Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF detsember-jaanuar

NĂ€itan 14 postitust - vahemik 181 kuni 194 (kokku 194 )

Teema: IVF detsember-jaanuar

Postitas:
KĂ€gu

Tere,

olen selles postituses uus

vanus: 29

proovinud rasestuda: aasta ja lapsi pole

tahtsin uurida,  mida oodata/milleks valmistuda oma esimesel viljatusarsti kohtumisel? (ITK viljatus)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
MirandaLg

Ega sul ei olegi seal midagi valmistuda, lÀhed kohale ja vaatad, mis arst rÀÀgib/otsustab. Mind nÀiteks saadeti munajuhade lÀbitavuse uuringule ja laporoskoopiasse veel enne kunstlikuga alustamist ja siis anti valida, kas IUI vÔi IVF, valisin kohe viimase.

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ega sul ei olegi seal midagi valmistuda, lÀhed kohale ja vaatad, mis arst rÀÀgib/otsustab. Mind nÀiteks saadeti munajuhade lÀbitavuse uuringule ja laporoskoopiasse veel enne kunstlikuga alustamist ja siis anti valida, kas IUI vÔi IVF, valisin kohe viimase.

kas valisid IVF sest protsent rasestuda on kÔrgem? VÔi mÔnel muul pÔhjusel..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Tere,

olen selles postituses uus

vanus: 29

proovinud rasestuda: aasta ja lapsi pole

tahtsin uurida, mida oodata/milleks valmistuda oma esimesel viljatusarsti kohtumisel? (ITK viljatus)

Soovitan ka valmis olla selleks, et 1) tehakse igasugu uuringuid-analĂŒĂŒse enne kui tegudele asutakse 2) pead tĂ”enĂ€oliselt omajagu jĂ€rjekorras olema enne kui IVF-ga alustada saab (lisaks haigekassa jĂ€rjekorrale on oluline ka see, et x arv kuid enne on konsultatsioonil kĂ€idud, veendumaks et inimene on IVF protseduuri soovis kindel). Lisaks kĂŒsitakse tavapĂ€raseid naistearsti kĂŒsimusi tsĂŒkli, pĂ€evade alguse, katisevahendite jne kohta. Ka mees vĂ”idakse analĂŒĂŒse tegema saata.

Ma ise proovisin IVF-i oodates ka IUI-d, kuid tsĂŒklihĂ€iretest, nv-dest jne tulenevalt jĂ”udsin seda vaid korra teha.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

kas valisid IVF sest protsent rasestuda on kÔrgem? VÔi mÔnel muul pÔhjusel..

Ilmselt mĂ€ngis rolli ka vanus. IUI puhul on rÀÀgitud, et positiivse tulemuse protsent on vĂ€ike, aga kuna protseduur on lihtne ja ooteaeg lĂŒhike, vist oli kuu aega vaja ette teatada, siis tasub proovida 2-3 korda. Eriti, kui mitterasestumise pĂ”hjus on teadmata vĂ”i kui esineb vĂ€iksemaid probleeme ja kui vanust on ka nii alla 37. IUI vĂ”ib olla ravimite vaba ja tunduvalt lihtsam protseduur vĂ”rreldes IVF-ga.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Teen ka vaid plaattesti. Kahjuks tĂ€nase testi jĂ€rgi rase siiski pole ja seekordne progesteroon mĂ”jutab ka tsĂŒklit. Seega ootan kas pĂ€evi vĂ”i reedet, et siis arstiga uus plaan paika panna. Loodetavasti ei pane nad mind ĂŒhte tsĂŒklit vahele jĂ€tma. 🙁

p.

P, vÀga kahju kuulda! Aga, mis kehvasti, see uuesti!

Kui sul ei olnud siirdamine loomulikku tsĂŒklisse, siis ma ei usu, et nad kohe jĂ€rgmisse vĂ”i isegi ĂŒlejĂ€rgmisse tsĂŒklisse uut siirdamist planeerivad, sest keha peab saama nendest hormoonidoosidest puhata. Ootamine on muidugi nĂ”me, kuid see on eelkĂ”ige naise enda huvides.

Olen kuulnud, et loomulikku tsĂŒklisse (ebaĂ”nnestunud) siirdamisel on mĂ”nikord oldud nĂ”us uuesti juba jĂ€rgmisse tsĂŒklisse siirdama. Ilmselt juhul kui siirdamise jĂ€rgne VT nĂ€itab, et hcg pole ĂŒldse tĂ”usnud ehk pole isegi pesastunud. Ravimitega siirdamise puhul peab jah veits vahet pidama (niipalju kui kursis olen).

Dinnu

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Teen ka vaid plaattesti. Kahjuks tĂ€nase testi jĂ€rgi rase siiski pole ja seekordne progesteroon mĂ”jutab ka tsĂŒklit. Seega ootan kas pĂ€evi vĂ”i reedet, et siis arstiga uus plaan paika panna. Loodetavasti ei pane nad mind ĂŒhte tsĂŒklit vahele jĂ€tma. 🙁

p.

Kui sul ei olnud siirdamine loomulikku tsĂŒklisse, siis ma ei usu, et nad kohe jĂ€rgmisse vĂ”i isegi ĂŒlejĂ€rgmisse tsĂŒklisse uut siirdamist planeerivad, sest keha peab saama nendest hormoonidoosidest puhata. Ootamine on muidugi nĂ”me, kuid see on eelkĂ”ige naise enda huvides.

Olen kuulnud, et loomulikku tsĂŒklisse (ebaĂ”nnestunud) siirdamisel on mĂ”nikord oldud nĂ”us uuesti juba jĂ€rgmisse tsĂŒklisse siirdama. Ilmselt juhul kui siirdamise jĂ€rgne VT nĂ€itab, et hcg pole ĂŒldse tĂ”usnud ehk pole isegi pesastunud. Ravimitega siirdamise puhul peab jah veits vahet pidama (niipalju kui kursis olen).

Dinnu

AitĂ€h motivatsioonisĂŒsti eest! Ma olen end kĂŒll valmis pannud homseks arsti kĂ”neks, aga eks ikka homme jĂ”uab alles kohale.
Kahju, et see progesteroon tsĂŒklit nii tugevalt hĂ€irib. TavapĂ€rase 25 pĂ€eva asemel on kĂ€imas 33s pĂ€ev.😀 Eks ma hoian kursis, mis minust edasi saab.

p.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 49 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

p.

Dinnu

AitĂ€h motivatsioonisĂŒsti eest! Ma olen end kĂŒll valmis pannud homseks arsti kĂ”neks, aga eks ikka homme jĂ”uab alles kohale.

Kahju, et see progesteroon tsĂŒklit nii tugevalt hĂ€irib. TavapĂ€rase 25 pĂ€eva asemel on kĂ€imas 33s pĂ€ev.😀 Eks ma hoian kursis, mis minust edasi saab.

p.

I feel you! Mul tĂ€na 62. tsĂŒklipĂ€ev, kuid nĂŒĂŒd, lĂ”puks on punased pmt kohal (viimase Duphastoni vĂ”tsin pĂŒhapĂ€eva Ă”htul), homme ilmselt saan uue tsĂŒkli alanuks lugeda. Ootamine oli ikka niiiiii tĂŒĂŒtu! 🙂

Dinnu

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Dinnu, kuidas sul nii pikale tsĂŒkkel lĂ€ks?
Mina sain oma saatuse ka teada hetk tagasi. Kuna VT vastus oli suur ĂŒmmargune null (0,6), siis kohe kui uus tsĂŒkkel algab saan arstile helistada ja proovida kolme kĂŒlmas olijaga. Polegi varasemalt nii kannatamatult pĂ€evi oodanud.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
Aasa

Ma kuulsin ka sellest pĂ€ev pĂ€rast punktsiooni siirdamisest esimest korda, kui mulle seda vĂ€lja pakuti. Pasr viimast korda ei vedanud embrĂŒod siirdamiseni vĂ€lja, seega ma olen Ă”nnelik, et saan uut lĂ€henemist proovida. Arst ĂŒtles, et sageli areneb embrĂŒo oma loomulikus keskkonnas paremini. Loodame 🙂 kuigi paar pĂ€eva juba kĂ”ht veits valutab nagu hakkaks vĂ€ga valus menstruatsioon.

0
0
Please wait...

Postitas:
mari81

Elu esimene ivf

Tere!
alustasin ivf teekonda. Kaks nĂ€dalat tagasi tegin Diphereline sĂŒsti. Eile, 13 pĂ€eva peale sĂŒsti ja 8 pĂ€eva peale Ă€rajÀÀnud mensest hakkas mÀÀrima ja tĂ€na juba vĂ€ga vererohked pĂ€evad. Vereproovile lĂ€hen paari pĂ€eva pĂ€rast.

kas see tĂ€hendab, et sĂŒst ei mĂ”junud ja tuleb otsast alata? VĂ”i see sĂŒst lĂŒkkas pĂ€evad 8-9 pĂ€eva edasi ja see ongi normaalne?

tÀnan ette

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Dinnu, kuidas sul nii pikale tsĂŒkkel lĂ€ks?

Mina sain oma saatuse ka teada hetk tagasi. Kuna VT vastus oli suur ĂŒmmargune null (0,6), siis kohe kui uus tsĂŒkkel algab saan arstile helistada ja proovida kolme kĂŒlmas olijaga. Polegi varasemalt nii kannatamatult pĂ€evi oodanud.

p.

P, nii vahva, et juba jĂ€rgmine tsĂŒkkel saad uuele katsele! 👏 Kas teete loomulikku tsĂŒklisse vĂ”i ravimitega?

Minul tĂ”enĂ€oliselt tekkis tsĂŒklihĂ€ire novembri alguses olnud stimuleerimisest. Siirdada kohe ei saanud kuna oli hĂŒperioht ja nii pidin ĂŒhe tsĂŒkli vahet pidama. Uus tsĂŒkkel oleks pidanud algama detsembri lĂ”pus, kuid kui juba ĂŒle 2 nĂ€dala oli ĂŒle lĂ€inud, ei jĂ”udnud enam kauem oodata ning andsin arstile teada (kirjutas Duphi). Seega vĂ”ib ainult ette kujutada kuidas aeg on novembrist alates veninud 😀

Dinnu

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Dinnu, vaene sina. Ma hetkel veel ei tea, kuidas jĂ€rgmine kord proovime. Minu meelest oli juba sel korral loomulikku tsĂŒklisse, ehk ovitrelle oli munaraku kindlaks vabanemiseks ja proge toetavaks raviks.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hey, hey, kĂ”iksepere! 🙂 KĂ€in ikka lugemas ja kaasa elamas Teile! 👍🙂 Endal oli esimene FET novembris, mis tulemust ei andud.. NĂŒĂŒd, 18.jaanuar oli uus siirdamine ja ootan 1.veebruarini, et VT minna, juhul kui menses ei hakka. Arst ĂŒtles, et, kui peaksid pĂ€evad hakkama, siis teisest pĂ€evast hakkaksin kohe Estrofemi kasutama. Lootusi enam kĂ”rgeks ei aja, sest esimene ebaĂ”nnestunud katse viis rivist nii vĂ€lja. Elame ĂŒks pĂ€ev korraga 🙂

G.

0
0
Please wait...

NĂ€itan 14 postitust - vahemik 181 kuni 194 (kokku 194 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF detsember-jaanuar