Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF ja töökoha vahetamine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: IVF ja töökoha vahetamine

Postitas:

Tere!
ees ootab IVF ja samuti vöimalus töökohta vahetada ja nüüd ei teagi kas jääda senisele töökohale edasi (mis on tihti pingeline ja stressirohke) ja keskenduda IVF-le,vöi vahetada töökohta (kus ei ole stressi ja töö meeldib)? kui IVF ilusti önnestub, siis, uues kohas alustaksin juba rasedana ( uues kohas tuleks ette alguses välislähetus, lennukiga) pelgan veidi seda, et kui uues kohas rasedana alustada, et kuidas tööandja sellesse suhtub, et kui ei saagi kaua seal töötada kui dekreeti minna ( vöi kui nt kehva enestunde pärast palju töölt puuduma peaks).Ja teisest kyljest kui IVF peaks ebaõnnestuma ja vanasse kohta edasi jäädes oleks see veel kurvem ja jääksin jälle pikkisilmi ootama millal uus töökoha vahetamise vöimalus tuleb. Mis teie teeksite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei soovitaks töökohta vahetada, kui rasedust planeerid. Uuele tööandjale ei pruugi see meeldida ning tekitab pigem rohkem stressi. Olgem ausad, alati on rohi rohelisem seal kus mei ei ole…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vahetaksin kindlasti töökohta. Esimesena tuleb siiski enda heaolule m6elda (ülemus ja firma m6tleksid ka k6hklemata enne enda peale ja siis sinu peale) . Uus töö rahulikum ja stressivabam – peaks aitama rasestumisele kaasa ja olema ka raseduse ajal parem. Ja kahjuks ei pruugi Ivf 6nnestuda ja siis kirud end ikka. Sa ei tea, kuidas end raseduse ajal tunned, äkki tunned end suurepäraselt ja ei pea üldse puuduma. Ja tegelikult kui jäädki rasedaks, siis küll ülemus sulle asendaja leiab.
Ainus asi on see lennureis – kas sa ivf-i ühte kuud edasi ei taha lükata? V6i teine variant konsulteeri oma ivf arstiga, et kui 6nnestib, et mis tema arvab, et pead siis kohe lendama.
Edu sulle otsustamisel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina keskenduksin täiesti siiralt ühele \”projektile\”:) Mõtle enda jaoks selgeks, kas tahad rohkem last saada või karjääri teha, sest kahele asjale 100% keskenduda ei ole võimalik. Mul endal olid täpselt samad valikud ees, küll mitte nii ajakriitilises võtmes.. ja ma ei kahetse:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu ei tohiks jah rasedust planeerides seisma jääda. Ise vahetasin ka raske südamega töökohta, teades, et kohe kohe on IVF-ile minek. Aga see katse ei õnnestunud. Mis muidugi ei tähenda, et sul sama moodi läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ennast tundes jääks ma vanale kohale, mis on omamoodi kindel ja stabiilne koht. Töökoha vahetus tekitab nii või teisiti veidi lisapingeid ja tuleks ennast kuidagi eriliselt tõestama hakata jne
Aga kui sul on juba selline küsimus ja kripeldus tekkinud, siis pigem vahetada töökohta. Arvestada tuleks IVF-i õnnestumise protsenti. Õnnestumise tõenäolsus on väiksem, kui ebaõnnestumise oma (muidugi loodame, et läheb kohe esimesel korral õnneks :)). Kui esimene katse ebaõnnestub, siis ilmselt hakkad kahetsema, et töökohta ikkagi ei vahetanud ja oma elu tavalises tempos edasi ei elanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina keskenudsin algul IVF-idele, lükates kõik muud elumuutused, mida oleksin soovinud, tagaplaanile. IVF-id aga ebaõnnestusid järjest.

Ühel hetkel sain aru, et kui nii edasi läheb, olen ma aastate pärast ikka lastetu ning peale selle lasknud käest ka kõik muud võimalused elu nautida ja tegelda sellega, mis mulle huvi pakub.

Siis võtsin ja hakkasin elama täiel rinnal, tegin täpselt nii, nagu parajasti tahtsin, ega arvestanud enam üldse võimalusega, et kohe-kohe tuleb laps ja siis on kõik teisiti, äkki kahetsen vmt. Sain töökoha, mille tahtsin, õppisin uue eriala, tegin kõik muu oma elus nii ilusaks kui vähegi võimalik. IVF-itatud sai vahelduva graafikuga ikka edasi, aga see nagu muuseas, õnnestumisega reaalselt ei arvestanud. Siis tuli ka laps ning kõik võimalikud probleemid lahenesid nagu iseenesest.

Kokkuvõttes olen ma praegu oluliselt õnnelikum, kui oleksin olnud tookord rasestudes ja oma elumuutusi tegemata jättes, sest nüüd on mul peale lapse veel rahuldust pakkuv eriala ja töö ning olen saanud teoks teha veel hulga unistusi. 🙂

Kui Sa oma praeguse tööga ikka rahul ei ole ja uus töökoht tundub ahvatlev, siis mina oma kogemusest soovitaksin küll kindlasti töökohta vahetada. Kui IVF peaks õnnestuma, küll siis probleemid lahenevad kuidagi – kõiki asjaolusid Sa niikuinii ette näha ja täpselt planeerida ei suuda. Ja kui ei õnnestu, siis ei jää Sa vähemalt aastateks kahetsema, et hea võimaluse käest lasksid.

Muide, IVF-ikate foorumis on paar korda ka selline teema olnud ja erinevalt siinsest on seal iga kord üldine arvamus olnud väga tugevalt selle poolt, et elada tuleb edasi, IVF-i pärast ei peaks muud head, mis elul pakkuda on, vastu võtmata jätma. Seal on pea kõik vastajad isikliku reaalse kogemusega, siin on suur osa niisama kõrvaltvaatajad ja -arvajad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:50; 16.02 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina keskenduksin täiesti siiralt ühele \”projektile\”:) Mõtle enda jaoks selgeks, kas tahad rohkem last saada või karjääri teha, sest kahele asjale 100% keskenduda ei ole võimalik. Mul endal olid täpselt samad valikud ees, küll mitte nii ajakriitilises võtmes.. ja ma ei kahetse:)[/tsitaat]IVF-ile \”keskendumine\” ei ole muide üldsegi mitte see, mida IVF-i teostavad arstid soovitavad. Võimalikult vähem mõelda ja muretseda, elada edasi oma tavalist elu, mitte kruvida üles pingeid IVF-iga seoses – see on see, mida arstid soovitavad. 🙂 IVF-i juures pole midagi keskenduda, ainus oluline asi on õigel ajal arsti juures käia ja süstid ära teha. Ei nõua just erilist keskendumist. 😛

Karjääri tegemise ulatusele ja piiridele võib aga rahumeeli mõelda alles siis, kui reaalselt on käes rasedus, mida on kantud vähemalt üle I trimestri, nii et lapsesaamine hakkab päriselt reaalsuseks saama. Ning isegi siis on veel tegelikult aega küllalt, sest selle otsuse, millal tagasi tööle naasta, teeb naine ja pole nõutav, et otsus oleks lõplikult juba enne lapse sündi valmis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:50; 16.02 11:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF ja töökoha vahetamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.