Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: IVF ja jooga

Postitas:

Tere,

Olen ka üks triibupüüdja juba pikemat aega – 3s kord IVF ja 4s praegu käsil, enne seda oli veel 4x IUI. Probleemne ei ole ei mina ega ka kaaslane aga ilmselt see perelisa lihtsalt mõtleb veel, et ei ole tema aeg saabuda. Kurb küll, sest valmis selleks juba paar aastat :).

Küll aga küsimus siit -ehk on keegi veel mõelnud sama… Kas IVF ajal või üldse sel perioodil kui arstliku abiga on perelisa planeerimine, kas siis on jooga lubatud või välistatud? Kuidas teile arst on soovitanud?

Kui ma uurisin õelt, et kas joogat võiks edasi teha, siis ta pigem ei soovitanud – suuremad venitused ja erinevad harjutused võivad mõjutada. Kui muidugi keha ei ole juba harjunud, siis teine teema. Ei saa öelda enda kohta et ma suurem jooga guru oleks kuid nüüd juba pea 3 kuud 1x nädalas teinud eelnevalt ja ei ole tundud, et kuidasi see oleks paha olnud – pigem vaimule hea :). Ei pea siin silmas ka hard core joogat vaid pigem mõnusam rahulikum venitus ja hingamine.

Natuke tausta ka, et kuna mul kõik muu oma kehas on ideaalses korras (kõik torkimised ja uuringud tehtud mis üldse võimalik) ja mitte mingeid takistusi pole nagu olnud siis jama on see, et embrüo (mis on ka arsti sõnul ideaalne materjal) ei taha kinnituda mingil põhjusel ja pole ikka seda II triipu saanud. Siit ka see mure, et äkki tõepoolest jooga on kuidagi segavaks selles osas olnud. Ma küll ei usu, aga äkki tõesti.

Kuidas teie arvamused ja kogemused? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üsna kindel, et jooga ei tee kuidagi halba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usun ka, et jooga vaid teeb nii vaimule kui ka kehale head. Teine asi oleks ilmselt jõusaalis raskeid kange rebida ????‍♀️

Googeldasin ka. Erinevaid vastuseid ja infot saab. Leia ise kuldne kesktee ☺️

We advise our patients to refrain from strenuous aerobic activity or activities that require you to jump, twist, or flip your body—like CrossFit, kickboxing, gymnastics, running, or any inverted poses during yoga or Pilates—while taking your injectable medications, and until you get your period after your retrieval
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegelesin nii enne viljatusravi kui ka selle jooksul kodus joogaga. Vähemalt päikesetervitus iga päev. Teine siirdamine õnnestus. Kahjuks pidin kohe raseduse alguses joogatamist lõpetama, sest mul oli hematoom ja üritasin võimalikult vähe keha koormata..Praegu olen 7. kuud rase, võib olla emapuhkusel üritan mõne rasedate jooga rühmaga liituda…

Üldiselt arvan, et klassikaline jooga ei saa kuidagi halvasti IVF-i tulemuslikkust mõjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saaks aru, kui küsitaks ratsutamise vms kohta, aga jooga on nüüd küll ikka päris ohutupoolne asi. Ei ole kuidagi tõestatud, et isegi nt voodireziim IVF õnnestumist kuidagi suurendaks, kerge liikumine (no ei ole asthangajooga mingi ekstreem ka ju, eriti algajate oma) on igati kasuks, lisaks jalutuskäigud, (ujumine muidu hea, aga mitte infektsiooniohu pärast protseduuride ajal) jms. Mina jutu järgi ei usu absoluutselt, et joogal on mingit pistmist sellega, e siiani pole õnneks läinud.

Ma ise sain lapse 5.ivf ajal ja selleks ajaks oli selgunud, et mul on tuumavastased antikehad (ANA analüüs), et keha immuunsüsteem töötab vastu (ja lisaks veel pcos, kõrge prolaktiin, laisk kilpnääre ja sada muud asja, mis üksteisega seotud). Kasutasin viimase ivf ajal südameaspiriini 50mg päevas vere vedeldamiseks (et veri liigub siis paremini platsenta peentes kapillaarides ja loode saab paremini toitu) ja just selle korraga õnnestus saada kaksikud, kuigi 4 esimest olid täielikud nulliringid, hcg ei näidanud mingitki tõusu. Küsi arstilt, kas tasuks proovida (jätkasin südameaspiriini võtmist II trimestrini, lapsed ajalised, terved, esilekutsumisega, ei tahtnud ise veel tullagi välja :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

We advise our patients to refrain from strenuous aerobic activity or activities that require you to jump, twist, or flip your body—like CrossFit, kickboxing, gymnastics, running, or any inverted poses during yoga or Pilates—while taking your injectable medications, and until you get your period after your retrieval

See igasughuste hüpete ja väänamiste keeld ivf ravi ajal on seotud sellega, et stimulatsioonist on munasarjad äärmiselt hellad, paistes, väga suured ja õrnad ja on teoreetiliselt võimalik, et keha suure painutamisega tekib munasarja keerd, mis on väga halb (ja valus!)  asi ja nõuaks kohest oppi ja oleks oht munasarjast üldse ilma jääda. Aga ei ole üheselt teada, et see just liigutamisega seotud on, see võib tekkida ka liidetest jms.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saaks aru, kui küsitaks ratsutamise vms kohta, aga jooga on nüüd küll ikka päris ohutupoolne asi. Ei ole kuidagi tõestatud, et isegi nt voodireziim IVF õnnestumist kuidagi suurendaks, kerge liikumine (no ei ole asthangajooga mingi ekstreem ka ju, eriti algajate oma) on igati kasuks, lisaks jalutuskäigud, (ujumine muidu hea, aga mitte infektsiooniohu pärast protseduuride ajal) jms. Mina jutu järgi ei usu absoluutselt, et joogal on mingit pistmist sellega, e siiani pole õnneks läinud.

Ma ise sain lapse 5.ivf ajal ja selleks ajaks oli selgunud, et mul on tuumavastased antikehad (ANA analüüs), et keha immuunsüsteem töötab vastu (ja lisaks veel pcos, kõrge prolaktiin, laisk kilpnääre ja sada muud asja, mis üksteisega seotud). Kasutasin viimase ivf ajal südameaspiriini 50mg päevas vere vedeldamiseks (et veri liigub siis paremini platsenta peentes kapillaarides ja loode saab paremini toitu) ja just selle korraga õnnestus saada kaksikud, kuigi 4 esimest olid täielikud nulliringid, hcg ei näidanud mingitki tõusu. Küsi arstilt, kas tasuks proovida (jätkasin südameaspiriini võtmist II trimestrini, lapsed ajalised, terved, esilekutsumisega, ei tahtnud ise veel tullagi välja :).

Kas arst määras sulle südameaspiriini 5. katseks? Mul on ka tuumavastased antikehad ja kilpnäärme alatalitlus (L-thyroxiniga näit kontrolli all), prolaktiini pole ammu määratud. Kuna mul vere hüübimise näitajad olid korras, siis arst ei arvanud, et südameaspiriin aidata võiks, kuigi ausalt öeldes tahaks proovida ja olen ka näinud, et seda on omaalgatuslikult võetud. Kas tuumavastaste antikehade vastu võtsid ka midagi (nt Medrol vms)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastan ausalt- võtsin seda omaalgatuslikult ja arstiga konsulteerimata. Ja loomulikult ei saa kunagi teada, kas sellest midagi olenes või mitte. Samas, see doos (50-75mg tabletid südame/beebiaspiriin) on nii väike ja inimesed võtavad seda insuldi/infarkti profülaktikaks aastate viisi, seega ei saa see nii hull olla. Samas, seda tasuks ära jätta teise trimestri kandis, et välistada verejooksuohtu sünnitusel jne.

Uuringuid on igasugused, osad ei näe mingit efekti aspiriini kasutamisel, osad on positiivse tulemusega, et aspiriin siiski võib parandada pesastumise tõenäosust: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5604627/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jätaks hot yoga vahele, aga natuke tavalist (päikesetervitus pluss mõned asanad peale) ei tohiks halba teha. Võibolla öeldi, et pigem mitte, sellepärast, et joogat on võimalik üsna hardcore teha… nii et higi voolab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )