tore uudis! Ja nüüd tuleb jälle oodata-ma ei tea kas see tundub ainult mulle, või on aeg viimasel ajal venima hakanud 🙂 UH kolme nädala pärast alles…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile!
Minu õhtune perekooli ivf-teema ring.????
Ann.B, aitäh sulle! Hoian pöialt homseks VT-ks, et tuleks ilus näit. Viga on minus, vanuses (40) ja madalas halva kvaliteediga munarakureservis. Mehel kõik korras. Teine ring ja jääb oma munarakkudega ilmselt viimaseks.
Lapsesoov on 2017 a.algusest ning 2017 ja 2018 olid kaks spontaanset rasestumist, mis lõppesid kurvalt. Olen neist siin ka kirjutanud, rohkem ei hakka parem, ei taha teid hirmutama hakata.
Snertsu, olen vist sulle juba õnne soovinud, aga võin seda uuesti ka teha. ???? Imesid ikka juhtub, aga mitte kõigiga.
ML,aitäh endast märku andmast. Kas oleksid nõus oma kogemusest rohkem kirjutama? Mind huvitab,kus kliinikus, kaua aega võttis ja kuidas arstide suhtumine oli/on? Kui mitte siin, siis ehk e-mailile?
Mupsik, palju õnne veelkord! 600 on ilus number. Mul oleks hea meel, kui ka rohkem kirjutada tahaksid, võib ka e-mailile.
Olen aeg-ajalt lugenud doonormunaraku kogemustest ühest USA foorumist. Seal on suhtumine üldiselt v.positiivne. Seal on nii mõnigi naine kirjutanud, et oleks pidanud doonormunaraku ivf varem ette võtma, mitte oma kehvade munarakkudega aastaid proovima ja lootma.
Olen vaadanud Riia kliinikut ja ühte Tšehhi kliinikut ja tundub, et neis on suhtumine väga hea ja vastutulelik. Tulemused head ja hinnad ok. Oleksin juba päringu saatnud neisse,kui poleks seda Covid-19 levikut. Riia oleks eriti hea, ei peaks isegi lendama. Kõige mugavam oleks muidugi Eestis, aga pelgan arstide jt med töötajate suhtumist. Ma tõesti ei jaksa ja ei taha targutamist ja näägutamist kuulata.
Soojad tervitused kõigile.
Marin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 18.09 22:23; 19.09 22:48; 21.09 17:43; 22.09 22:38; 30.09 21:11; 30.09 22:21; 02.10 20:17; 03.10 11:23; 03.10 22:33; 04.10 22:21; 05.10 18:22; 06.10 20:41; 07.10 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahel ikka sattun siia lugema.
Päris õõvastav oli lugeda, et keegi nimetab oma allesjäänud munarakke rämpsuks, no mis tulemust sa siis ootad, kui selline suhtumine, nii ei taha keegi sinu juurde tulla.

Teine mõte oli nö hiljaks jäänud hcg näidu juures. Mul oli 3 päevase siirdamise juures 15. päeval 42!! Ja see arenes toredaks lapseks.

Ka minul doonormunaraku kogemus. Lasin siirdada mõlemal korral 2 ja mõlemal korral sain 1 lapse. Nagu öeldud 50% 🙂 Tegin Tartus, Sõritsa veidi on järsk ja kinnine, kuid mu poolest OK. Mingit tänitamist vms seal küll ei ole. Kena viisakas tore. Ei oleks jaksanud pikemaid reise ette võtta

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 23:15; 08.10 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nii valus eelmise kommentaatori (23.15) esimest lõiku lugeda… Teades kui palju on see inimene pidanud üle elama ja kui toetav/ positiivsust süstiv siin alati kõigi vastu! Meil kõigil on nõrkushetki sellel teekonnal ja ennast välja elada, tühjaks nutta ja uute positiivsete lootuste ja ootustega edasi minna on okei!
Tahtsin lihtsalt öelda, et mõistan.
Edu kõigile sellel teekonnal!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lugu algas 2017 aastal, Alustasin oma teekonda ITK viljatuskliinikust sest vanus oli veel selline, et saaksin kasutada haigekassa hüvitist. See on ikkagi arvestatav toetus rasestumist soovivale naisele. Munaraku reserv oli väga madal aga proovisime esimest raviskeemi. Saadi 3 rakku mis kõik lakkasid arenemast teisel päeval. Ja nii veel 4 ringi. Prooviti erinevaid raviskeeme aga tulemus oli ikka sama. Siirdamiseni ei jõudnud. Ka abikaasale oli see sprema andmine ITK suur roovikivi. Seal olid siis punktiooni hommikuti tavaliselt järjekorras ju mitmeid mehi. Kõik nad siis enam vähem ootasid ukse taga kuna saaks sinna ruumi minna analüüsi andma. Ega vahepeal seal ka ei käidud ruumi puhastamas. Samuti polnud seal võimalust ruumi tuulutada. 2017 ja 2018 kokku saingi teha 4 katsetust, sest ega haigekassa aegasid polnud ka nii kiiresti saada, et saaks rohkem proovida. Peale teist luhtunud katset pandi mind siis ka riiklikku doonormunaraku järjekorda. Ausalt öeldes olen ma seal siiani ja pole järjekord minuni jõudnud. Doonormunarakk oli minu jaoks sel hetkel küll viimane võimalus. Kuidagi vale tundus see psühholoogiliselt. Kuidas ma küll ise hakkama ei saa selle lapse saamisega??? Tegelikult oli väga raske, seda tunnet teavad ilmselt ainult need inimesed kes sellel teel ka ise on. Nii vale on kuulda sõbrannalt kellel omal kaks last ja kolmas tulemas ütlemas mulle ” Ma mõistan sind”. Päriselt??
Aastal 2020 saan ma 41 seega on haigekaasaga kõik. See pani mind 2019 aastal otsima uusi võimalusi. Läti ei olnud minu jaoks valik, ma kartsin keelebarjääri. Oma emakeeles on ikka parem oma võimalustest aru saada. See puhtalt minu arvamus. Seega pöördusin Kliinikusse Nova Vita. Ka seal oli võimalus saada haigekassalist teenust. Arst kes mulle määrati tutvus minu eelneva haiguslooga. Tegi erinevaid analüüse. Sattusin sinna kliinikusse selliselt et oli võimalus kohe proovida esimest IVF protseduuri. Raviskeem oli hoopis teistsugune kui ITK. AGa mis mul kaotada sel hetkel oli. Saadi 1 rakk. See viljastus aga siirdamise hommikul helistati, et siirdamist ei toimu kuna ei arene edasi.(Peale esimest luhtunud katset seal eemaldati ka põletikulised munajuhad) Seejärel võtsin otsuse vastu, et aitab. Kohtusin sealse doonori kordinaatoriga. Sain põhjaliku konsultatsiooni. Kuna mul ei olnud erilisi nõudmisi doonorile siis oli selle leidmine meile lihtsam. Olen kuulnud, et on naisi kes ootavad doonorit paar aastat. Meie kriteerium seisnes kindlas juuksevärvis, silmade värvis. Sain valida kolme doonori vahel. Kui see valik oli meil tehtud siis tuli Covid 🙁 Peas vasardas see, et aasta lõpus saan juba 41 ja siis on kulutused selle võrra suuremad. Ka doonoritega oli vahepeal veidi muudatusi aga saime oma tehingu tehtud suvel. Maksime doonori eest ja mees loovutas oma varanduse. Kasutasime alati värsket kraami. Ma hetkel ei mäletagi palju doonorilt rakke saadi aga igatahes siirdamiseks käks 2 embrüot. Külma sai veel 2. Esimene siirdamine, esimene veretest positiivne. Ma ei kujuta ette kas te teate mida ma tundsin. Ja siis hakkas määrima. Ei voolanud verd aga vetsus käies lihtsalt määris. Appi, mul oli nutt kurgus. Läksin siis arsti vastuvõtule. Sain õnneks sinna kohe kui helistasin, ja seal ekraanil see oli. Üks pisike süda tuksus. Üks võitleja jäi minuga. Tänaseks on siis meil 15+ nädal.

Tagant järele olen mõelnud, et oleksin pidanud selle doonormunaraku kasutamise ja kliiniku vahetamise ammu ette võtma. Aga tagant järele tarkus pole mingi tarkus.
Kallid naised ärge kartke kasutada doonormunarakke. Küsige julgelt kui midagi veel teada tahate. Esimene kiri sai niigi pikk.

Hoian teile kõigile pöialt

ML

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 08:19; 07.10 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alles oma esimesel ringil, aga ka eelkõnelejatega nõus. Inimene on kahe jalaga maa peal ja vaatab asju realistlikult – mida siin ette heita? Kas oleks parem lugeda roosa mulli foorumit, kus kõigil on kõik hästi ja ainult positiivsed emotsioonid ning siis tunda end üksiku ja imelikuna, kui parasjagu segadus ja kurvameelsus valdab? Viljatus on väga delikaatne ja tundlik teema, igasugused nõrkushood on väga tavalised ja normaalsed. Kui inimene on aastaid üritanud last saada, aga tulutult, siis ega roosade prillide ette panek last ei garanteeri.
Mina igatahes elan kõigile kaasa – nii nendele, kes on juba rõõmusõnumeid saanud kui ka nendele, kes on veel siin kivisel teel. Ja ma väga loodan, et keegi ei hakka nüüd oma tundeid enda sügavasse peitma selle mittetoetava kommentaari pärast. See foorum ongi selleks, et ivf inimesed saaks jagada oma mõtteid ja tundeid ning tuge kaas”kannatajatelt”.

C

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.09 20:31; 23.09 14:57; 05.10 10:55; 05.10 11:00; 07.10 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli täna VT, olin hommikul nii aegsasti kohal, et sain esimese numbri kohe???? kuigi eile hommikul tehtud 10se tundlikkusega testil oli õrn triip, siis olin üsna kurvas meeleolus ja kartsin kohutavalt, et tuleb jälle mingi ebamäärane number, mis näitab vaid pesastumise katset nagu juunis juhtus. Refreshisin kodus pidevalt digilugu ja kui vastus üles pandi, oleks pidanud vist pulssi mõõtma???? sain megasuure üllatuse, sest nädal on siirdamisest ja hcg oli 64,4???? Arst arvas, et väga ilus näit ja jätkan siis senise raviga. Otsin muudkui tunnuseid ja no ei ole midagi väga (sellest ka imestus tulemuse üle)… Rinnad on vahepeal nagu tundlikud, aga see on ka kõik. Lisaks oli testile saadud triip väga hele. Ühesõnaga, jõudsin juba närvi minna, siis jälle rahuneda ja rõõmustada ja nüüd üritan lihtsalt olla positiivne ja mitte oma keha väga tunnetada, sellest ei tule midagi head. Oleme üle 5 aasta aktiivselt beebit meisterdanud, elanud üle igas vormis varajasi katkemisi ja ikka olen nii lootusrikas, nagu mingi ullike????

Ann.B, kuidas sul täna vt läks?

Palju õnne kõigile, kes hiljuti triipude üle rõõmustada on saanud ja kaastunne neile, kellel seekord nii hästi läinud ei ole. Tean, mida te tunnete ja loodan, et leiate jõudu edasi liikuda ja optimistlikku meelt säilitada!❤

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh ML oma lugu jagamast. Ühtlasi nii kurb kui ka positiivne! Mind ootab peatselt ees arstivisiit ja juba varasemast on teada, et AMH nii madal, et pole mõtet isegi oma rakkudega proovima hakata. Lahenduseks pakuti samuti doonorit. Otsustasin kuulata ka teise arsti arvamuse. Esialgu välistasin doonori täielikult, et poleks ju minu laps jne. Abikaasa on doonori kasutamise poolt kui üldse jääda ilma lapseta. Haigekassa vanusepiiri oleme ületanud.
Head!
MM*

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 16:50; 07.10 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul LuisaLotta tõesti ilus number. Minu hcg tase ebaõnnestumist just ei kinnitanud (13,6), aga rõõmustamiseks mul põhjust pole. Hommikul testile minnes sättisin end juba selleks valmis, et pettumus nii suur ei oleks, aga hetkel ikka isu nii täis sellest IVFist, et kohe on täis… :S

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul tõesti ilus number. Minu hcg tase ebaõnnestumist just ei kinnitanud (13,6), aga rõõmustamiseks mul põhjust pole. Hommikul testile minnes sättisin end juba selleks valmis, et pettumus nii suur ei oleks, aga hetkel ikka isu nii täis sellest IVFist, et kohe on täis… :S

Väga kurb kuulda… mul oli juunis sama seis, küll veits kõrgema esialgse näiduga (oli vist 30,midagi, aga sama lootusetu). Oli ka kopp nii ees, et mõtlesin, et ei iial enam, aitab nendest pettumustest ja oma keha kurnamistest ilma igasuguse tulemuseta. Arutasime mehega lapsendamise teemadel ja andsime taotluse sisse. Juulis lasin rihma vabaks, jõin veini, sõin, mida tahtsin ja kuuga taastus mõtlemise kuidagi ära, augustist võtsin ennast taas käsile ja olin lootusrikas, et ehk ikka saab juba peagi uuesti proovida. Lapsendamisega jätkame ilmselt igatahes, sest isegi kui seekord läheb õnneks ja juunis oma kaua tehtud kakukese kätte saame, siis unistame vähemalt kahest lapsest, veel parem kui tuleks kolm???? passi vaadates ei ole mul enam aega neid kõiki 6 aastat oodata????

Loodan, et leiad mõne aja pärast endas jälle jõudu, et uuesti proovida, hoian sulle pöialt????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 262 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF august-september