Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF detsember-jaanuar

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 194 )

Teema: IVF detsember-jaanuar

Postitas:
MirandaLg

Kas keegi on vahepeal targemaks saanud, et kas on vahet mitmendal tsĂŒklipĂ€eval siirdatakse. Mulle pakutakse vĂ”imalust 17ndal ja 21. tsĂŒklipĂ€eval, kĂŒsisin ise ka arstilt aga vastust midgai tarka nagu ikka ei saanud 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
kohukene

Minul oli siirdamine 19.ndal pÀeval.

Minul hakkas eile 5 nĂ€dal ja gepretixi pannes nĂ€gin paberil kerget roosakat voolust, otseselt mÀÀrinud pole. Õhtul oli ka kĂ”huvalu, mida varasemalt pole olnud. Kas kellelgi on kogemusi, kas see vastab kĂŽige hullemale vĂ”i see on okei? Muretsen hulluks ennast ja kujutan juba ette, et rinnad ei ole enam valusad nii nagu enne. Õhtul tegin ka rasedustesti ja 2 triipu oli selgelt olemas.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KÔhuvalu on okei jaa ja natuke mÀÀrimist pidi ka okei olema.

Palju Ă”nne triipude puhul! 😊

Kts.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Kas keegi on vahepeal targemaks saanud, et kas on vahet mitmendal tsĂŒklipĂ€eval siirdatakse. Mulle pakutakse vĂ”imalust 17ndal ja 21. tsĂŒklipĂ€eval, kĂŒsisin ise ka arstilt aga vastust midgai tarka nagu ikka ei saanud 🙂

On kĂŒll vahe. Valel pĂ€eval siirdades ei pruugi enaka limaskest olla veel valmis vĂ”i vĂ”ib olla juba ĂŒlekĂŒpsenud. Tavaliselt siirdatakse 19-21. tsĂŒkli pĂ€eval, aga see on nö keskmine. Kui on ebaĂ”nnestunud siirdamised nendes vahemikes, vĂ”iks teha Beready testi, mis annab aimu vĂ”imaliku sobiva pĂ€eva kohta.
Minul seni ĂŒks ja ainus ebaĂ”nnestumine 19. pĂ€eval, aga kahtlustan, et limaskest ei olnud piisavalt paks.
Huvitav, et sulle valida antakse. Arst vĂ”iks ju siis rohkem seletada, mida ĂŒks vĂ”i teine tĂ€hendaks. Muidugi, mulle ĂŒtles arst, et eriteadmistega pole siin midagi teha, eks ta ĂŒks suur loto ongi kahjuks.

Soovin kĂ”igile peatseid triipe! 🙂

Camille

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Teades kui palju maksavad osad IVF-i toetavad ravimid, ei tĂ”use minu kĂ€si Ă€ra viskama minu Ă”nnestunud katsest jĂ€rele jÀÀnud ravimeid. Pakun tasuta. Tasuda tuleks postikulu. SĂ€ilivusajad korras. Pakun: 13 doosi crionet, 1 pakk duphastoni 10 mg, 1 pakk estrofemi 2 mg, regulon 150 (2*21), clexanet 2 (20 sĂŒtlit) karpi 4000 RÜ. Annan kĂ”ik korraga. JĂ€ta pln oma meili aadress ja kirjutan sulle.

Ja loomulikult Teile kĂ”igile palju jĂ”udu. Kui mĂ”ni hetk tundubki, et enam ei jĂ”ua, siis ĂŒhel pĂ€eval see Ă”nnestub nii kui nii. Tuleb lihtsalt edasi minna, sest ega muud ju ĂŒle ei jÀÀgi
.Ja oi kui mĂ”nus on siis ĂŒhel pĂ€eval oma pehmet beebit musidega kiusta ja nunnutada ning mĂ”elda, et sellest tundest siis kĂ”ik Ă”nnestujad rÀÀgivadki

Ravimite tasuline vÔi tasuta edasiandmine on ebaseaduslik ja kuulub kriminaalkorras karistamisele. Ravimid vii apteeki tagasi.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu FET plaaniti 19-21pĂ€evale. Nagu aru sain siis tĂ€pne pĂ€ev lĂ€heb lukku sellest ajast kui progesterooni vĂ”tma hakatakse. Kui FET tsĂŒkli teisel arsti visiidil on limaskest piisava paksuse saavutanud, siis 6 pĂ€eva progesterooni vĂ”tta ja siis siirdamine (blastotsĂŒsti puhul). Senikaua kuni progesteroon peal pole saab kuupĂ€evadega veel  mĂ€ngida. Siirdamine vĂ”ib ka nt 25 pĂ€eval toimuda, kĂ”ik oleneb kuidas keha vastab ravile.

Mari

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
mkristi

KĂŒsimus nendele, kellel FET olnud vĂ”i plaanis? Mitmendal tsĂŒklipĂ€eval peaks arstile minema, et sellega alustada?

Punktsioon oli oktoobris ning pidin paar kuud vahele jĂ€tma. Ootasin oma pĂ€evi pikalt ja lĂ”puks nad nĂŒĂŒd tulid. Ma ei mĂ€leta arsti jutust, kas pidi tsĂŒkli alguses ka analĂŒĂŒse andma. MĂ”tlengi, et kas hakkan nĂŒĂŒd enam ĂŒhendust vĂ”tma kuna pĂŒhad jne. Kas siis peaksin ootama uue tsĂŒkli alguseni?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsimus nendele, kellel FET olnud vĂ”i plaanis? Mitmendal tsĂŒklipĂ€eval peaks arstile minema, et sellega alustada?

Punktsioon oli oktoobris ning pidin paar kuud vahele jĂ€tma. Ootasin oma pĂ€evi pikalt ja lĂ”puks nad nĂŒĂŒd tulid. Ma ei mĂ€leta arsti jutust, kas pidi tsĂŒkli alguses ka analĂŒĂŒse andma. MĂ”tlengi, et kas hakkan nĂŒĂŒd enam ĂŒhendust vĂ”tma kuna pĂŒhad jne. Kas siis peaksin ootama uue tsĂŒkli alguseni?

Kui siirdamine on toetava raviga, on ĂŒheks variandiks alustada 1-2 tsĂŒkli pĂ€eval Estrofemiga ehk peaks kohe tsĂŒkli alguses ikka arstiga ĂŒhendust vĂ”tma. Kontroll ja vereanalĂŒĂŒsid on minul u 2 nĂ€dala pĂ€rast olnud ja siis tĂ€iendavad ravimid. Soovitan arstiga ĂŒhendust vĂ”tta ja siis saate ĂŒhiselt otsustada, mida-kuidas edasi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

tundub imelik, et arst annab valikuid. Nemad peaksid ikkagi ju teadma paremini, sest patsient ei ole arst.
ITKs dr.Rass ĂŒtleb ikka ise kuupĂ€eva ja alguses eeldades ĂŒtles ka vaid ĂŒhe pĂ€eva, et millal umbes siirdamine toimuks.

Minule on mÀÀratud UH tsĂŒkli 11ndaks pĂ€evaks ja siirdamine umbes tsĂŒkli 20ndaks, aga arvan, et teevad pĂ€ev-kaks varem, sest tsĂ»kkel on lĂ»hem kui 28 pĂ€eva.

p.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 49 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mina vƍtsin vaatamata pĂŒhadele ĂŒhendust esmaspĂ€eval ja kuigi on pĂŒhad tulemas, siis siirdamine ikkagi alles peale pĂŒhi ja ajad kenasti paigas. Ei olnud ĂŒhtegi kobisemist, et pĂŒhad ja ei saa vms.

0
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Progesteroon

Endiselt huvitab progesterooni teema. Palju on siin selliseid, kes ei ole pidanud progesterooni lisaks vĂ”tma enne ja peale FETi ja on ikka kenasti rasedaks jÀÀnud? Nii öelda loomulikus tsĂŒklis ilma igasuguse toetava ravita.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

🙂 mina ka tagasi. Septembris tehtud fet ebaĂ”nnestus. Novembris palus arst ĂŒhendust vĂ”tta kui pĂ€evad algavad. Tehtud, aga arst oli siis puhkusel. Ütles et vĂ”ta ĂŒhendust detsembris kui pĂ€evad algavad. PĂ€evad pidid algama 4 pĂ€eva tagasi. Siiamaani kĂ€isid nagu kellavĂ€rk. Ja nĂŒĂŒd jĂ€lle takistus. Iga kord on tunne et see on lausa mĂ€rk et ma pole loodud rohkem emaks saama. 🙂

Pole isegi sellist tunnet et pÀevad hakkaks

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂŒsin neilt, kes on oma rÔÔmustavad triibud kĂ€tte saanud: kas pĂ€rast siirdamist ja enne testi tegemist oli kĂ”hus ka kuidagi tunda, et midagi seal toimub? Mul u paar pĂ€eva nagu natuke torkis ja andis tunda, aga nĂŒĂŒd edasi paar pĂ€eva ei tunne enam midagi. (MĂ€letan, et esimese raseduse ajal oli ka u pesastumise ajal kohe teistsugune tunne alakĂ”hus torked ja tuikamine, nii et teadsin juba enne testi, mis tulemus on).

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas sellel nÀdalal ka keegi alustab? Kui jah, siis kus tÀpsemalt?

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

Mina ootan siin pikkisilmi tsĂŒkli algust, et saaks feti ringiga pihta alata. Juba 6 pĂ€eva ĂŒle lĂ€inud! Mul on olnud tsĂŒklihĂ€ireid ka varem (siiski harva), aga et just see kuu nagu nimelt!

Dinnu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Mina nĂ€gin tuksuva sĂŒdamekese Ă€ra:) Olin vĂ€ga-vĂ€ga Ă”nnelik kuna mĂ”ni pĂ€ev tagasi sain reaalselt vere, mitte mÀÀrimise osaliseks. NĂŒĂŒd tuleb loota, et hematoomid/polĂŒĂŒbid/vms hoiavad end vaos ja kannan lĂ”puni vĂ€lja. Aeg-ajalt kĂ€in aga ikka ka siin piilumas ja kaasa elamas:)

KÀgu 25.12.2020 17:33, vaatasin just oma mÀrkmikku ja minul on mingid tunnused olnud kÔigi ringide korral, nii nende puhul, kus on pos tulemus olnud kui ka mitte.

Masa

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

Mina ootan siin pikkisilmi tsĂŒkli algust, et saaks feti ringiga pihta alata. Juba 6 pĂ€eva ĂŒle lĂ€inud! Mul on olnud tsĂŒklihĂ€ireid ka varem (siiski harva), aga et just see kuu nagu nimelt!

Dinnu

Sel tsĂŒklil juhtus mul tĂ€pselt sama. 3 pĂ€eva lĂ€ks ĂŒle. Paari pĂ€eva pĂ€rast esimene UH ja jĂ€rgmine nĂ€dal loodetavasti siirdamine.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

Dinnu

Sel tsĂŒklil juhtus mul tĂ€pselt sama. 3 pĂ€eva lĂ€ks ĂŒle. Paari pĂ€eva pĂ€rast esimene UH ja jĂ€rgmine nĂ€dal loodetavasti siirdamine.

p.

Minul sama! Ootan ja ootan… ja ei teagi millal FET ringile pÀÀsen.

PĂ€rast punktsiooni oli kerge hĂŒper ja pĂ€evad algasid juba 5p pĂ€rast, olin tĂ€iesti ĆĄokis sest haiglas ju öeldi alles 10p pĂ€rast. Tuli vĂ€lja et see tĂ€iesti normaalne. NĂŒĂŒd aga juba 33 tsĂŒkli pĂ€ev ja mitte mingeid tunnuseid pole. Ei tea kas peaksin rasedustesti hoopis tegema? Neid edulugusid peale IVFi on ju olnud kĂŒll… lootusetu unistaja!

Jutustage kuidas teie FET algas, kas arst otsustas ISE kas on hormoonidega vĂ”i loomulik tsĂŒkkel?

Kas enne siirdamist tehakse peale ultraheli/vere veel mingeid uuringuid (et olla 100% kindel et nĂŒĂŒd Ă”ige hetk siirdada)?

Lugesin et ameerikas nt pakutakse paljudele naistele tilguteid, et turgutada organismi (intralipid lahus). Meil selliseid vÔimalusi pole?

Minu suurim hirm on suure vaevaga saadud embrĂŒo raisku lasta, kardan et ITKs on kĂŒll tubli meeskond, aga kuidagi nii napisĂ”naline see ja ei ole Ă”iget tunnet. Saan aru et “loterii”, aga raske leppida selle tundega et ei saa mingit kontrolli omada protsessi ĂŒle.

Kuidas teil emotsionaalne seisund enne siirdamist? Kas muudate midagi eluviisis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Minul oli fet hormoonidega, kĂ”rvaltoimed Ă”nneks ei olnud. (Estrofem ja utrogestan) Enne siirdamist oli vist 2 vĂ”i 3 ultraheli. Esimene tĂ€isring mul ebaĂ”nnestus, siirdati kolme pĂ€evane. Paar kuud vahet. Fet Ă”nnestus, siirdati viie pĂ€evane. Enne siirdamist oli tavaline olla erilisi emotsioone ei olnud. Peale siirdamist oli kĂŒll natuke emotsionaalne kui nĂ€gid ekraanilt seda pisi pisi tĂ€pikest.

Kts.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul oli ka hormoonidega, ilmselt nii on asjad arstile kergemini kontrollitavad. Hetkel ootan uut FET siirdamise aega, vÔtan estrofemi.

Mul juba 6-7. pÀevast voolus selline nagu tavaliselt enne ovulatsiooni. Kas teistel on ka nii, ilmselt estrofemist?

Minul tehti enne siirdamist vaid ĂŒks UH, ca 14 pĂ€eval ja mÀÀrati progega alustamise ja siirdamise pĂ€ev.

Ja minule tĂ€pikest ekraanil ei nĂ€idatud. Kts – kas sulle siirdamise pĂ€eval nĂ€idati? Tean, et USAs saab embrĂŒost pildi kaasa ja siirdamisel nĂ€idatakse ekraanilt jne, aga mitte siin.

Camille

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Pilti ei saanud aga vÔisin jah jÀlgida pm tervet protseduuri suurelt ekraanilt. PÀrast pidi ka natukeseks lamama jÀÀma siis vaatasin heldinult oma tÀpikest nii kaua. Aga ma toimetasin erakliinikus ka lihtsalt sellepÀrast, et riiklikus liiga pikad jÀrjekorrad.

Kts.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Ginger

p.

Dinnu

p.

Minul sama! Ootan ja ootan
 ja ei teagi millal FET ringile pÀÀsen.

PĂ€rast punktsiooni oli kerge hĂŒper ja pĂ€evad algasid juba 5p pĂ€rast, olin tĂ€iesti ĆĄokis sest haiglas ju öeldi alles 10p pĂ€rast. Tuli vĂ€lja et see tĂ€iesti normaalne. NĂŒĂŒd aga juba 33 tsĂŒkli pĂ€ev ja mitte mingeid tunnuseid pole. Ei tea kas peaksin rasedustesti hoopis tegema? Neid edulugusid peale IVFi on ju olnud kĂŒll
 lootusetu unistaja!

Jutustage kuidas teie FET algas, kas arst otsustas ISE kas on hormoonidega vĂ”i loomulik tsĂŒkkel?

Kas enne siirdamist tehakse peale ultraheli/vere veel mingeid uuringuid (et olla 100% kindel et nĂŒĂŒd Ă”ige hetk siirdada)?

Lugesin et ameerikas nt pakutakse paljudele naistele tilguteid, et turgutada organismi (intralipid lahus). Meil selliseid vÔimalusi pole?

Minu suurim hirm on suure vaevaga saadud embrĂŒo raisku lasta, kardan et ITKs on kĂŒll tubli meeskond, aga kuidagi nii napisĂ”naline see ja ei ole Ă”iget tunnet. Saan aru et “loterii”, aga raske leppida selle tundega et ei saa mingit kontrolli omada protsessi ĂŒle.

Kuidas teil emotsionaalne seisund enne siirdamist? Kas muudate midagi eluviisis?

Mul oli pĂ€rast punktsiooni tĂ€pselt sama seis – kerge hĂŒper ja pĂ€evad algasid 5 pĂ€eva pĂ€rast. Muidugi mĂ”tlesin end lolliks, sest jĂ€rgmised hilinesid 10 pĂ€eva. PĂ€rast vaatasin, et kahe tsĂŒkli kogupikkus oli 62 pĂ€eva ehk sama mis tavaliselt kahel tsĂŒklil 🙂

FET tehti ravimitega, arst ise otsustas. Mulle tundub, et see on Nova Vitas tavaline praktika, et tehakse ravimitega FET.

Tehti vaid ĂŒks ultraheli, tsĂŒkli 10. pĂ€eval. Ootasin ka mingeid pĂ”hjalikumaid uuringuid, aga neid ei tulnudki. TsĂŒkli 17. pĂ€eval siirdati 5-pĂ€evane blasto, mis praeguse seisuga kasvab ilusti 🙂

Nii et Àra kaota lootust! Ootaja aeg on tÔesti pikk.

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul ITKs samuti ravimitega FET. UH tsĂŒkli 11ndal pĂ€eval ja edasi Â ĂŒhekordne ovitrelle+amulgen kuni siirdamiseni.
Siirdamine tsĂŒkli 20ndal pĂ€eval.

p.

+1
0
Please wait...

Postitas:
kohukene

Minul oli ka peale stimulatsiooni hĂŒper ja olin haiglas tilgutite all. Kuu jĂ€i vahele ja siis ei tulnud pĂ€evi, mille tĂ”ttu siirdamine veel edasi lĂŒkkus. TsĂŒkli vahe oli ka umbes 60 pĂ€eva, duphastoniga kutsuti pĂ€evad esile. Siirdamine oli ka ravimitega, estrofem ja peale ultraheli, mis oli 12 pĂ€eval pidin hakkama kasutama gepretixi. Siirdati 5.pĂ€evane. Peale siirdamist sain ka oma tĂ€pikest nĂ€ha ekraanil.

Peale siirdamist 3. pĂ€eval olid sellised pĂ€evadelaadsed valud. Nûûd tĂ€pikene ilusti kasvab kĂ”hus. 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Saime siis ka oma elu esimese Fet-i aja teada 4.2.2021 🙂

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Eile oli siis Ovitrelle vaja Ôhtul teha (fet) ja tÀna hommikul kergelt iiveldab. Olin juba unustanud igasugused kÔrvaltoimed.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Head ja edukat uut aastat!

Ma isegi ei kaalunud ravimiteta protseduuride tegemist kuna tsĂŒklid vĂ”ivad vĂ€ga pikaks ning ebaregulaarseks osutuda ja kell tiksub minu kahjuks. Pelgus kunagi pakuti vastavat vĂ”imalust, kuid tsĂŒkli iseĂ€rasustest tulenevalt ka seal loobuti.

Kui kaua triipude saajad estrofemi, progesterooni ja aspiriini on vÔtma pidanud kui neid kasutanud olete? Kas siin on kedagi, kel kilpnÀÀre on IVF jaoks piiri peal olnud ja L-Thyroxini vÔtma olete pidanud? Kui pikalt seda?

Masa

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kui kaua triipude saajad estrofemi, progesterooni ja aspiriini on vÔtma pidanud kui neid kasutanud olete? Kas siin on kedagi, kel kilpnÀÀre on IVF jaoks piiri peal olnud ja L-Thyroxini vÔtma olete pidanud? Kui pikalt seda?

Masa

igal arstil on skeem erinev, mÔni laseb ravimeid 13-14 nÀdalat tarvitada, mÔni lubab 10ndal nÀdalal lÔpetada.

l-thyroxini vĂ”ib jÀÀda ka terveks eluks tarvitama, kui juba sellega alustanud oled, aga vĂ”id paluda igal arstivisiidil vereproovi et taset mÔÔta – mĂ”nel Ă”nnestub juba raseduse jooksul selle pealt maha saada.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas see FET ajastamine ikkagi kÀib? 

Palutakse helistada kohe kui tsĂŒkkel algab, aga ometi pakutakse arstiaega vaid poolteist nĂ€dalat hiljem.

Ettevalmistav toetav ravi hormoonidega algab ju juba 2-3.tsĂŒkli pĂ€evast? KĂŒsisin kas enne visiiti vaja ehk verd anda, aga öeldi et ei ole ka seda tarvis.

Kas siis vaadatakse ainult ultraheliga ja siis FET lĂŒkkub jĂ€rgmisesse tĂŒklisse? VĂ”i peaksin tegema jĂ€relduse, et tuleb loomulikku tsĂŒklisse?

Usaldan arste, aga tahaks ikkagi aru saada, mis plaan on. Kohutavalt ebakindlaks teeb selline suhtlus haiglaga ja lÔpuks mÔtledki end ise lolliks!

/Esimene IVF kogemus/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas see FET ajastamine ikkagi kÀib?

Palutakse helistada kohe kui tsĂŒkkel algab, aga ometi pakutakse arstiaega vaid poolteist nĂ€dalat hiljem.

Ettevalmistav toetav ravi hormoonidega algab ju juba 2-3.tsĂŒkli pĂ€evast? KĂŒsisin kas enne visiiti vaja ehk verd anda, aga öeldi et ei ole ka seda tarvis.

Kas siis vaadatakse ainult ultraheliga ja siis FET lĂŒkkub jĂ€rgmisesse tĂŒklisse? VĂ”i peaksin tegema jĂ€relduse, et tuleb loomulikku tsĂŒklisse?

Usaldan arste, aga tahaks ikkagi aru saada, mis plaan on. Kohutavalt ebakindlaks teeb selline suhtlus haiglaga ja lÔpuks mÔtledki end ise lolliks!

/Esimene IVF kogemus/

KĂ”ik oleneb sinu haigusloost ikka. Minul on fet ja helistasin teisel tsĂŒkli pĂ€eval. Arstiaja sain cd 11, kus tehti Uh. Cd12 oli ovitrelle ja alates cd14 tarvitan amelgeni. Siirdamine cd20. Peale siirdamist saan teada edasised rohud.
Toon vĂ€lja veel selle, et tsĂŒkkel regulaarne ja lĂŒhemapoolne.

p.

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 194 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF detsember-jaanuar