Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: IVF edulood?

Postitas:

Mitu katset ebaõnnestus ja mitmendal katsel õnnestus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 08:57; 20.02 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu katset ebaõnnestus ja mitmendal katsel õnnestus?

Siia võiks ka kirja panna, et mis põhjusel ivf.Kas viga oli mehes või naises ja mis viga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:53; 22.02 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain 25 aastasena teada, et munajuhad on suht omadega läbi (sel korral neid veel ei eemaldatud). Mul läks üle 5 aasta, et üldse IVF-i peale mõtlema hakata. Esimene katse oli ITK-s koos nende põlekuliste munajuhadega (arst arvas kohe, et peaks eemaldama) ja loomulikult ebaõnnestus. Teine katse samuti ITK-s (enne käisin LAP-il munajuhasid eemaldamas), aga ebaõnnestus. Siis otsustasin arsti vahetada ja läksin NV-sse dr Talvingu juurde. Dr Talving tegi mitu asja teisiti võrreldes ITK-ga. Esiteks ravis mu ureaplasmat, lisas verevedeldajad, alustas skeemi rasedusvastaste tablettidega, et muunarakke “suuremaks” kasvatada. Lisaks kasutasime embrüogeeli. Oluline vahe oli see, et NV-s ei kasutatud ICSI-t (mis on ITK suht tavaline) ja IVF toimis meie puhul paremini. Arst lasi siirdada ainult 2 päevase embrüo, 3 läks külma. Kõik see kokku päädis positiivse katsega ja 1 laps olemas. Külmast sulas üles 1 väga hea embrüo ja siirdati 5 päevane blasto ning nüüd sain positiivse rasedustesti. Ehk minu põhisõnum on see, et ärge laske teha sama asja koguaeg ühtemoodi, vaid otsige ise võimalusi, kuidas asja muuta paremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain 25 aastasena teada, et munajuhad on suht omadega läbi (sel korral neid veel ei eemaldatud). Mul läks üle 5 aasta, et üldse IVF-i peale mõtlema hakata. Esimene katse oli ITK-s koos nende põlekuliste munajuhadega (arst arvas kohe, et peaks eemaldama) ja loomulikult ebaõnnestus. Teine katse samuti ITK-s (enne käisin LAP-il munajuhasid eemaldamas), aga ebaõnnestus. Siis otsustasin arsti vahetada ja läksin NV-sse dr Talvingu juurde. Dr Talving tegi mitu asja teisiti võrreldes ITK-ga. Esiteks ravis mu ureaplasmat, lisas verevedeldajad, alustas skeemi rasedusvastaste tablettidega, et muunarakke “suuremaks” kasvatada. Lisaks kasutasime embrüogeeli. Oluline vahe oli see, et NV-s ei kasutatud ICSI-t (mis on ITK suht tavaline) ja IVF toimis meie puhul paremini. Arst lasi siirdada ainult 2 päevase embrüo, 3 läks külma. Kõik see kokku päädis positiivse katsega ja 1 laps olemas. Külmast sulas üles 1 väga hea embrüo ja siirdati 5 päevane blasto ning nüüd sain positiivse rasedustesti. Ehk minu põhisõnum on see, et ärge laske teha sama asja koguaeg ühtemoodi, vaid otsige ise võimalusi, kuidas asja muuta paremaks.

Mis on ICSI? Palju kôik algusest lôpuni maksma läks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 08:57; 20.02 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ütles viljatusravi arst kunagi, et just enne IVFi rasestumisvastaseid tablette tarvitades on IVFi õnnestumise tõenäosus statistiliselt kriipsukese halvem. Minu meelest kasutatakse seda meetodit Nova Vitas peamiselt lihtsalt selleks, et tsükkel sobivale nädalapäevale ajastada. Nad ju nädalalõppudel ei tööta ja kindlate tegevuste jaoks näikse neil olevat kindlad nädalapäevad.

Mul on jällegi Nova Vitas ridamisi ebaõnnestumisi ning seejärel TÜKis järjest kaks täistabamust. Kindlasti mitte just ainult seetõttu, et Nova Vitas tsükli ajastamiseks rasestumisvastaseid pille kasutati või et TÜKis siirdatakse enamasti 4-päevased, mitte 2-päevased embrüod, aga nii lihtsalt juhtus. Neid mõjutegureid on arvatavasti väga palju, ühele sobib üks ja teisele teine. Kindlasti on tähtis roll ka laboril, et mis söötmete peal neid embrüoid kultiveeritakse jne.

ICSI on muidu spermi süstimine otse munaraku sisse. Ja Nova Vita peaks tegema IVFi haigekassa lepingu alusel, aga minu kogemuse järgi sai TÜKis siiski jupp maad odavamalt, kuna Nova Vitas määrati progesteroonitoetusena jube pikalt Crinonet, mis on väga kallis ja mida haigekassa vähemalt vanasti ei kompenseerinud, aga TÜKis mindi väga ruttu üle sünteetilisele Duphastonile, mis on kordi odavam, ka 9.-10. rasedusnädala paiku loobuti juba sellestki. Minu mõlemad rasedused kulgesid probleemideta lõpuni ning lapsed on tublid ja terved.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnnestus teine täisring. Esimesel katsel midagi külma ei jäänud ja seega tuli kogu protsess uuesti läbi teha.
Põhjuseks pikaajaline ovulatsiooni puudumine (aga miks see tekkis, ei osanud arst öelda).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnnestus esimene katse 3 aastat tagasi. Ivf põhjuseks läbimatud munajuhad, mehel kõik ok. Arstiks oli tol ajal Pelgulinnas Dr. Haldre.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eskmene katse õnnestus, arstiks Kai Haldre.
Diagnoosi põhjuseks seletamatu viljatus ehk kõik proovid korras nii minul kui ka mehel, lisaks sai tehtud LAP ja mitu tsüklit stimuleeriti OVd aga miski ei mõjunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole küll IVF edulugu rääkida aga mõtlesin, et ehk annab see ikka kellelegi lootust. Mul oli endometrioos ning mehel väga madal sperma kogus (2 milj/ml). Alguses arst ütles, et oleme õnnelikud kui üldse IVF-i teha saame. Mehele tehti DNA fragmentatsioonianalüüs ning see oli õnneks korras. Saime 4 kuud ravi ning siis tehti esimene IVF katse. Munarakke saadi palju, mul tekkis hüperi oht. Tehti nii IVF kui ka ICSI. Kõik ICSI rakud hävinesid aga IVF omadest saime lõpuks 6 külma. Esimene külmaring andis meile 1 siirdatava blasto. Katse ebaõnnestus.
Teisel katsel tehti ainult IVF ning siirdati üks embrüo. 5 läks külma. Ka see katse ebaõnnestus ning olime väga löödud. Ma ei saanud veretestilegi minna kuna päevad hakkasid eriti suure hooga juba kolm päeva varem. Arst hakkas rääkima minu munarakkude halvast kvaliteedist, ent tõdes, et mehe sperma hulk oli tunduvalt paranenud (36 milj/ml). Hakkasime planeerima külmaringi, ent peale seda ebaõnnestunud IVF-i päevad ei tulnudki.
Meile öeldi alguses, et ise rasestumise võimalus on alla 10 % aga lõpuks see ikka juhtus 🙂

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole küll IVF edulugu rääkida aga mõtlesin, et ehk annab see ikka kellelegi lootust. Mul oli endometrioos ning mehel väga madal sperma kogus (2 milj/ml). Alguses arst ütles, et oleme õnnelikud kui üldse IVF-i teha saame. Mehele tehti DNA fragmentatsioonianalüüs ning see oli õnneks korras. Saime 4 kuud ravi ning siis tehti esimene IVF katse. Munarakke saadi palju, mul tekkis hüperi oht. Tehti nii IVF kui ka ICSI. Kõik ICSI rakud hävinesid aga IVF omadest saime lõpuks 6 külma. Esimene külmaring andis meile 1 siirdatava blasto. Katse ebaõnnestus.

Teisel katsel tehti ainult IVF ning siirdati üks embrüo. 5 läks külma. Ka see katse ebaõnnestus ning olime väga löödud. Ma ei saanud veretestilegi minna kuna päevad hakkasid eriti suure hooga juba kolm päeva varem. Arst hakkas rääkima minu munarakkude halvast kvaliteedist, ent tõdes, et mehe sperma hulk oli tunduvalt paranenud (36 milj/ml). Hakkasime planeerima külmaringi, ent peale seda ebaõnnestunud IVF-i päevad ei tulnudki.

Meile öeldi alguses, et ise rasestumise võimalus on alla 10 % aga lõpuks see ikka juhtus ????

Seda lugedes jääb vast paljudele lootust ja usku.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 11:53; 22.02 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koguaeg on hirm, et mis siis kui meile beebi ei tulegi… 3 ebaõnnestunud katset – 1 täisring ja 2 külmaringi. Eelmine reede oli veretest ja nüüd nädal hiljem pole ikka veel päevasid.. on aegaajalt määrinud tumedat voolust (nii pool teelusika täie päevas).. pigem on selline tükiline ja imelik. Ma ei tea nüüd mis see ongi – hea v halb ja kaua veel peab ootama 🙁 Edulood on head, süstib lootust.. aitäh, et kirjutate.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ja mehel kõik korras. Seletamatu viljatus. 3 täisringi. 2 külmaringi.
1 täisring – rasedus tekkis, aga emakaväline, külmaringist tekkis rasedus, aga peetus 8ndal nädalal. Teine täisring – laps, sündis 2014. Külma jäi veel – otsustasime külmaringi teha uue, aga ükski ei arenenud edasi. Täisring oli nüüd uuesti ja ootan peatset VT-d. Toredaid edulugude lugemisi 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehepoolne.
Esimese lapsega õnnestus 5-s siirdamine (aasta katsetamist), täisringil 3-st embrüost üks jäi pidama =)
Teise lapsega jällegi 5-s siirdamine (ja jällegi aasta katsetamist), kus täisringil saadi ainult üks rakk ning see siis oli tubli, viljastus ja jäi pidama, ja peaks sünduma suve alguses =)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üritasime mehega pool aastat. Kuna vanus oli juba 40, siis otsustasin konsulteerida selles küsimuses arstiga. Kuna mul endal konkreetset naistearsti polnud, siis ei osanud mujale pöörduda kui ITK viljatusravikeskusesse. IVF ei olnud sel hetkel üldse mõttes. Eelkõige oli mõttes lasta teha analüüsid, et välja selgitada, kuidas meil mehega viljakusega lood on. See oli eelmise aasta veebruaris.

Dr Rass kuulas mu mure ära ja lasi mulle teha kõik analüüsid ja andis saatekirja ka mehele spermaaanalüüsiks. Paari nädala pärast uuel visiidil saime teada, et kõik meie analüüsid on korras ja midagi sellist, mis takistaks rasestumist kuskilt analüüsidest ei paista. Dr Rass aga ütles, et ta võiks küll analüüside vastustest lähtuvalt meid koju saata ja öelda, et me prooviks veel pool aastat kuni aasta ja siis kui ei õnnestu, uuesti tulla. Kuid vaadates mu vanust, tegi ta ettepaneku proovida IVF, et jõuaks ühe ringi tasuta proovida enne kui ma 41 saan. See ettepanek tuli meile küll ootamatult, kuid olime mehega nõus. Ja sellest päevast koheselt ka meie IVF teekond algas.

Meil oli pikk skeem, saadi 8 rakku, neist 4 elujõulist (2 läks külma ja 2 siirdati). Ja oh imet, kohe esimese korraga sain ka triibud. Arenema hakkas kahest blastost üks. Ja nüüd, (täpselt aasta hiljem mõttest arstiga lihtsalt konsulteerida), on mul kuu aega vana äärmiselt armas tegelane siin kõrval voodi peal siputamas. Endal hakkaski juba meelest minema, kuidas kõik alguse sai 🙂

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanus 39. Vasak munajuha eemaldatud emakavälise raseduse tõttu ja 3 aastat loomulikku proovimist ei toonud tulemust. Seega otsustasin IVF kasuks. Tartu TÜK ja Dr. Ehrenberg. Esimene pikk skeem tõi küll kohe raseduse, aga mõned päevad hiljem selgus, et ei arene edasi. Külma läksid 3. Järgmiseks soovis arst minu puhul proovida siirdamist loomulikku tsüklisse. Embrüo võeti külmast, 5 päevane. Rasedust mul nüüd 33 nädalat. Elan teile kõigile kaasa ja ükskord on ka Teie päev!:)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul õnnestus esimene täisring Tartus Elites Räime käe all. Mul polütsüstlilised munasarjad ja mehe sperma oli ka piiri peal. Pool aastat proovisime muid variante aga ei midagi. Lõpuks anti võimalus IVF teha ja õnnestus kohe

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Mõned siin soovitavad vahetada kliinikut. Kas tasub/on kasu????

Mul hetkel väga keerulised lood -ivf-id (3tk) ei õnnestu, kuna rakke ei teki. Doonorrakuga ka ei õnnestunud (5rakku ostsime, viljastus vaid 1 ja seegi ei pesastunud).
Ma lihtsalt enam ei oska midagi teha… Ehk oskab keegi nõu anda. Ann.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 21:03; 25.04 13:36; 01.05 17:12; 01.05 21:54; 02.05 22:48; 09.05 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Mõned siin soovitavad vahetada kliinikut. Kas tasub/on kasu????

Mul hetkel väga keerulised lood -ivf-id (3tk) ei õnnestu, kuna rakke ei teki. Doonorrakuga ka ei õnnestunud (5rakku ostsime, viljastus vaid 1 ja seegi ei pesastunud).

Ma lihtsalt enam ei oska midagi teha… Ehk oskab keegi nõu anda. Ann.

Tere
Väga kahju et olukord selline on. Ei oska pakkuda kas teine kliinik saaks aidata, aga paar küsimust tekkis küll. Kas on teada miks rakud ei teki? Ilmselt on sellel ju põhjus, aga kas ka ravitav? Teise naise doonor rakkudega proovida, kui selle ühe omad ei viljastunud? Kindlasti peab veel midagi teha saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Mõned siin soovitavad vahetada kliinikut. Kas tasub/on kasu????

Mul hetkel väga keerulised lood -ivf-id (3tk) ei õnnestu, kuna rakke ei teki. Doonorrakuga ka ei õnnestunud (5rakku ostsime, viljastus vaid 1 ja seegi ei pesastunud).

Ma lihtsalt enam ei oska midagi teha… Ehk oskab keegi nõu anda. Ann.

Tere

Väga kahju et olukord selline on. Ei oska pakkuda kas teine kliinik saaks aidata, aga paar küsimust tekkis küll. Kas on teada miks rakud ei teki? Ilmselt on sellel ju põhjus, aga kas ka ravitav? Teise naise doonor rakkudega proovida, kui selle ühe omad ei viljastunud? Kindlasti peab veel midagi teha saama.

Põhjust täpselt ei teata. Võib olla, et munajuhades oli mõni aasta põletik ja need lõigati ära. Aga see polevat % kindel, et sellest.
Doonorrakud olidki võetud 2lt doonorilt.
Panin Elitesse dr.Räime juurde nüüd aja, ehk oskavad nemad nõu anda. Vähemalt kuulan ära, mis nemad asjast arvavad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 21:03; 25.04 13:36; 01.05 17:12; 01.05 21:54; 02.05 22:48; 09.05 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka Elitet. Doonoriteemaga tegeleb vist küll ainult Andrei Sõritsa. Aga kui on lootust veel omadega võib muidugi Dr Räimega alustada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub ikka kliinikut vahetada, lootust ei tohi kaotada. Mul 11 ebaõnnestunud katset, 1 katse isegi õnnestus, aga peetus varakult. Nyyd vahetan kolmas kord kliinikut, kavatsen ka dr Räime juurde minna. Niipalju kui ma olen vaadanud ja kogenud, igal arstil on oma nn käekiri ja soovitused ja arvamused. Mitte ykski raviskeem ple eelmise kliinikuga kattunud, ka rohud ja vitamiinid jne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 18:12; 01.05 19:14; 01.05 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seletamatu viljatus.
2 täisringi ja 2 siirdamiseni jõudnud külmaringi.
Esimesel täisringil sain positiivse tulemuse, aga see katkes peagi. Mitu külmaringi jäi pooleli (siirdamiseni ei jõudnud, sest keha mängis vingerpussi). Lõpuks siirdamiseni jõudnud külmaringil tulemust polnud. Külmas olnud kaheteistkümnest embrüost sai teha ainult ühe siirdamise (enamus ei elanud sulatamist üle).
Teine täisring tõi kaua oodatud tulemuse. Külma läks 3.
(ja nendest kolmest siirdati teisel külmaringil 2, kes ilusasti pesa tegid ja edasi kasvasid).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanust 32, minul 1 munajuha suletud (põletiku tagajärjel), mehel sperma kehvapoolne, edutult proovitud 3. aastat, seejärel läbitud IVF täisring edutult, külma samuti midagi ei saanud. Uus täisring koos kliiniku vahetusega oli planeeritud kevadesse, kuu enne seda rasestusin ime kombel ise. Seega mul hakkab üha enam tunduma, et kui just iseseisev rasestumine on võimatu, siis see laps tuleb ükskord ikka kui on õige aeg. 4 aastat hiljem, kui tekkis pesamuna soov, on see nüüd loodetavasti õige pea ka reaalsus 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub ikka kliinikut vahetada, lootust ei tohi kaotada. Mul 11 ebaõnnestunud katset, 1 katse isegi õnnestus, aga peetus varakult. Nyyd vahetan kolmas kord kliinikut, kavatsen ka dr Räime juurde minna. Niipalju kui ma olen vaadanud ja kogenud, igal arstil on oma nn käekiri ja soovitused ja arvamused. Mitte ykski raviskeem ple eelmise kliinikuga kattunud, ka rohud ja vitamiinid jne.

Tohib küsida, millistes kliinikutes olete proovinud? Ann

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 21:03; 25.04 13:36; 01.05 17:12; 01.05 21:54; 02.05 22:48; 09.05 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tohib ikka 🙂 esimene kliinik oli itk ja dr Rass, sealt edasi läksin Nova Vitasse ja dr Talving. Nyyd vahelduseks liigun Tartusse, siit foorumitest lugedes proovin dr Sekavini jutule hoopis minna, eks näis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 18:12; 01.05 19:14; 01.05 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tohib ikka ???? esimene kliinik oli itk ja dr Rass, sealt edasi läksin Nova Vitasse ja dr Talving. Nyyd vahelduseks liigun Tartusse, siit foorumitest lugedes proovin dr Sekavini jutule hoopis minna, eks näis.

Kas ja kui palju oli tasulisi teenuseid Nova Vitas?
Lähen käin ka esmalt lihtsalt konsultatsioonil Elites, kuulan mis nad räägivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 21:03; 25.04 13:36; 01.05 17:12; 01.05 21:54; 02.05 22:48; 09.05 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mäleta väga täpselt enam kõike, aga esimest korda kui läksin, oli 39€ visiiditasu. Kuna haigekassa maksab ivf protseduurid kinni, ega mul mingeid erilisi summasid välja ei läinud. Mis maksis oli mehe sperma uuring halosperm,150€(tehakse siis, kui on mitmeid ebaõnnestunud katseid) ja ise ostsin ükskord ka embryogen lahuse juurde 250€. Mehele soovitati vitamiine sermatrop alfa(üle 50€).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 18:12; 01.05 19:14; 01.05 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mäleta väga täpselt enam kõike, aga esimest korda kui läksin, oli 39€ visiiditasu. Kuna haigekassa maksab ivf protseduurid kinni, ega mul mingeid erilisi summasid välja ei läinud. Mis maksis oli mehe sperma uuring halosperm,150€(tehakse siis, kui on mitmeid ebaõnnestunud katseid) ja ise ostsin ükskord ka embryogen lahuse juurde 250€. Mehele soovitati vitamiine sermatrop alfa(üle 50€).

Aitäh.☺️ Andke teada, kuidas Teil edasi kulgeb. Kas tasub kliiniku vahetus ära???? Loodame vähemalt, et tasub ???? ilusat!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 21:03; 25.04 13:36; 01.05 17:12; 01.05 21:54; 02.05 22:48; 09.05 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris paljud on maininud, et on vahetanud kliinikut või tuleks vahetada. Milles on siis asi? Kas mõnes kohas ei osata siis leida kõige paremaid rakke, mida kokku panna? Kas asi on professionaalsuse taga?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris paljud on maininud, et on vahetanud kliinikut või tuleks vahetada. Milles on siis asi? Kas mõnes kohas ei osata siis leida kõige paremaid rakke, mida kokku panna? Kas asi on professionaalsuse taga?

Käisin just teises kliinikus ka uurimas, mis nemad minu loost arvavad.
Minule öeldi , et kui ikka on nii et rakke ei teki, siis ega Elite kliinik ka midagi teha ei saa. Samas sai arst aru, et minul oli lihtsalt vaja seda kindlust, et tõesti ei saagi midagi teha.
Kurb on, aga mis teha kui nii on. Tuleb leppida.

Mina professionaalsuse puudumise pärast Pelgulinnas kurta ei saa. Ann

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 21:03; 25.04 13:36; 01.05 17:12; 01.05 21:54; 02.05 22:48; 09.05 21:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.