Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF detsember-jaanuar

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 193 )

Teema: IVF detsember-jaanuar

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas te teate, et mitu munarakku viljastus? Kas arst annab infot? VĂ”i kui ĂŒldse ĂŒkski ei viljastu, et kas siis arst annab teada?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas te teate, et mitu munarakku viljastus? Kas arst annab infot? VĂ”i kui ĂŒldse ĂŒkski ei viljastu, et kas siis arst annab teada?

Oleneb vist kliinikust. ITKs on sekretÀr, kellele kirjutada peale punktsiooni.

p.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 49 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
Ginger

Nova Vitas kirjutas embrĂŒoloog mulle ise, mitu munarakku saadi, mitu neist olid piisavalt kĂŒpsed, mitu viljastus ja mitu embrĂŒot 5. pĂ€evani vastu pidas.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma pole kunagi varem oodanud pĂ€evi nii vĂ€ga. JĂ€rgmine nĂ€dal peaks uus tsĂŒkkel algama ja siis proovin arstile helistada. Loodetavasti vĂ”tavad mu oma plaani. VĂ€hem kui nĂ€dal veel ootamist.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Vabandan ette selle teema pĂ€rast, Ă€kki ei sobi siia. Kes Nova Vitas tegutsevad ja on kĂ€inud verd andmas, et hcg-d mÀÀrata vĂ”i ĂŒldse vereproovi andnud. Kas on okei, kui Ă€mmaemand(seal vist vĂ”tab Ă€mmakas verd? Ei?) ei pane kummikindaid kĂ€tte? Tulin verevĂ”tmiselt Ă€ra ja alles siis jĂ”udis kohale, et oot ta ei pannud ĂŒldse kindaid kĂ€tte,paljaste kĂ€tega koputas veenile ja torge. TagantjĂ€rgi mĂ”tlen, et ega ma ei mĂ€leta, et ta oma kĂ€sigi oleks desinfitseerinud.. Aind mulle pani paar surakat spreid. MĂ”tlen, et kummikindad on kohustuslikud sellise protseduuri juures ju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
LK

Tere!

Olen samuti nĂŒĂŒdseks erinevaid IVF foorumeid/blogisid jĂ€lginud, kuna ka endal see tee hetkel pooleli.

Minu probleemiks on PCOS. Elukaaslasel tehti ka analĂŒĂŒsid, mis midagi vĂ€ga halba ei nĂ€idanud: tulemused piiripealsed vĂ”i veidi alla. Samas nende tulemuste pĂ”hjal leidis arst, et pole mĂ”tet ka mind ravimitega “turgutada” ja oodata nii-öelda loomulikul teel viljastumist. Seega asusin IVF-i teele.

NĂŒĂŒdseks seljataga punktsioon, kus 70-st follikulist saadi 24 munarakku, neist 24-st omakorda viljastus 7, mis ootavad nĂŒĂŒd kĂŒlmas. Kuna mul PCOS-ga seoses hormoonid paigast, nt AMH oli suisa 42 (arst lasi veel analĂŒĂŒsi korrata, et vĂ€listada labori viga), siis ei teatud, kuidas keha reageerib ning siirdamist plaanitigi teha kunagi hiljem, kĂŒlmast vĂ”etud embrĂŒoga, et lasta kehal kuu-kaks puhata. Hetkeseisuga siis siirdamine ehk jaanuari lĂ”pus, veebruari alguses, kui kĂ”ik hĂ€sti lĂ€heb.

IVF stimulatsioon tundus esialgu hirmuĂ€ratav, sest kellele ikka ennast sĂŒstida meeldib. Samas harjub inimene tĂ”epoolest kĂ”igega. Minul oli Ovaleap Ă”htuti (150 ĂŒhiku), Cetrotide hommikuti ning Diphereline 35 tundi enne punktsiooni. AlakĂ”ht oli kĂŒll kergelt punnis ja hell, kuid midagi hullu polnud. KĂ”ige halvem enesetunne oli pĂ€ev pĂ€rast punktsiooni, siis oli kĂŒll raske istuda ja astuda. Aga taaskord – talutav.

NĂŒĂŒd siis puhkan ja vĂ”tan rahulikult, kuna munasarjad pidid arsti sĂ”nul stimulatsioonist mega suured olema ning et mingeid tĂŒsistusi ei tekiks, tuleb vagusi olla. 🙂 Uuel aastal siis arstile ning loodevasti ka siirdamine. Ei arvagi ega julge lootagi, et mul esimese korraga kĂ”ik Ă”nneks lĂ€heb. Lihtsalt loodan, et kunagi ikka Ă”nnestub, kui Ă”ige aeg. 😉

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Jaa, verevÔtmisel peaks kindlasti kummikindaid kasutama, see elementaarne. Seda nii enda kui teiste kaitseks, sest hoolimata inimese vÀljanÀgemisest ei tea ju kunagi, mis haiguseid ta kanda vÔib.

Veider, kas ta kogu aeg toimetab sedasi vÔi midkipÀrast ainult seekord.. Samas meditsiinitöötajatel peaks selline asi -kanda kummikindaid-olema sisse juurdunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina NV-s ja minuarust on kĂŒll Ă”el alati kummikindad kĂ€es olnud verd vĂ”ttes.

Viljastumise osas andis mulle arst teada, paljud viljastusid ja palju kĂŒlma lĂ€ks. Seda ei mĂ€leta, et oleks öelnud, paljud vahepeal hÀÀbusid. V-o sĂ”ltub see siis arstist, kuid v-o on vahepeal ka miskit muutunud kuna mul punktsioonist juba natuke aega möödas.

LK, loota tasub alati. Mu kĂ”ige esimene ring nĂ€kkas kohe ja kandsin raseduse ka lĂ”puni. Teise lapse saamisega nĂŒĂŒd keerulisem olnud, kuid hetkel on lootust:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mina NV-s ja minuarust on kĂŒll Ă”el alati kummikindad kĂ€es olnud verd vĂ”ttes.

Viljastumise osas andis mulle arst teada, paljud viljastusid ja palju kĂŒlma lĂ€ks. Seda ei mĂ€leta, et oleks öelnud, paljud vahepeal hÀÀbusid. V-o sĂ”ltub see siis arstist, kuid v-o on vahepeal ka miskit muutunud kuna mul punktsioonist juba natuke aega möödas.

LK, loota tasub alati. Mu kĂ”ige esimene ring nĂ€kkas kohe ja kandsin raseduse ka lĂ”puni. Teise lapse saamisega nĂŒĂŒd keerulisem olnud, kuid hetkel on lootust:)

Loodetavasti oli siis mingi ĂŒhekordne apsakas nende kinnastega. Ebameeldiv oli pĂ€rast igatahes olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kummikindlad verevotmisel ei ole kohustuslikud, pigem on need riskiks sest ei pruugi tunnetada nii hÀsti vöi vöib liikuda ning ka tema enda torke oht on suurem. Ka systimisel ei ole kinnaste kohustust.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere!

Olen samuti nĂŒĂŒdseks erinevaid IVF foorumeid/blogisid jĂ€lginud, kuna ka endal see tee hetkel pooleli.

Minu probleemiks on PCOS. Elukaaslasel tehti ka analĂŒĂŒsid, mis midagi vĂ€ga halba ei nĂ€idanud: tulemused piiripealsed vĂ”i veidi alla. Samas nende tulemuste pĂ”hjal leidis arst, et pole mĂ”tet ka mind ravimitega “turgutada” ja oodata nii-öelda loomulikul teel viljastumist. Seega asusin IVF-i teele.

NĂŒĂŒdseks seljataga punktsioon, kus 70-st follikulist saadi 24 munarakku, neist 24-st omakorda viljastus 7, mis ootavad nĂŒĂŒd kĂŒlmas. Kuna mul PCOS-ga seoses hormoonid paigast, nt AMH oli suisa 42 (arst lasi veel analĂŒĂŒsi korrata, et vĂ€listada labori viga), siis ei teatud, kuidas keha reageerib ning siirdamist plaanitigi teha kunagi hiljem, kĂŒlmast vĂ”etud embrĂŒoga, et lasta kehal kuu-kaks puhata. Hetkeseisuga siis siirdamine ehk jaanuari lĂ”pus, veebruari alguses, kui kĂ”ik hĂ€sti lĂ€heb.

IVF stimulatsioon tundus esialgu hirmuĂ€ratav, sest kellele ikka ennast sĂŒstida meeldib. Samas harjub inimene tĂ”epoolest kĂ”igega. Minul oli Ovaleap Ă”htuti (150 ĂŒhiku), Cetrotide hommikuti ning Diphereline 35 tundi enne punktsiooni. AlakĂ”ht oli kĂŒll kergelt punnis ja hell, kuid midagi hullu polnud. KĂ”ige halvem enesetunne oli pĂ€ev pĂ€rast punktsiooni, siis oli kĂŒll raske istuda ja astuda. Aga taaskord – talutav.

NĂŒĂŒd siis puhkan ja vĂ”tan rahulikult, kuna munasarjad pidid arsti sĂ”nul stimulatsioonist mega suured olema ning et mingeid tĂŒsistusi ei tekiks, tuleb vagusi olla. 🙂 Uuel aastal siis arstile ning loodevasti ka siirdamine. Ei arvagi ega julge lootagi, et mul esimese korraga kĂ”ik Ă”nneks lĂ€heb. Lihtsalt loodan, et kunagi ikka Ă”nnestub, kui Ă”ige aeg. 😉

Pool jutust on nagu  minu lugu, kĂ€isin eelmine kuu 18.dal punkstioonil 24 munarakku ja löpuks 7 kylmutatud embryot 🙂 Mul tekkis ka kerge hyper munasarjad olid 13 cm ja 12 cm esimene menses kĂ€is Ă€ra ja nyyd ootan teist mis 25.dal peaks algama ja 22 kĂ€in arsti visiidil, et panna siirdamise plaan paika. 🙂

CH

0
0
Please wait...

Postitas:
kohukene

Ei suutnud oma teisipÀevast veretesti Àra oodata ja tegin Ôhtusest uurinist biocard rasedustesti, mis nÀitas 2 joont. Ma vÀga loodan, et need jooned vastavad ikka tÔele. Homme lÀhen synlabi annan vereproovi.

Kuidas sinul Ginger lĂ€heb? Kas on mingeid sĂŒmptomeid?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Ginger

Ei suutnud oma teisipÀevast veretesti Àra oodata ja tegin Ôhtusest uurinist biocard rasedustesti, mis nÀitas 2 joont. Ma vÀga loodan, et need jooned vastavad ikka tÔele. Homme lÀhen synlabi annan vereproovi.

Kuidas sinul Ginger lĂ€heb? Kas on mingeid sĂŒmptomeid?

Loodan, et su triibud jÀÀvad 🙂

Ma ei julge kodust testi teha, Ă€kki annab valelootust vĂ”i vastupidi – kaotab lootuse Ă€ra.

Hetkel kÀivad valud (nagu pÀevade valud) ja rinnad on pÀÀÀÀris valusad. Aga need vÔivad vabalt olla ju ka hormoonidest, mida söön, nii et ootan pikisilmi veretesti.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

RÔÔm nĂ€ha nii palju triibulisi. Palju Ă”nne! đŸ€°đŸœ

Kas need kellel Ônnestunud, on vÀrske siirdamine vÔi fet? Ja kas Fet ravimitega?

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
kohukene

Minul oli fet. VÔtan estrofemi ja gepretixi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsin teie kogemusi.
Mul pĂ€rast stimulatsiooni alustamist UHs nĂ€itab “saagiks” vaid 4 tk, needki ebaĂŒhtlase suurusega. 🙁
Arst loodab, et punktsiooniks mĂ”ne pĂ€eva pĂ€rast suudab need kuidagigi ĂŒhtlasemaks saada arengult.
Nii ongi endal ka ĂŒsna pessimistlik olemine – kas nii vĂ€hestega ĂŒldse on lootust, et midagi siirdamiseks saab? (Vaatan, et siin enamikul ikka vĂ€hemalt u 7-10 tk) Ka arsti jutust jĂ€i kĂ”lama oht, et siirdamiseni selle praeguse pĂ”hjal ei pruugigi jĂ”uda.
Ja kas siis on mingi lootust uuele ringile minnes, et ĂŒldse midagi veel tuleks sealt?
HĂ€dasti oleks vaja kuulda mĂ”nda edulugu, kuidas mĂ”nest ĂŒksikustki on tulemus tulnud, et oma vaimu lootusrikkana hoida lĂ€hinĂ€dalal!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
LK

Tegelikkuses piisab ju vaid ĂŒhest. 🙂

Mul oli follikuuleid palju, kuna AMH oli kĂ”rge. Samas olid enamuses neist nii-öelda tĂŒhjad, ilma munarakuta..seega follikulite arv ei nĂ€ita otseselt midagi.

Kui seekord tulebki vĂ€he rakke, siis usun, et arst saab raviplaanis teinekord muudatusi teha (suuremad annused, teised ravimid jms) – katki pole kindlasti midagi! 😉

Kusjuures, mul arst rÀÀkis, et tal ĂŒhel patsiendil saadi 2 rakku ĂŒhelt poolt, 2 teiselt poolt ning saadi rasedus. Ära kaota Sinagi lootust, kĂ”ik lĂ€heb hĂ€sti! 😉

0
0
Please wait...

Postitas:
Ginger

TĂ€na oli pikisilmi oodatud veretest ja sain oma positiivse tulemuse kĂ€tte 🙂

Eks ma aimasin ka, sest tunne on teistsugune kui tavaliselt enne pÀevi. (VÔrrelda pole millegagi, sest see on mu esimene rasedus.)

Tegemist siis FETiga, vÔtan Estrofemi ja Gepretixi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
kohukene
  • TĂ€na oli pikisilmi oodatud veretest ja sain oma positiivse tulemuse kĂ€tte 🙂

Eks ma aimasin ka, sest tunne on teistsugune kui tavaliselt enne pÀevi. (VÔrrelda pole millegagi, sest see on mu esimene rasedus.)

Palju palju Ônne, mis veretulemus oli?

• Pidin ka tĂ€na minema, aga lĂ»kkasin edasi homse peale. KĂ€isin eile synlabis ja tulemus oli 400.
0
0
Please wait...

Postitas:
Ginger
  • TĂ€na oli pikisilmi oodatud veretest ja sain oma positiivse tulemuse kĂ€tte 🙂

Palju palju Ônne, mis veretulemus oli?

• Pidin ka tĂ€na minema, aga lĂ»kkasin edasi homse peale. KĂ€isin eile synlabis ja tulemus oli 400.

436 on tulemus.

Palju Ă”nne sullegi! 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Palju Ônne Ginger ja kohukene!
Mitmendal tsĂŒkli pĂ€eval teil muidu FET siirdamine oli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
Ginger

16. pÀeval.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul oli 19.ndal pÀeval.

0
0
Please wait...

Postitas:
tibuke81

Tere kogu see pere!

Olen siin uus. KĂ€sil esimene IVF. Esimese punktsiooniga saadi ainult 4 munarakku. Folliikuleid oli palju lubav 11. Eks siis paistab mitu neist siirdamiseks sobib. Siirdamine jĂ€rgmine esmaspĂ€ev. Kuidas teil sĂŒstimisega on? Mul on see veidi traumaatiline kogemus kuidagi. Hetkel pean 2 sĂŒsti hommikul tegema: vere vedeldaja ja progesteroon + siis tabletid ja ööseks veel kuulid ka,

On teil hĂ€id nippe kuidas sĂŒstimist veidi mite nii tramaatiliseks kogemuseks teha? Pen sĂŒstlaga oli veel ok aga nĂŒĂŒd mĂ”lemad tavalised sĂŒstlad :/

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere kogu see pere!

Olen siin uus. KĂ€sil esimene IVF. Esimese punktsiooniga saadi ainult 4 munarakku. Folliikuleid oli palju lubav 11. Eks siis paistab mitu neist siirdamiseks sobib. Siirdamine jĂ€rgmine esmaspĂ€ev. Kuidas teil sĂŒstimisega on? Mul on see veidi traumaatiline kogemus kuidagi. Hetkel pean 2 sĂŒsti hommikul tegema: vere vedeldaja ja progesteroon + siis tabletid ja ööseks veel kuulid ka,

On teil hĂ€id nippe kuidas sĂŒstimist veidi mite nii tramaatiliseks kogemuseks teha? Pen sĂŒstlaga oli veel ok aga nĂŒĂŒd mĂ”lemad tavalised sĂŒstlad :/

Ma sĂŒstin Cexanet ja vahelduva eduga ĂŒsna pikalt juba. Iga uue katsega. Üsna ebameeldiv sĂŒst on ja vahest hullult kipitab, kĂ”ht on pisikesi siniseid tĂ€ppe tĂ€is. Aga, kuna juba nii pikalt sĂŒstin, siis ainus asi mis mul aitab-teadmine, et seda on vaja ja eesmĂ€rk on seda vÀÀrt ning et ajaga harjub, pole enam pooltki nii ebameeldiv, kui alguses(siis sĂŒstis mind mees, ise ei suutnud ĂŒldse).

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul oli esmaspĂ€eval siirdamine. Esimest korda. NĂŒĂŒd ootan…ja kui muidu on kĂ”ik nii kiiresti lĂ€inud, siis nĂŒĂŒd on selline tunne, et aeg seisab. KĂ”ige hullem vist on see, et kui enne olin valmis, et vĂ”in ka pettuda, siis nĂŒĂŒd tunnen, et ma ikka ei ole selleks ĂŒldse valmis :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
milksu

Minul tulemas fet. Pidin helistama arstile kui pĂ€evad hakkavad. Eile siis hakkasid ja tĂ€na helistasin. Sain ultraheli aja alles 30.12. Arvutasin, et siis juba ovulatsioon Ă€ra olnud. Kas see tĂ€hendab, et selles tsĂŒklis ikkagi siirdamist ei tule? Huvitav mida ta ultrahelis ĂŒldse vaatab?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere kogu see pere!

Kuna sĂŒstimine on paratamatult IVFi osa, siis kuidagi tuli ĂŒmber hÀÀlestada,  et seda peab lihtsalt tegema. Samuti sĂŒstisin kordamööda pooli ja enne sĂ»sti tegemist kergelt torkisin vastava kĂ”hupoole lĂ€bi ja nĂ”ela panin kĂ”ige vĂ€hem tundlikumasse kohta sisse.

Paratamatult on see emotsionaalselt raske.

p.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Ginger

Minul tulemas fet. Pidin helistama arstile kui pĂ€evad hakkavad. Eile siis hakkasid ja tĂ€na helistasin. Sain ultraheli aja alles 30.12. Arvutasin, et siis juba ovulatsioon Ă€ra olnud. Kas see tĂ€hendab, et selles tsĂŒklis ikkagi siirdamist ei tule? Huvitav mida ta ultrahelis ĂŒldse vaatab?

VÀga kummaline ajastus tÔesti. Mul oli ultraheli nÀdal pÀrast pÀevade algust, kui FETiga alustasin. Kas vÔtad ka toetavaid ravimeid?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

ITK?

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 193 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF detsember-jaanuar