Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF jaanuar-veebruar

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 259 )

Teema: IVF jaanuar-veebruar

Postitas:
Kägu

Sidrunhein, kas Sul on esimest korda ivf?

Kas kellelgi on kogemusi, et kas see narkoos mis punktsiooni ajal tehakse on kuidagi kergem kui tavaline narkoos mida oppide ajal tehakse? Pärast viimast operatsiooni tõttu tehtud narkoosi oksendasin jubedalt ja enesetunne oli kohutav. Siis oli ka muidugi suurem opp. Tahaks teada, kas see punktsiooni ajal tehtav on kuidagi nn nõrgem või siiski samaväärne.

Hei.

Punktsiooni narkoos on nii lühiajaline, et ei tohiks mingeid kõrvalnähte esineda. Samas inimesed on erinevad. Mul omal oli tunne, nagu oleks kerge uinaku teinud. Aga midagi protseduuri ruumist palatisse voodisse saamise kohta ei mäleta ega tea. Ka suured opid on erinevad. Mul on neid olnud kõvasti üle 10 terve eluea jooksul ja olen olnud nii reibas kohe peale oppi kui ka ööpäeva oksendades veetnud. Seega ühest olukorda pole lihtsalt, kahjuks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mininupz võtab ka rivvi taas – Katse 2

Lühidalt:

Rasedust hakkasime mehega planeerima 2019 novembris. Uuritud-puuritud, diagnoosiks ovulatsiooni puudusest tingitud viljatus. Eelmise aasta juunis oli punktsioon, külma saadi 10 mammukest. Novembris oli esimene siirdamine aga veretest ei näidanud midagi.

Homsest alustan tablettide võtmise ja verevedeldaja süstidega. 14.jaanuar on UH. Siis selgub, mis päeval siirdamine saab toimuda.

 

Kniks ja kraaps ning kõigile IVFikatele edukat uut aastat!!! ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervitus!
Kas kellelgi siin ka “pretreatment antagonist protocol” ehk siis püüan tõlkida, viitega/hilistusega/eelraviga lühike skeem on, kus alustatakse Cetrotide süstidega (3 päeva), seejärel Gonal? Minu puhul selline valik, kuna D1 langes nädalavahetuse peale. Kuidas kogemused? Esmakordne ivf, praegu nagu ei tunneks oma keha, päevad venivad, tilgutab, kõht punnis ja pingul, ei oska arvata, kas normaalne või mõtlen üle. Täna alustan Gonaliga. Järgmine nädal UH-id.

Kai

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Tervitus!

    Kas kellelgi siin ka “pretreatment antagonist protocol” ehk siis püüan tõlkida, viitega/hilistusega/eelraviga lühike skeem on, kus alustatakse Cetrotide süstidega (3 päeva), seejärel Gonal? Minu puhul selline valik, kuna D1 langes nädalavahetuse peale. Kuidas kogemused? Esmakordne ivf, praegu nagu ei tunneks oma keha, päevad venivad, tilgutab, kõht punnis ja pingul, ei oska arvata, kas normaalne või mõtlen üle. Täna alustan Gonaliga. Järgmine nädal UH-id.

    Kai

    See on kõik täieesti normaalne! Sellist protokolli kasutatakse, et punktsioon ja siirdamine ei langeks nv-le. Mina kuulun ka nende naiste hulka, kes kohe hormoonide mõju oma kehas väga tugevalt tunnevad. See on väga individuaalne. Mõni naine ei tunne midagi, käib tööreisidel, süstlad käekotis. Aga see kõht punnis tunne võib sul kesta terve stimulatsiooni aja ja ilmselt veel hullemakski minna, kuna et rakud kasvavad. Omast kogemusest soovitan – joo palju puhast vett (ilma gaasita), söö proteiinirikkaid tooteid (spordijoogid näiteks ka väga head) ja liiguta mõõdukalt (jalutamine on väga hea). Ja mõtle selle kõige juures ikka positiivselt. Palju edu!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. No näete, ma siin imestasin paar nädalat tagasi, et kuidas on võimalik, et kellelgi punkteeriti 40 foliiklit. Mul endal punkteeriti täna hommikul 37 😀 Neist 28-st saadi munarakk kätte. Eks siis näeb järgmisel nädalal, mis see kvaliteet on ja mitu embrüot tuleb. Põnev ootamine!
+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. No näete, ma siin imestasin paar nädalat tagasi, et kuidas on võimalik, et kellelgi punkteeriti 40 foliiklit. Mul endal punkteeriti täna hommikul 37 ???? Neist 28-st saadi munarakk kätte. Eks siis näeb järgmisel nädalal, mis see kvaliteet on ja mitu embrüot tuleb. Põnev ootamine!

Väga tubli tulemus 🙂 Aga kuidas enesetunne on peale sellise koguse kasvatamist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  1. No näete, ma siin imestasin paar nädalat tagasi, et kuidas on võimalik, et kellelgi punkteeriti 40 foliiklit. Mul endal punkteeriti täna hommikul 37 ???? Neist 28-st saadi munarakk kätte. Eks siis näeb järgmisel nädalal, mis see kvaliteet on ja mitu embrüot tuleb. Põnev ootamine!

Väga tubli tulemus ???? Aga kuidas enesetunne on peale sellise koguse kasvatamist?

Noooh, praegu on veel ok, võtan aga Paracetamoli ja lürbin kõvasti vett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Astun taas uuele ringile.

Uuel nädalal selgub, kas saan alustada pika skeemiga või mitte – sõltuvalt kas labor saab valmis või mitte. Hoian väga pöidlaid.

Enesetunne vahel entusiastlik, vahel käega viskamise tunne.

Püüan toitumist jälgida ja eks elu siis näitab, mis edasi saab.

Et uus aasta meile kõigile õnnelik oleks!

 

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Astun taas uuele ringile.

Uuel nädalal selgub, kas saan alustada pika skeemiga või mitte – sõltuvalt kas labor saab valmis või mitte. Hoian väga pöidlaid.

Enesetunne vahel entusiastlik, vahel käega viskamise tunne.

Püüan toitumist jälgida ja eks elu siis näitab, mis edasi saab.

Et uus aasta meile kõigile õnnelik oleks!

Palju edu! Mimes ring sul juba tuleb, Tupsik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Astun taas uuele ringile.

Uuel nädalal selgub, kas saan alustada pika skeemiga või mitte – sõltuvalt kas labor saab valmis või mitte. Hoian väga pöidlaid.

Enesetunne vahel entusiastlik, vahel käega viskamise tunne.

Püüan toitumist jälgida ja eks elu siis näitab, mis edasi saab.

Et uus aasta meile kõigile õnnelik oleks!

Palju edu! Mimes ring sul juba tuleb, Tupsik?

Läheb siis 3.s täisring.

Kahjuks katkes rasedus nov-s. Suure tõenäosusega “tänu” covidi põdemisele.

Südamelöögid nägin ära ja nädal hiljem jäin haigeks+ nädal ennem haigust tegin ka vaktsiini. Oehhh. Ju oli seda liiga palju kõike tema jaoks.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Astun taas uuele ringile.

Uuel nädalal selgub, kas saan alustada pika skeemiga või mitte – sõltuvalt kas labor saab valmis või mitte. Hoian väga pöidlaid.

Enesetunne vahel entusiastlik, vahel käega viskamise tunne.

Püüan toitumist jälgida ja eks elu siis näitab, mis edasi saab.

Et uus aasta meile kõigile õnnelik oleks!

Palju edu! Mimes ring sul juba tuleb, Tupsik?

Läheb siis 3.s täisring.

Kahjuks katkes rasedus nov-s. Suure tõenäosusega “tänu” covidi põdemisele.

Südamelöögid nägin ära ja nädal hiljem jäin haigeks+ nädal ennem haigust tegin ka vaktsiini. Oehhh. Ju oli seda liiga palju kõike tema jaoks.

Oi, see küll kurb lugu. Väga kahju, et nii läks. See ei pruugi olla üldse haiguse süü.

Loodan, et saad kiiresti uuele ringile ja näed peagi triipe!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sidrunhein, kas Sul on esimest korda ivf?

Kas kellelgi on kogemusi, et kas see narkoos mis punktsiooni ajal tehakse on kuidagi kergem kui tavaline narkoos mida oppide ajal tehakse? Pärast viimast operatsiooni tõttu tehtud narkoosi oksendasin jubedalt ja enesetunne oli kohutav. Siis oli ka muidugi suurem opp. Tahaks teada, kas see punktsiooni ajal tehtav on kuidagi nn nõrgem või siiski samaväärne.

Ma ka pabistasin narkoosi pärast. Reaalsuses oli see väga kerge. Isegi seda toru ei panda kurku. Arst ütles ka, et see nii kerge, et võimalik on kuulda kõike, mis nad räägivad, aga see ununeb kohe. Lõpupoole kuulsingi hääli, aga midagi ei mäleta sellest. Kuidas voodisse sain, selle kohta mälestus puudub, kuigi mäletan raamile tõstmist.

Kohapeal on võimalik valida ka rahustav valuvaigistav süst narkoosi asemel ja kogu protseduuri näha. Mulle tundus see liiga õudne, võtsin ikka narkoosi. 40 min peale protseduuri lõppu kõndisin juba omal jalal minema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sidrunhein, kas Sul on esimest korda ivf?

Kas kellelgi on kogemusi, et kas see narkoos mis punktsiooni ajal tehakse on kuidagi kergem kui tavaline narkoos mida oppide ajal tehakse? Pärast viimast operatsiooni tõttu tehtud narkoosi oksendasin jubedalt ja enesetunne oli kohutav. Siis oli ka muidugi suurem opp. Tahaks teada, kas see punktsiooni ajal tehtav on kuidagi nn nõrgem või siiski samaväärne.

Ma ka pabistasin narkoosi pärast. Reaalsuses oli see väga kerge. Isegi seda toru ei panda kurku. Arst ütles ka, et see nii kerge, et võimalik on kuulda kõike, mis nad räägivad, aga see ununeb kohe. Lõpupoole kuulsingi hääli, aga midagi ei mäleta sellest. Kuidas voodisse sain, selle kohta mälestus puudub, kuigi mäletan raamile tõstmist.

Kohapeal on võimalik valida ka rahustav valuvaigistav süst narkoosi asemel ja kogu protseduuri näha. Mulle tundus see liiga õudne, võtsin ikka narkoosi. 40 min peale protseduuri lõppu kõndisin juba omal jalal minema.

 

Novot, arst ütles et foorumitest tuleb eemale hoida – ühtepidi saan aru sellest nõuandest, aga teistpidi leiab siit ikka mitmeid rahustavaid kommentaare ka. Väga hea seda siit lugeda ja võtab endal ka hirmusid vähemaks. Aitäh!

 

Paulakene

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sidrunhein, kas Sul on esimest korda ivf?

Kas kellelgi on kogemusi, et kas see narkoos mis punktsiooni ajal tehakse on kuidagi kergem kui tavaline narkoos mida oppide ajal tehakse? Pärast viimast operatsiooni tõttu tehtud narkoosi oksendasin jubedalt ja enesetunne oli kohutav. Siis oli ka muidugi suurem opp. Tahaks teada, kas see punktsiooni ajal tehtav on kuidagi nn nõrgem või siiski samaväärne.

Ma ka pabistasin narkoosi pärast. Reaalsuses oli see väga kerge. Isegi seda toru ei panda kurku. Arst ütles ka, et see nii kerge, et võimalik on kuulda kõike, mis nad räägivad, aga see ununeb kohe. Lõpupoole kuulsingi hääli, aga midagi ei mäleta sellest. Kuidas voodisse sain, selle kohta mälestus puudub, kuigi mäletan raamile tõstmist.

Kohapeal on võimalik valida ka rahustav valuvaigistav süst narkoosi asemel ja kogu protseduuri näha. Mulle tundus see liiga õudne, võtsin ikka narkoosi. 40 min peale protseduuri lõppu kõndisin juba omal jalal minema.

Rahustav valuvaigistav süst? Kas tõesti? Kus kliinikus sellist võimalust pakutakse? Loodan, et ei ole vaja rohkem elus punkteerida, aga kui peaks ette tulema, siis võtaksin just selle variandi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sidrunhein, kas Sul on esimest korda ivf?

Kas kellelgi on kogemusi, et kas see narkoos mis punktsiooni ajal tehakse on kuidagi kergem kui tavaline narkoos mida oppide ajal tehakse? Pärast viimast operatsiooni tõttu tehtud narkoosi oksendasin jubedalt ja enesetunne oli kohutav. Siis oli ka muidugi suurem opp. Tahaks teada, kas see punktsiooni ajal tehtav on kuidagi nn nõrgem või siiski samaväärne.

Ma ka pabistasin narkoosi pärast. Reaalsuses oli see väga kerge. Isegi seda toru ei panda kurku. Arst ütles ka, et see nii kerge, et võimalik on kuulda kõike, mis nad räägivad, aga see ununeb kohe. Lõpupoole kuulsingi hääli, aga midagi ei mäleta sellest. Kuidas voodisse sain, selle kohta mälestus puudub, kuigi mäletan raamile tõstmist.

Kohapeal on võimalik valida ka rahustav valuvaigistav süst narkoosi asemel ja kogu protseduuri näha. Mulle tundus see liiga õudne, võtsin ikka narkoosi. 40 min peale protseduuri lõppu kõndisin juba omal jalal minema.

Rahustav valuvaigistav süst? Kas tõesti? Kus kliinikus sellist võimalust pakutakse? Loodan, et ei ole vaja rohkem elus punkteerida, aga kui peaks ette tulema, siis võtaksin just selle variandi.

Seda rahustavat-uimastavat süsti pakkus ITK anestesioloog kohapeal, kui hakkasin narkoosi kohta täpsustavad küsimusi küsima ja ta sai aru, et ma kole pabinas. Seda, kas on võimalik enne seda kokku leppida, ei oska kahjuks öelda. Kohapeal olid neil asjad järelikult kaasas, et seda pakkusid.

Ma sellisesse narkoosi julgeksin veel minna. See protseduur reaalsuses kestis mingi 15 min ja ärkamine oli kerge. Mingeid kõrvaltoimeid polnud (v.a veidi rohkem udu tunne sel päeval).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armsad, rääkige, kui suured järjekorrad hetkel on, et IVFile saada? Lähen neljapäeval arstile ja kuna eelnevad toimingud pole toiminud, peaksin saama ankeedi, mida tuleb 1 kuu enne ära täita. Olen siis hetkel ITKs toimetamas.

Kuidas tavaliselt pärast seda asjad edasi lähevad? Ootan kuu aega ära ja siis lähen mehega koos vastuvõtule või on see kuidagi teisiti? Tehakse ka mingisuguseid analüüse enne seda?

Mehel juba kõik kontrollitud ja näitajad head, minu puhul öeldakse, et terve inimene, aga ei Letrozole, Ovitrelle ega Duphaston pole miskit teinud.

IUI soovin vahele jätta, kuna mehe näitajad väga kõrged ja head, siis otseselt ei tohiks olla probleem tema tegelaste kohale jõudmises, vaid kas siis minu poolt viljastumises või pesastumises.

Tervitades,
K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armsad, rääkige, kui suured järjekorrad hetkel on, et IVFile saada? Lähen neljapäeval arstile ja kuna eelnevad toimingud pole toiminud, peaksin saama ankeedi, mida tuleb 1 kuu enne ära täita. Olen siis hetkel ITKs toimetamas.

Kuidas tavaliselt pärast seda asjad edasi lähevad? Ootan kuu aega ära ja siis lähen mehega koos vastuvõtule või on see kuidagi teisiti? Tehakse ka mingisuguseid analüüse enne seda?

Mehel juba kõik kontrollitud ja näitajad head, minu puhul öeldakse, et terve inimene, aga ei Letrozole, Ovitrelle ega Duphaston pole miskit teinud.

IUI soovin vahele jätta, kuna mehe näitajad väga kõrged ja head, siis otseselt ei tohiks olla probleem tema tegelaste kohale jõudmises, vaid kas siis minu poolt viljastumises või pesastumises.

Tervitades,

K.

Natuke jääb arusaamatuks, et kas sama arst, kelle juurde nüüd lähed, ütles, et Letrozole ja Ovitrelle jne ei toiminud sinu peal? Või liigud ITKsse IVFi jaoks uue arsti juurde?

Mina käin ka ITKs ja sain kohe pärast esimest visiiti järgmisest tsüklist stimulatsiooniga alustada. Need ankeedid on vaja jah täita, aga ajaliselt sellest vähemalt minul ei sõltunud midagi. Igasuguseid proove võetakse ka, suguhaigused ning verest vitamiinid, hüübivusnäitajad, autoimmuunhaigused jne. Tavaline pakett.

Sidrunhein

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armsad, rääkige, kui suured järjekorrad hetkel on, et IVFile saada? Lähen neljapäeval arstile ja kuna eelnevad toimingud pole toiminud, peaksin saama ankeedi, mida tuleb 1 kuu enne ära täita. Olen siis hetkel ITKs toimetamas.

Kuidas tavaliselt pärast seda asjad edasi lähevad? Ootan kuu aega ära ja siis lähen mehega koos vastuvõtule või on see kuidagi teisiti? Tehakse ka mingisuguseid analüüse enne seda?

Mehel juba kõik kontrollitud ja näitajad head, minu puhul öeldakse, et terve inimene, aga ei Letrozole, Ovitrelle ega Duphaston pole miskit teinud.

IUI soovin vahele jätta, kuna mehe näitajad väga kõrged ja head, siis otseselt ei tohiks olla probleem tema tegelaste kohale jõudmises, vaid kas siis minu poolt viljastumises või pesastumises.

Tervitades,

K.

Natuke jääb arusaamatuks, et kas sama arst, kelle juurde nüüd lähed, ütles, et Letrozole ja Ovitrelle jne ei toiminud sinu peal? Või liigud ITKsse IVFi jaoks uue arsti juurde?

Mina käin ka ITKs ja sain kohe pärast esimest visiiti järgmisest tsüklist stimulatsiooniga alustada. Need ankeedid on vaja jah täita, aga ajaliselt sellest vähemalt minul ei sõltunud midagi. Igasuguseid proove võetakse ka, suguhaigused ning verest vitamiinid, hüübivusnäitajad, autoimmuunhaigused jne. Tavaline pakett.

Sidrunhein

Aitäh vastuse eest. Mul jah sama arstiga ITKs ikka (dr Tiina Rass). Plaan oli, et kui rasedaks ei jää, siis sel visiidil (selle nädala lõpus) arutame edasiseid samme. Mõtlesingi, et soovin end vaimselt juba ette valmistada, kas peab võitlema selle vastu, et IUId ei taha ja kas IVFile suunatakse lihtsalt ja kas on suur ootamine, järjekorrad ja paberimajandus. Suguhaigused, hormoonid, munajuhade läbitavuse ning verest vitamiinid vaadati üle juba enne. Seega ei teadnud ka, mida veel seal kontrollida võiks 🙂  K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, esimene uh ja tulemuste kohta ei märganud kohapeal kohe uurida. Nagu naisele kohane, tuled koju analüüsima.  Kas teistel ka olnud kahe munasarja tootlikkuse erinevused suured? Mul paremas kuni 12 ja vasakus 4 folliikulit? Üks pool nagu kõrge vastusega, teine madalaga. Lisaks väga erineva suurusega vahemikus 6-13. Mis Teil?

Kai

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, esimene uh ja tulemuste kohta ei märganud kohapeal kohe uurida. Nagu naisele kohane, tuled koju analüüsima. Kas teistel ka olnud kahe munasarja tootlikkuse erinevused suured? Mul paremas kuni 12 ja vasakus 4 folliikulit? Üks pool nagu kõrge vastusega, teine madalaga. Lisaks väga erineva suurusega vahemikus 6-13. Mis Teil?

Kai

See, et foliiklid on erineva suurusega, on küll täiesti normaale. Kõik neist ei pruugigi punktsiooni päevaks nö valmis saada ja see on ka ok. Kui õigesti mäletan, Kai, siis oli sul ka lühike skeem. Pika puhul muidu räägitakse, et kasvavad ühtlasemalt, aga see ei pruugi ka paika pidada, mul olid pikas ka UHs suuruste vahed arvestatavad.

Kahe munasarja erinevuste kohta pead ikka arstilt uurima. Aga mõtle sellele, et mõnel naisel ainult üks munasari ongi ja ka saavad lapsi.

Nii et kui arst midagi eraldi ei öelnud, ju siis on kõik ok! Ära muretse!

Kui tohib küsida, siis kui vana oled?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul väga tore ja informatiivne arst ka, aga ma ise olen hormoonidest väga mõjutatud olnud läbi terve elu. Emotsioonid ajab päris sassi ja vahepeal on reaalsust ning oma peas toimuvat keeruline eraldada. Saan aru, et foorum pole adekvaatne infoallikas, aga kogemusi vahetada on hea, maandab üleliigset ja arutades saab avastada. Üldiselt on nii, et mina ei muretse, mu hormoonid muretsevad :D.

Ise olen 35, amh nagu aru sain oli alla 30 aastase oma (3,87), fsh 6,53. Ma üldiselt olen palju lugenud inglise keelseid teadusuuringuid, aga selle kohta ei ole eriti midagi. Meeldiks teada, aga ega ta tegelikult midagi ei muuda. Protsess kulgeb ikka läbi teaduse ja õnne. Loodame parimat ja valmistume kõigeks!

 

Pai Sidrunheinale!

 

Kai

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul homme visiidiaeg, et panna paika jaanuari lõpus algav skeem. 🙂 ovulatsiooni ei testinud see kuu sest olin soojal maal puhkamas ja ei tahtnud stressata end mitte millegagi. Eks homme arst vaatab kas toimus ära ja saab enam-vähem oletada millal toimus, et planeerida süstimist.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul algab ka juba ca kahe nädala pärast stimulatsioon, juhul kui proovid nüüd korras on. Täna võeti väga paljude analüüside jaoks veri, loodan siis parimat.

Ja nagu siin eelnevalt juba öeldi, siis tundub et kõik hakkab nüüd väga kiiresti käima ja juba veeburaris saame esimesele katsele. Hirmus on ja põnev on.

Küsimus veel, kas keegi on pidanud Medroli võtma? Mulle kirjutati see 2x päevas. Apteeker ütles, et ei tohiks greibimahla? juua samal ajal, kui seda võtta. Väga huvitav, aga ei taibanud kohe uurida kas siis teised mahlad on ok, nt.granaatõunamahl jms? Äkki keegi oskab kaasa rääkida. 🙂

 

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul algab ka juba ca kahe nädala pärast stimulatsioon, juhul kui proovid nüüd korras on. Täna võeti väga paljude analüüside jaoks veri, loodan siis parimat.

Ja nagu siin eelnevalt juba öeldi, siis tundub et kõik hakkab nüüd väga kiiresti käima ja juba veeburaris saame esimesele katsele. Hirmus on ja põnev on.

Küsimus veel, kas keegi on pidanud Medroli võtma? Mulle kirjutati see 2x päevas. Apteeker ütles, et ei tohiks greibimahla? juua samal ajal, kui seda võtta. Väga huvitav, aga ei taibanud kohe uurida kas siis teised mahlad on ok, nt.granaatõunamahl jms? Äkki keegi oskab kaasa rääkida. ????

Paulakene

Minule kirjutati Medrol pärast viimast punktsiooni (samas kolmel esimesel korral, kui tegutsesin teise arsti juures, ei ole seda kirjutatud). Ja tuleb tunnistada, et pühapäeval ma selle just greibimahlaga alla loputasingi ???? Pärast oli küll söögitoru ülemises osas kõrvetav tunne pea päev otsa, aga panin selle rohkem hommikul söödud saiakeste arvele. Nii et mine sa tea, ehk oli tõesti greibimahlas asi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul algab ka juba ca kahe nädala pärast stimulatsioon, juhul kui proovid nüüd korras on. Täna võeti väga paljude analüüside jaoks veri, loodan siis parimat.

Ja nagu siin eelnevalt juba öeldi, siis tundub et kõik hakkab nüüd väga kiiresti käima ja juba veeburaris saame esimesele katsele. Hirmus on ja põnev on.

Küsimus veel, kas keegi on pidanud Medroli võtma? Mulle kirjutati see 2x päevas. Apteeker ütles, et ei tohiks greibimahla? juua samal ajal, kui seda võtta. Väga huvitav, aga ei taibanud kohe uurida kas siis teised mahlad on ok, nt.granaatõunamahl jms? Äkki keegi oskab kaasa rääkida. ????

Paulakene

Minule kirjutati Medrol pärast viimast punktsiooni (samas kolmel esimesel korral, kui tegutsesin teise arsti juures, ei ole seda kirjutatud). Ja tuleb tunnistada, et pühapäeval ma selle just greibimahlaga alla loputasingi ???? Pärast oli küll söögitoru ülemises osas kõrvetav tunne pea päev otsa, aga panin selle rohkem hommikul söödud saiakeste arvele. Nii et mine sa tea, ehk oli tõesti greibimahlas asi.

 

Vot-vot, äkki siis selles asi ongi, sest hirmus kibe on see niisamagi. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtan ka siis end rivvi.

Meil on probleem mehepoolne ja pandi kohe IVF+ICSI kirja. Minul teadaolevalt raskendavaid asjaolusid pole, pole ei pcos ega endometrioosi, aga mul tsükkel pigem 35-40 päevane, seega ilmselt teine faas tsut puudulik. Õnneks oleme ka päris noored veel.

Hetkel ootan uut tsüklit, mis peaks kuu lõpus tulema, et süstimisega pihta hakata. Pole varem süstinud, seega üpris ärevaks teeb, aga tuleb hirmust üle olla. Usun, et sellega harjub ära ja esimene kord on vaja lihtsalt läbi teha.

Vaimselt on päris raske olla, ei oleks arvanud, et meie teel selline katsumus ees ootab, aga samas, kui paljud meist seda ikka oskasid oodata. Katsun jõudu ja positiivsust ammutada asjaoludest, mis meie kasuks räägivad ja võtta päev korraga. Kuidas teid see protsess mõjutab?

 

Semi

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul algab ka juba ca kahe nädala pärast stimulatsioon, juhul kui proovid nüüd korras on. Täna võeti väga paljude analüüside jaoks veri, loodan siis parimat.

Ja nagu siin eelnevalt juba öeldi, siis tundub et kõik hakkab nüüd väga kiiresti käima ja juba veeburaris saame esimesele katsele. Hirmus on ja põnev on.

Küsimus veel, kas keegi on pidanud Medroli võtma? Mulle kirjutati see 2x päevas. Apteeker ütles, et ei tohiks greibimahla? juua samal ajal, kui seda võtta. Väga huvitav, aga ei taibanud kohe uurida kas siis teised mahlad on ok, nt.granaatõunamahl jms? Äkki keegi oskab kaasa rääkida. ????

Paulakene

Greibi mahla ja greipi ei tohi tarvitada enamike ravimitega. Põhjused sõltuvad ravimist. Mõnega imendub liiga palju ravimit, teisega jällegi ei imendu piisavalt. Rohkem infot leiad kui googeldad greip ja ravimid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtan ka siis end rivvi.

Meil on probleem mehepoolne ja pandi kohe IVF+ICSI kirja. Minul teadaolevalt raskendavaid asjaolusid pole, pole ei pcos ega endometrioosi, aga mul tsükkel pigem 35-40 päevane, seega ilmselt teine faas tsut puudulik. Õnneks oleme ka päris noored veel.

Hetkel ootan uut tsüklit, mis peaks kuu lõpus tulema, et süstimisega pihta hakata. Pole varem süstinud, seega üpris ärevaks teeb, aga tuleb hirmust üle olla. Usun, et sellega harjub ära ja esimene kord on vaja lihtsalt läbi teha.

Vaimselt on päris raske olla, ei oleks arvanud, et meie teel selline katsumus ees ootab, aga samas, kui paljud meist seda ikka oskasid oodata. Katsun jõudu ja positiivsust ammutada asjaoludest, mis meie kasuks räägivad ja võtta päev korraga. Kuidas teid see protsess mõjutab?

Semi

 

Tundub, et meie süstimine satub samale ajale. Olen samuti esmakordselt seda teed läbimas.

Mõjutab see protsess väga. Tean, et tegelikult ei tohi üle muretseda ja tunda ärevust, aga seda on siiski rohkem kui ise sooviks. Küll aga tuleb suhtuda nii, et see on meie võimalus ja pigem positiivne, et saame üritada. Mehega on suhted pigem lähedasemaks muutunud ning tekkinud veelgi tugevam tunne, et koos läheme läbi tulest ja veest. Loodan, et tulemustest olenemata see tunne jääb ja muutub aina tugevamaks. Samas on ju ka põnevust palju, sest äkki just nüüd õnnestubki ja oleme peagi lapsevanemad. 🙂

 

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan ka siis end rivvi.

Meil on probleem mehepoolne ja pandi kohe IVF+ICSI kirja. Minul teadaolevalt raskendavaid asjaolusid pole, pole ei pcos ega endometrioosi, aga mul tsükkel pigem 35-40 päevane, seega ilmselt teine faas tsut puudulik. Õnneks oleme ka päris noored veel.

Hetkel ootan uut tsüklit, mis peaks kuu lõpus tulema, et süstimisega pihta hakata. Pole varem süstinud, seega üpris ärevaks teeb, aga tuleb hirmust üle olla. Usun, et sellega harjub ära ja esimene kord on vaja lihtsalt läbi teha.

Vaimselt on päris raske olla, ei oleks arvanud, et meie teel selline katsumus ees ootab, aga samas, kui paljud meist seda ikka oskasid oodata. Katsun jõudu ja positiivsust ammutada asjaoludest, mis meie kasuks räägivad ja võtta päev korraga. Kuidas teid see protsess mõjutab?

Semi

Tundub, et meie süstimine satub samale ajale. Olen samuti esmakordselt seda teed läbimas.

Mõjutab see protsess väga. Tean, et tegelikult ei tohi üle muretseda ja tunda ärevust, aga seda on siiski rohkem kui ise sooviks. Küll aga tuleb suhtuda nii, et see on meie võimalus ja pigem positiivne, et saame üritada. Mehega on suhted pigem lähedasemaks muutunud ning tekkinud veelgi tugevam tunne, et koos läheme läbi tulest ja veest. Loodan, et tulemustest olenemata see tunne jääb ja muutub aina tugevamaks. Samas on ju ka põnevust palju, sest äkki just nüüd õnnestubki ja oleme peagi lapsevanemad. ????

Paulakene

Mul samuti kuu lõpus, jaanuari viimasel nädalal hakkan süstima..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armsad, rääkige, kui suured järjekorrad hetkel on, et IVFile saada? Lähen neljapäeval arstile ja kuna eelnevad toimingud pole toiminud, peaksin saama ankeedi, mida tuleb 1 kuu enne ära täita. Olen siis hetkel ITKs toimetamas.

Kuidas tavaliselt pärast seda asjad edasi lähevad? Ootan kuu aega ära ja siis lähen mehega koos vastuvõtule või on see kuidagi teisiti? Tehakse ka mingisuguseid analüüse enne seda?

Mehel juba kõik kontrollitud ja näitajad head, minu puhul öeldakse, et terve inimene, aga ei Letrozole, Ovitrelle ega Duphaston pole miskit teinud.

IUI soovin vahele jätta, kuna mehe näitajad väga kõrged ja head, siis otseselt ei tohiks olla probleem tema tegelaste kohale jõudmises, vaid kas siis minu poolt viljastumises või pesastumises.

Tervitades,

K.

Vastan iseenda postitusele, siis on selge, kellest jutt 🙂
Käisin täna arsti vastuvõtul ning esimene IVF nõustamine on veebruaris ja märtsist algab lühike skeem. Armsad, rääkige kogemustest – mida lühike skeem endast kujutab? Kuidas näeb välja ravimite võtmine, süstimine, punktsioon, siirdamine ja muu. Olen väga põnevil 🙂
K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 259 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF jaanuar-veebruar