Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF detsember-jaanuar

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 194 )

Teema: IVF detsember-jaanuar

Postitas:
KĂ€gu

JĂ€tkame ivf-i juttudega siin 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 49 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Tervitus kÔigile!
TeisipĂ€eval sain kinnituse, et rasedust ei tekkinud. Tegemist oli esimese siirdamisega (FET). Õnneks algasid neljapĂ€eval pĂ€evad ning sain aja arstile. Niii loodan, et saab enne jĂ”ule ikka uue siirdamise tehtud đŸ€ž

Kuku

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Tervitus ka minu poolt!

Minul samuti esimene siirdamine (FET) ebaÔnnestus. Aga minul jÀÀb vist uus katse pigem jaanuarisse.

C(amille)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Liitun samuti grupiga!

Ootan uut tsĂŒklit, et alustada fetiga, aga ilmselt tulevad jĂ”ulud vahele.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere

Minu esimene FET jÀi Àra sel kuul kuna limaskest jÀi Ôhukeseks vaatamata estrofemmi vÔtmisele. Kas kellelgi nippe emaka limaskesta kasvatamiseks.

Mitme pĂ€evased ja mitu lasksite siirdada? Mul suure vaevaga saadud kaks blastotsĂŒsti kĂŒlmas.

Mari

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Tere

Minu esimene FET jÀi Àra sel kuul kuna limaskest jÀi Ôhukeseks vaatamata estrofemmi vÔtmisele. Kas kellelgi nippe emaka limaskesta kasvatamiseks.

Mitme pĂ€evased ja mitu lasksite siirdada? Mul suure vaevaga saadud kaks blastotsĂŒsti kĂŒlmas.

Mari

Mul 5-pĂ€evased blastod. Siirdasin ĂŒhe. Ei ole seni aru saanud, kas kahega suurem tĂ”enĂ€osus.. st kui siirdamise aken on vale, siis ju teoorias ei jÀÀ kumbki pidama. Kui aga Ă”ige, siis peaks see ĂŒks tubli juba niikuinii jÀÀma?

Camille

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere

Mari

Kui sageli estrofemi vĂ”tma pidid ja mis ajast alates? Kas arst ei kommenteerinud, mida ta jĂ€rgmine kord muudaks? Kui ei, kĂŒll jĂ€rgmine kord vaatab raviskeemi ĂŒle. MĂ”ned on mĂ”ningaid taimeteesid jne tarbinud, kuid mulle on jÀÀnud mulje, et see on pigem uskumuse kĂŒsimus, mitte teaduslikult tĂ”endatud mĂ”juga. Lisaks, kui mingeid tĂ€iendavaid vĂ”tteid kasutada, tuleks arstiga konsulteerida eelnevalt, sest ma olen aru saanud, et kui emaka limaskest liiga paks, siis ei toimu ka siirdamist. Ja kui arst raviskeemi muudab praeguse kogemuse pĂ”hjalt, kuid ise midagi veel lisaks teed, vĂ”ib jĂ€lle nihu minna. Kindlasti jĂ€rgmine kord lĂ€heb paremini!

Ma olen ĂŒhekaupa lasknud siirdada, 5-pĂ€evased. Hetkel olen ootel, kas selle ringi viimane FET Ă”nnestus vĂ”i mitte.

Masa

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
Ginger

Liitun esmakordselt IVFi teemaga siin foorumis.

Viljatusega oleme vaevelnud 2 aastat. TĂ€navu suvel selgus lĂ”puks pĂ”hjus – peetunud munajuhad. Vanust minul 32, mehel 30.

Septembris-oktoobris oli stimuleerimine, saadi 19 munarakku. LĂ”puks sai kĂŒlma viis 5-pĂ€evast blastotsĂŒsti. KĂŒlma sellepĂ€rast, et keha oli stressis (munasarjad olid vĂ€ga paistes) ja pidi maha rahunema.

Novembri keskel algas lĂ”puks tsĂŒkkel ja alustasin FET raviskeemiga – östradiool, natuke hiljem lisandus progesteroon. 4. detsembril oli ĂŒhe embrĂŒo siirdamine. Arsti sĂ”nul oli kĂ”ik ideaalne ja embrĂŒo oli ilusti ĂŒles sulanud.

15. detsembril on rasedustest. Loodan vĂ€ga, et saan jĂ”uludeks selle imelise kingituse, milleks on lapseootus 🙂

+4
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas viljatusega peab vaevlema aasta aega enne kui jutule vÔetakse? (kui mÔlemad asjaosalised alla 30a. vanused)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere

Mari

Minul peaks siirdamine olema jaanuaris, elu esimene fet 😊Viimane kord kui visiidil kĂ€isin, oli asendusarst, kes mÀÀras mulle detsembris algava tsĂŒkli 2. pĂ€evast estrofemi 3x pĂ€evas. Samas mul tavapĂ€raselt limaskesta paksusega mingeid probleeme pole. Kui ma nĂŒĂŒd 3x pĂ€evas estrofemi vĂ”tma hakkan, siis kas vĂ”ib olla oht, et limaskest saab liiga paks (mis pole ka ju hea) đŸ€”. Äkki peaks kindluse mĂ”ttes oma arstile kirjutama ja ĂŒle kĂŒsima kas ta nĂ”ustub teise arsti mÀÀratud doosiga… VĂ”i, mĂ”tlen ĂŒle?

Mul kĂŒlmas 8 tk 5-pĂ€evast, kĂ”ik hea vĂ”i vĂ€ga hea kvaliteediga, juhhuu. VĂ”rdluseks, esimene tĂ€isring lĂ€ks tĂ€iega aia taha – 10 viljastus, 3. pĂ€evaks olid kĂ”ik arenemise lĂ”petanud. Me olime abikaasaga nii Ă”nnelikud, et see kord tasus see vaev end Ă€ra, saaks nĂŒĂŒd juba siirdada! 🙂

Dinnu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Kas viljatusega peab vaevlema aasta aega enne kui jutule vÔetakse? (kui mÔlemad asjaosalised alla 30a. vanused)

Reeglina kĂŒll. Alustuseks soovitaks nĂ€iteks gĂŒnekoloogi juures muret kurtmas kĂ€ia. Tema saab ju ka mingeid esmaseid analĂŒĂŒse teha vms.

Dinnu

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere

Mari

Minul peaks siirdamine olema jaanuaris, elu esimene fet 😊Viimane kord kui visiidil kĂ€isin, oli asendusarst, kes mÀÀras mulle detsembris algava tsĂŒkli 2. pĂ€evast estrofemi 3x pĂ€evas. Samas mul tavapĂ€raselt limaskesta paksusega mingeid probleeme pole. Kui ma nĂŒĂŒd 3x pĂ€evas estrofemi vĂ”tma hakkan, siis kas vĂ”ib olla oht, et limaskest saab liiga paks (mis pole ka ju hea) đŸ€”. Äkki peaks kindluse mĂ”ttes oma arstile kirjutama ja ĂŒle kĂŒsima kas ta nĂ”ustub teise arsti mÀÀratud doosiga
 VĂ”i, mĂ”tlen ĂŒle?

Mul kĂŒlmas 8 tk 5-pĂ€evast, kĂ”ik hea vĂ”i vĂ€ga hea kvaliteediga, juhhuu. VĂ”rdluseks, esimene tĂ€isring lĂ€ks tĂ€iega aia taha – 10 viljastus, 3. pĂ€evaks olid kĂ”ik arenemise lĂ”petanud. Me olime abikaasaga nii Ă”nnelikud, et see kord tasus see vaev end Ă€ra, saaks nĂŒĂŒd juba siirdada! 🙂

Dinnu

VĂ€ga hea saak teil! On, mille ĂŒle rÔÔmustada:)

Kas sul oleks eelmine kord siirdamine jĂ€rgmisesse tsĂŒklisse toimunud vĂ”i jĂ”udsid ka estrofemi kasutada? Kas arst jĂ”udis limaskesta paksust vaadata? Minul on 3x pĂ€evas estrofem olnud ja on vastavalt ootustele toiminud. Ma ei tea, palju teised seda vĂ”tma on pidanud, kuid tean, et on ka neid, kes pole ĂŒldse mingeid rohtusid vĂ”tnud ja on Ă”nnestunud. Ja kui esimene kord estrofemi kasutada, eks siis ole ka katsetamise asi ning kusagilt tuleb alustada. Eeldan, et enne siirdamist toimub ka UH, mille pĂ”hjal vĂ”ib veel ĂŒht-teist muuta saada.

Masa

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

TĂ€pselt sama, minul arst mÀÀras estrofemi 3x pĂ€evas. Esimene tĂ€isring ei Ă”nnestunud. Fet oli novembris ja tundub, et lĂ€ks Ă”nneks ja pean edasi vĂ”tma estrofemi 3x pĂ€evas, niikaua kuni 11 dets. arst ja siis eks nĂ€is. (MĂ”ned mÀÀrimised on ka olnud, see teeb natuke valvsaks) Loodan, et selleks ajaks ka sĂŒda lööb ja kĂ”ik on ootuspĂ€rane đŸ„°

Dinnu: igaljuhul usalda oma arsti 🙂 Kiireid triipe kĂ”igile ja imelist jĂ”uluaega! 😊

Kts.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Tere

Mari

Minul peaks siirdamine olema jaanuaris, elu esimene fet 😊Viimane kord kui visiidil kĂ€isin, oli asendusarst, kes mÀÀras mulle detsembris algava tsĂŒkli 2. pĂ€evast estrofemi 3x pĂ€evas. Samas mul tavapĂ€raselt limaskesta paksusega mingeid probleeme pole. Kui ma nĂŒĂŒd 3x pĂ€evas estrofemi vĂ”tma hakkan, siis kas vĂ”ib olla oht, et limaskest saab liiga paks (mis pole ka ju hea) đŸ€”. Äkki peaks kindluse mĂ”ttes oma arstile kirjutama ja ĂŒle kĂŒsima kas ta nĂ”ustub teise arsti mÀÀratud doosiga
 VĂ”i, mĂ”tlen ĂŒle?

Dinnu

VĂ€ga hea saak teil! On, mille ĂŒle rÔÔmustada:)

Kas sul oleks eelmine kord siirdamine jĂ€rgmisesse tsĂŒklisse toimunud vĂ”i jĂ”udsid ka estrofemi kasutada? Kas arst jĂ”udis limaskesta paksust vaadata? Minul on 3x pĂ€evas estrofem olnud ja on vastavalt ootustele toiminud. Ma ei tea, palju teised seda vĂ”tma on pidanud, kuid tean, et on ka neid, kes pole ĂŒldse mingeid rohtusid vĂ”tnud ja on Ă”nnestunud. Ja kui esimene kord estrofemi kasutada, eks siis ole ka katsetamise asi ning kusagilt tuleb alustada. Eeldan, et enne siirdamist toimub ka UH, mille pĂ”hjal vĂ”ib veel ĂŒht-teist muuta saada.

Masa

Jaa, need 8 tk on teemanti vÀÀrtusega! 😊

Mul jah alles esimene kord ees ootamas, esimese tĂ€isringi jĂ€rel polnud mida siirdada ning teine tĂ€isring lĂ”ppes nĂŒĂŒd edukalt novembris (kuid siirdamist kohe otsa ei tehtud hĂŒperiohu tĂ”ttu). Seega, pole ka varasemat kogemust estrofemiga.

Tegelikult pakkus asendusarst mulle varianti ka loomulikku tsĂŒklisse proovida, kuid kuna mul tsĂŒkkel kipub olema ebaregulaarne pluss loomulikku tsĂŒklisse siirdamisega vĂ”ib ov sattuda ka nii, et siirdama peaks nĂ€dalavahetusel (mida aga ei tehta ja see tĂ€hendaks “raisatud” tsĂŒklit), tundus riskivabam tablettidega teha.

Limaskesta on oma arst alati vaadanud kui uh teinud ning seetĂ”ttu teangi, et selle paksusega mul mingit probleemi pole. Samas tundub, et see 3 tbl pĂ€evas on ilmselt mingi n-ö standard, et pole vist mĂ”tet ĂŒle mĂ”elda 🙂. Aga eks nĂ€is, kui mind ikka “piinama” jÀÀb see kĂŒsimus, siis kirjutan oma arstile ja kĂŒsin talt kinnitust 🙂.

Kts, hoian sulle pöialt! See oleks ĂŒks vahva jĂ”ulukink ja hea punkt imelikule aastale 2020 đŸ€—

Dinnu

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina olin 28, kui esimest korda viljatusarsti poole pöördusin. Tegelikult olime mehega veidi rohkem kui pool aastat proovinud last saada, kui otsustasime, et Ă€kki uuriks viljatusarsti arvamust. Ma olin ise eelnevalt erinevate gĂŒnekoloogide juures kĂ€inud (tasulistel ja “tasuta”) ning saanud neilt tĂ€pseid aegu millal on ovulatsioon + tegin ovulatsiooniteste. Aga iga kuu oli suur pettumus, kui pĂ€evad algasid.
LĂ”puks mingi sisetunne ĂŒtles mulle, et midagi on valesti ja siis paningi aja viljatusarsti juurde. Tegime mehega mĂ”lemad testid Ă€ra ja oligi vastus kĂ€es. Viga mehes ning arst ĂŒtles, et meil ei Ă”nnestugi loomulikul teel last saada. Ainus vĂ”imalus ongi IVF lĂ€bi ICSI protseduuri.
Oma arstile ĂŒtlesin, et oleme peaaegu aasta aega proovinud, aga ei ole Ă”nnestunud. Ma ei poolda luiskamist, aga see hetk tĂ”esti sisetunne oli Ă”ige.

Kuku

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere

Mari

VĂ”i, mĂ”tlen ĂŒle?

Dinnu

Dinnu, miks jaanuaris alles siirdamine? Kus tegutsed ja mis arsti all?

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
kohukene

Olen pikemalt jĂ€lginud IVF gruppe. Endal oli 04.12 Fet siirdamine. KĂ»lmas oli 5 3-pĂ€evast ja neist 4 sulasid ilusti ĂŒles ja kasvasid blastodeks. 3 pandi tagasi kĂ»lma ja 15.12 peaks olema veretest. Ei jĂ”ua Ă€ra oodata. Vahepeal on olnud pĂ€evadelaadsed valud, oli selline tunne, et kohekohe algavad. Kas see on normaalne ja on kellelgi veel olnud?

Nii nii loodan saada jĂŽulukingiks vĂ€ikset imet, kes kasvaks kĂŽhus ❀

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Dinnu, miks jaanuaris alles siirdamine? Kus tegutsed ja mis arsti all?

p.

Mina toimetan Pelgus ja minu arst on dr. Mironova.

Siirdamine on jaanuaris seetĂ”ttu, et stimulatsioon oli novembris ja kohe ei siirdatud hĂŒperiohu tĂ”ttu. Novembrikuu menses algas mul pmt 5 pĂ€eva pĂ€rast punktsiooni ja siis oli veel liiga vara fetiks valmistuda. NĂŒĂŒd detsembris, jĂ”ulude paiku peaks algama uus tsĂŒkkel, mille 2. pĂ€evast hakkan estrofemi vĂ”tma ning seega peaks siirdamine olema jaanuaris. Ega muud pĂ”hjust polegi, lihtsalt satub nii 🙂

Dinnu

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Olen pikemalt jĂ€lginud IVF gruppe. Endal oli 04.12 Fet siirdamine. KĂ»lmas oli 5 3-pĂ€evast ja neist 4 sulasid ilusti ĂŒles ja kasvasid blastodeks. 3 pandi tagasi kĂ»lma ja 15.12 peaks olema veretest. Ei jĂ”ua Ă€ra oodata. Vahepeal on olnud pĂ€evadelaadsed valud, oli selline tunne, et kohekohe algavad. Kas see on normaalne ja on kellelgi veel olnud?

Jaa, pĂ€evadelaadsed valud, torked, pisted jms on tĂ€iesti normaalne. St, et vĂ”ivad tĂ€hendada nii seda kui teist kuid… Kuniks pole tĂ”estatud vastupidist – tuleb mĂ”elda, et see tĂ€hendab SEDA, st tĂ€pist jĂ”ulukinki đŸ˜ŠđŸ€ž

Dinnu

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul hcg tulemus kĂ€es ja saan UH-d ootama jÀÀda 🙂 Olen vĂ€ga-vĂ€ga Ă”nnelik, kuid paraku ka kardan, et sarnaselt hiljutisele kogemusele ei pruugi Ă”nne pikaks ajaks jaguda. Samas vĂ€ga loodan ning ĂŒritan ennast hoida. Muuhulgas siis ratta selga ei roni ja metsa jooksma ei torma.

Rinnad ja aeg-ajalt ka emakas on aga pikemat aega juba endast tunda andnud. Ja nÔustun, minul tÀhendavad need ka pÀevade peatset algust ehk lihtne ei ole.

Kiiret Ônnestumist ka teistele!

Masa

+4
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Miks sul kĂ”ik ĂŒles sulatati? Kus kliinikus nii tehakse ja miks? Lihtsalt huvitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
milksu

Tere, olen siis ka oma esimesel fet ringil. Mulle öeldi, et pean helistama kui pĂ€evad algavad. Et vaatavad ultraheliga paar korda ja siis saab siirdada. NĂŒĂŒd siin lugedes saan aru, et ilmselt hoopis rohtu hakkan vĂ”tma ja see kuu ei juhtugi midagi 😬…..igatahes, ei tea kas covid ka mĂ”jutab kuidagi plaanilist siirdamist? Tegutsen ITKs.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Palju palju Ônne, Masa!

milksu – vĂ”ib ka juhtuda, et sul lĂ€heb loomulikku tsĂŒklisse ravimiteta (estrofemita). VĂ”i siis lĂŒkkub jaanuarisse, sĂ”ltuvalt mis pĂ€eval sul menses hakkab – kuna pĂŒhad tulevad vahele siis vĂ”ib-olla see ka takistuseks siin detsembris siirdamiseks ilmselt.

Mina ise vĂ”tsin ka 3x p estrofemi. Siis oli ĂŒks UH, mÀÀrati proge ja siis juba siirdamine.

Camille

0
0
Please wait...

Postitas:
kohukene

Ûles sulati kĂŽik kuna soovisime ikkagi jĂ”uda siirdamiseni ja siis on suurem töenĂ€osus, et kasvĂŽi Ă»ks sulab ilusti ĂŒles ja saab siirdatud. Kuna sulasid peaaegu kĂŽik ja arenesid ilusti edasi siis pandi teised tagasi kĂ»lma. Tegutsen Nova Vitas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ch

Hei,

Liitun ka teiega, Novembri keskel saadi 7 embrĂŒod (5pĂ€evased) kĂŒll, aga hĂŒperi tĂ”ttu siirdamist ei toimunud, seega 25.dast kui eeldatav mensese esimene pĂ€ev on hakkavad selleks ettevalmistused.

oeh ma ei tea kĂŒll mis mind ees ootab, aga loodetavasti mitte midagi nii hullu kui see mis hetkel lĂ€bi on kĂ€idud. . . Minujaoks suht piinarikas ja teist korda vist ei sooviks enam alustada 0-ist.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei,

Liitun ka teiega, Novembri keskel saadi 7 embrĂŒod (5pĂ€evased) kĂŒll, aga hĂŒperi tĂ”ttu siirdamist ei toimunud, seega 25.dast kui eeldatav mensese esimene pĂ€ev on hakkavad selleks ettevalmistused.

oeh ma ei tea kĂŒll mis mind ees ootab, aga loodetavasti mitte midagi nii hullu kui see mis hetkel lĂ€bi on kĂ€idud. . . Minujaoks suht piinarikas ja teist korda vist ei sooviks enam alustada 0-ist.

VĂ”rreldes folliikulite kasvatamise ja punktsiooniga on edasine palju lihtsam ning organismile vĂ€hekoormavam. Ma ise olen ka protseduuride ajal mĂ”elnud, et rohkem ei jaksa-suuda, kuid neg tulemuse saabudes ja olukorda natuke seedinuna on vist sageli tunne sarnane sĂŒnnitusele, et ĂŒlla eesmĂ€rgi nimel oled valmis uuesti proovima. Ja kui ka pole, siis on Ă”nneks ka teisi vĂ”imalusi lapse saamiseks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Ginger

Heh, kuupĂ€evad tĂ€pselt samad mis mul 🙂 Ma olen ka Nova Vitas.

Mul on hetkel rinnad vÀga-vÀga valusad ja vist ka natuke suuremad. PÀevadelaadsed valud kÀivad hommikuti.

Ootame siis koos 15. detsembrit! Veel vaid 5 pĂ€eva 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Heh, kuupĂ€evad tĂ€pselt samad mis mul 🙂 Ma olen ka Nova Vitas.

Mul on hetkel rinnad vÀga-vÀga valusad ja vist ka natuke suuremad. PÀevadelaadsed valud kÀivad hommikuti.

Ootame siis koos 15. detsembrit! Veel vaid 5 pĂ€eva 🙂

Oo kui vahva. Mul olid ka rinnad megamega valusad a nĂŒĂŒd kuidagi tagasi tĂ”mbunud valu. PĂ€evade moodi valud olid 3 pĂ€eval ja siis vaikus, midagi kuskilt tunda ei anna ja nĂŒĂŒd muretsen, kas ikka toimub midagi.

Ei jĂ”ua Ă€ra oodata ja tahaks juba proovida rasedustesti teha, aga saan aru, et on vĂ€ga vara veel. 😁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Ch

Jah, eks voimalusi ole erinevaid, aga sel juhul ma ei teagi kas ma tahaks.

Ma olen koguaeg moelnud nii, et ma annan endale voimaluse ja kui see ei tÀitu siis minust lihtsalt ei saa ema, mul ka see teema ei tostata erilisi emotsioone, ma ei tea kas olen need kunagi endas nii maha surunud voi on mu motte maailm muutunud.

Kunagi tahtsin kyll nii vÀga emaks saada ja olin valmis koigeks, aga tÀna? ma enam ei tea? Ma olen valmis ema olema ja oleksin onnelik, aga ma ei tahaks kaotada seda vabadust minna ja olla ja reisida.

Ah ma ka ei tea 😀 …

Eks nĂ€is siis kui ei peaks onnestuma, aga usun, et uks neist jÀÀb meiega kindlasti ! 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Jah, eks voimalusi ole erinevaid, aga sel juhul ma ei teagi kas ma tahaks. Ma olen koguaeg moelnud nii, et ma annan endale voimaluse ja kui see ei tĂ€itu siis minust lihtsalt ei saa ema, mul ka see teema ei tostata erilisi emotsioone, ma ei tea kas olen need kunagi endas nii maha surunud voi on mu motte maailm muutunud. Kunagi tahtsin kyll nii vĂ€ga emaks saada ja olin valmis koigeks, aga tĂ€na? ma enam ei tea? Ma olen valmis ema olema ja oleksin onnelik, aga ma ei tahaks kaotada seda vabadust minna ja olla ja reisida. Ah ma ka ei tea 😀 
 Eks nĂ€is siis kui ei peaks onnestuma, aga usun, et uks neist jÀÀb meiega kindlasti ! 🙂

Jah, eks voimalusi ole erinevaid, aga sel juhul ma ei teagi kas ma tahaks.

Ma olen koguaeg moelnud nii, et ma annan endale voimaluse ja kui see ei tÀitu siis minust lihtsalt ei saa ema, mul ka see teema ei tostata erilisi emotsioone, ma ei tea kas olen need kunagi endas nii maha surunud voi on mu motte maailm muutunud.

Kunagi tahtsin kyll nii vÀga emaks saada ja olin valmis koigeks, aga tÀna? ma enam ei tea? Ma olen valmis ema olema ja oleksin onnelik, aga ma ei tahaks kaotada seda vabadust minna ja olla ja reisida.

Ah ma ka ei tea 😀 

Kas jÀrgnevat protseduuri oskaksid kirjeldada? kas taas moni systiravi jms ?

+1
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 194 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF detsember-jaanuar