Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Juuli-August

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 114 )

Teema: IVF Juuli-August

Postitas:
Kägu

See sõltub paljudest asjaoludest. Täisringi (st munasarjade stimulatsioon, munarakkude kogumine, in vitro viljastamine) pead tegema siis, kui külmast midagi võtta pole. Kui embrüod külmas ja ainult siirdamise vaev, siis see, kui tihti sulle siirdamist teha saab, sõltub sellest, kas eelmine siirdamine tehti loomulikku või ravimitega toetatud tsüklisse. Kui sulle on meditsiinilisest vaatest mõistlik siirdamisi teha loomulikku tsüklisse, siis saab seda tavaliselt peaaegu iga uus tsükkel teha. Ravimitega toetatud tsükli puhul peab pärast ebaõnnestunud katset üldiselt paar-kolm kuud vahet pidama. Ehk et kui toimetad riiklikus ja oled kord juba “ree peale” saanud siis tehakse protseduure nii tihti kui sinu ravi eripäradest tulenevalt seda teha saab. Ei ole nii, et ebaõnnestunud katse järel liigud nö järjekorra algusesse tagasi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Armsad naised, ehk oskate aidata. Ma ei ole kindel, kas see küsimus/arutelu siia üldse sobib, aga kuna olen ise ka ivf teekonnal, varsti on ees teine fet, siis kahjuks on teema, mis ilmselt puudutab meid kõiki mingil määral.

Nimelt just vaktsineerimine covid19 vastu. Ma olen kuulnud vastakaid arvamusi. Ma ei ole selle teema pooldaja ega vastane, suhteliselt nautraalne. Kuid siiski hirmutab kogu see olukord. Kas peaksin ennast vaktsineerima või ei? Infot on selle kohta vähe, kuidas see mõjutab edasist rasestumist/elu/raseduse kulgu.?

Siiani olen kuulnud kahest juhtumist, kus naine on vaktsineerinud ja rasedus on katkenud. Seda küll suhteliselt raseduse alguses, kuid siiski on nad arvamusel, et selle põhjustas vaktsiin. Samas olen kuulnud ühte juhtumit, kus kõhubeebi suri 8ndal kuul, sest ema põdes hiljuti läbi covid19 viiruse.

Minu enda raviarst soovitab siiski soojalt ära teha pfizeri. Endal mul on kahtlusi, kas ikka tasub. Ehk on siis veel raskem üldse rasestuda.

Kui see teema siia ei sobi, siis kustutan ära.Ei soovi tekitada siia tulist arutelu,kõigil on õigus oma arvamusele ja valikutele. Kuid siiski ehk on kellegil kogemusi? Mis seisukoha olete teie ise võtnud?

KN

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Armsad naised, ehk oskate aidata. Ma ei ole kindel, kas see küsimus/arutelu siia üldse sobib, aga kuna olen ise ka ivf teekonnal, varsti on ees teine fet, siis kahjuks on teema, mis ilmselt puudutab meid kõiki mingil määral.

Nimelt just vaktsineerimine covid19 vastu. Ma olen kuulnud vastakaid arvamusi. Ma ei ole selle teema pooldaja ega vastane, suhteliselt nautraalne. Kuid siiski hirmutab kogu see olukord. Kas peaksin ennast vaktsineerima või ei? Infot on selle kohta vähe, kuidas see mõjutab edasist rasestumist/elu/raseduse kulgu.?

Siiani olen kuulnud kahest juhtumist, kus naine on vaktsineerinud ja rasedus on katkenud. Seda küll suhteliselt raseduse alguses, kuid siiski on nad arvamusel, et selle põhjustas vaktsiin. Samas olen kuulnud ühte juhtumit, kus kõhubeebi suri 8ndal kuul, sest ema põdes hiljuti läbi covid19 viiruse.

Minu enda raviarst soovitab siiski soojalt ära teha pfizeri. Endal mul on kahtlusi, kas ikka tasub. Ehk on siis veel raskem üldse rasestuda.

Kui see teema siia ei sobi, siis kustutan ära.Ei soovi tekitada siia tulist arutelu,kõigil on õigus oma arvamusele ja valikutele. Kuid siiski ehk on kellegil kogemusi? Mis seisukoha olete teie ise võtnud?

KN

Mina sain esimese phizeri süsti enne siirdamist. Siirdamisel küsisin arstilt, kas peaksin teise ka tegema. Arst ütles jah. Vahepeal selgus, et FET õnnestus. 9ndal nädalal käisin ämmaemanda juures esimest korda ning ka tema soovitas teise süsti ära teha. Nii ka paar päeva hiljem tegin. Nüüdseks on 14 nädalat,ä täis,  OSCAR edukalt läbitud ning beebid aktiivsed,terved ning madalate riskidega.

Raseduse katkemisi eriti alguses toimub palju ning põhjused tavaliselt teadmata, vaktsiiniga või ilma. Mina isiklikult usaldan arste rohkem kui oletusi. Hilisemad rasked tüsistused endale kui beebile on minu jaoks palju hirmsamad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olin ka kõhkleja, et kas tasub vaktsineerida vahetult enne. Arst soovitas vaktsineerida. Mul ei jäänud isegi soovitatud 6 nädalast vahet, kuna protseduurid olid peale tulemas ja pidin teise süsti varem tegema.

Pikaajalist toimet muidugi pole teada, küll aga on teada, et viiruse endaga võib kaasneda long covid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

KN

Sain esimese AZ süsti enne rasestumist, teise esimesel trimestril, siiamaani kõik korras, beebi millimeetri pealt graafikus ja enesetunne hea 🙂 mina usaldaks arste

+1
0
Please wait...

Postitas:
Zirka

See sõltub paljudest asjaoludest. Täisringi (st munasarjade stimulatsioon, munarakkude kogumine, in vitro viljastamine) pead tegema siis, kui külmast midagi võtta pole. Kui embrüod külmas ja ainult siirdamise vaev, siis see, kui tihti sulle siirdamist teha saab, sõltub sellest, kas eelmine siirdamine tehti loomulikku või ravimitega toetatud tsüklisse. Kui sulle on meditsiinilisest vaatest mõistlik siirdamisi teha loomulikku tsüklisse, siis saab seda tavaliselt peaaegu iga uus tsükkel teha. Ravimitega toetatud tsükli puhul peab pärast ebaõnnestunud katset üldiselt paar-kolm kuud vahet pidama. Ehk et kui toimetad riiklikus ja oled kord juba “ree peale” saanud siis tehakse protseduure nii tihti kui sinu ravi eripäradest tulenevalt seda teha saab. Ei ole nii, et ebaõnnestunud katse järel liigud nö järjekorra algusesse tagasi.

Ei pruugi nii olla. Paar aastat tagasi ebaõnnestus ITKs katse, külma ei läinud midagi ja öeldi, et kuna järjekorrad pikad, siis järgmist ringi saab alles märtsis alustada. Läksin pelgusse üle ja seal sain koheselt alustada, ehk siis jaanuaris.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui PCOS diagnoositud siis tehakse niiehknaa ravimitega IVF-i või see sõltub kas OV toimub ise?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pruugi nii olla. Paar aastat tagasi ebaõnnestus ITKs katse, külma ei läinud midagi ja öeldi, et kuna järjekorrad pikad, siis järgmist ringi saab alles märtsis alustada. Läksin pelgusse üle ja seal sain koheselt alustada, ehk siis jaanuaris.

Võibolla tõesti. Minu kogemus pärinebki Pelgust. 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hei!

Annan ära oma rasedustestid (DPD postikulu eest või 18.08 Tartus käest kätte või pakirobitisse). Olen ise ka IVF-kas ja hetkel rasedust 14 nädalat, seetõttu pakun esmalt siia.

1tk Livsane pulktest (09.2022)

35 tk One Step ribatestid (28.10.2021)

Mina sain ribatestidega esimesed triibud 6 päeval peale (5 päevaste) siirdamist. Nende testide miinuseks on see, et teine triip läheb väga aeglaselt tumedamaks. Samas valepositiivset ei ole ma kordagi saanud.

https://photos.app.goo.gl/7gEemBRuGtCRrsgv7

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hei!

Annan ära oma rasedustestid (DPD postikulu eest või 18.08 Tartus käest kätte või pakirobitisse). Olen ise ka IVF-kas ja hetkel rasedust 14 nädalat, seetõttu pakun esmalt siia.

Mina sain ribatestidega esimesed triibud 6 päeval peale (5 päevaste) siirdamist. Nende testide miinuseks on see, et teine triip läheb väga aeglaselt tumedamaks. Samas valepositiivset ei ole ma kordagi saanud.

Sooviks väga! 🙂 Kuhu kirjutan?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hei!

<p style=”text-align: left;”>Sooviks väga! 🙂 Kuhu kirjutan?

Kirjuta palun hunnikteste@gmail.com :)</p>

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi stimuleerimas ka on hetkel? Mul 4s päev ja pole tunnetki, et tegeleks IVFga 😅

kuidas enesetunne täna on? Mis skeem ja rohud käimas? Millal punktsioon ja siirdamine? kus tegutsed?

p.

MMA ei tee vahet pikal ja väiksel skeemil 🤷🏼‍♀️ Aga praegu enesetunne üpris hea, puhitust vähe, mammud kasvavad enamvähem okeilt. Gonal + Cetrotide. Punktsioon eeldatavasti 4.08 tegutsen Tallinnas 😉

ka.

ka. kas sinult on juba uudiseid oodata? Millal veretestile lähed ja kuidas punktsioon õnnestus? Endal oli täna siirdamine (blasto + moorula). Eks paistab, kes ja mitu neist arenema otsustab hakata. Reedel selgub, kas midagi ka külma jääb. VT 25.08

p.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Keegi stimuleerimas ka on hetkel? Mul 4s päev ja pole tunnetki, et tegeleks IVFga 😅

kuidas enesetunne täna on? Mis skeem ja rohud käimas? Millal punktsioon ja siirdamine? kus tegutsed?

p.

MMA ei tee vahet pikal ja väiksel skeemil 🤷🏼‍♀️ Aga praegu enesetunne üpris hea, puhitust vähe, mammud kasvavad enamvähem okeilt. Gonal + Cetrotide. Punktsioon eeldatavasti 4.08 tegutsen Tallinnas 😉

ka.

ka. kas sinult on juba uudiseid oodata? Millal veretestile lähed ja kuidas punktsioon õnnestus? Endal oli täna siirdamine (blasto + moorula). Eks paistab, kes ja mitu neist arenema otsustab hakata. Reedel selgub, kas midagi ka külma jääb. VT 25.08

p.

Blasto+ moorula? Mida see tähendab? 2tk?

mul läks punktsioon hästi ja ka siirdamine tehtud, siirdati kaks kolmepäevast ja vt järgmine teisipäev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

p.

ka.

p.

Blasto+ moorula? Mida see tähendab? 2tk?

mul läks punktsioon hästi ja ka siirdamine tehtud, siirdati kaks kolmepäevast ja vt järgmine teisipäev.

Kaks tükki sai jah sel korral. Tore kuulda, et punktsioon ja siirdamine kenasti möödas. Hoian sulle veretestiks pöialt. Kuidas enesetunne on? Rohtude kõrvalmõjud ei tee liiga? Ma ükspäev lugesin kokku, et koos kahe vitamiiniga on mul 7 tabletti päevas. Natukene palju, aga mis teha. Lisaks veel küünlad, mille puhul apteeker toonitas, et tupeküünlaid ära ei sööks😀

p.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas kellegil läheb? 🙂 Kas lähiajal on kellegil siirdamine ka tulemas?

Ise võtsin julguse kokku ja käisin esimesel vaktsiinil ära. Nüüd 23.08 on tulemas teine siirdamine ja uus vaktsiin on 22.09. Arvan ja loodan,et on piisavalt pikk vahe,et ei tohiks mingit mõju avaldada.

KN

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab vastata, et kui rakkude kasvatamiseks on süstide kogused igalühel erinevad, siis kuidas ja miks peavad kõik süstima sama koguse ov-i esilekutsuvat ravimit? Mis garanteerib, et ov toimub kõigil alles 36 tunni pärast või hiljem?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>

Kas keegi oskab vastata, et kui rakkude kasvatamiseks on süstide kogused igalühel erinevad, siis kuidas ja miks peavad kõik süstima sama koguse ov-i esilekutsuvat ravimit? Mis garanteerib, et ov toimub kõigil alles 36 tunni pärast või hiljem?

Ei garanteerigi miski. Esimesel ringil toimus ovulatsioon ilusti 36 tunni pärast. Teisel ringil aga oli ovulatsioon alanud juba varem ja osad rakud läksid seepärast ka punktsioonil kaotsi. Arst arvas tagantjärgi, et süsti oleks pidanud tegema hiljem aga ette ju ei oska ennsutada, kuidas keha reageerib.</p>

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ka. Kas said veretesti tulemuse juba teada?

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

selline veider küsimus seoses IVF järjekordadega – kas mitmes kliinikus saab samaaegselt järjekorda panna (kui järjekorra pikkused erinevad)?

On keegi sellist asja kasutanud ja kuidas arsti sellesse suhtuvad (eeldades et pead käima visiidil erinevate arstide juures, selleks et järjekorda üldse pääseda)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas mitmes kliinikus saab samaaegselt järjekorda panna (kui järjekorra pikkused erinevad)? kuidas arsti sellesse suhtuvad (eeldades et pead käima visiidil erinevate arstide juures, selleks et järjekorda üldse pääseda)

Igal arstil on oma skeem ja kui on kindel plaan kliinikut vahetada, siis võib järjekorda panna, aga ei kujuta hästi ette, et kord käiakse ITK-s, siis vahepeal Nova Vitas ja siis jälle tagasi ITK-s sama arsti juures. Arvata võib, et ei suhtuta hästi ja tekitab segadust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei garanteerigi miski. Esimesel ringil toimus ovulatsioon ilusti 36 tunni pärast. Teisel ringil aga oli ovulatsioon alanud juba varem ja osad rakud läksid seepärast ka punktsioonil kaotsi. Arst arvas tagantjärgi, et süsti oleks pidanud tegema hiljem aga ette ju ei oska ennsutada, kuidas keha reageerib

Mulle tundub, et lühikese skeemiga on üsna võimatu ette ennustada, millistel tundidel toimub ov, eriti kui süstitakse kauem, kui 12 päeva ja tavaline ov aeg nihkub edasi. Kui folliikuleid kasvatatakse suuremaks ja punktsiooniks paras suurus saavutatakse alles näiteks 13-ks päevaks, siis 15-l päeval plaanitud punktsiooni ajaks võib ov juba ammu toimunud olla ja siis pole kasu ka natuke hiljem tehtavast süstist, mis ov-i peaks esile kutsuma ning kogu süstimine muutub kasutuks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei garanteerigi miski. Esimesel ringil toimus ovulatsioon ilusti 36 tunni pärast. Teisel ringil aga oli ovulatsioon alanud juba varem ja osad rakud läksid seepärast ka punktsioonil kaotsi. Arst arvas tagantjärgi, et süsti oleks pidanud tegema hiljem aga ette ju ei oska ennsutada, kuidas keha reageerib

Mulle tundub, et lühikese skeemiga on üsna võimatu ette ennustada, millistel tundidel toimub ov, eriti kui süstitakse kauem, kui 12 päeva ja tavaline ov aeg nihkub edasi. Kui folliikuleid kasvatatakse suuremaks ja punktsiooniks paras suurus saavutatakse alles näiteks 13-ks päevaks, siis 15-l päeval plaanitud punktsiooni ajaks võib ov juba ammu toimunud olla ja siis pole kasu ka natuke hiljem tehtavast süstist, mis ov-i peaks esile kutsuma ning kogu süstimine muutub kasutuks.

Päris nii ikka ka pole, lühikese skeemi lõpus on ühed süstid (cetrotide kui ma ei eksi) mis ov’d no edasi lükkab, et see siis õigel ajal ovitrelle vm’ga esile kutsuda). Lisaks ITKs vähemalt on vahepeal ka arsti visiit,kus arst mõõdab kas folliiklid õige suurusega jne,et punktsioon paika panna. Pelgus lausa lastakse vist OV teste teha kodus. Sel kõik ikka korralik teadus taga ning arstid päris pimedas ei tegutse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris nii ikka ka pole, lühikese skeemi lõpus on ühed süstid (cetrotide kui ma ei eksi) mis ov’d no edasi lükkab, et see siis õigel ajal ovitrelle vm’ga esile kutsuda). Lisaks ITKs vähemalt on vahepeal ka arsti visiit,kus arst mõõdab kas folliiklid õige suurusega jne,et punktsioon paika panna. Pelgus lausa lastakse vist OV teste teha kodus. Sel kõik ikka korralik teadus taga ning arstid päris pimedas ei tegutse.

Cetrotide süstid aitavad ov-i ära hoida ja neid tehakse viimastel päevadel iga päev, aga ov-i esilekutsuv süst tehakse poolteist päeva enne punktsiooni ja viimane ultraheli alles päevi varem. Keegi  kirjutas ühes teemas, et kardab, et ov toimub kodus olles ära ja vastati, et ärgu muretsegu ja mõelgu üle, aga tegelikult võib nii juhtuda korduvalt. Ma ei tea, kas kiiresti toimuv ov näitab ka midagi rakkude kohta või ainult valet eeldust, et ov peaks toimuma alles 36 tunni pärast?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene siirdamine 2 tunni pärast. Istun siin ja haudun omas mahlas, Estrofemi võtmine ei tee asja lihtsamaks. Ma tean, et peab olema optimistlik, aga mul läheb 4. aasta see teekond, liigne optimism tekitab suurema pettumuse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On keegi proovinud embrüo liimi? 300€ on kopsakas summa, aga kui see annab tulemusi, siis võib ju välja käia?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On keegi proovinud embrüo liimi? 300€ on kopsakas summa, aga kui see annab tulemusi, siis võib ju välja käia?

Minule itk’s öeldi,et seda nad kasutavad by default igal siirdamisel ja ei maksa midagi lisaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arstil taas käidud. 2.round siis augusti lõpust algamas. Seekord proovime pikka skeemi. Eks siis näis.

Enda poolt muutnud toidulaua vaikselt juba juuni lõpust  – väldin gluteeni ja minimaalselt jahutooteid.

Pigem on minu laual nüüd oad, muna, avokaadod, pähklid, kala, kana, rohkelt värskeid juurikaid ja vahel ka puuviljad +vitamiinid.

Kõnnin vähemalt 10000+ sammu.

Kaalu kadunud – 6kg

Tupsik81

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arstil taas käidud. 2.round siis augusti lõpust algamas. Seekord proovime pikka skeemi. Eks siis näis.

Enda poolt muutnud toidulaua vaikselt juba juuni lõpust – väldin gluteeni ja minimaalselt jahutooteid.

Pigem on minu laual nüüd oad, muna, avokaadod, pähklid, kala, kana, rohkelt värskeid juurikaid ja vahel ka puuviljad +vitamiinid.

Kõnnin vähemalt 10000+ sammu.

Kaalu kadunud – 6kg

Tupsik81

Väga tubli, et sellised toidulaua muudatused ette oled võtnud.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvasin, et ovulatsioon toimus enne ära, aga ei toimunud ikka. Saadi 26, neist sobilikke oli 14, aga külma saadi ainult 5 embrüot. Kuidagi uskumatult vähe selle vaeva peale. Siirdamine lükati edasi 2 kuud, tekkis trombioht, hakkasin end süstima trombivastase ravimiga hoopis. Öeldakse ka, et ärge olge stessis – see IVF ise on juba nii suur stress, eriti kui see sellised terviseohud kaasa toob… Mul esimene IVF, aga ei julge midagi loota. Teine aasta hetkel käsil, neist esimene läks IUI teed (paarikuuste vahedega), kuna otsest näidustust IVF jaoks polnud. Lõpuks ikka jõudsime IVF-ni.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvasin, et ovulatsioon toimus enne ära, aga ei toimunud ikka. Saadi 26, neist sobilikke oli 14, aga külma saadi ainult 5 embrüot. Kuidagi uskumatult vähe selle vaeva peale. Siirdamine lükati edasi 2 kuud, tekkis trombioht, hakkasin end süstima trombivastase ravimiga hoopis. Öeldakse ka, et ärge olge stessis – see IVF ise on juba nii suur stress, eriti kui see sellised terviseohud kaasa toob… Mul esimene IVF, aga ei julge midagi loota. Teine aasta hetkel käsil, neist esimene läks IUI teed (paarikuuste vahedega), kuna otsest näidustust IVF jaoks polnud. Lõpuks ikka jõudsime IVF-ni.

Mul olid samad tunded. Kätte saadi 29, aga külma läks ainult 6. Oli kerge hüper ja ootasin 2 kuud, et saaks tsükliga edasi minna.  Eile selgus, et 2 ei elanud külmutamist vms üle. Kas see on pigem norm või võib arvata, et kliinikus läks miskit nihu?

Eks neil naistel on kindlasti oluliselt raksem, kes käivad kogu teekonna läbi ja ei saa isegi ühte. Eile oli esimene siirdamine. Peas oli puder ja kapsad, sellest ka selline melanhoolne postitus varasemalt. Vabandan selle pärast. Täna juba parem olla.

Pöidalad pihku!

S.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 114 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Juuli-August