Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: IVF ja jooga

Postitas:
sigridss

Tere,

Olen ka üks triibupüüdja juba pikemat aega – 3s kord IVF ja 4s praegu käsil, enne seda oli veel 4x IUI. Probleemne ei ole ei mina ega ka kaaslane aga ilmselt see perelisa lihtsalt mõtleb veel, et ei ole tema aeg saabuda. Kurb küll, sest valmis selleks juba paar aastat :).

Küll aga küsimus siit -ehk on keegi veel mõelnud sama… Kas IVF ajal või üldse sel perioodil kui arstliku abiga on perelisa planeerimine, kas siis on jooga lubatud või välistatud? Kuidas teile arst on soovitanud?

Kui ma uurisin õelt, et kas joogat võiks edasi teha, siis ta pigem ei soovitanud – suuremad venitused ja erinevad harjutused võivad mõjutada. Kui muidugi keha ei ole juba harjunud, siis teine teema. Ei saa öelda enda kohta et ma suurem jooga guru oleks kuid nüüd juba pea 3 kuud 1x nädalas teinud eelnevalt ja ei ole tundud, et kuidasi see oleks paha olnud – pigem vaimule hea :). Ei pea siin silmas ka hard core joogat vaid pigem mõnusam rahulikum venitus ja hingamine.

Natuke tausta ka, et kuna mul kõik muu oma kehas on ideaalses korras (kõik torkimised ja uuringud tehtud mis üldse võimalik) ja mitte mingeid takistusi pole nagu olnud siis jama on see, et embrüo (mis on ka arsti sõnul ideaalne materjal) ei taha kinnituda mingil põhjusel ja pole ikka seda II triipu saanud. Siit ka see mure, et äkki tõepoolest jooga on kuidagi segavaks selles osas olnud. Ma küll ei usu, aga äkki tõesti.

Kuidas teie arvamused ja kogemused? 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üsna kindel, et jooga ei tee kuidagi halba.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usun ka, et jooga vaid teeb nii vaimule kui ka kehale head. Teine asi oleks ilmselt jõusaalis raskeid kange rebida 🧘‍♀️

Googeldasin ka. Erinevaid vastuseid ja infot saab. Leia ise kuldne kesktee ☺️

We advise our patients to refrain from strenuous aerobic activity or activities that require you to jump, twist, or flip your body—like CrossFit, kickboxing, gymnastics, running, or any inverted poses during yoga or Pilates—while taking your injectable medications, and until you get your period after your retrieval
0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tegelesin nii enne viljatusravi kui ka selle jooksul kodus joogaga. Vähemalt päikesetervitus iga päev. Teine siirdamine õnnestus. Kahjuks pidin kohe raseduse alguses joogatamist lõpetama, sest mul oli hematoom ja üritasin võimalikult vähe keha koormata..Praegu olen 7. kuud rase, võib olla emapuhkusel üritan mõne rasedate jooga rühmaga liituda…

Üldiselt arvan, et klassikaline jooga ei saa kuidagi halvasti IVF-i tulemuslikkust mõjutada.

0
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )