Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF jaanuar-veebruar

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 259 )

Teema: IVF jaanuar-veebruar

Postitas:
Kägu

Mul oli täna hommikul punktsioon – suur üllatus, varem UHs näha olnud 6 folliiklile lisandus veel 2 ja kõigis olid munarakud sees, kokku siis 8 munarakku saadi. Eks näis muidugi, mis kvaliteediga ja kuidas edasi. Eeldusel, et kõik hästi, siis neljapäeval siirdamine.

Narkoos oli OK, ärgates kõht andis tunda, praegu rahulik, aga eks näis, mis õhtul saab.

Praegu olen igatahes õnnelik nende 2 lisandunud raku üle ja kliinikus kõik inimesed olid ka supertoredad ja hoolitsevad, sellest jäi hea tunne sisse.

Klaarika

 

 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka esimene. Tehti: TSH, FSH; LH, Prolaktiin, Progesteroon ja Östradioon. Ilmselt analüüsid selleks, et vaadata kuidas Gonal mõjunud + mul kilpnäärne alatalitlus ja prolaktiiniga probleeme olnud. Östradiooni mõõdeti nüüd vist küll esimest korda..

Millal ta määras need siis? enne kui skeemi tegi?

Aa vb oli põhjust siis, et vaja teha need… mulle ei räägitud küll midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu olen igatahes õnnelik nende 2 lisandunud raku üle ja kliinikus kõik inimesed olid ka supertoredad ja hoolitsevad, sellest jäi hea tunne sisse.

Nii tore, et hästi läks! Kas sul tuleb värske siirdamine ka otsa või on oht hüper-iks? kus kliinikus tegutsed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli täna hommikul punktsioon – suur üllatus, varem UHs näha olnud 6 folliiklile lisandus veel 2 ja kõigis olid munarakud sees, kokku siis 8 munarakku saadi. Eks näis muidugi, mis kvaliteediga ja kuidas edasi. Eeldusel, et kõik hästi, siis neljapäeval siirdamine.

Narkoos oli OK, ärgates kõht andis tunda, praegu rahulik, aga eks näis, mis õhtul saab.

Praegu olen igatahes õnnelik nende 2 lisandunud raku üle ja kliinikus kõik inimesed olid ka supertoredad ja hoolitsevad, sellest jäi hea tunne sisse.

Klaarika

 

Super tore, et kõik hästi läks! Mitmendal tsüklipäeval see punktsioon tehti?

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh teile! Eeldusel, et kõik hästi, on plaanis värske siirdamine neljapäeval, väga tugevas hüperi riskirühmas ma ei ole, aga arst ütles muidugi, et tuleb täna kõvasti jälgida enesetunnet jne. Punktsioon toimus 12. tsüklipäeval.

Klaarika

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kliinik on Next Fertility Nordic. Seni tõesti väga rahul nendega.

Klaarika

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju on siin selliseid inimesi, kellel viimasel ajal olnud esimene IVF ning pakutud ka kahe embrüo siirdamist?

Kirjandus justkui viitab, et kui kaks pigem kehvema kvaliteediga, siis kaks siirdada täitsa mõistlik. Või esimene kord, kvaliteedist hoolimata, siirdatakse alati üks? Või on mingid muud tegurid määravaks saanud (vanus vms)? Eriti huvitab ITK kogemus.

Ma ei ole küll Tallinnas, aga minule nt öeldi, et olen liiga noor, et kahte panna ja pannakse üks. Olen 28. Samuti esimene ivf ja lapsi ei ole.

Mina sama vana ja pannakse 2. Esimene IVF

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul homme punktsioon (esimene ivf, tegelikult icsi). Progesteroon oli korras, seega saan ka reedel siirdamisele. ????

Perla

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju on siin selliseid inimesi, kellel viimasel ajal olnud esimene IVF ning pakutud ka kahe embrüo siirdamist?

Kirjandus justkui viitab, et kui kaks pigem kehvema kvaliteediga, siis kaks siirdada täitsa mõistlik. Või esimene kord, kvaliteedist hoolimata, siirdatakse alati üks? Või on mingid muud tegurid määravaks saanud (vanus vms)? Eriti huvitab ITK kogemus.

Ma ei ole küll Tallinnas, aga minule nt öeldi, et olen liiga noor, et kahte panna ja pannakse üks. Olen 28. Samuti esimene ivf ja lapsi ei ole.

Mina sama vana ja pannakse 2. Esimene IVF

 

Huvitav, meilt isegi ei küsitud..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju on siin selliseid inimesi, kellel viimasel ajal olnud esimene IVF ning pakutud ka kahe embrüo siirdamist?

Kirjandus justkui viitab, et kui kaks pigem kehvema kvaliteediga, siis kaks siirdada täitsa mõistlik. Või esimene kord, kvaliteedist hoolimata, siirdatakse alati üks? Või on mingid muud tegurid määravaks saanud (vanus vms)? Eriti huvitab ITK kogemus.

Ma ei ole küll Tallinnas, aga minule nt öeldi, et olen liiga noor, et kahte panna ja pannakse üks. Olen 28. Samuti esimene ivf ja lapsi ei ole.

Mina sama vana ja pannakse 2. Esimene IVF

Huvitav, meilt isegi ei küsitud..

Eks see on igal pool erinev. Meil ka väga kehv sperma, ehk vb ka sellega seotud????‍♀️
Perla

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab ka kui suureks folliikulid punktsiooni ajaks kasvama peaksid? On meeles, et ca 2mm ööpäevas kasvavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahemikus 16-20 mm peetakse nö küpseteks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab ka kui suureks folliikulid punktsiooni ajaks kasvama peaksid? On meeles, et ca 2mm ööpäevas kasvavad.

“between 15-22mm”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on Cetrotide süstidega mingeid kõrvalmõjusid ka tekkinud? Ma ei oska öelda, kas on sellega seotud või lihtsalt kokkusattumus, aga täna on vastik peavalu päev otsa ja üldse selline kahtlaselt tõbine olek. Kas süstimise ajal nt Paracetamoli võtta on ok?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

septembris oli ka veidi kõrgem AMH näitaja. Kommenteeriti, et kui on üle 1, siis on veel OK ja soovitus oli, et pole mõtet küll enam oodata

Arstid ei vaata ainult amh-d, vaid erinevaid näitajaid. IVF-i tehakse ka naistele, kelle amh on väiksem. Kvaliteeti näitavad punktsioonist saadud rakud ja embrüod, et kas hakkavad pärast siirdamist edasi arenema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

septembris oli ka veidi kõrgem AMH näitaja. Kommenteeriti, et kui on üle 1, siis on veel OK ja soovitus oli, et pole mõtet küll enam oodata

Arstid ei vaata ainult amh-d, vaid erinevaid näitajaid. IVF-i tehakse ka naistele, kelle amh on väiksem. Kvaliteeti näitavad punktsioonist saadud rakud ja embrüod, et kas hakkavad pärast siirdamist edasi arenema.

Jah, muidugi ei vaata ainult AMHd. See soovitus ei olnud ka ainult AMH pealt, pigem see, et kui oled kohe 40 ja selleks hetkeks ca 2 a polnud õnnestunud rasestuda, siis ei ole erilist pointi oodata, et midagi paremaks läheks ja loomulikult õnnestuks. IVF edukusemäärad ju ka langevad vanuse kasvades.

Klaarika

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pigem see, et kui oled kohe 40 ja selleks hetkeks ca 2 a polnud õnnestunud rasestuda, siis ei ole erilist pointi oodata, et midagi paremaks läheks ja loomulikult õnnestuks.

Vanus on amh-st isegi olulisem näitaja. 40+ puhul on õnnestumisprotsendid ka ivf-i puhul väikesed, rääkimata loomulikul teel proovimisest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on Cetrotide süstidega mingeid kõrvalmõjusid ka tekkinud? Ma ei oska öelda, kas on sellega seotud või lihtsalt kokkusattumus, aga täna on vastik peavalu päev otsa ja üldse selline kahtlaselt tõbine olek. Kas süstimise ajal nt Paracetamoli võtta on ok?

Minul on üks kord ainult olnud pärast Cetrotide ’i süstimist (aga siis oli süst vaja teha tsükli algul, samal ajal stimuleerivaid süste ei jooksnud kõrval) megahull peavalu. Isegi kõndida oli keeruline, peas sähvis täiega. Kliinikust soovitati võtta just Paracetamoli. Võtsin 2 x 500mg. Aitas. Rohkem pole sellist asja olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on Cetrotide süstidega mingeid kõrvalmõjusid ka tekkinud? Ma ei oska öelda, kas on sellega seotud või lihtsalt kokkusattumus, aga täna on vastik peavalu päev otsa ja üldse selline kahtlaselt tõbine olek. Kas süstimise ajal nt Paracetamoli võtta on ok?

Minul on üks kord ainult olnud pärast Cetrotide ’i süstimist (aga siis oli süst vaja teha tsükli algul, samal ajal stimuleerivaid süste ei jooksnud kõrval) megahull peavalu. Isegi kõndida oli keeruline, peas sähvis täiega. Kliinikust soovitati võtta just Paracetamoli. Võtsin 2 x 500mg. Aitas. Rohkem pole sellist asja olnud.

Ma teen ka praegu tsükli algul neid, aga siis vähemalt tean, et paracetamoli ok võtta. Aitäh!

 

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun Elite kliiniku tiimiga!

Minu arstiks Deniss ja hetkel ootan tsükli algust, et süstima hakata. Veebr keskel siis ilmselt punktsioon.

Käimas on teine ring, esimesel saadi 18 rakku, millest 2 jõudsid siirdamise faasi. Kahjuks mõlemad siirdamised ebaõnnestusid.

Meil mehe poolne jama ja ka ICSI meetodil, kuigi seda nad vist soovitavad igal juhul. Minul on kerge PCOS, aga see mu tsüklit ei mõjuta. Hetkel krõbistan Metforalit ka juurde.

Edu kõikidele saatusekaaslastele!

tilulilu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun Elite kliiniku tiimiga!

Minu arstiks Deniss ja hetkel ootan tsükli algust, et süstima hakata. Veebr keskel siis ilmselt punktsioon.

Käimas on teine ring, esimesel saadi 18 rakku, millest 2 jõudsid siirdamise faasi. Kahjuks mõlemad siirdamised ebaõnnestusid.

Meil mehe poolne jama ja ka ICSI meetodil, kuigi seda nad vist soovitavad igal juhul. Minul on kerge PCOS, aga see mu tsüklit ei mõjuta. Hetkel krõbistan Metforalit ka juurde.

Edu kõikidele saatusekaaslastele!

tilulilu

 

Hei, millised süstid Sinule määrati?

Minul homme viimane Cetrotide ja edasi Ovaleapid. Kuna varem ei ole kunagi üldse süstinud siis see Ovaleap tundub veidi hirmutav, et neid koguseid kuidagi vussi ei keera. Ühtlasi juba uuriks, kes on seda varem kasutanud, kas enne igat süsti tuleb keerata see 2,5 ja õhk välja vajutada? Kas siis rohtu nn kaotsi ei lähe sellega kuidagi?

 

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te Elite ICSI naised nt suhtlusega facebooki tahaksite kolida? Ma kuidagi ei jõua siia kõike jälgima ja vb oleks hea vahetult jagada 🙂

Perla

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun Elite kliiniku tiimiga!

Minu arstiks Deniss ja hetkel ootan tsükli algust, et süstima hakata. Veebr keskel siis ilmselt punktsioon.

Käimas on teine ring, esimesel saadi 18 rakku, millest 2 jõudsid siirdamise faasi. Kahjuks mõlemad siirdamised ebaõnnestusid.

Meil mehe poolne jama ja ka ICSI meetodil, kuigi seda nad vist soovitavad igal juhul. Minul on kerge PCOS, aga see mu tsüklit ei mõjuta. Hetkel krõbistan Metforalit ka juurde.

Edu kõikidele saatusekaaslastele!

tilulilu

  • Hei, millised süstid Sinule määrati?

    Minul homme viimane Cetrotide ja edasi Ovaleapid. Kuna varem ei ole kunagi üldse süstinud siis see Ovaleap tundub veidi hirmutav, et neid koguseid kuidagi vussi ei keera. Ühtlasi juba uuriks, kes on seda varem kasutanud, kas enne igat süsti tuleb keerata see 2,5 ja õhk välja vajutada? Kas siis rohtu nn kaotsi ei lähe sellega kuidagi?

    Paulakene

Seda 2,5 tuleb keerata vaid üks kord ehk esimene kord, kui uut ampulli kasutama hakkad. Kui iga kord hakkad tegema, siis võib tõesti rohi otsa saada, minul esimene tsükkel juhtus nii, et ühe ampulli viimasest süstist jäi täna agarale igaõhtusele õhu välja laskmisele lõpuks osa puudu, st näidik ei jooknudki nulli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka punktuatsioon ja nõustamine/külmaleping seljataga. Süda peksles kui uudiseid ootasin, neli AA embrüot sai külma ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka punktuatsioon ja nõustamine/külmaleping seljataga. Süda peksles kui uudiseid ootasin, neli AA embrüot sai külma ????

Kui head uudised! Palju, palju õnne! Neli AA-d on ikka väga kõva tulemus. Sealt sul suure tõenäosusega ikka mõni pesastub ja jääb püsima. Kui vana oled, Virmaline?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun Elite kliiniku tiimiga!

Minu arstiks Deniss ja hetkel ootan tsükli algust, et süstima hakata. Veebr keskel siis ilmselt punktsioon.

Käimas on teine ring, esimesel saadi 18 rakku, millest 2 jõudsid siirdamise faasi. Kahjuks mõlemad siirdamised ebaõnnestusid.

Meil mehe poolne jama ja ka ICSI meetodil, kuigi seda nad vist soovitavad igal juhul. Minul on kerge PCOS, aga see mu tsüklit ei mõjuta. Hetkel krõbistan Metforalit ka juurde.

Edu kõikidele saatusekaaslastele!

tilulilu

  • Hei, millised süstid Sinule määrati?

    Minul homme viimane Cetrotide ja edasi Ovaleapid. Kuna varem ei ole kunagi üldse süstinud siis see Ovaleap tundub veidi hirmutav, et neid koguseid kuidagi vussi ei keera. Ühtlasi juba uuriks, kes on seda varem kasutanud, kas enne igat süsti tuleb keerata see 2,5 ja õhk välja vajutada? Kas siis rohtu nn kaotsi ei lähe sellega kuidagi?

    Paulakene

Seda 2,5 tuleb keerata vaid üks kord ehk esimene kord, kui uut ampulli kasutama hakkad. Kui iga kord hakkad tegema, siis võib tõesti rohi otsa saada, minul esimene tsükkel juhtus nii, et ühe ampulli viimasest süstist jäi täna agarale igaõhtusele õhu välja laskmisele lõpuks osa puudu, st näidik ei jooknudki nulli.

 

Aitäh vastuse eest. Novot, juhendis justkui ju kirjutab et tuleks iga kord teha aga hakkasin ise ka kahtlema. Nüüd siis tean, muidu lasen ka siin raisku. Aga see on siis veel arusaamatu, et seda keeramist ampulliga ka iga kord ei tee, et see nn õhuvahe sinna ampulli ja kruvi vahele tekiks? Kui esimese sutsaka ära teen, siis jätan nii nagu on ja järgmine kord keeran ainult koguse, vahetan nõela ja uus suts?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun Elite kliiniku tiimiga!

Minu arstiks Deniss ja hetkel ootan tsükli algust, et süstima hakata. Veebr keskel siis ilmselt punktsioon.

Käimas on teine ring, esimesel saadi 18 rakku, millest 2 jõudsid siirdamise faasi. Kahjuks mõlemad siirdamised ebaõnnestusid.

Meil mehe poolne jama ja ka ICSI meetodil, kuigi seda nad vist soovitavad igal juhul. Minul on kerge PCOS, aga see mu tsüklit ei mõjuta. Hetkel krõbistan Metforalit ka juurde.

Edu kõikidele saatusekaaslastele!

tilulilu

  • Hei, millised süstid Sinule määrati? Minul homme viimane Cetrotide ja edasi Ovaleapid. Kuna varem ei ole kunagi üldse süstinud siis see Ovaleap tundub veidi hirmutav, et neid koguseid kuidagi vussi ei keera. Ühtlasi juba uuriks, kes on seda varem kasutanud, kas enne igat süsti tuleb keerata see 2,5 ja õhk välja vajutada? Kas siis rohtu nn kaotsi ei lähe sellega kuidagi?

    Paulakene

Seda 2,5 tuleb keerata vaid üks kord ehk esimene kord, kui uut ampulli kasutama hakkad. Kui iga kord hakkad tegema, siis võib tõesti rohi otsa saada, minul esimene tsükkel juhtus nii, et ühe ampulli viimasest süstist jäi täna agarale igaõhtusele õhu välja laskmisele lõpuks osa puudu, st näidik ei jooknudki nulli.

Aitäh vastuse eest. Novot, juhendis justkui ju kirjutab et tuleks iga kord teha aga hakkasin ise ka kahtlema. Nüüd siis tean, muidu lasen ka siin raisku. Aga see on siis veel arusaamatu, et seda keeramist ampulliga ka iga kord ei tee, et see nn õhuvahe sinna ampulli ja kruvi vahele tekiks? Kui esimese sutsaka ära teen, siis jätan nii nagu on ja järgmine kord keeran ainult koguse, vahetan nõela ja uus suts?

Õde (arsti õde siis, mitte minu) ütles igal juhul, et õhk välja vaid esimesel korral. Keerata pole ka vaja, sest üldiselt liigutab see keermetega vars, millega ravimi kehasse lükkad, ennast ise allapoole. Nii et nõel otsa ja sutsakas kerre. Keerama pead selle õigesse kohta vaid siis, kui paned uued ampulli.

Mul muidugi ei ole midagi nõustamise vastu, ikka võin teadmist jagada, aga tunnen lihtsalt sportlikku huvi, et kas teie õed siis ei näita täpselt ära, kuidas see süstimise värk käib? Või siis et miks pelgate kliinikusse helistamist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun Elite kliiniku tiimiga!

Minu arstiks Deniss ja hetkel ootan tsükli algust, et süstima hakata. Veebr keskel siis ilmselt punktsioon.

Käimas on teine ring, esimesel saadi 18 rakku, millest 2 jõudsid siirdamise faasi. Kahjuks mõlemad siirdamised ebaõnnestusid.

Meil mehe poolne jama ja ka ICSI meetodil, kuigi seda nad vist soovitavad igal juhul. Minul on kerge PCOS, aga see mu tsüklit ei mõjuta. Hetkel krõbistan Metforalit ka juurde.

Edu kõikidele saatusekaaslastele!

tilulilu

  • Hei, millised süstid Sinule määrati? Minul homme viimane Cetrotide ja edasi Ovaleapid. Kuna varem ei ole kunagi üldse süstinud siis see Ovaleap tundub veidi hirmutav, et neid koguseid kuidagi vussi ei keera. Ühtlasi juba uuriks, kes on seda varem kasutanud, kas enne igat süsti tuleb keerata see 2,5 ja õhk välja vajutada? Kas siis rohtu nn kaotsi ei lähe sellega kuidagi? Paulakene

Seda 2,5 tuleb keerata vaid üks kord ehk esimene kord, kui uut ampulli kasutama hakkad. Kui iga kord hakkad tegema, siis võib tõesti rohi otsa saada, minul esimene tsükkel juhtus nii, et ühe ampulli viimasest süstist jäi täna agarale igaõhtusele õhu välja laskmisele lõpuks osa puudu, st näidik ei jooknudki nulli.

Aitäh vastuse eest. Novot, juhendis justkui ju kirjutab et tuleks iga kord teha aga hakkasin ise ka kahtlema. Nüüd siis tean, muidu lasen ka siin raisku. Aga see on siis veel arusaamatu, et seda keeramist ampulliga ka iga kord ei tee, et see nn õhuvahe sinna ampulli ja kruvi vahele tekiks? Kui esimese sutsaka ära teen, siis jätan nii nagu on ja järgmine kord keeran ainult koguse, vahetan nõela ja uus suts?

Õde (arsti õde siis, mitte minu) ütles igal juhul, et õhk välja vaid esimesel korral. Keerata pole ka vaja, sest üldiselt liigutab see keermetega vars, millega ravimi kehasse lükkad, ennast ise allapoole. Nii et nõel otsa ja sutsakas kerre. Keerama pead selle õigesse kohta vaid siis, kui paned uued ampulli.

Mul muidugi ei ole midagi nõustamise vastu, ikka võin teadmist jagada, aga tunnen lihtsalt sportlikku huvi, et kas teie õed siis ei näita täpselt ära, kuidas see süstimise värk käib? Või siis et miks pelgate kliinikusse helistamist?

 

Ma ei pelga helistamist kindlasti mitte. Mulle tegelikult justkui näidati, aga kui kodus seda juhendit uurima hakkasin, siis seal on kõik palju põhjalikumalt ning õde neid asju ise ei rääkinud. Sel hetkel seal pabistades ei osanud veel ka ise selliseid asju küsidagi. Aga eeldan et võin siin usaldada selles osas, et kes on varem teinud, siis oskavad kogemusi jagada. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei,

Tegin just eile oma esimese ovaleapi – see süst on ikka maailma kõige lihtsamaks tehtud 😀 Clexane seevastu oli rõve, mul läks korraks pilt eest.

Ovaleapiga panin tutika ampulli ja nõela otsa pannes tuli ise tilk otsa paarikümne sekundi jooksul (kui tilk tuleb otsa, siis on süst valmis ja midagi välja ajama ei pea), ovaleap on lebo süst.

Veits hirm kui cetrotide tuleb, see tundub rõve…ja diphereline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

cetrotide pole tegelikult midagi hullu, kuigi ma esimene kord tõmbasin nõela annusepurgist välja enne kui olin ravimi süstlasse tagasi tõmmanud – korraks oli paanika :D. Kuigi eks see kõik mis kaasneb süstimisega ei ole tore. Nt mul kõht süstimisest alates palju lodevamaks muutunud, ilmselt vedelikku täis. Hormoonidest kaalu ka kogub.

 

Tegelikult oleks mul küsimus, et kas ja milliseid kõrvalmõjusid on kellelgi pärast kõige viimast Ovitrelle süsti olnud? Kas meeletu kõhuvalu on tavaline või see juba viitab hüperile? Mina polegi selliseid varem kogenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 259 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF jaanuar-veebruar