Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF esimest korda

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: IVF esimest korda

Postitas:

Olen 32aastane, 2 poisi ema,6 ja 8 aastased, ei olnud ühtegi probleemi rasestumisega siis. Nüüd sooviks väga veel ühte pesamuna, kuid ei õnnestu, ees on ootamas esimene IVF(jaan lõpus süstid, veeb alguses ivf). Sooviks väga infot, mis täpselt toimub, mida oodata. Toimub see siis Elites. Kardan seda kõhtu süstimist, esimese korra teeb õde õnneks. Kas punktsiooni või siirdamise järgselt olete võtnud töölt vabaks? Iga soovitus, nõuanne, kogemus on oodatud, suutsin ennast kuidagi väga ärevile ajada selle teemaga. Lugesin muidugi ka allpool oleva ivf teema läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige parem nõuanne, mis mu arst mulle andis, oli et võta üks päev korraga. See oli ainuõige nõuanne.

Süstimine on lihtsam kui võiks arvata, kartsin ise ka enne, aga kõik saavad tegelikult hakkama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli just IVF esimest korda. Ja just jäin ka rasedaks 🙂

Süstidega oli see trikk, et hoidsin jääkotikest kõhul, mis tuimestas selle koha ära. Ei olnud üldse valus. Edaspidi kotikest ei pannud, vaid lugesin kõva häälega: “kolm, kaks, üks” ja tegin keskmise hooga süsti ära. Mind aitas see väga 🙂 .. kui pikalt venitada ja liiga vaikselt teha, siis ei lähe nõel läbi/on valus jne.
Ma tegin kohe esimese ise, mitte õde. Pärast ravimi manustamist hoidsin süstalt veel mõnda aega sees, u 10 sek.. ja siis vaikselt eemaldasin.

Ma võtsin palju rohte, kokku 8tk päevas. 6tk hormoonid + 2tk süstid. Punktsioon oli narkoosi all. Mõni läheb tööle ka tagasi, aga mina läksin koju, võtsin vaikselt. Ei olnud eriliselt kehv olla.
Et mul tuli väga palju rakukesi, siis siirdamine lükkus hüperi ohu tõttu edasi. 2 nädalat enne siirdamist tekkis mul hästi halb põletik (mitte IVF-iga seotud) ja pidin võtma 1,5 nädalat antibiootikume.. olin seetõttu omajagu mures, aga loodan, et see ei mõjuta kuidagi minu rakukest.

Siirdamisele tuleb minna täis põiega ja siis lihtsalt sisestatakse varda abil rakuke (vb on ka teisi meetmeid). See ei olnud kuidagi valus. Minu jaoks oli see pigem armas protseduur.. UH masinas oli helendavat täpikest näha 🙂 .. ma läksin pärast seda koju puhkama. Oleks saanud ka tööle naasta, aga ei soovinud. Ja et ma võtsin seda täis põie juttu eriti tõsiselt, siis käisin pärast väga palju kordi ka pissil 😀

Pärast seda olen vältinud raskeid koormusi, seksi, sauna jne. Ja olen jätkanud 6x päevas hormoonide võtmist.

M.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled 32 aastane, siis mis põhjusel proovid ivf-i? Teksist ei loe välja, kas oled juba käinud ka munajuhade läbitavuse uuringul, LAPil ja meest samuti kontrollitud ning ivf on järgmine samm?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anti mülleri hormoon väga madal(0,26).
Igasugused analüüsid on tehtud, ka meest on uuritud, sp selline otsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF esimest korda