Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF /ICSI kes on teinud läbi selle teekonna

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: IVF /ICSI kes on teinud läbi selle teekonna

Postitas:
Kägu

Hei

Oleme mehega 5a üritanud last saada.

Minul on eelmisest suhtest 14a poeg

Tavalises günekoloogi kontrollis on minule öeldud,et pealtnäha paistab kõik korras olevat. Mees andis mõned aastad tagasi spermaanalüüsi ja see polnud korras. Oleme mõlemad 33 a vanad ja oleme mõelnud selle probleemiga tõsisemalt tegelema hakata. Soov on vähemalt üks laps veel saada.

Tean,et haigekassa toetab kuni 40a kehaväliseid viljastamisi,aga sooviks siiski teada kui suurte summadega peaks ka ise arvestama?

Kuidas seda teekorda üldse alustatakse? Soovitage tartus häid arste.

Oleksin väga tänulik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei,

Üldiselt IVFi näidustuse puhul katab haigekassa suure osa ravimitest.

Minu kulud ITK-s ravil olles (samuti on mehel mure):
Stimuleerimine:
Ovaleap stimuleerimine 10p, Cetrotide 5p ja Ovitrelle süstid kokku ca 10€
Ovitrelle ovulatsiooni jaoks.. Cetrotide hoiab ovulatsiooni ära

Peale punktsiooni ei tulnud siirdamist omal soovil. Seejärel süstisin umbes 10p verevedeldajat. See oli vist ca 15€

Külmutamise eest tasu 100€ aasta. Haigekassa maksab 2 kuud ise, ehk siis ma maksin selle tasu siis kui 2 kuud oli punktsioonist möödas.

Siirdamise järgselt sain juhised, et olenevalt millist progesterooni on tarvis..
suukaudne 3-10€ 2 nädalat
küünlad 20-30€ 2 nädalat
geel 65-68€ 2 nädalat
süst 65-68€ 2 nädalat

Ja nende rohtude kasutuse aeg on umbes 8-12nda nädalani sain ma aru.. Sinna võib olla veel lisanduvaid preparaate, oleneb, mis on vaja 🙂

Minu arvates pole summad üldse suured. Endal lisandub juurde siis vitamiinid mida soovid võtta 🙂 Mina võtan D-, C- ja B-vitamiine pidevalt (sh foolhape).

Mina alustasin teekonda küll Tallinnas. Seega arste soovitada Tartust ei oska.

IVFi puhul tasub arvestada, et seal ka järjekorrad ning enne läbid mitmed proovid ja ämmaemanda selgitavad visiidid. Seal räägitakse ka tasudest rohkem 🙂

Anni

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja uurin kas keegi on alustamas IVFi Elite Kliinikus? Tean, et hetkel osakond puhkusel augustini ja hetkel ei tehta protseduure. Kui pikad on seal IVF järjekord haigekassaga alles protsessi esimest korda alustavale? Tean, et saan ka info kliinikust teada, aga uuriks teiste kogemusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks seis on pidevalt muutumises. Ise käisin esimesel visiidil veebruar 2020, siis tuli covid peale, mis natukeseks pidurdas. Jätkasime august sama aasta, novembris oli punktsioon, hüpo tõttu siirdamine jaanuaris 2021. Katse õnnestus esimene kord, kuid kahjuks katkes. Tsükli pidin vahele jätma, kuid keha ei puhastanud end ise, seega märtsis oli puhastamine, mille järgselt panime keha nö “pausile”. Juuni 2021 uus siirdamine ja see õnnestus. Tänaseks beebi kodus 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesel visiidil käisin jaanuaris 2020. Ettevalmistavaid ravimeid hakkasin võtma kohe, covidi tõttu kohe päris ravile ei saanud. mais läksin pillidele, stimuleerimine oli juunis 2020. Siis oli suvepuhkus kliinikus ja puhkasin ka ise. Siirdati septembris ja kohe õnnestus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF /ICSI kes on teinud läbi selle teekonna