Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF -iks valmistumine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: IVF -iks valmistumine

Postitas:

Tere,
Palun kirjutage mida Teil on erinevates kliinikutes vereanalüüsiga vaadatud IVF-iks ettevalmistamisel.
Ma ei mõtle hormoone. Vitamiinid näiteks vms.
Küsin kuna ITK arst ei öelnud midagi ja kontrollitud pole ka midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 11:34; 11.12 19:54; 11.12 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Foolhape ja kõik muu, mis vitamiinid organismis normis hoiaks. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vitamiine lase perearstil kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lase ise perearstil teha kui viljakusraviarst ei tee:
hüübimisfaktorid
põletikufaktorid
d vitamiin
foolhape – kui selle tase veres on kõrge siis sul võib olla probleem selle imendumisega! kui on madal siis on võimalik rohkem võtta.
b grupi vitamiind

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kontrolliti D-vitamiini ja ferritiini. Kontrollida lasi oma viljatusraviarst aga kõik vist ei tee seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin just ühe kliiniku lehelt soovitusi.
Et kolm kuud ennem peaks algama ettevalmistus.
Kohvi ainult natukene.
Null alkoholi.
Külmumist ega kuumutamist ei tohi olla ei naisele ega mehele.
Süsivesikutevaene dieet.

KÜSIMUS: paljud teist hoiavad null alkoholi ennem ja IVF ajal?
Esimese raseduse eel olin küll üsna peolembeline ja lapsega kõik korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 11:34; 11.12 19:54; 11.12 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholist loobusin paat aastat enne IVFi, kohvi joomist vähendasin süstimisega alustades (2-3 tassi asemel 1 tass kohvi päevas või üldse mingit kohvi), jalad hoidsin soojas (kuna oli talv, siis sai koguaeg oldud natukene soojemini riides), rohkem piiranguid ei seadnud ega olnud. Mingi aeg süstimisel kadus ära magusaisu ja tuli alles siis tagasi, kui olin mõned kuud rase olnud.

Nagu ma olen paljudest kohtadest lugenud, siis soovitusi ja toiminguid on palju mida soovitatakse teha.
Mõni on 2 nädalat kodus diivanil peale siirdamist ja ei pinguta millegagi, mõnel õnnestub nii ja mõnel mitte. Samas mõni teeb 2 nädalat tööd (ka füüsilist) ja piiranguid ei sea, jällegi mõnel õnnestub nii ja mõnel mitte.
IVF on õnnemäng, kunagi ei tea kas läheb õnneks või ei.

Enda poolt võid muidugi kõik anda, kui tunned et nii pead ja tahad!
Alkoholist loobuks küll enne algust, et saada parimatest parimad munarakud. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda kindlasti , et alustades protokolli on kindel dieet.
Pikk skeem plaanis ja teen esimese süsti mõne päeva pärast . Siis on punktsioonini 1 kuu ja paar nädalat. Murelikuks teevad just siiani tehtud igaõhtused veinitamised kuna loetakse just vähemalt kolme IVFile eelnenud kuud oluliseks.
No teha pole enam midagi, mis tehtud see tehtud.

Alkoholist loobusin paat aastat enne IVFi, kohvi joomist vähendasin süstimisega alustades (2-3 tassi asemel 1 tass kohvi päevas või üldse mingit kohvi), jalad hoidsin soojas (kuna oli talv, siis sai koguaeg oldud natukene soojemini riides), rohkem piiranguid ei seadnud ega olnud. Mingi aeg süstimisel kadus ära magusaisu ja tuli alles siis tagasi, kui olin mõned kuud rase olnud.

Nagu ma olen paljudest kohtadest lugenud, siis soovitusi ja toiminguid on palju mida soovitatakse teha.

Mõni on 2 nädalat kodus diivanil peale siirdamist ja ei pinguta millegagi, mõnel õnnestub nii ja mõnel mitte. Samas mõni teeb 2 nädalat tööd (ka füüsilist) ja piiranguid ei sea, jällegi mõnel õnnestub nii ja mõnel mitte.

IVF on õnnemäng, kunagi ei tea kas läheb õnneks või ei.

Enda poolt võid muidugi kõik anda, kui tunned et nii pead ja tahad!

Alkoholist loobuks küll enne algust, et saada parimatest parimad munarakud. ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 11:34; 11.12 19:54; 11.12 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka arst ei määranud midagi. Ise palusin peamisi analüüsi (D-vitamiin, raud jne). Foolhapet võtsin nagunii ja võtan siiani. Kui meelde tuleb, siis D-vitamiini ka.

* Viimased kuud tarbisin alkoholi vähe, aga veidi ikka.. paar korda ka rohkem kui veidi (terve pudel veini kuidagi ära.. küll söögitegemise ajal, küll söömise ajal jne 🙂 ).

* Kohvi joon vaid hommikul, pisikese termose täis, mis mahutab u 1,2 tassi. Aga pooltel kordadel jätan pool alles.

* Samuti käisin spas vähem, aga veidi siiski, vb 2x kuus – ka kuumas saunas.

Igastahes just jäin IVFi teel rasedaks 🙂 ps. mainin, et mul on naisteasjades muidu tervis korras, seega vb ka selle pärast läks kohe esimese katsega kõik hästi.

M.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF -iks valmistumine