Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF ja ülekaal

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: IVF ja ülekaal

Postitas:

Tere!
Alustasin ivf teekonda 2016 a ja ei ole tänaseni õnnestunud, olen 36a. Ilmselt nii rohtudest kui stressist on kaal tõusnud viimaste aastatega 25 kg. Arstid pole küll midagi veel maininud, kuid oma 165 cm juures kaalun juba 90 kg ????
Kas kellelgi on õnnestunud ka ülekaalus olles ivf? Tean väga hästi, et ülekaal viib viljastumise % veel kõvasti alla, aga mind huvitab just nn statistika, et kas reeglina ei õnnestu kunagi või võib õnneks minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin umbes sama pikk ja samas kaalus, kui rasedaks jäin oma teisel ivf ringil. Vanus oli selleks hetkeks 40.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin foorumitest, et isegi nac suurema kehamassiindeksiga naistel on ivf katsed esimesel korral õnnestunud. See on nii suhteline, yhel õnnestub kohe, teisel võtab kauem aega. Minul on jàlle vastupidi, olen alakaalus ja pole ka siiani õnnestunud. Muudkui katsetan ja katsetan, vb ka stress või kes teab, aga mul ei tule kaalu mitte yks gramm juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Alustasin ivf teekonda 2016 a ja ei ole tänaseni õnnestunud, olen 36a. Ilmselt nii rohtudest kui stressist on kaal tõusnud viimaste aastatega 25 kg. Arstid pole küll midagi veel maininud, kuid oma 165 cm juures kaalun juba 90 kg ????

Kas kellelgi on õnnestunud ka ülekaalus olles ivf? Tean väga hästi, et ülekaal viib viljastumise % veel kõvasti alla, aga mind huvitab just nn statistika, et kas reeglina ei õnnestu kunagi või võib õnneks minna?

pigem nii, et reeglina ei õnnestu, aga võib õnneks minna…

ivf-i õnnestumise tõenäosus igal ringil on nagunii pigem madal – kusagil 30% juures sõltuvalt asjaoludest. Suur ülekaal (mitte paar kilo siiasinna) on üks asjaoludest, mis tõenäosust vähendab. Samas on uurimusi, mis näitavad, et ülekaalulistel naistel piisab ka mõõdukast kaalulangusest, et võimalused paraneksid – ei pea saavutama ideaalkaalu. liiga järsk kaalulangus jällegi ei mõju viljakusele hästi.

sinu asemel püüaksin natuke aega maha võtta ja tegeleda enese eest hoolitsemisega. nii suurel kaalutõusul on sageli psühholoogililised põhjused: mille eest sa ennast söömisega kaitsed või milliseid puudujääke kompenseerid? lase kontrollida kilpnäärme tööd, palu saatekirjad toitumisnõustaja ja raseduskriisinõustaja juurde. Viimane ei aita ainult rasedaid, vaid ka neid, kes tahavad väga rasedaks jääda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF ja ülekaal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.