Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF/ICSI Tartus

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: IVF/ICSI Tartus

Postitas:
Kägu

Tere!

Uuel aastal ootab ees esimene IVF/ICSI ring – kus soovitaksite seda Tartus läbida? Mõtlen Elite peale isiklikult, aga millist arsti seal valida? Tahaksin tunda, et olen algusest peale endast maksimumi andnud.

 

Aitäh!

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan hoopis dr.Ehrenbergi, TÜK.

Meil õnneatus seal, Elites ei õnnestunud ükski katse

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja – mis erinevus Elite ja TÜKi kogemusel Teil oli? St kas võis olla kokkusattumuslik õnnestumine mujale minnes, või märkasite Ehrenbergi alla minnes, et on mingi suhtumise vahe vms?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei soovi hetkel midagi konkreetset ja negatiivset kirjutada, mina ei soovitaks ka oma sõbrannale Elitet, aga see on minu kogemus ja õppetund

TÜk-s oli minu puhul vähemalt suhtumine sama hea või isegi parem(enamus kurdavad just selle üle)

ja kui rahast rääkida, siis 5.- viisiiditasu eest oleme õnnelikud lapsevanemad abikaasaga, Elitesse oli viidud üle 5000.-!!! Ja peale pisaraid ja stressi ei toonud see midagi

Aga see on meie kogemus

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel niipalju, et ka minu heal sõbrannal õnnestus I katse dr. Ehrenbergiga(sain teada, kui ta sünnitas) ja paar head tuttavat samuti, kel oli keerulisem nö tervise olukord. Ühed tuttavad käisid ka Elites aastaid ilma tulemuseta.

selles valdkonnas arst võiks olla suure südamega, mitte ainult kasumist mõtlev

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

St kas võis olla kokkusattumuslik õnnestumine mujale minnes

Erinevates kliinikutes õnnestumine võib olla ka kokkusattumus. Arstiga klapp on tähtis, aga kõige olulisemad on naise vanus ja analüüside näidud ning kas väljapakutud skeem kohe sobib ja saadakse piisavalt häid rakke või proovitakse erinevate skeemidega edasi. Kui proovide näidud pole head, madal amh ja östradiool, stimuleerimisel kõrge fsh, siis ega siis arstid imet teha ei saa, mõni proovib suuremate doosidega läheneda ja õnnestub, teisele üldse ei sobi. IVF on üks suur katsetamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina peale kahte ebaõnnestunud katset kolisin itkst üle elitesse ja esimesel katsel kohe õnnestus. Kahjuks see katse ikkagi peetus 6 + nädalal. Puhkasin pisut ja järgmisel katsel õnnestus jälle ja hetkel 14 nädal käimas. Suhtumine oli hoopis teine kui ITKs ja uuringuid oli oluliselt rohkem ning pakuti erinevaid skeeme. Mina isiklikult tundsin, et minuga tegeletakse nii öösel kui päeval kuna arst helistas ha muretses nii nv kui õhtul hilja, seega mina saan kiidusõnu öelda vaid Elitele ja dr Räimele. Aga jaa eks ta pisut õnnemäng ole ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kogemus ainult Elitega. Läksime kohe sinna, kuna tollel ajal öeldi TÜKis, et aasta on järjekord ja tundus, et nö vanus tuleb peale ja sellepärast ka otsustasime Elite kasuks.

Esimene kord õnnestus teisel katsel ja laps terve lasteaialaps. Hetkel olen teist korda rase ja õnnestus esimesel katsel- ikka Elites ja dr Räime käe all, kellele olen väga tänulik. Olen nõus, et omavaheline dünaamika arstiga peab olema hea. Minule seal sobib, aga see on kindlasti individuaalne.

Mainin, et protseduuride eest maksis haigekassa.

Edu teekonnal!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen samuti suvel kolinud ITK-st Elitesse, dr Räim juurde. Alguses läksin konsultatsioonile, sest ühele korralduslikule küsimusele ITK ei saanud vastata kuu aega, kuna embrüoloog oli puhkusel ja keegi teda asendada ei saa. Elites oli aga vastus ja vaba Haigekassa aeg. Siis tuli välja, ITK-s analüüsid kas valel ajal tehtud või tegemata. Nt ei suunanud mind ITK arst Pap-testile, kuigi eelmine oli 3 aastat vana, prolaktiini ITK-s üldse ei määrata. Elites selgus, et see on ülikõrge ja IVF-i on mõttetu sellise tasemega teha… Käin Tallinnast Tartus, suhtumisega olen väga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

IVFi FB grupis jäi ühest pollist meelde, et Ehrenberg on siia ilma kõige rohkem tittesid toonud (FBi grupis vastajate seast) ja palju kiideti ka teist TÜKI viljatusarsti (nimi ei meenu, aga naisterahvas oli).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kogemus nii TÜK-is,kui ka Elites. TÜKis korduvad katsed ebaõnnestusid. Tänu Deniss Sõritsale Elitest kodus kasvamas 5 aastane ja 9 kuune laps. Minu jaoks oli oluline Elites just see isiklik tähelepanu ja suhtumine. Tänu neile olen maalima õnnelikum inimene.

Samuti maksin ainult visiidiga 5 euro.

Õnnestumisi!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kogemus TÜKi ja Elitega, esimeses palju ebaõnnestunuid katseid, Elites kohe õnnestus. TÜK ei võtnud minu puhul arvesse analüüsidest saadavat infot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TÜKis korduvad katsed ebaõnnestusid.

TÜK ei võtnud minu puhul arvesse analüüsidest saadavat infot.

Mitu katset tegite ja kas prooviti erinevaid skeeme? Kas te siirdamiseni ei jõudnudki? Kas Elites tehti rohkem ja põhjalikumaid analüüse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, Elites arvestati AMH, FSH analüüside tulemusi, valiti vastavalt skeem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TÜK ja esimese katsega õnnestus. Ma ei ole seda tüüpi kellel peab pead paitama ja kätt hoidma. Töö kiire ja korralik, olin enne igat visiiti ettevalmistunud, küsimused kirja pannud ja kõigele sain vastused, arst suhtles ka puhkepäevadel ja õhtuti, protseduure tehti ka nädalavahetuseti. Järjekord oli 2 kuud. Arst oli Sekavin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TÜK ja esimese katsega õnnestus.

Ilmselt olid sul ka kõik näitajad head, et kohe esimene ring ja skeem õnnestus. Väga palju sõltubki konkreetsest naisest ja rakkude vanusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TÜK ja esimese katsega õnnestus.

Ilmselt olid sul ka kõik näitajad head, et kohe esimene ring ja skeem õnnestus. Väga palju sõltubki konkreetsest naisest ja rakkude vanusest.

Meil oli probleem munajuhades, muus osas oli kõik korras. Lihtsalt minu mõte on selles, et riiklikud kliinikud teevad tööd hästi ja ei ole 100a järjekorrad ja tehakse ka nädalavahetuseti tööd. Kui pea silitamise teenust ei vaja, siis pole vahet kus käia. Käisin varasemalt erakliinikus ja väga paljusid protseduure saadeti TÜKsse tegema siis lõpuks ei näinud pointi erakas käia enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pea silitamise teenust ei vaja, siis pole vahet kus käia.

Keegi siin väitis, et erakliinikus arvestati rohkem analüüside tulemusi. Võib olla tõsi, sest teatud näitude ja vanuse puhul tuleks keskenduda võimalike rakkude saamisele ja lap-st ei pruugi olla kasu, aga ikka alustatakase sellest ja kulutatakse väärtuslikku aega.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan Elite, dr. Räim. Mujal ei käinud, esimese korraga õnnestus. Sinna läksin soovituse peale ja samuti ka seetõttu, et TÜK raiskasin terve aasta niisama proovimise peale kui kui käisin seal tava günekoloogi juures. Elites tehti kohe kõik analüüsid, kus selgus, et niisama proovides suure tõenäosusega ei õnnestugi.  Rahul oma otsusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin aastaid tagasi TÜK-is dr Ehrenbergi juures. Väga rahul, õnnestusid mõlemad katsed esimesel korral. Lapsed juba 12a ja 10a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin Elites dr D. Sõritsa juures. Oli väga hooliv, tähelepanelik ja pani maximumravi peale. Enne punktsiooni ei julgenud köhatadagi – munasarjad olid nii tundlikud, et kartsin spontaanset ovulatsiooni! Arst ütles ka, et viimastel päevadel ära hüppa ja ole ettevaatlik. Iseenesest oli kõik väga tore ja hooliv… ainult et kui embrüo siirdamiseks ühtegi rakku ei olnud (kolm viljastus, aga areng peatus), teatas arst telefoni teel, et rohkem pole mõtet proovida ja võime alustada doonormunarakuga. Ning et viga on naises. See lõi minu maailma täiesti sassi ja ma olin ikka väga löödud! Selliseid sõnumeid tuleks edastada empaatiliselt ja hoolivalt, andes inimesele aega mõttega kohaneda… Lisaks väitis doktor, et mul pole mõtet mujale minna, kuna järjekorrad pikad, mina saan varsti 41 ja mul pole enam lootustki haigekassa kulul IVF-i saada. Seda ka ei mainitud, et TÜK-is on vähemalt poole odavam kogu see protseduur.
Pärast mõnda aega enesekogumist helistasin kõik IVF-i tegevad kliinikud läbi – ehk ikka on kuskil võimalik veel haigekassaga proovida. Vastu tuldi just TÜK-st ja dr. Ehrenberg. Oli väga sõbralik, ehkki veidi napisõnaline. Teise ringi sain haigekassa kulul. Edasi omal kulul, kuid hind oli märkimisväärselt odavam (ca 1500 euri ja siis järmine kord ca 900 euri). Paraku pean ütlema, et igal korral leidis arst minu jaoks vähem aega, viimasel korral jäi mulje, et ta ei viitsi minuga isegi rääkida… Lisaks uurisin teemat ning sain teada, et minu puhul jäi nii mõnigi protseduur/uuring tegemata, mida oleks võinud teha. Samuti oli sõbranna üllatunud, kui IVF kogemusi jagasime – tema arst ITK-s rääkis alati kõike väga põhjalikult, mida mina oma arsti kohta küll öelda ei saa.
Lõpuks pöördusin TÜK-is dr. Sekavina poole ja peab ütlema, et suhtumine olid nagu öö ja päev! Arst alustas sellest, et rääkis õnnestumise tõenäosuse protsentidest (oleks esimene arst, kui me arsti juures spontaanselt otsustasime, et olgu siis IVF, neid protsente maininud! Me ei olnud selle teemaga üldse tuttavad, läksime lihtsalt uurima, miks ei õnnestu.)
Sekavina ei kiirustanud kohe IVF-ga alustama, vaid määras kõigepealt uuringud, mis seni teistel tegemata. Väga põhjalik ja patsienti hästi informeeriv arst!
Nii et omast kogemusest soovitaksin Tartus ennekõike dr. Sekavinat!
Edu ja õnnestumist teemaalgatajale!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

IVFi FB grupis jäi ühest pollist meelde, et Ehrenberg on siia ilma kõige rohkem tittesid toonud (FBi grupis vastajate seast) ja palju kiideti ka teist TÜKI viljatusarsti (nimi ei meenu, aga naisterahvas oli).

Sekavin? Minul õnnestus temaga esimene kord aga ma olen lihtne juhtum ka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin Elites dr D. Sõritsa juures. Oli väga hooliv, tähelepanelik ja pani maximumravi peale. Enne punktsiooni ei julgenud köhatadagi – munasarjad olid nii tundlikud, et kartsin spontaanset ovulatsiooni! Arst ütles ka, et viimastel päevadel ära hüppa ja ole ettevaatlik. Iseenesest oli kõik väga tore ja hooliv… ainult et kui embrüo siirdamiseks ühtegi rakku ei olnud (kolm viljastus, aga areng peatus), teatas arst telefoni teel, et rohkem pole mõtet proovida ja võime alustada doonormunarakuga. Ning et viga on naises. See lõi minu maailma täiesti sassi ja ma olin ikka väga löödud! Selliseid sõnumeid tuleks edastada empaatiliselt ja hoolivalt, andes inimesele aega mõttega kohaneda… Lisaks väitis doktor, et mul pole mõtet mujale minna, kuna järjekorrad pikad, mina saan varsti 41 ja mul pole enam lootustki haigekassa kulul IVF-i saada. Seda ka ei mainitud, et TÜK-is on vähemalt poole odavam kogu see protseduur.

Pärast mõnda aega enesekogumist helistasin kõik IVF-i tegevad kliinikud läbi – ehk ikka on kuskil võimalik veel haigekassaga proovida. Vastu tuldi just TÜK-st ja dr. Ehrenberg. Oli väga sõbralik, ehkki veidi napisõnaline. Teise ringi sain haigekassa kulul. Edasi omal kulul, kuid hind oli märkimisväärselt odavam (ca 1500 euri ja siis järmine kord ca 900 euri). Paraku pean ütlema, et igal korral leidis arst minu jaoks vähem aega, viimasel korral jäi mulje, et ta ei viitsi minuga isegi rääkida… Lisaks uurisin teemat ning sain teada, et minu puhul jäi nii mõnigi protseduur/uuring tegemata, mida oleks võinud teha. Samuti oli sõbranna üllatunud, kui IVF kogemusi jagasime – tema arst ITK-s rääkis alati kõike väga põhjalikult, mida mina oma arsti kohta küll öelda ei saa.

Lõpuks pöördusin TÜK-is dr. Sekavina poole ja peab ütlema, et suhtumine olid nagu öö ja päev! Arst alustas sellest, et rääkis õnnestumise tõenäosuse protsentidest (oleks esimene arst, kui me arsti juures spontaanselt otsustasime, et olgu siis IVF, neid protsente maininud! Me ei olnud selle teemaga üldse tuttavad, läksime lihtsalt uurima, miks ei õnnestu.)

Sekavina ei kiirustanud kohe IVF-ga alustama, vaid määras kõigepealt uuringud, mis seni teistel tegemata. Väga põhjalik ja patsienti hästi informeeriv arst!

Nii et omast kogemusest soovitaksin Tartus ennekõike dr. Sekavinat!

Edu ja õnnestumist teemaalgatajale!

Aga et kas on selle põhjaliku ülevaate peale õnnestunud siis ka oma munarakkudega rasestuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul õnnestus temaga esimene kord aga ma olen lihtne juhtum ka

Palju sõltubki naise ja mehe analüüside näitudest ja vanusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alustas sellest, et rääkis õnnestumise tõenäosuse protsentidest

Õnnestumise protsent olevat paljuski seotud amh ja vanusega. Kui amh on nt 0,5, siis protsent õnnestumiseks on umbes 5. Üldiselt arstid räägivad täpselt nii palju, kui patsient ise küsib ja TÜK-s tundub arstidel olevat hästi kiire ja palju tööd.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

spontaanselt otsustasime, et olgu siis IVF, neid protsente maininud! Me ei olnud selle teemaga üldse tuttavad, läksime lihtsalt uurima, miks ei õnnestu.

Kas protsentide teada saamine kohe alguses oleks sind pannud teistmoodi käituma? Mulle tundub, et oma rakkudega proovitakse täpselt nii kaua, kui on lootust saada vähemalt 1-2 rakku. Alles siis, kui IVF-d väheste rakkudega korduvalt ebaõnnestuvad ja protsess vaimselt, füüsiliselt vastumeelseks muutub, hakatakse kaaluma teisi võimalusi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF/ICSI Tartus