Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF detsember-jaanuar

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 194 )

Teema: IVF detsember-jaanuar

Postitas:
KĂ€gu

Minul tulemas fet. Pidin helistama arstile kui pĂ€evad hakkavad. Eile siis hakkasid ja tĂ€na helistasin. Sain ultraheli aja alles 30.12. Arvutasin, et siis juba ovulatsioon Ă€ra olnud. Kas see tĂ€hendab, et selles tsĂŒklis ikkagi siirdamist ei tule? Huvitav mida ta ultrahelis ĂŒldse vaatab?

ITK?

Itk jah ja ĂŒhtegi ravimit hetkel ei vĂ”ta.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul tulemas fet. Pidin helistama arstile kui pĂ€evad hakkavad. Eile siis hakkasid ja tĂ€na helistasin. Sain ultraheli aja alles 30.12. Arvutasin, et siis juba ovulatsioon Ă€ra olnud. Kas see tĂ€hendab, et selles tsĂŒklis ikkagi siirdamist ei tule? Huvitav mida ta ultrahelis ĂŒldse vaatab?

Ma olen pidanud teisest pĂ€evast Estrofemi vĂ”tma ja u samal tsĂŒkli ajal UH, et emaka limaskesta valmisolekut kontrollida. Siis progesteroon juurde ja pea nĂ€dal hiljem siirdamine (5p embrĂŒod; kui see miskit loeb, siis mul pikemad tsĂŒklid). Samas olen aru saanud, et kĂ”ikjal ei mÀÀratagi nn toetavaid ravimeid (mingite uuringute kohaselt vĂ”ivad need pigem takistavaks osutuda). Kindluse mĂ”ttes vĂ”id arstilt ĂŒle kĂŒsida, kuid ma arvan, et siirdamise lootust on kĂŒll.

Ma ise ootan kannatamatult UH-d. Pea 2 nÀdalat veel. Vahelduva eduga on pÀevade eelsed tunded, kuid loodan et pelgalt tunneteks jÀÀvadki.

Masa

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

ITK?

Itk jah ja ĂŒhtegi ravimit hetkel ei vĂ”ta.

kui sul ov pĂ€eva kindlaks ei mÀÀrata, siis palun keeldu ise sellel kuul siirdamisest. ITKs vĂ”ib juhtuda, et arstil on vahel ĂŒkskĂ”ik.

Aga vÔibolla on sul hoopis limaskest Ôhuke ja visiidi tulemus on, et saadakse tead, et jÀrgmisest kuust tuleb ikkagi estrofemi vÔtta

0
0
Please wait...

Postitas:
milksu

Helistasin uuesti, aga keegi ei vastanud. Saatsin kindluse mĂ”ttes kĂŒsimustega maili. Eks nĂ€is millal vastab ja mida. MiskipĂ€rast vahetati arsti ka. Enne oli Kai Haldre ja nĂŒĂŒd olen Tiina Rassi all.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul veider probleem. Utrogestan ei seisa sees. 2x pĂ€evas 2 tk. Õhtul panen alles enne magama minekut, tulemuseks on ikkagi see, et tuleb vĂ€lja. VĂ€lja tuleb tĂŒkkina(tĂŒkidena).

Kas see vÀljumine ongi normaalne vÔi mina olen saamatu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mul veider probleem. Utrogestan ei seisa sees. 2x pĂ€evas 2 tk. Õhtul panen alles enne magama minekut, tulemuseks on ikkagi see, et tuleb vĂ€lja. VĂ€lja tuleb tĂŒkkina(tĂŒkidena).

Kas see vÀljumine ongi normaalne vÔi mina olen saamatu?

Mul oli sama mure. Googeldades leidsin kuskilt lÔpuks info, et need ei ole proge vaid abiainete jÀÀgid ja selleks ajaks kui need vÀlja tulevad, on proge ammu imendunud.

Ise ĂŒritan igaks juhuks mitte tunni jooksul wc kĂ€ia. Aga hiljem jah pĂ€eva vĂ€ltel seda rasvainet vms alati tuleb..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
kohukene

Kasutan progesteroonina gepretixi tuppe ja tuleb ka mingi aja pÀrast vÀlja, alguses olin ka mures. Tundub, et see normaalne.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina nĂŒĂŒd ei tea, mis jama on. Alati on tsĂŒkkel regulaarne ja eile oleksid pidanud juba hommikul pĂ€evad platsis olema, aga mida ikka veel pole on pĂ€evad. Iga pĂ€ev ju arvel ka, sest mida kauem venib, seda ebatĂ”enĂ€olisem on alustada sel tsĂŒklil.
Eile ja ka tÀna pÀevade valud olemas.

p.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 49 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mina nĂŒĂŒd ei tea, mis jama on. Alati on tsĂŒkkel regulaarne ja eile oleksid pidanud juba hommikul pĂ€evad platsis olema, aga mida ikka veel pole on pĂ€evad. Iga pĂ€ev ju arvel ka, sest mida kauem venib, seda ebatĂ”enĂ€olisem on alustada sel tsĂŒklil.

p.

Ă€kki // ? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

p.

Ă€kki // ? 🙂

Ma korraks hakkasin ka selle peale mĂ”tlema ja ostsin poest testi, kuna natuke paha olla kĂŒll paar pĂ€eva. Test muidugi negatiivne. 😁 Ma Ă”nneks ei lootnud nagunii. Esimene laps ka ivfi teel ja mitu head aastat proovimist seljataga.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas meil on siin neid, kel ĂŒks ivf beebi olemas aga ĂŒritavad teist ivf-ga? Kaua teist juba ĂŒritate? Minu esimene tuli ivf-ga lihtsalt ja ĂŒllatavalt kiiresti, ei oodanudki nii ruttu aga nĂŒĂŒd teisega ĂŒks ebaĂ”nnestumine teise jĂ€rel ja lootus hakkab kaduma.. Eks see esimese Ă”nnelik kiire Ă”nnestumine andis ehk liiga kĂ”rged lootused aga nĂŒĂŒd iga ebaĂ”nnestumisega tuleb aina suurem masendus peale. â˜č

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Kas meil on siin neid, kel ĂŒks ivf beebi olemas aga ĂŒritavad teist ivf-ga? Kaua teist juba ĂŒritate? Minu esimene tuli ivf-ga lihtsalt ja ĂŒllatavalt kiiresti, ei oodanudki nii ruttu aga nĂŒĂŒd teisega ĂŒks ebaĂ”nnestumine teise jĂ€rel ja lootus hakkab kaduma.. Eks see esimese Ă”nnelik kiire Ă”nnestumine andis ehk liiga kĂ”rged lootused aga nĂŒĂŒd iga ebaĂ”nnestumisega tuleb aina suurem masendus peale. â˜č

Minul olemas ĂŒks ivfi teel saadud laps esimesest vĂ€rskest siirdamisest. Teise lapse jaoks ootan uue tsĂŒkli algust, aga siis juba fet, mitte enam tĂ€isring.

p.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul endiselt pĂ€evade osas vaikus. Pidid eile algama, aga tĂ€na ei paista ka neid tulevat. Aegajalt iiveldab ja test negatiivne. Kuna minu puhul ei ole tegemist algaja triibupĂŒĂŒdjaga, siis vĂ”tsin voli lasta testil Ă€ra kuivada, et nĂ€ha mis juhtub. Loomulikult on vaid valge triip testil juures.
Kui homme endiselt midagi ei toimu, siis ostan testi, et ĂŒlehomme hommikul teha.
Kuna olen ikkagi ivfitaja, siis mind nÀrib veider Àrevus, et Àkki ikka toimus ime ja olen loomulikul teel rasestunud, mis on vÀga vÀhe tÔenÀoline.
Ilmselt homme ikkagi pĂ€evad kohal ja tunnen end narrina, et ĂŒldse midagi muud julgesin arvata.
Oli vaja lihtsalt Àra rÀÀkida. :/

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul nĂ€kkas ka esimene IVF esimese korraga. Teise lapse saamiseks tuli uuesti tĂ€isringiga alustada. VĂ€rske siirdamine ebaĂ”nnestus, I kĂŒlmaring peetus 7+, siis jĂ€rgnes pooleli jÀÀnud kĂŒlmaring, II kĂŒlmaring ebaĂ”nnestus, III ja selle tĂ€isringi viimane kĂŒlmaring on kĂ€imas (6+). Hcg oli hea, veel pole mÀÀrinud, kuid UH-ni on aega ja meeletu hirm on. VĂ€rske siirdamise neg tulemus tekitas meeletu pettumuse kuna esimesel korral ju Ă”nnestus kohe. Iga jĂ€rgmise ebaĂ”nnestumise juures on tekkinud mĂ”te, et kuidas see kĂŒll vĂ”imalik on ning olgugi, et tulemuse saabudes olen olnud valmis loobuma (jah, mĂ”ni on palju kordi rohkem ĂŒritanud), siis ĂŒlejĂ€rgmiseks tsĂŒkliks olen ikka olnud valmis uuesti proovima (mul alati tsĂŒkkel vahele jÀÀnud). Eks nĂ€ha ole, mis nĂŒĂŒd saab.

Samas siin on olnud ka neid, kes on jÀrjest lapsed esimeste katsetega saanud ehk lootust on:)

Loodus lihtsalt on kohati karm. NĂ€gin hiljuti kusagil mingit statistikat, et I tsĂŒkliga rasestub u kolmandik soovijatest ja nendest omakorda kolmandik (?) katkeb esimesel trimestril. Nii vĂ”ttes avastasin enda jaoks, et IVF statistika nii kurb tegelt polegi, tĂ€itsa sarnane tavalisele rasestumisele. See arusaam on natuke lihtsustanud toime tulekut. Ja siis paralleeli toomine loodusega – meeletult paljud Ă”unad, kastanid jne kukuvad ka imevĂ€ikestena alla.

KÔigest hoolimata loodan, et meil kÔigil tuleksid soovitud triibud ja lapsed.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

mina ka samas paadis. Esimene Ă”nnestus II katsega (fet) ja kuidagi nii lihtsalt lĂ€ks see kĂ”ik. NĂŒĂŒd juba 3 katset olnud ning mitte midagi… uus katse ilmselt alles veebruaris. Ja koguaeg mĂ”tlen ja arvutan peas, kui suur vanusevahe neil tuleb ja nii kurvaks teeb see mĂ”nikord. Kuigi ma tean, et meil on meeletult vedanud, et ĂŒldse lapse saime. Oeh, eks see on ikka raske teekond jah…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Pudrukuul

Kui 13. pÀeval peale siirdamist on rasedustest negatiivne siis kas ma vÔiksin rohud Àra jÀtta vÔi on kellelegi olnud nii, et rasedustest ei nÀita aga veretest on positiivne?

Rinnad on valusad ja suured nagu oleks rase aga no ei vĂ”lu seda triipu vĂ€lja. Veretest on ĂŒlehomme. Eks ma lĂ€hen ikka kohale aga kui mĂ”tet ei ole siis hormoone hea meelega niisama edasi ei sööks.

Kas rinnad vÔivad ka rohtude tÔttu hellad ja paistes olla?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kui 13. pÀeval peale siirdamist on rasedustest negatiivne siis kas ma vÔiksin rohud Àra jÀtta vÔi on kellelegi olnud nii, et rasedustest ei nÀita aga veretest on positiivne?

Rinnad on valusad ja suured nagu oleks rase aga no ei vĂ”lu seda triipu vĂ€lja. Veretest on ĂŒlehomme. Eks ma lĂ€hen ikka kohale aga kui mĂ”tet ei ole siis hormoone hea meelega niisama edasi ei sööks.

Kas rinnad vÔivad ka rohtude tÔttu hellad ja paistes olla?

Kui rohtude all pead silmas progesterooni, siis jah, igasugused raseduse tunnused vÔivad olla ka nendest.
Soovitan siiski vastavalt arsti korraldustele toimida.

p.

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul esimene ring ebaÔnnestus, 10 pÀeva peale siirdamist oli test negatiivne. Rohte vÔtsin siiski edasi kuni veretestini. Veretest oli neg. Kaks kuud puhkas keha siis tuli fet ja test nÀitas juba 6 pÀeva peale siirdamist Ôrna triipu. Aga eks see individuaalne ka millal kellegil test nÀitama hakkab. Mina soovitaks ka ikkagi veretestini rohtu edasi manustada. Ja eks veretest annab selguse. Raseduse ja pÀevade eelsed tunnused on suhtelised samad, sellejÀrgi ei saa vÀga midagi mÔelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Polegi ammu siia kirjutanud. Saingi Ă”nneks enne pĂŒhi uue FET aja. Loodan, et katse 2 tuleb edukas. Just mĂ”tlesin, et see on juba kolmas aastavahetus, kus mehega unistame, et Ă€kki jĂ€rgmisel aastavahetusel oleme juba kolmekesi.

Aga nii tore on lugeda, et paljudel on rÔÔmsaid positiivseid teateid.

Kuku

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

mina ka samas paadis. Esimene Ă”nnestus II katsega (fet) ja kuidagi nii lihtsalt lĂ€ks see kĂ”ik. NĂŒĂŒd juba 3 katset olnud ning mitte midagi
 uus katse ilmselt alles veebruaris. Ja koguaeg mĂ”tlen ja arvutan peas, kui suur vanusevahe neil tuleb ja nii kurvaks teeb see mĂ”nikord. Kuigi ma tean, et meil on meeletult vedanud, et ĂŒldse lapse saime. Oeh, eks see on ikka raske teekond jah

Jah, ma ka tean ja olen vĂ€ga, vĂ€ga Ă”nnelik, et ĂŒhegi sain. Aga ikkagi.. Iga kord mĂ”tlen, et jah, ma tean, see IVF on paras loterii ja jĂ€rgmine kord ei nuta ja ei ole kurb. Ja siis nĂ€ed oma veretrsti tulemust ja ikka nutad.. NĂŒĂŒd tuleb minna uuesti tĂ€isringile ja see kĂ”ik tundub nii pikk protsess, mu pressib vanus ka peale, seega ajaline limiit aind vĂ”imendab emotsioone.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
kmkm

Minul on vastupidine kogemus- esimese lapse saamiseks lÀks 5aastat ja 7 ivf (oli 4x peetunud), teisega Ônnestus kohe. Loodan, et vean lÔpuni vÀlja ka. Aga lÀksin proovima mÔtega, et kui ei Ônnestu, siis enam ei proovigi ja unustan Àra.

Soovin kĂ”igile Ă”nnestumisi, uskuge imedesse 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina sain oma pĂ€evad siis lĂ”puks tĂ€na – kolm pĂ€eva hiljem. Kalendrit vaadates ei vea kuidagi selle tsĂŒkliga vĂ€lja seda siirdamist, kui just arst algusest peale rohtudega ei manipuleeri tsĂŒklit.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma olen mures. EsmaspĂ€eval oli siirdamine. TĂ€na hakkas veidi mÀÀrima. Pigem sellist pruunikat. PĂ€evade alguseni muidu peaks olema veel paar pĂ€eva. NĂŒĂŒd on seest kĂ”ik ÔÔnes ja natukene hirmus on olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Seda ilmselt on siin arutatud ka, aga milline on hea hCG tulemus kĂ”ige esimesele veretestil? Iga kord on lĂ€inud meelest arstilt kĂŒsida.

Teine ebaĂ”nnestumine, nĂŒĂŒd oli kĂŒll kĂŒlmast. Aga mĂ”lemal on veretest nĂ€idanud 18 ja 9 koma midagi. Ja miks siis ikkagi hCG tĂ”useb, kui on nii varajane ebaĂ”nnestumine? Pesastumine toimub ja siis  kohe kukub Ă€ra?

Kas alati tuleb mingi hCG nĂ€it (kuna protsess on esilekutsutud), mĂ”ne rohu “kĂ”rvalmĂ”ju” vĂ”i ongi nii “5 minutit” rasedust iga kord olnud? 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Kui hCG on ĂŒle 5, siis ilmselt on ikkagi pesastumine toimus. Mul oli tĂ€ielik null, mis on sellest vaatest veel hullem, et ĂŒhtegi rasedust pole ette nĂ€idata st ei tea, kas ĂŒldse saab midagi pesastuda 🙁

Minul FET tsĂŒklis ei mÀÀrinud ĂŒldse, korralik kogus hormoone oli peal. KĂŒll aga praegu on vahetsĂŒkkel, ravimid tsĂŒkli pikkuse reguleerimiseks peal minimaalsed, aga juba mÀÀrib. Uus tsĂŒkkel peaks hakkama alles 23/24 aga juba pressib peale 🙁 enda arvutuste jĂ€rgi siis vĂ”imalik jaanuari siirdamise aeg langeks nv peale, mis tĂ€hendab jĂ€lle edasilĂŒkkumist 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Ma olen mures. EsmaspĂ€eval oli siirdamine. TĂ€na hakkas veidi mÀÀrima. Pigem sellist pruunikat. PĂ€evade alguseni muidu peaks olema veel paar pĂ€eva. NĂŒĂŒd on seest kĂ”ik ÔÔnes ja natukene hirmus on olla.

Ă€kki see on mÀÀrimine implantatsioonist….

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Seda ilmselt on siin arutatud ka, aga milline on hea hCG tulemus kĂ”ige esimesele veretestil? Iga kord on lĂ€inud meelest arstilt kĂŒsida.

Teine ebaĂ”nnestumine, nĂŒĂŒd oli kĂŒll kĂŒlmast. Aga mĂ”lemal on veretest nĂ€idanud 18 ja 9 koma midagi. Ja miks siis ikkagi hCG tĂ”useb, kui on nii varajane ebaĂ”nnestumine? Pesastumine toimub ja siis kohe kukub Ă€ra?

Kas alati tuleb mingi hCG nĂ€it (kuna protsess on esilekutsutud), mĂ”ne rohu “kĂ”rvalmĂ”ju” vĂ”i ongi nii “5 minutit” rasedust iga kord olnud? 🙁

RÀÀgin oma kogemusest. Mul on olnud 4 rasedust, mis lÔpuks varakult peetusid ja kÔikide esmane HCG jÀi alla 50. Eelmine rasedus oli mitmikrasedus ja HCG muidugi kÔrge, okei. Kuid see rasedus (prg 11 ndl) algas HCG-ga 74. Ma kohe tundsin, et see on hea mÀrk.

Samas! Ma tean palju nĂ€iteid, kuid HCG ei kasvanud hĂ€sti, isegi ei topeldunud ilusti ja lĂ”puks ikka kĂ”ik lĂ”ppes hĂ€sti ja tervete lastega. IgaĂŒhe organism on erinev, pesastumise pĂ€ev ka. Vb pesastub nii hilja, et ei jĂ”uagi VT pĂ€evaks tĂ”usta.

HCG kĂ”rvalmĂ”juna vĂ”ib olla ainult HCG sĂŒstimisest, seega kui natukenegi on, ju siis pesastumine toimus. Miks edasi ei arene, seda ei tea, pĂ”hjused on erinevad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu mÀÀrimine tÀhendas siiski pÀevade algust. Saan jaanuaris uuele ringile minna. Seekord siis ilma ravimiteta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Minu suureks ĂŒllatuseks saan mina alustada Fetiga. Hetkel eeldiste kohaselt on siirdamine tsĂŒkli 20ndal pĂ€eval. TsĂŒkkel ise on lĂŒhem alati 25-28 pĂ€eva. Lugedes eelpool kĂ”nelejaid, siis tundub kuidagi hilja 20ndal pĂ€eval siirdada, aga ju skeemid erinevad. Peale siirdamist pidi tulema toetav ravi peale.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Minul siirdati tĂ€na, tsĂŒkli 19.pĂ€eval. Esimene katse IVF-iga ja FET. Siirdati blastotsĂŒst, st siis 5-pĂ€evane embrĂŒo. Progesteroon oli hommikul 42, lugesin kĂŒll, et seda vĂ”etakse alati juurde, kui on IVF, aga mul ĂŒtles arst, et teeme loomulikku tsĂŒklisse ja kui on progesteroon siirdamise pĂ€eval normis, siis pole mingit lisaravi vaja. Sest “keha peab ju ikka hakkama ise lĂ”puks progesterooni tootma”.

Uurin, kas siin on keegi, kes niiviisi “loomulikus tsĂŒklis” igasuste kĂ”rvaliste ravimitega (kui punktsioonieelne sĂŒstimine vĂ€lja jĂ€tta mĂ”istagi), on kenasti rasestunud?

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 194 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF detsember-jaanuar