Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF detsember-jaanuar

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 193 )

Teema: IVF detsember-jaanuar

Postitas:
KĂ€gu

Tere kÔigile!

Head uut aastat! đŸ’«

Otsustasin ka kirjutada teile oma kogemustest. Nimelt oktoobris oli mul esimene IVF (lĂŒhike skeem), kĂŒlma jĂ€i 2 embrĂŒot. Esimene katse ebaĂ”nnestus.

JĂ€tsin novembrikuu tsĂŒkli vahele ning 1.12 helistasin arstile (hakkas uus tsĂŒkkel), et panna FET aeg kirja. Ultrahelis kĂ€isin 10 pĂ€eva hiljem ning seejĂ€rel pandi paika raviskeem – Ovitrelle sĂŒst + proge + Prednisolon. FET siirdamine toimus 21.12.
31.12 hommikul tegin rasedustesti ning sain kaks Ă”rna triipu. TĂ€na kĂ€isin veretestil ning sain samuti positiivse kĂ”ne. NĂŒĂŒd ootan UH (kahe nĂ€dala pĂ€rast)! đŸ€ž

Kuidas teil lÀinud on?

Hoian teile kĂ”igile pöialt ning pidage vastu! 😘

E.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Tere!

KÀin siin ikka lugemas ja tuge saamas. TÀna rÔÔmustas mind E.! Palju palju Ônne!

KĂ€ime sinuga vĂ€ga sarnast rada. Minu teine siirdamine oli aga  22.12. Muidu kĂ”ik sama. 😃 Mul ka testil triibud olemas, kuid tĂ€na veretestile ei saanud, sest olen ka jĂ”udnud korontsikut pĂ”deda. VerevĂ”tukabinet lubas (helistasime eraldi ja saime igaks juhuks Ă”htupoolse aja ja perearst tunnistas terveks), kuid viljatusravi kliinik annuleeris saatekirja, kui kuulis, et mul korontsik. Annuleerimisest sain muidugi verevĂ”tu registratuuris teada. TĂ€ielik takistusterada on olnud kĂ”ik, kuid hoian lippu kĂ”rgel, sest triibud on ju olemas. Tahaks lihtsalt head sĂ”na… Et kĂ”ik on ok ja kĂŒpsetagu ma edasi. 😀 Viljatusravikliinik mÀÀras UH ja ĂŒtles, et tegelt pole verd ĂŒldse vaja anda ka, kui kĂŒsisin, et mis plaan edasi. Ma ei tea, lĂ€hen vist ikka Synlabi enda sĂŒdamerahu ja kindluse mĂ”ttes.. Muidugi hommikul lubas mees kliinikule helistada ja kurjustada, et nad ju teadsid, et sain uue aja ja ikka annuleerisid saatekirja. Info liikumine on tĂ€iesti absurd olnud. Umbes nagu ka suhtlus kliinikuga. Ja ega see korontsik mu mainele ka hĂ€sti mĂ”junud. Keegi ei taha nĂ€ha. Isegi kui perearst ĂŒtleb, et tehtud ja terve.

Uh, sihuke trall aasta alguses. 😃

LĂ€hen imetlen oma pissiseid pulkasid edasi ja hoian pöidlaid, et kĂ”ik ok. 😃

K.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Oi nii vahva K.! Palju palju Ă”nne sulle ka! â˜ș
Siis kohtume me sinuga taas septembrikuu beebide chatis.
Pea vastu korontsikuga. Loodan, et ei ole miskit hullu! đŸ€ž

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Palju Ônne kellel Ônnestunud juba siirdamine.
Detsembris ja jaanuaris ei paista olevat palju siirdamisi vÔi ei jÔuta siia gruppi.
Ise ootan kannatamatult oma fet siirdamist, mis peaks toimuma ĂŒlehomme. Aeg vĂ”iks kiiremini minna kĂŒll.

p.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 49 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
MirandaLg

Hei!

KÔigepealt Ônne teile Kts, Masa, kohukene, Ginger, E. ja K., loodan, et kedagi tÀhelepanuta ei jÀtnud, nii toredad uudised:)

Dinnu, no sinu kĂŒlmareserv teeb kĂŒll kadedaks 🙂

Meil oli siis septembris esimene tĂ€isring, korraks vist isegi oli pesastumine, sest enesetunne oli selline, test nĂ€itas ĂŒhel pĂ€eval Ă”rna teist triipu ja HCG oli umbes 30, siis aga kadusid kĂ”ik tunnused. Ravimite kĂ”rvalmĂ”juna oli selline Ă”hupalli paistes olek 🙂 Rakke saadi 15 aga vĂ€idetavalt ei pidanud neist kĂŒlma saama midagi, mis viis tuju kĂŒll nulli. Aga ok, leppisme kokku, et jaanuaris uus tĂ€isring.

NĂŒĂŒd detsembri algul sain ĂŒllatava kĂ”ne, et meil ikkagi kĂŒlmas ĂŒks blasto, arstil lĂ€ks meelest helistada aga embrĂŒoloog tahtis kĂŒlma eest arvet meile teha ja pani tĂ€hele, et arstil meiega kĂŒlmaleping tegematagi veel ja et hakkame nĂŒĂŒd FETiga pihta, nii et eile oli siirdamine ja eks siis nĂ€is. Katsun vĂ”tta vĂ”imalikult muuseas kĂ”ike ja vĂ”imalikult vĂ€he mĂ”elda, et mitte pĂ€rast pettuda kĂ”vasti. Ravimitest on estrofem ja gepretix. Estrofem on mind seekord kuidagi ,,liiga naiseks” muutnud nii tujude, kĂ€itumise jne poole pealt 😀

Miranda

+4
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

TÀna on siis siirdamise pÀev ja tegin veel rasedustesti ovitrelle jaoks. Veidikene paistab seda veel kehas olevat. Sama teekond on juba kord lÀbitud, aga siiski on Àrev olla.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

TÀna on siis siirdamise pÀev ja tegin veel rasedustesti ovitrelle jaoks. Veidikene paistab seda veel kehas olevat. Sama teekond on juba kord lÀbitud, aga siiski on Àrev olla.

p.

Hoian sulle vÀga pöialt! Anna siis teada kuidas on enesetunne esimestel ööpÀevadel on!

Kas saaksid natuke siirdamise protseduurist ka kirjutada? Kaua aega vÔttis ja kuidas vÀlja nÀgi?

Kus tegutsed ja mitme pĂ€evane sinu embrĂŒo on?
Kas said mingid ravimid peale?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

p.

Hoian sulle vÀga pöialt! Anna siis teada kuidas on enesetunne esimestel ööpÀevadel on!

Kas saaksid natuke siirdamise protseduurist ka kirjutada? Kaua aega vÔttis ja kuidas vÀlja nÀgi?

Kus tegutsed ja mitme pĂ€evane sinu embrĂŒo on?

Kas said mingid ravimid peale?

AitÀh toetuse eest!
Minul oli fet ehk sulatamisega ITKs. Kokku kestsid toimingud 15 minutit. KĂ”igepeal rÀÀkis embrĂŒoloog, mitu sulatati ja mitu kĂŒlma sai tagasi (minul neljast sulatatigi ĂŒks ja öeldi, et see oli tubli). Siirdati blasto (5-6 pĂ€eva). Ja siis torkis Ă”de miskit ning peale seda arst tuimestas Ă€ra ja ultraheliga koos tehti siirdamine.
Ravimitest tegin CD12 ovitrelle ja alates CD 14 Amelgen ehk proge. VT kahe nÀdala pÀrast.
VÀhesel mÀÀral annab alakÔht tunda ja sellest sorkimisest on selline ebamugav natuke, aga muidu valuvaba protseduur.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Minul oli ka tĂ€na siirdamine. FET. NĂŒĂŒd  see keeruline ootamine ees :/ Loodan, et kĂ”ik lĂ€heb hĂ€sti 🙂

Ä.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

KÔigepealt Ônne teile Kts, Masa, kohukene, Ginger, E. ja K., loodan, et kedagi tÀhelepanuta ei jÀtnud, nii toredad uudised:)

Dinnu, no sinu kĂŒlmareserv teeb kĂŒll kadedaks 🙂

Meil oli siis septembris esimene tĂ€isring, korraks vist isegi oli pesastumine, sest enesetunne oli selline, test nĂ€itas ĂŒhel pĂ€eval Ă”rna teist triipu ja HCG oli umbes 30, siis aga kadusid kĂ”ik tunnused. Ravimite kĂ”rvalmĂ”juna oli selline Ă”hupalli paistes olek 🙂 Rakke saadi 15 aga vĂ€idetavalt ei pidanud neist kĂŒlma saama midagi, mis viis tuju kĂŒll nulli. Aga ok, leppisme kokku, et jaanuaris uus tĂ€isring.

NĂŒĂŒd detsembri algul sain ĂŒllatava kĂ”ne, et meil ikkagi kĂŒlmas ĂŒks blasto, arstil lĂ€ks meelest helistada aga embrĂŒoloog tahtis kĂŒlma eest arvet meile teha ja pani tĂ€hele, et arstil meiega kĂŒlmaleping tegematagi veel ja et hakkame nĂŒĂŒd FETiga pihta, nii et eile oli siirdamine ja eks siis nĂ€is. Katsun vĂ”tta vĂ”imalikult muuseas kĂ”ike ja vĂ”imalikult vĂ€he mĂ”elda, et mitte pĂ€rast pettuda kĂ”vasti. Ravimitest on estrofem ja gepretix. Estrofem on mind seekord kuidagi ,,liiga naiseks” muutnud nii tujude, kĂ€itumise jne poole pealt 😀

Miranda

Seekordne kĂŒlmareserv ĂŒllatas meidki, sest eelmine kord oli ĂŒmmargune null! Mis nĂ€itab veelkord, et ivfi teekond on tĂ”esti selline, et kord oled kĂ€si kullas ja teine kord… 🙂

Mina ootasin jĂ”ulunĂ€dalal uue tsĂŒkli algust, et saaks estrofemiga alustada, aga paistab, et mul on nĂŒĂŒd, ĂŒllatus-ĂŒllatus – tsĂŒklihĂ€ire! Esialgu mĂ”tlesin, et nui neljaks ma ootan tsĂŒkli Ă€ra (tuleb millal tuleb), kuid kannatus hakkab katkema ja pean vist ikka arstiga ĂŒhenduma, et kas tuleks esile kutsuda ravimitega (mida tegelt kohe ĂŒldse ei tahaks). Seega, kĂŒlmas vĂ”ib ju head kraami olla lademetes, aga tolku miskit 😃

Kolgata Tee, ma ĂŒtlen 😀

Aga, edu kĂ”igile, kes triibud saanud ja kes kohe varsti ka saavad 🙂

Dinnu

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Minul oli ka tĂ€na siirdamine. FET. NĂŒĂŒd see keeruline ootamine ees :/ Loodan, et kĂ”ik lĂ€heb hĂ€sti 🙂

Ä.

Loodame ja hoiame sulle pöialt!

Milliseid ravimeid kasutama pead ja kui “vana” sinu embrĂŒo on?

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Minul oli ka tĂ€na siirdamine. FET. NĂŒĂŒd see keeruline ootamine ees :/ Loodan, et kĂ”ik lĂ€heb hĂ€sti 🙂

Ä.

Ä, millal sul veretest on?

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Minul embrĂŒo viie pĂ€evane. Seekord proovime tĂ€iesti ilma ravimiteta. Veretestist ei rÀÀkinud arst veel miskit, pean lihtsalt u 10ne pĂ€eva pĂ rast testi tegema ja talle tulemusest teada andma.

Ma tegelikult olen selle kĂ”igega nii vĂ€he aega tuttav. Novembri lĂ”pus alustasin oma esimese katsega. SellepĂ€rast ei oska ka suurt teiega siin kaasa rÀÀkida. KĂ€in lugemas ja piilumas ja infot kogumas 🙂

Igatahes elan kÔigile kaasa ja hoian pöialt!

Ä.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Eile oli siis siirdamine ja tĂ€na hommikul enesetunne oli kuidagi kehvem. Pea paks olek ja iiveldab. Kraadiklaas nĂ€itas 37.1. Progesterooni vĂ”tan juba ĂŒle nĂ€dala, seega ei saa sellest olla. Ilmselt kraad pĂŒsib edasistel pĂ€evadel ka.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Minul embrĂŒo viie pĂ€evane. Seekord proovime tĂ€iesti ilma ravimiteta. Veretestist ei rÀÀkinud arst veel miskit, pean lihtsalt u 10ne pĂ€eva pĂ rast testi tegema ja talle tulemusest teada andma.

Ma tegelikult olen selle kĂ”igega nii vĂ€he aega tuttav. Novembri lĂ”pus alustasin oma esimese katsega. SellepĂ€rast ei oska ka suurt teiega siin kaasa rÀÀkida. KĂ€in lugemas ja piilumas ja infot kogumas 🙂

Ä.

Kas saaksid palun jagada kuidas sinu puhul siirdamise pÀeva valiti? Kas pidid mitmel pÀeval verd andmas kÀima?

Sarnaselt sinule oli minul ka esimene IVF novembris (lÔpus), sel nÀdalal lÔpuks arstile ja saan loodetavasti teada millal ja kuidas FET ringi tehakse.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Ä.

Kas saaksid palun jagada kuidas sinu puhul siirdamise pÀeva valiti? Kas pidid mitmel pÀeval verd andmas kÀima?

Sarnaselt sinule oli minul ka esimene IVF novembris (lÔpus), sel nÀdalal lÔpuks arstile ja saan loodetavasti teada millal ja kuidas FET ringi tehakse.

Ma pidin OV teste tegema ja pilte saatma arstile. Ja siis selle pĂ”hjal kutsus arst UHsse. Vaatas ja ĂŒtles, et OV on tĂ€na (st sel pĂ€eval kui UHs olin). EsmaspĂ€eval kĂ€isin ja reedeks kutsus siirdamisele.

Verd kĂ€isin andmas ainult siis kui alustasin seda teekonda. Ehk enne kui munarakke “kĂŒpsetama” hakkasime.

Ma olen ikka veel veidi segaduses, et mis ja kuidas peaks olema. SellepĂ€rast olen vĂ”tnud suhtumise, et arst oskab otsustada 🙂

TĂ€na mul ka temperatuur 37,1. Loodan, et see on hea mĂ€rk 🙂

Eelmisel korral oli keeruline just see ootamine pĂ€rast siirdamist. VĂ€ga raske on enda mĂ”tteid sellest olukorrast eemale sundida. Selline tunne, et vaatad muudkui kalendrit ja ikka on laupĂ€ev ja paari tunni pĂ€rast on ikka veel laupĂ€ev 😀 Samas tahaksid, et oleks juba mingi kaks nĂ€dalat möödunud.

Ä.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Ä.

Ma pidin OV teste tegema ja pilte saatma arstile. Ja siis selle pĂ”hjal kutsus arst UHsse. Vaatas ja ĂŒtles, et OV on tĂ€na (st sel pĂ€eval kui UHs olin). EsmaspĂ€eval kĂ€isin ja reedeks kutsus siirdamisele.

Verd kĂ€isin andmas ainult siis kui alustasin seda teekonda. Ehk enne kui munarakke “kĂŒpsetama” hakkasime.

Ma olen ikka veel veidi segaduses, et mis ja kuidas peaks olema. SellepĂ€rast olen vĂ”tnud suhtumise, et arst oskab otsustada 🙂

TĂ€na mul ka temperatuur 37,1. Loodan, et see on hea mĂ€rk 🙂

Eelmisel korral oli keeruline just see ootamine pĂ€rast siirdamist. VĂ€ga raske on enda mĂ”tteid sellest olukorrast eemale sundida. Selline tunne, et vaatad muudkui kalendrit ja ikka on laupĂ€ev ja paari tunni pĂ€rast on ikka veel laupĂ€ev 😀 Samas tahaksid, et oleks juba mingi kaks nĂ€dalat möödunud.

Ä.

Vaatasin huvipÀrast, millal tÀisringiga RT sai tehtud peale siirdamist. 5nda pÀeva lÔunal ja triip oli kena. Siirdati blasto.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ä, kuidas enesetunne? Kes veel ootab siirdamist? Minu kraad pĂŒsib hetkel.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Hoian kĂ”igile pöialt, kellel siirdamised tehtud ja kellel siirdamised veel ees! đŸ€ž

Mul on tĂ€naseks rasedust 5+5 ning kehatemperatuur pĂŒsib siiamaani 37.0-37.2 vahel. Niiet oma kehatemperatuuri on hea jĂ€lgida! 😊

E.

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Hoian kĂ”igile pöialt, kellel siirdamised tehtud ja kellel siirdamised veel ees! đŸ€ž

Mul on tĂ€naseks rasedust 5+5 ning kehatemperatuur pĂŒsib siiamaani 37.0-37.2 vahel. Niiet oma kehatemperatuuri on hea jĂ€lgida! 😊

E.

Palju Ă”nne ja mĂ”nisat kosumist! Kas oli Fet vĂ”i tĂ€isring? Kus toimetad ja kuidas seni on lĂ€inud? Millal ÄE aja pidid panema?

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei, p!

AitĂ€h, Ă”nne on praegu vĂ€ga vaja! Loodan siiralt, et kĂ”ik Ă”nnestub (peaaegu 4 aastat oleme proovinud).đŸ€ž

Mul oli esimene FET ning toimetan ITK-s! 😊 Kirjutasin tĂ€psemalt oma kogemustest 5.01 siia foorumisse.

UH aeg on 19.01, ei jĂ”ua ĂŒldse Ă€ra oodata! Enesetunne on veel hea. Lisaks on pisike vĂ€simus koguaeg.

E.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Mul ikka temperatuur 37,1.

E. Sinu postitus annab mulle lootust 🙂 Saadan oma head soovid Su poole teele!

Ja p. Sinu poole ka head soovid 😉

Homme saab vĂ€hemalt tööle minna, siis on viis pĂ€eva ehk veidi rohkem asjatamist. Loodetavasti lĂ€heb aeg veidi kiiremini 🙂

Ä.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kahjuks minu teekond sai tĂ€na ootamatult otsa. PĂ€eval hakkas mÀÀrima ning lĂ€ksin igaks juhuks kontrolli. HCG oli korralikult langenud ning rasedust samuti ei tuvastatud. 😔

KÔigile soovin jÔudu ja jaksu!

E.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kahjuks minu teekond sai tĂ€na ootamatult otsa. PĂ€eval hakkas mÀÀrima ning lĂ€ksin igaks juhuks kontrolli. HCG oli korralikult langenud ning rasedust samuti ei tuvastatud. 😔

KÔigile soovin jÔudu ja jaksu!

E.

VĂ€ga kahju kuulda. Ehk saad varsti uuesti alustada.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Mul ikka temperatuur 37,1.

E. Sinu postitus annab mulle lootust 🙂 Saadan oma head soovid Su poole teele!

Ja p. Sinu poole ka head soovid 😉

Homme saab vĂ€hemalt tööle minna, siis on viis pĂ€eva ehk veidi rohkem asjatamist. Loodetavasti lĂ€heb aeg veidi kiiremini 🙂

Ä.

Esialgu tundus, et pole ĂŒldse mingit probleemi oodata VTd, aga tegelikkuses on palju keerulisem. TĂąna ometigi alles kolmas pĂ€ev peale siirdamist. 11 pĂ€eva veel veretestini. Kraadin ennast ka igapĂ€ev. Hommikuti 37.1-37.2 ja eile Ă”htul kĂŒĂŒndis isegi 37.4 kanti. Sisetunne ei ĂŒtle ka veel midagi, et kuidas lĂ€ks. Asi millest ma vaid pĂ€ris aru ei saa on peale siirdamist tekkinud iiveldus ja ei ole mul veel triibulist testigi ju.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

VĂ€ga kurb kuulda, E.! Paid!

Minul sel nĂ€dalal teine FET. Esimesel, mis ebaĂ”nnestus, olid aga ka siin kirjeldatud sĂŒmptomid. KĂŒlma-kuumahood, vĂ€simus, iiveldus. Seega ma arvan, et need vĂ”ivad olla raseduse sĂŒmptomid aga vabalt ka ravimite tagajĂ€rg. Nt esimesel proge manustamise pĂ€eva Ă”htul “kuumasin” juba korralikult.

Kas keegi veel lĂ€hiajal siirdamisele? Palju meid siin hetkel ĂŒldse sellel teekonnal on? Kuidagi vaikne on 🙂

Camille

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

<p style=”text-align: left;”>E, sinu lugu andis tĂ”esti lootust ja mul on nii nii kahju kuulda, et nii lĂ€ks. Puhka nĂŒĂŒd, eks? :)</p>
Minul praegu kĂ”ik hĂ€sti. Sain pika saaga jĂ€rel veretesti tehtud ja see oli OK. NĂŒĂŒd ootan ultraheli, 20.jaan. Eks nĂ€is. Elan pĂ€ev korraga ja pĂŒĂŒan vĂ”imalikult vĂ€he mĂ”elda, kuid vaimselt veidi ikka keeruline…

SĂŒmptomitest alaseljavalu (mis tihti sarnaneb pĂ€evade eelsele valule ja ehmatab seetĂ”ttu), temp 37.2, vĂ€ike vĂ€simus.

K.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Ä, millal sinu arst palus testi teha?

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

Hei!

10 pÀeva peale siirdamist. Hull ootamine on see ikka :/

Ä.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

p.

Hei!

10 pÀeva peale siirdamist. Hull ootamine on see ikka :/

Ä.

Just. PĂ€evad venivad nii hullusti. Kohati on tunne, et miljon aastat möödas ja siis vaatad, et alles kaks. 😁

p.

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 193 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF detsember-jaanuar