Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF jaanuar-veebruar

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 125 )

Teema: IVF jaanuar-veebruar

Postitas:
Kägu

20.12 tegin diphereline. 28.12 päevad. Eks see ikka sõltub sinu tavalisest tsüklist ka millal miski algab. Ma pidin 3.01 alustama estrofemiga ja enne seda pidid päevad hakkama. Ja kui poleks päevi hakanud ( see võimalus ju alati olemas) oleksin pidanud 3.01 arstiga kontakti võtma.

No vot, lugesin seda ka kuskilt vanast teemast, et kui päevad ei hakka siis pole vaja ka vereproovi anda.Minule arst aga seda ei öelnud.Käskis kindlal kuupäeval süsti teha(tsükli 19 päeval) ja vereproovile 8 jaanuar ja pärast seda 4 tunni pärast arsti aeg.Rõhutas veel, et kindlalt pean ise kohale minema mitte helistama, sest paberil kirjas, et tuleb helistada.Tõmbas veel paberilt selle lause maha.Mainis veel, et millalgi hakkab ka sellest rohust tingitud veritsus.Täna on siis tsükkli 29 päev(tsükkel muidu ca 24 päeva).Kõht tuikab nagu enne päevi ikka ja punnid on ka näos olemas.Mõtlesin ka, et kirjutan arstile aga siis vaatasin voldiku pealt, et tal täna vaba päev ja vaevalt ta kirju täna vaatab.

Lihtsalt on tunne, et pole veel alustanudki kui juba on see kõik hukule määratud, lihtsalt kurb.

IVFi käigus ei jää muud üle kui arsti usaldada. Kõik naised on erinevad, kõik olukorrad on erinevad ja ka kõik arstid ja nende lähenemised on veidi erinevad. Ära lase end teiste juttudest paanikasse ajada ja tee, nagu arst ütleb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kerta

Tere naised. Meie oleme mehega nüüd aga raskes olukorras. Nagu mainisin siis 3 pisikest on meil külmas. Täna vastas arst et kolm embrüot on liiga vähe, et kromosoomi test teha. Arvas, et võiksime lihtsalt neid 3 ära kasutada. Aga mis siis saab kui jälle katkeb? Vaimselt on see kõik nii raske ju. Raske, et lihtsalt neid kolme proovida…. Aga samas pole välistatud, et just seekord õnnestub. Kardan sest juba 4. külmaring siis.
Naised mis te teeksite?
1. sama arst, 3 viimase embrüo ära kasutamine – võimalus, et katkeb taas (v siis mitte) aga hirm on suur. Võtaks riski.
2. Uus arst, uus ring, kromosoomuuring.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere naised. Meie oleme mehega nüüd aga raskes olukorras. Nagu mainisin siis 3 pisikest on meil külmas. Täna vastas arst et kolm embrüot on liiga vähe, et kromosoomi test teha. Arvas, et võiksime lihtsalt neid 3 ära kasutada. Aga mis siis saab kui jälle katkeb? Vaimselt on see kõik nii raske ju. Raske, et lihtsalt neid kolme proovida…. Aga samas pole välistatud, et just seekord õnnestub. Kardan sest juba 4. külmaring siis.

Naised mis te teeksite?

1. sama arst, 3 viimase embrüo ära kasutamine – võimalus, et katkeb taas (v siis mitte) aga hirm on suur. Võtaks riski.

Miks liiga vähe uuringu jaoks? Aga kui selgub, et need 3 on kõik vigased? siis säästaksite ennast. Muidugi see uuring kallis. Või kui selgub, et nt 1 on korralik, siis selle siirdaks. Kui tõesti arst ei ole nõus uuringuga, laseks siiski ära siirdada, võibolla just nüüd õnnestub. Ja kui ei õnnestu, siis jah, uus arst jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin täna arsti juures. Pühapäeval pean tegema Diphereline süsti. Tunnen meeletut hirmu kogu selle protseduuri ees ja kuidas see minu tervisele mõjub:( Ma ei ole küll usklik, kuid praegu ütlen, et selline tunne, et minu kaitseinglid või kes iganes seal kòrgemal on, on mind maha jätnud st südames lootsin, et ma saan emaks loomulikul teel… Tean, et me kõik oleme ühes seisus siin, kuid tahtsin selle enda seest välja saada. Soovin, et meie kõigi unistus täitub:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Naised mis te teeksite?

mina teeks nende 3ega uuringu. kui ükski neist ei ole hea siis saad teada et äkki on seniste ebaõnnestumiste taga kehv kvaliteet. kui neist vähemalt üks on hea siis tead et suudate kvaliteetseid embrüoid toota ja viga onarvatavasti milleski muus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kellegi on Diphereline süst kõrvalmõjusid ka tekitanud? Tegite süsti ise? Issver, see nõel on nii pirakas, ei tea, kuidas sellega hakkama saan… vaja teha nädalavahetusel.

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Mina vist olen sinuga täpselt samas seisus praegu – astun esimesi samme IVF maailmas ja algus tehtud Diphereline süstiga tuharasse. See tehti 21.päeval ja 27.detsembril. Mina sain aru nii, et peale süsti umbes kahe nädala jooksul peaks algama menstruatsioon ja seda ma siin nüüd ootan… Minu tavapärase tsükli järgi oleks pidanud hakkama täna, tunne on et lähipäevil algabki. Mina ei tea et tegemist oleks mingi vaheveritsusega, mulle midagi sellist ei öeldud. Ja kliinikusse pean helistama siis, kui päevad algavad ja siis öeldakse millal vereproov jne.
Kus kliinikus sa oled? Mina käin Pelgulinnas.

Edukat alanud aastat meile! 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina vist olen sinuga täpselt samas seisus praegu – astun esimesi samme IVF maailmas ja algus tehtud Diphereline süstiga tuharasse. See tehti 21.päeval ja 27.detsembril. Mina sain aru nii, et peale süsti umbes kahe nädala jooksul peaks algama menstruatsioon ja seda ma siin nüüd ootan… Minu tavapärase tsükli järgi oleks pidanud hakkama täna, tunne on et lähipäevil algabki. Mina ei tea et tegemist oleks mingi vaheveritsusega, mulle midagi sellist ei öeldud. Ja kliinikusse pean helistama siis, kui päevad algavad ja siis öeldakse millal vereproov jne.

ITK-s tegutsen.Mulle arst ütles, et tegemist on sellest rohust tingitud vaheveritsusega.Paberitele läks kirja Dets. alanud päevade kuupäev.Mul on ka tunne , et kohe hakkavad, kõht tuikab, punnid näos aga siiani ei miskit.Minul on kindel kuupäev vereprooviks ja paar tundi hiljem ka arsti aeg kuhu pean kohale minema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas kellegi on Diphereline süst kõrvalmõjusid ka tekitanud? Tegite süsti ise? Issver, see nõel on nii pirakas, ei tea, kuidas sellega hakkama saan… vaja teha nädalavahetusel.

Ei teinud ise, käisin oma kodukoha emos ja palusin neil teha.Rohi hakkab mõjuma 7-10 päeva peale süsti.8 päeva peale süsti hakkas pidev palav olemine pihta ja pidevalt hakkab ka väga külm.Mõni õhtu on selline tunne nagu hakkaks haigeks jääma, pea tuikab ka vahest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ITKs. Mul küll ei kästud helistada, kui päevad hakkavad. Öeldi, et 2 nädala pärast vereproovile ja siis kohe arst juurde. Aga, mis siis, kui mul päevi ei hakkagi või hakkab rohtudest halb-kõrvalmõjud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas te mngeid vitamiine ka võtate, et hiljem poleks juuste väljalangemisega probleeme?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas te mngeid vitamiine ka võtate, et hiljem poleks juuste väljalangemisega probleeme?

mina võtan rasedatele mõeldud multivitamiine. kahe ivfi vahepeal umbes kuu ei võta. aga juuksed langesid mul ikka natuke välja pärast mõlemat tsüklit.
arvan et see on kilpnäärmega seotud – esimesel kroral langesid juuksed korralikult ja kilpnääre läks ka täiesti paigast. teise ringi ajal tõstsin ise stimuleerimise ajal kilpnäärme rohu doosi ja näidud nii paigast ei läinud – ainult natukene. ja juukseid ka nii palju ei tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina võtan rasedatele mõeldud multivitamiine. kahe ivfi vahepeal umbes kuu ei võta. aga juuksed langesid mul ikka natuke välja pärast mõlemat tsüklit.

arvan et see on kilpnäärmega seotud – esimesel kroral langesid juuksed korralikult ja kilpnääre läks ka täiesti paigast. teise ringi ajal tõstsin ise stimuleerimise ajal kilpnäärme rohu doosi ja näidud nii paigast ei läinud – ainult natukene. ja juukseid ka nii palju ei tulnud.

Kas nad siis kontrollvad kilpnäärme näitu ka? Vaatasin, et esimene vereproov, mis võetakse, seal oli ainult östradiooli môôtmine, ei miskit muud.Palju sul kilpnäärme näit oli? Kas muidu võtad ka L-türoksiini vôi määrati alles IVFi ajal?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas nad siis kontrollvad kilpnäärme näitu ka? Vaatasin, et esimene vereproov, mis võetakse, seal oli ainult östradiooli môôtmine, ei miskit muud.Palju sul kilpnäärme näit oli? Kas muidu võtad ka L-türoksiini vôi määrati alles IVFi ajal?

Mulle määrati türoksiin kohe kui selle pärast arstile läksin et rasestunud polnud, umbes 7 kuud enne esimest IVFi.
Mul on alati olnud natuke kõrge tsh (4) ja kõik alatalituse sümptomid aga arstid alati ütlesid et see pole piisavalt kõrge ja rohtu välja ei kirjutanud. Kui günekoloogile läksin esimest korda lapsemurega siis see kohe kirjutas ja sain elule hoopis uue hingamise. Ma ei saa aru miks arstid nii kadedad on selle kilpnäärme rohu välja kirjutamisega, miks inimesed kannatama peavad kui neil kõik alatalituse sümptomid olemas on?

Igatahes. Esimese IVFi ajal mul ei mõõdetud tsh-d. Küsisin ise perearsti käest kui stimuleerimise ajal tekkinud tohutu väsimus üle ei läinud kuu jooksul. Selleks ajaks olid juba juuksed ka lahti aga siis ma neid asju ei seostanud. Siis oli tsh 4.5 peale tõusnud. Tõstsin ise doosi pool tabletti üle ühe päeva ja 6 nädala pärast oli näit 2.0 jälle kui perearstil mõõta palusin.
Teisel täisringil hakkasin kohe stimuleerimise ajal üle päeva pool tabletti rohkem võtma (ehk siis esialgse doosiga võrreldes iga päev juba pool tabletti rohkem) ja ütlesin arstile kohe et eelmine kord läks näit paigast ja kas oleks stimuleerimise lõpus võimalik proov võtta kui ülejäänud proove võetakse. Siis oli stimuleerimise lõpuks 2.9. aga enesetunne polnud sel korral üldse nii halvaks läinud ja nüüd olen jätkanud ikka sama doosiga, eks nad enne järgmist ringi teevad mulle uue proovi palumise peale ja siis võib jälle doosi tõsta kui vaja.
Aga ei tasu karta perearstilt kõiki proove paluda. IVF on nii tõsine asi et kui sul päriselt on mingid kaebused ja lähed selle jutuga siis nad ikka testivad sind korralikult.

Celly

Please wait...
Postitas:
Liilo

Head uut aastat kõigile vapratele ivfkatele! Olen juba mitu kuud vaikimisi seda foorumit lugenud, nüüd ise ka jaan-veeb esmakordse ivf tegijate ridades. Tuleb pikk skeem ja arst ITKs dr Rass, eeluuringud tegi dr Erlang, seni on ITK kogemus hästi meeldiv olnud. Viljatuse põhjuseks mehe spermakvaliteet, aga ka minu vanus- (41!) mistõttu ei pandud mehele mingit raviskeemi vaid suunati kohe Ivfi rajale. Hetkel katsume positiivsed ja lootusrikkad olla, aga Lugesin teie kogemusi et end ka halvemaks ette valmistada. Kuna tegemist on minu esimese lapsega ja statistika on kõike muud, kui lootusrandev, siis esimese korra õnnestumine oleks täielik ime. Mehel on küll 10-aastane olemas, kes tuli toona ravikuuri tulemusel- ehk et mees võtab olukorda väga rahulikult. Mina olen kõige rohkem närvis selle tohutu hormoonimanipuleerimise pärast. Kuidas selle esmasüsti järel enesetunne on olnud? Kuna tegemist pn sisuliselt menopausi esilekutsumusega, siis kui palju kuuma ja külmahoogusid ja meeleolumuutusi peaks tekkima? Loodan et trenn on ikka lubatud skeemi ajal? Meil esimene süst 21.jaanuaril… veebruaris tuleb punitsioon välisreiside vahele, et see teeb ka natuke ärevaks, ei tea kui suur mu töövõime sel ajal on… Palju jõudu kõigile!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Head uut aastat kõigile vapratele ivfkatele! Olen juba mitu kuud vaikimisi seda foorumit lugenud, nüüd ise ka jaan-veeb esmakordse ivf tegijate ridades. Tuleb pikk skeem ja arst ITKs dr Rass, eeluuringud tegi dr Erlang, seni on ITK kogemus hästi meeldiv olnud. Viljatuse põhjuseks mehe spermakvaliteet, aga ka minu vanus- (41!) mistõttu ei pandud mehele mingit raviskeemi vaid suunati kohe Ivfi rajale. Hetkel katsume positiivsed ja lootusrikkad olla, aga Lugesin teie kogemusi et end ka halvemaks ette valmistada. Kuna tegemist on minu esimese lapsega ja statistika on kõike muud, kui lootusrandev, siis esimese korra õnnestumine oleks täielik ime. Mehel on küll 10-aastane olemas, kes tuli toona ravikuuri tulemusel- ehk et mees võtab olukorda väga rahulikult. Mina olen kõige rohkem närvis selle tohutu hormoonimanipuleerimise pärast. Kuidas selle esmasüsti järel enesetunne on olnud? Kuna tegemist pn sisuliselt menopausi esilekutsumusega, siis kui palju kuuma ja külmahoogusid ja meeleolumuutusi peaks tekkima? Loodan et trenn on ikka lubatud skeemi ajal? Meil esimene süst 21.jaanuaril… veebruaris tuleb punitsioon välisreiside vahele, et see teeb ka natuke ärevaks, ei tea kui suur mu töövõime sel ajal on… Palju jõudu kõigile!

Ma saan jaanuari lõpus 41. Meil mehega seletamatu viljatus, lükkasime pidevalt IVF edasi minu soovil, proovisin homöopaatiat, refleksoloogiat, kuid rasedust ei tulnud. Täna sain oma esimese süsti. Hetkel veel enesetunne ok. Samuti olin algul dr Erlangi all ja suunati edasi dr Rassi juurde. Meile oleks see ka esimene laps.
Olen samuti päris hirmul, kuidas see hormoonide süstimine tervisele mõjub, samuti annan aru, et IVF ei pruugi tulemusi tuua. Igatahes tean, et olen omalt poolt kõik teinud ja ülejäänu on juba looduse teema. Loodan, et kõik läheb hästi!

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Ka minul on palju igasuguseid hirme ja eelkõige olen psüühiliselt läbi just sellel samal põhjusel et ma ikkagi kogu aeg lootsin ja soovisin ja arvasin et kõik õnnestub loomulikul teel. Ilmselt on see igati normaalne et me niimoodi tunneme. Nüüd tuleb see mõte enda sees kuidagi vabaks lasta, ja lubada ennast aidata. Vähemalt ma proovin nii mõelda 🙂

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Mina olen 39, mees 52. Meil kummalgi lapsi ei ole. Meil oli rasedus, mis katkestati 12.nädalal poolteist aastat tagasi, kuna loode ei olnud õigesti arenenud. Seega, arsti sõnul oleks igati ootuspärane et võiks tekkida uus spontaanne rasedus, kuid kahjuks seda juhtunud ei ole. Kindlasti on väga suur põhjus minu suurel stressil lapse saamise sooviga.
Mis puudutab Diphereline süsti mõju, siis alates eilsest (süst tehti 27.detsembril) on mul ärevusetunne ja haiguse-tunne ja üldse tunnen ennnast suhteliselt ebastabiilsena. Pidevalt on tunne et kogu keha on justkui vaevas.
Ma ei tea, kas see tõesti ongi kõik süsti mõju? Ja mingit veritsust siiani ei ole. Ma mõtlesin et ma homme helistan arstile ja uurin asja, kas kõik on ikka õige nii…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen 39, mees 52. Meil kummalgi lapsi ei ole. Meil oli rasedus, mis katkestati 12.nädalal poolteist aastat tagasi, kuna loode ei olnud õigesti arenenud. Seega, arsti sõnul oleks igati ootuspärane et võiks tekkida uus spontaanne rasedus, kuid kahjuks seda juhtunud ei ole. Kindlasti on väga suur põhjus minu suurel stressil lapse saamise sooviga.

Mis puudutab Diphereline süsti mõju, siis alates eilsest (süst tehti 27.detsembril) on mul ärevusetunne ja haiguse-tunne ja üldse tunnen ennnast suhteliselt ebastabiilsena. Pidevalt on tunne et kogu keha on justkui vaevas.

Ma ei tea, kas see tõesti ongi kõik süsti mõju? Ja mingit veritsust siiani ei ole. Ma mõtlesin et ma homme helistan arstile ja uurin asja, kas kõik on ikka õige nii…

See süst pidigi hakkama mõjuma 7-10 päeva peale süsti saamist.Mina sain süsti 25. dets. ja pole ka veel mingit veritsust.Paaril korral on paberile mõned verekiud jäänud.Minul tulid kõrvalmõjud 8-sandal päeval peale süsti.
Kui sa paned googli otsingusse “Diphereline” siis sealt tuleb kohe kliinik.ee leht ja seal lehel siis selle rohu kohta infoleht.Seal lehel kirjas, et Esimesel ravikuul VÕIB teil esineda verejooksu tupest.Ei saagi nüüd aru ka siis peab esinema või võib esineda.Mul on paari päeva pärast vereproov ja siis ka kohe arsti aeg.Kirjutasin ka arstile ja vast homme saan ka vastuse.

BB

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle ütles dr Rass, et päevad hakkavad tavapârasel ajal, rohu tõttu ei peaks edasi lükkuma. Äkki siin mõni, kel juba kogemus selja taga ja teab rääkida. Aga, mis saab siis, kui tegelikult oled loomulikult rase ja tegid juba süsti? Katkemne?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul siis hakkasid öösel päevad, 12 päeva peale süsti.Tänane öö oli kohutav.Tõusin poole öö pealt üles, sest nii halb hakkas.Kõhus keeras, iiveldas ja meeletult kuum oli olla, nagu oleks väga kõrge palavik.Komberdasin kuidagi wc ja nii kui potile istusin nii oleks nagu käinud mingi plahvatus ja päevad olid platsis.See kõhuvalu mis siis saabus oli midagi jubedat.Võtsin tableti ja komberdasin voodisse aga selleks ajaks oli nii meeletult külm, et külmu või ära.Kolme tekiga jäin siis kuidagi magama ja tõusin hommikul jälle kohutava palavuse pärast üles.

BB

Please wait...
Postitas:
Mya26

Minul oli augustis esimene IVF. Kartsin samuti, mis kõrvaltoimeid süstidel olla võivad, sest ise olen ärevik ja suudan omale mõnekümne minutiga isegi 38 palaviku närveerida ja asju ette hullemaks kujutada, aga tegelikult ei olnudki nii hull kui ma kartsin. Esimesed 5-6 päeva ei tunne mitte midagi (mina süstisin Bemfolat 150TÜ, hiljem juurde ka Orgulatrani), veidi ehk peavalu. Alles edasi tekkis rohkem väsimust ja öösiti oli kuumahooge (süste oli kokku vist 11-12 päeva). Süstide ajal kõht punni ei läinud ja kaalu ka ei lisandunud. Kõige hullem oligi ehk punktsiooni päeval, siis oli juba kõht väga punnis ja torkivad valuhood olid, aga mul saadi ka palju folliikule (21). Punktsiooni päeval oli ka enesetunne veidi niru, ka pärast punktsiooni, aga järgmisel päeval oli juba täiesti normaalne. Väsimus-kurnatuse tunne hakkas ka tasapisi siis juba taanduma. Haiguslehte mina ei võtnud töölt. Mul ei tehtud ka värsket siirdamist, seetõttu sain 2,5 kuud ka puhata ja taastuda, enne kui külmutatud embrüo siirdati. Menstruatsioon algas ka 5 päeva pärast punktsiooni ning jätkus järgnevatel kuudel üsna plaanipäraselt. Aga jah, see mõte hirmutab küll, mis kogu hormoone sisse süstitakse ja kuidas see kõik oma loomuliku süsteemi võib segamini lüüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli Diphereline süst pühapäeval. Esimene öö oli kord palav, siis külm, magasin ka kehvast, juuksed hakkasid higistama. Issver, mis siis veel nädala pärast on, kui siis alles tõelised sümptomid ilmnevad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis vitamiine arst teile soovitas? Mda võtate?

Please wait...
Postitas:
Kägu

gonal -f

Tere,kas keegi saaks öelda summasi ,mis maksavad rohud hetkel ? gonal-f, orgalutran ja ovitrelle :O

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik informatsioon on olemas haigekassa.ee (https://www.haigekassa.ee/inimesele/haigekassa-huvitised/kunstliku-viljastamisega-seotud-ravimite-huvitamine) ja raviminfo.ee lehel (ravimid koos hinnaga).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nonii, suht huvitav seis praegu. Täna õhtul või homme peaks algama uus tsükkel. Enam ei hellita lootust et äkki ikka jäin rasedaks ka 😁. Aga jaanuaris on 50/50 võimalus alustada sest algselt olen veebruari nimekirjas. Õnneks pole veebruargi kaugel ja aeg kaob metsiku kiirusega kuhugi.
Teistele hoian pöidlaid ja loed huviga süstimise muredest ja rõõmudest.

R.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Mai Kelluke

Suhtlesin eile ämmaemandaga, kes ütles et on erinevad raviskeemid ja ka erinevad ravimi kogused, mida süstitakse. Minu puhul oli ikka see õige, et pean helistama kui päevad hakkavad. Üldiselt arvas ta et mingeid kõrvalmõjusid süstil ei tohiks olla, peale selle et ilmselgelt on keha stressis, kuna päevad ei ole alanud ja ise ka stressis.
Aga täna siis lõpuks need päevad algasid, ja vaatamata sellele et verd tuleb uskumatult palju ja kõht ja pea on terve päeva valutanud, on oh kui kerge olla. Kokkuvõtteks algasid minul päevad peale Diphereline süsti 13.päeval ja see on siis 3 päeva hiljem, kui oleks olnud minu tavaline tsükkel.
Edasi läheb minuga nii et homme annan vereproovi ja kui arst on selle üle vaadanud, siis annab teada millal ja mida ja kui kaua süstima hakkan. Eeldatav punktsioon toimub jaanuari viimasel nädalal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suhtlesin eile ämmaemandaga, kes ütles et on erinevad raviskeemid ja ka erinevad ravimi kogused, mida süstitakse. Minu puhul oli ikka see õige, et pean helistama kui päevad hakkavad. Üldiselt arvas ta et mingeid kõrvalmõjusid süstil ei tohiks olla, peale selle et ilmselgelt on keha stressis, kuna päevad ei ole alanud ja ise ka stressis.

Aga täna siis lõpuks need päevad algasid, ja vaatamata sellele et verd tuleb uskumatult palju ja kõht ja pea on terve päeva valutanud, on oh kui kerge olla. Kokkuvõtteks algasid minul päevad peale Diphereline süsti 13.päeval ja see on siis 3 päeva hiljem, kui oleks olnud minu tavaline tsükkel.

Edasi läheb minuga nii et homme annan vereproovi ja kui arst on selle üle vaadanud, siis annab teada millal ja mida ja kui kaua süstima hakkan. Eeldatav punktsioon toimub jaanuari viimasel nädalal.

Minul hakkas ka 13.päeval peale süsti päevad.Käisin täna vereproovi andmas ja hiljem ka arstil.Vereproov oli korras ja sain järgmised süstid 8-saks päevaks ja siis uh.Süste pean siis tegema korraga 2.Ühe teen ära ja kohe järgi ka teise süsti.
Jube jube hirmus tundub see süstimine.

BB.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli augustis esimene IVF. Kartsin samuti, mis kõrvaltoimeid süstidel olla võivad, sest ise olen ärevik ja suudan omale mõnekümne minutiga isegi 38 palaviku närveerida ja asju ette hullemaks kujutada, aga tegelikult ei olnudki nii hull kui ma kartsin. Esimesed 5-6 päeva ei tunne mitte midagi (mina süstisin Bemfolat 150TÜ, hiljem juurde ka Orgulatrani), veidi ehk peavalu. Alles edasi tekkis rohkem väsimust ja öösiti oli kuumahooge (süste oli kokku vist 11-12 päeva). Süstide ajal kõht punni ei läinud ja kaalu ka ei lisandunud. Kõige hullem oligi ehk punktsiooni päeval, siis oli juba kõht väga punnis ja torkivad valuhood olid, aga mul saadi ka palju folliikule (21). Punktsiooni päeval oli ka enesetunne veidi niru, ka pärast punktsiooni, aga järgmisel päeval oli juba täiesti normaalne. Väsimus-kurnatuse tunne hakkas ka tasapisi siis juba taanduma. Haiguslehte mina ei võtnud töölt. Mul ei tehtud ka värsket siirdamist, seetõttu sain 2,5 kuud ka puhata ja taastuda, enne kui külmutatud embrüo siirdati. Menstruatsioon algas ka 5 päeva pärast punktsiooni ning jätkus järgnevatel kuudel üsna plaanipäraselt. Aga jah, see mõte hirmutab küll, mis kogu hormoone sisse süstitakse ja kuidas see kõik oma loomuliku süsteemi võib segamini lüüa.

Miks sulle siirdamine alles 2,5 kuu pärast tehti?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 125 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF jaanuar-veebruar