Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF jaanuar-veebruar

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 259 )

Teema: IVF jaanuar-veebruar

Postitas:
Kägu

oih, anonüümselt tuli eelmine kirjutis.

 

teretalv91 olen

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tõsine arv, ei eita. Aga minul näiteks teine nädal oli parem. Kõht väiksem, paistetust vähem. Kartsin juba, et follid ov-iga kehast läinud. Jõin aga arcticut, jalutasin, olin tervislikum ja oli vähem halb ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sidrunhein, mul testisimiseks veel vara, vereproov on järgmine neljapäev.
Olemine tavaline, päev pärast siirdamist ärkasin öösel väga tugeva kõhuvaluga. Helistasin hommikul kliinikusse, õde arvas, et see seotud punktsiooniga, et ehk jäi veel üks folliikul ja sellega seoses valu (pärast googeldades sain teada, et folliikulist võib areneda midagi tsüstilaadset ja see lõhkedes teeb tugevat valu).

Teretalv91, see on tõesti uskumatu arv folliikuleid ja loodan, et enesetunne läheb paremaks.

May, kuidas siirdamine läks?

Teistele ka jõudu-jaksu!

Klaarika

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul homme arstiaeg, aga olen täitsa teadmatuses siin, et millal võiks olla lootust punktsioonile saada. Ühtegi UHd veel pole olnud, 4 esimest tsükli päeva tegin Cetrotide’i ja nüüd viies päev Ovaleapi. Kas teadjamad oskavad äkki aimata siis millal võiks olla punktsioon, juhul kui muidugi üldse süstid on toiminud nii nagu peavad..?

 

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul homme arstiaeg, aga olen täitsa teadmatuses siin, et millal võiks olla lootust punktsioonile saada. Ühtegi UHd veel pole olnud, 4 esimest tsükli päeva tegin Cetrotide’i ja nüüd viies päev Ovaleapi. Kas teadjamad oskavad äkki aimata siis millal võiks olla punktsioon, juhul kui muidugi üldse süstid on toiminud nii nagu peavad..?

Ma võin öelda kuidas mul plaanitud on, sest me sarnases aknas…

Mina käisin eile ehk 6. süstimise päeval oma esimeses UH, seal sain siis selle oma folliiklite arvu ja siis ta täitis mu skeemi edasi järgmise UH-ni, mis mul on neljapäeval ehk 9. süstimise päeval, seal ta otsustab täpse punktsiooni päeva ja teeb lõpuni skeemi valmis (ja ütleb millal trigger süst teha enne punktsiooni). Võrdluseks minu päevad algasid 24.01, süstimist alustasin 26.01 ja punktsiooni plaanitakse 7-9.02 vahemikku.

Nii et kindlasti saad homme targemaks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul homme arstiaeg, aga olen täitsa teadmatuses siin, et millal võiks olla lootust punktsioonile saada. Ühtegi UHd veel pole olnud, 4 esimest tsükli päeva tegin Cetrotide’i ja nüüd viies päev Ovaleapi. Kas teadjamad oskavad äkki aimata siis millal võiks olla punktsioon, juhul kui muidugi üldse süstid on toiminud nii nagu peavad..?

Ma võin öelda kuidas mul plaanitud on, sest me sarnases aknas…

Mina käisin eile ehk 6. süstimise päeval oma esimeses UH, seal sain siis selle oma folliiklite arvu ja siis ta täitis mu skeemi edasi järgmise UH-ni, mis mul on neljapäeval ehk 9. süstimise päeval, seal ta otsustab täpse punktsiooni päeva ja teeb lõpuni skeemi valmis (ja ütleb millal trigger süst teha enne punktsiooni). Võrdluseks minu päevad algasid 24.01, süstimist alustasin 26.01 ja punktsiooni plaanitakse 7-9.02 vahemikku.

Nii et kindlasti saad homme targemaks…

Tänud, minul algasid 23’ndal. Tundub, et siis sarnane see minek tõesti ja ilmselt lükkub ka järgmisesse nädalasse. Salamisi lootsin, et ehk juba reedel, aga vaevalt.

 

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sidrunhein, mul testisimiseks veel vara, vereproov on järgmine neljapäev.

Olemine tavaline, päev pärast siirdamist ärkasin öösel väga tugeva kõhuvaluga. Helistasin hommikul kliinikusse, õde arvas, et see seotud punktsiooniga, et ehk jäi veel üks folliikul ja sellega seoses valu (pärast googeldades sain teada, et folliikulist võib areneda midagi tsüstilaadset ja see lõhkedes teeb tugevat valu).

Teretalv91, see on tõesti uskumatu arv folliikuleid ja loodan, et enesetunne läheb paremaks.

May, kuidas siirdamine läks?

Teistele ka jõudu-jaksu!

Klaarika

Väga hästi. Protseduur ise oli nii lihtne ja valutu, et ma ausalt öeldes ei saanudki aru, et midagi oleks tehtud :). Võrdluseks, et nt IUI protseduurid olid palju valulikumad. Loen, et mitmed kirjutavad embrüode hinnetest, nendest ma kahjuks midagi ei tea, aga 1 korralik siirdati ja 2 tk jäid veel jälgimisele ja loodetavasti lähevad need külma. Pärast siirdamist ka enesetunne olnud väga hea. Olemine selline nagu polekski mingeid protseduure teinud. Nüüd kaks nädalat ootamist.. oeh. Loen, et mitmed testivad ka enne vereproovi, et kas kuskil 10 päeva pärast siirdamist võiks juba? Siirdati 3-päevane.

May

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud, minul algasid 23’ndal. Tundub, et siis sarnane see minek tõesti ja ilmselt lükkub ka järgmisesse nädalasse. Salamisi lootsin, et ehk juba reedel, aga vaevalt.

Kindlasti ei saa sul see toimuda see nädal ma arvan,  cetrotide hoiab ju OV-d ära ja Ovaleap suurendab folliikleid, kuna sa ovaleapi ainult ühe päeva süstinud, siis sul ei saa seal hetkel midagi väga toimuda – ma pakun et järgmine või lausa ülejärgmine nädal sul see punktsioon

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänud, minul algasid 23’ndal. Tundub, et siis sarnane see minek tõesti ja ilmselt lükkub ka järgmisesse nädalasse. Salamisi lootsin, et ehk juba reedel, aga vaevalt.

Kindlasti ei saa sul see toimuda see nädal ma arvan, cetrotide hoiab ju OV-d ära ja Ovaleap suurendab folliikleid, kuna sa ovaleapi ainult ühe päeva süstinud, siis sul ei saa seal hetkel midagi väga toimuda – ma pakun et järgmine või lausa ülejärgmine nädal sul see punktsioon

 

4 päeva süstisin Cetrotide ja siis edasi Ovaleapi, tänaseks 5 päeva ovaleapi süstinud, mitte ühe 🙂

 

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänud, minul algasid 23’ndal. Tundub, et siis sarnane see minek tõesti ja ilmselt lükkub ka järgmisesse nädalasse. Salamisi lootsin, et ehk juba reedel, aga vaevalt.

Kindlasti ei saa sul see toimuda see nädal ma arvan, cetrotide hoiab ju OV-d ära ja Ovaleap suurendab folliikleid, kuna sa ovaleapi ainult ühe päeva süstinud, siis sul ei saa seal hetkel midagi väga toimuda – ma pakun et järgmine või lausa ülejärgmine nädal sul see punktsioon

4 päeva süstisin Cetrotide ja siis edasi Ovaleapi, tänaseks 5 päeva ovaleapi süstinud, mitte ühe ????

Paulakene

 

aa minu viga, sain valesti aru!! siis jah, tundub et sul ka ilmselt järgmine nädal punktsioon! Äkki sul siis nädala lõpus pigem…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hästi. Protseduur ise oli nii lihtne ja valutu, et ma ausalt öeldes ei saanudki aru, et midagi oleks tehtud :). Võrdluseks, et nt IUI protseduurid olid palju valulikumad. Loen, et mitmed kirjutavad embrüode hinnetest, nendest ma kahjuks midagi ei tea, aga 1 korralik siirdati ja 2 tk jäid veel jälgimisele ja loodetavasti lähevad need külma. Pärast siirdamist ka enesetunne olnud väga hea. Olemine selline nagu polekski mingeid protseduure teinud. Nüüd kaks nädalat ootamist.. oeh. Loen, et mitmed testivad ka enne vereproovi, et kas kuskil 10 päeva pärast siirdamist võiks juba? Siirdati 3-päevane.

May

May, siis meil sarnane lugu selles plaanis, et mulle ka embrüote hinnetest ei räägitud ja siirdati 3-päevane embrüo.  Ainsad hinnagud olidki, et superhead pole, siirdatav on “parim olemasolevatest” ja 3 OK-d, mis läksid külma.  Ma ka mõtlesin, et 10 päeva pärast võiks ehk kodus testida 🙂

Klaarika

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänud, minul algasid 23’ndal. Tundub, et siis sarnane see minek tõesti ja ilmselt lükkub ka järgmisesse nädalasse. Salamisi lootsin, et ehk juba reedel, aga vaevalt.

Kindlasti ei saa sul see toimuda see nädal ma arvan, cetrotide hoiab ju OV-d ära ja Ovaleap suurendab folliikleid, kuna sa ovaleapi ainult ühe päeva süstinud, siis sul ei saa seal hetkel midagi väga toimuda – ma pakun et järgmine või lausa ülejärgmine nädal sul see punktsioon

4 päeva süstisin Cetrotide ja siis edasi Ovaleapi, tänaseks 5 päeva ovaleapi süstinud, mitte ühe ????

Paulakene

aa minu viga, sain valesti aru!! siis jah, tundub et sul ka ilmselt järgmine nädal punktsioon! Äkki sul siis nädala lõpus pigem…

Vot ei kujuta ettegi, eks homme selgub, jagan siis siin ka infot. Vahva, et koos samal ajal liigume siin! 🙂

 

Paulakene

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul siirdati 28.01 3-päevane. Teisipäeval, 8.02 veretest ????Arvan, et proovin koduseid rasedusteste ka enne

Perla

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot ei kujuta ettegi, eks homme selgub, jagan siis siin ka infot. Vahva, et koos samal ajal liigume siin! ????   Paulakene

 

Jaga jaa, ma saan neljapäeval jagada ka, et mis mu täpseks ajaks sai. Ja mitu folliiklit neljapäeval leitakse, loodan muidugi, et enne ei lõhke… 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin täna arsti juures, süstimise 8’s päev oli siis täna. Esimesed 4 tegin Cetrotide, siis edasi 6 päeva Ovaleapi. Kahjuks selgus täna UH’s, et doos on liiga väike olnud ning arst suurendas doosi poole võrra. Nüüd reedeni veel süstin topelt kodust + Cetrotide ning reedel uuesti ka UH.

Pean tunnistama, et pettumus oli ja nutt kippus kurku kui arst ütles, et ei ole loodetud tulemust hetkel saavutatud. Esimene tagasilöök, niigi on keeruline kõigega toime tulla ja siis veel mingid tagasilöögid.. vähemalt olen nagunii hirmul ning selles osas juba ette valmistunud, et võivad need asjad nihu minna. Mitte, et see kõlaks positiivselt meelestatud…nagu peaks. 🙂

 

Igal juhul süstin ja ootan siis edasi.

 

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil kogemused – kui esimene täisring peaks ebaõnnestuma ja külma ei saanud midagi, siis kas minnakse kohe uuesti täisringile ehk siis kohe pärast VT ravimid peale?

Sain kahjuks teada, et 2 jälgimisel olevat embrüot hukkusid..

May

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas minnakse kohe uuesti täisringile ehk siis kohe pärast VT ravimid peale?

Täisringide vahel soovitatakse lasta kehal natuke puhata, kuu, paar. Palju munarakke ja embrüoid kokku saadi ja kas tegid esimest täisringi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, oli esimene ring. Kokku saadi 4 munarakku, millest üks siirdati ja teised 3 tänaseks kõik hukkunud. 1 hukkus kohe 2 läksid jälgimisele.

Olen ka lugenud, et vahepeal on puhatud, kuid päris palju on selliseid näiteid, kus tekkinud hüper jms. Minul kõik läinud väga lihtsalt ja olemine olnud väga hea. Ehk mõneti ei tohiks takistusi olla ebaõnnestumisel kohe uue täisringiga jätkata..

May

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, oli esimene ring. Kokku saadi 4 munarakku, millest üks siirdati ja teised 3 tänaseks kõik hukkunud. 1 hukkus kohe 2 läksid jälgimisele.

Olen ka lugenud, et vahepeal on puhatud, kuid päris palju on selliseid näiteid, kus tekkinud hüper jms. Minul kõik läinud väga lihtsalt ja olemine olnud väga hea. Ehk mõneti ei tohiks takistusi olla ebaõnnestumisel kohe uue täisringiga jätkata..

May

Ma tegin eelmisel aastal neli täisringi. Igakord jäid ûhed päevad vahele ja siis järgmiste ajal alustasin süstimist.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

millest üks siirdati

Kui üks siirdati, siis võis õnnestuda ja ei pea rohkem täisringe tegema. Kui proovitakse järjest täisringe, süstidega või tablettidega, siis võib juhtuda, et teisel korral keha ei reageeri üldse ja seepärast on väike puhkus keha taastumise seisukohalt oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

millest üks siirdati

Kui üks siirdati, siis võis õnnestuda ja ei pea rohkem täisringe tegema. Kui proovitakse järjest täisringe, süstidega või tablettidega, siis võib juhtuda, et teisel korral keha ei reageeri üldse ja seepärast on väike puhkus keha taastumise seisukohalt oluline.

Jah, täitsa võimalik, see oleks super!!! Aga eks veidi oleks vaja plaane ka teha/mõelda.

Kas ja kuidas siinsed IVF-itajad igapäevaelu muutnud on? Öeldakse küll, et ela tavapärast elu edasi, kuid ma ju ei pane ennast Tartu suusamaratonile kirja, kui samal ajal peaks punktsioon/siirdamine olema või siis kõht on lihtsalt süstimisest õhupall ja enesetunne seetõttu kehv. Et mina isiklikult olen hetkel ohverdanud lapsesaamise projekti nimel mitmeks aastaks nii võistlustasemel sportimise, kui tegelikult kahjuks segab IVF ka igapäevaelu.

Kuidas teil? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas IVF ajal oleks mõtet basaali mõõta sarnaselt tavalisele rasestumisele? Näiteks alates siirdamisest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paulakene, kuidas edeneb?

 

Mul oli eile viimases UH-s 61 folliiklit + mitmeid väiksed ka veel…punktsioon on esmaspäeval, eks näis milliseks see olemine kujuneb.

Hetkel on parem pikutada, kõndida kiiresti ei jõua, aga üldine enesetunne enam-vähem.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen siin eilsest saati üks suur õnnestuse hunnik. Käisin esmalt nädala keskel UHs, selgus et pole keha reageerinud nii nagu võiks ja tõsteti doosi. Eile oli uus UH ja arst ütles, et üks pool ei reageeri üldse ravimile (ilmselt, kuna sealt eemaldatud suur tsüst eelmisel aastal) ning teisel pool ainult 1 rakk? Täpselt ei saanudki enam aru mida üks siis oli, aga ta ütles, et muidu oleks võinud olla neid 12-15, aga mul 1 ja sellega pole mõtet üritama hakata. Küll aga võetakse teisipäeval, mis võtta on ja siis läheb külma ning alustan kohe nädala pärast uue stimulatsiooniga. Arst ütles, et mõistlik on siis neid rakke koguda veidi, enne kui siirdamiseks läheb. Aga ma nüüd ei teagi siis, kas ja kui palju on neid vaja enne koguda ja mis üldse minu väljavaated on. Olin väga õnnetu ja lausa kivistusin seal arsti juures, õhtu otsa kodus nutsin. Kas kellelgi veel sarnane lugu olnud ja siiski lõppenud positiivselt?

Paulakene

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paulakene, keeruline olukord tõesti, aga vähemalt saad kohe uuesti alustada ja edasi liikuda. Pole vb suur lohutus, aga natuke positiivset ikka.

Mul 9. päev pärast 3-päevase embrüo siirdamist. Tegin kodust testi, mis oli negatiivne. Nii varajasest testist ma enda puhul miskit erilist ei oodanud ka. Mul on üks laps, spontaanne rasedus, temaga sain alles 16 dpo positiivse tulemuse.

Aga jube närvesööv on see VT-le eelnev aeg (neljap. plaanis), tõlgendad iga väikest asja, vahepeal lootused laes, siis jälle mingi ebamäärane nõrk päevadevalu tunne ja mõtled, et ongi kõik jälle.

Olemasoleva lapsega tundsin väga selgelt pesastumist, oli tugev päevade valu ca 2h ja pärast seda ei midagi. See oli väga ebatavaline, liiga vara (8dpo) ja sest enne sünnitust oli mul päevadega nii, et valu ei làinud kunagi lihtsalt üle. See oli väga hull, kui õigel ajal valuvaigistit võetud ei saanud, siis võis minna sinnamaani, et pidi kiirabi kutsuma. Pärast sünnitust õnneks selline asi kadus ära.

Klaarika

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin täna Ovaleapiga. 4 päeva süstisin Cetrotide ka. Arstile 10.02 ja ilmselt 16.02 punktsioon ja 21.02 siirdamine. Seda siis juhul kui kõik hästi läheb.

Ovaleap kogus on täpselt sama, mis esimesel ringil. Ainuke erinevus on, et seekord lisandus Clexane süst ka. Väga loodan, et keha reageerib samamoodi nagu eelmine kord (sain 18 rakku), AGA… ivf’ga ei tea kunagi. Niipalju liikuvaid osasid ja teadmatust. Oleme mehega nii palju toidulisandeid söönud ja tervislikult elanud. Hetkel istume isolatsioonis ka, et koroona kõike ära ei nulliks.

Paulakene, see on väga jama uudis. Eks see ivf selline loto ole. Keegi ei tea kuidas keha reageerib, palju tuleks rohtu manustada jne. Mulle tundus minu esimene ring palju rohkem selline ehku peale, et äkki õnnestub kohe. Alles teise ringi ajal nüüd tehti korralikud vereuuringud ja hakata süvenema. Aga endiselt võib kõik kehvasti minna. Mul ei ole mingeid nõuandeid anda, mõnikord ei jäägi muud üle kui nutta ja ropendada…

tilulilu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul siirdati 28.01 3-päevane. Teisipäeval, 8.02 veretest ????Arvan, et proovin koduseid rasedusteste ka enne

Perla

Minu update: sain eile rasedustestile heleda triibu (7 päeva siis siirdamisest), täna oli juba tumedam. Pani ikka südame kiiremini põksuma küll 🙂 Teisipäeval veretest

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul siirdati 28.01 3-päevane. Teisipäeval, 8.02 veretest ????Arvan, et proovin koduseid rasedusteste ka enne

Perla

Minu update: sain eile rasedustestile heleda triibu (7 päeva siis siirdamisest), täna oli juba tumedam. Pani ikka südame kiiremini põksuma küll ???? Teisipäeval veretest

 

Nii tore, loodetavasti saab peagi õnne soovida.

 

Paulakene

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perla, super ja hoian pöialt.

Basaali kohta oli eespool küsimus kellelgi. Ma pole muidu IVF ajal mõõtnud, aga täna oli megakülm tunne ja lihtsalt huvi pärast mõõtsin Daysyga kl 13 u. Oli 35.9 – mul pole ilma progesteroonilisata tavalises tsüklis ka nii madal 🙁 võtan seda siis märgina, et midagi head loota pole.

Klaarika

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoian pöialt Perlale!
Liigun ise ka sarnases graafikus, 31.01 siirdati 3-päevane ja ametlik VT alles 14.02 ja ootamine täitsa piin, et ilmselt lähen nüüd 07.01 ise veretesti tegema. Nädal pärast siirdamist võiks ju VT näha olla kui kindlalt ebaõnnestunud?

Mina olen ka nüüd huvi pärast paar päeva basaali mõõtnud ja ma väga loodan, et temp. 36 algusesse negatiivset tulemust ei tähenda.

May

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 259 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF jaanuar-veebruar