Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Juuli-August

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 114 )

Teema: IVF Juuli-August

Postitas:
Kägu

Tunnen, et pean endast midagi välja saama ja kes mind paremini ikka mõistaks, kui samal teekonnal olijad. Käimas on kolmas täisring, mille siirdamine oli nädal tagasi. Siirdati kaks embrüot. Kodusel testil oli triibukuma juba neljandast päevast ning mida päev edasi, seda tugevamaks triip muutus. Kõik on küll esmapilgul tore, aga mind ei valda loodetud rõõm ja rahu. Ebaõnnestumisi on olnud liialt palju. Ametliku veretestini on veel nädal. Ma ei teagi, mida ma oma postitusega tahan täpselt öelda, aga hea oli see endast välja saada.

p.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebaõnnestumised teevadki murelikuks ja negatiivsed mõtted tulevad paratamatult.  Vahel ongi vaja ennast tühjaks vahutada, rääkida kõik hingelt ära. Tavaliselt see aitab ja hakkab pisutki kergem.

Ehk aitaks ka mingi rahulikum tegevus? Jalutamine looduses? Raamatu lugemine? Kindlasti aitab elada päev korraga. Proovi olla rahul ja õnnelik selle üle,et oled ühe päeva üle elanud. Uuel päeval uue hooga.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen, et pean endast midagi välja saama ja kes mind paremini ikka mõistaks, kui samal teekonnal olijad. Käimas on kolmas täisring, mille siirdamine oli nädal tagasi. Siirdati kaks embrüot. Kodusel testil oli triibukuma juba neljandast päevast ning mida päev edasi, seda tugevamaks triip muutus. Kõik on küll esmapilgul tore, aga mind ei valda loodetud rõõm ja rahu. Ebaõnnestumisi on olnud liialt palju. Ametliku veretestini on veel nädal. Ma ei teagi, mida ma oma postitusega tahan täpselt öelda, aga hea oli see endast välja saada.

p.

Tean, mida tunned. Seljataga endal 5 ringi ja 6 siirdamist. Hetkel 12+1, Oscar tehtud ja me ei ole kumbki mehega tegelikult julgenud korralikult rõõmustada ja mingil moel ei usu ma siiani, et asi tõesti nii kaugele on läinud 🙂 sa ei pea üldse end kuidagi halvasti tundma ja end piitsutama, et ei tunne “rõõmu ja rahu”. Tunne täpselt seda mis tunned  🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh toetavate sõnade eest! Mul on juba üks ivfi teel saadud laps olemas, kes tuli kohe esimesel ringil esimesega katsega. Seda enam oli kukkumine kõrgem, kui teist proovime saada juba detsembrist. Sinna sisse on jäänud 9 edutut siirdamist ja kaks täisringi. Praegu siis kümnes siirdamine koduse positiivse testiga. Aina enam käivad ka aga mõtted pesastunud embrüote arvu üle.. kas pesastus üks või kaks. Kui kaks, kuidas seda teistele selgitada. Olen ise teinud ivfiga rahu, kuid teema on olnud teiste eest varjul ja tegelikult sooviksin, et see nii ka jääks. Samuti kui pesastus üks, kuidas teine välja tuleb, kas on oodata veritsusi, komplikatsioome jne. Kaksikrasedus ju ikkagi riskirasedus ja ivfiga mitte soositud tulemus. Eks seedida on veel paljut. Nädal tundub nii meeletult pikk aeg hetkel, sest tekkinud küsimused on mulle olulised.

p.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlesin, et olen seekord “tugev”, ei testi kodus ennem. Tänane hommik siiski algas testiga. Täna siirdamisest 6 päeva ja VTni veel 3, aga ei triibupoegagi. Natuke kurb, lootsin, et kahe siiriku puhul võiks juba midagigi näha olla. Õrn lootus püsib reedeni.

p., kuidas sul läheb? Oled natuke oma mõtetes rohkem selgust saanud?

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain eile Diphereline süsti. Milleks see on? Hormoonide välja lülitamiseks?
Öösel oli uni üli halb ja see unenägu…. ööh, jube.

IVF teine ring alga. Ülipalju lootusi täis, sest seekord on ju minu kord eks?!

 

Virsi

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlesin, et olen seekord “tugev”, ei testi kodus ennem. Tänane hommik siiski algas testiga. Täna siirdamisest 6 päeva ja VTni veel 3, aga ei triibupoegagi. Natuke kurb, lootsin, et kahe siiriku puhul võiks juba midagigi näha olla. Õrn lootus püsib reedeni.

p., kuidas sul läheb? Oled natuke oma mõtetes rohkem selgust saanud?

S.

Aitäh uurimast. 🙂 Minul täna veretestil käidud ja 769 oli tulemuseks. Arst helistab alles homme ja siis olen juba ehk targem. Ega see, kas on 1 või 2 ei mängigi erilist rolli, sest kaua oodatud on nad kõik. Pigem tekitas muremõtteid kogu komplikatsioonide pool ja riskiraseduse pool, sest juba sõna ivf annab ühe punkti riskiraseduse lahtrisse.

Ära ise aga heida veel meelt, sest pesastumise aeg kõigub ju palju. Hoian sulle pöialt ja käin ikka lugemas.

p.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juhuu, p.! Väga ilus number! ????

D.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnnesoovid!????????????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juhuu, p.! Väga ilus number! ????

D.

Appi kas tõesti sina siin lugemas. ???? Kuidas sul läheb?

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina-mina! ???? Mäletasin, et sul augustis jälle asjaks läheb ja käisin ikka piilumas, et mis uudiseid on. Jäid kuidagi meelde mulle. ????

Minul läheb kenasti. Hetkel 21. ndl jookseb ja tulemas on tüdruk. ????

Su number on ikka no nii ilus! Hea algus! ????

D.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere-tere!

IVF leping kodus, mõtlemisaeg antud. On soovitusi vitamiinide/toidulisandite osas, mida võiks juba mina ja meees tarvitama hakata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu VT oli täna negatiivne. Nüüd siis 2 kuud puhkust. Lootused olid suured, kõik ju sujus nii hästi.

p., palju õnne! Ja teistele edukaid üritamisi!

S.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

S. – kahju et VT negatiivne oli. 🙁  Hoian pöialt, et järgmine katse ikka õnnestuks.

Mul on siirdamisest alles 4 päeva möödas ja endal ka seekord ärevus ja selline paha sisetunne,mis ütleb,et seekord siiski ei õnnestunud. VT on alles 03.09… Ootamist on omajagu veel.

 

KN

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan endast ka märku. Alustasin just 3. IVF täisringiga. Eelnevalt tehtud 4 ebaõnnestunud siirdamist loomulikku tsüklisse. Nüüd siis katsetan tablettidega, aga enne muidugi vaja rakud valmis kasvatada.

Sidrunhein

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

S, kurb kuulda, et siiski ei õnnestunud sel korral. Loodetavasti proovid uue hingamisega edasi peale puhkeperioodi.

KN, eks ta paraku üks suur õnnemäng olegi. Ma ise olen teinud umbes 7ndal päeval koduse biocardi, et seda VT aega kergemini oodata ja saabuvaid lööke pehmendada. Üldjuhul 7 päeva peale siirdamist peaks olema kodusel testil kindel vastus. Aga minu kogemus on viiepäevastega.

Mis te minu asemel teeksite? VT oli juba ära, kuid kuna UHni on liiga palju aega ja 1,5 nädalat veel oodata tundub natukene karm, siis kas võiksin/peaksin tegema uue VT omal algatusel, et saada südamerahu? Mul puuduvad igasugused tunnused peale selle, et õhtuks lööb alakõhus punni ette (ei ole esimene laps). Samas oli esimese lapsega ka vaid väsimus esimesed kuud. Sel korral on energiat metsikult ülegi ja tunne on kõike muud kui rase. Kui vaid üle pingutada, siis annab kõht tunda. Ühtlasi tahaksin natukene teada saada, et mis see number ise on, sest ma ju endiselt ei tea, kas siis pesastus ikkagi üks või kaks embrüot. Siiani ivf gruppides olen pigem täheldanud, et kui pesastus üks, siis esineb üsna ruttu juba enne VT aega määrimisi, sest see teine, kes ei kinnitunud peab ju ometi välja tulema või kuidas? Kas on kogemusi kellelgi?

p.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis te minu asemel teeksite? VT oli juba ära, kuid kuna UHni on liiga palju aega ja 1,5 nädalat veel oodata tundub natukene karm, siis kas võiksin/peaksin tegema uue VT omal algatusel, et saada südamerahu? Mul puuduvad igasugused tunnused peale selle, et õhtuks lööb alakõhus punni ette (ei ole esimene laps). Samas oli esimese lapsega ka vaid väsimus esimesed kuud. Sel korral on energiat metsikult ülegi ja tunne on kõike muud kui rase. Kui vaid üle pingutada, siis annab kõht tunda. Ühtlasi tahaksin natukene teada saada, et mis see number ise on, sest ma ju endiselt ei tea, kas siis pesastus ikkagi üks või kaks embrüot. Siiani ivf gruppides olen pigem täheldanud, et kui pesastus üks, siis esineb üsna ruttu juba enne VT aega määrimisi, sest see teine, kes ei kinnitunud peab ju ometi välja tulema või kuidas? Kas on kogemusi kellelgi?

p.

Me alustame ka uue ringiga, lootuses et saame sel korral hakkama selle suure teoga.

Ise unistan kaksikustest. See oleks kui kirss tordil, kui õnnistus…. ????????

Seega mina ilmselt käiks ikka hiljemalt paar päeva enne UHd veretestil uuesti kui ma oskaks tollest HCG tõusust midagi välja lugeda ❤️????

 

Virsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P, mina nt ei käinud hcgd rohkem mõõtmas, sest number (370 kanti) oli minu jaoks piisavalt ilus andmaks südamerahu, et siirdamine oli edukas. Lisaks mõtlesin, et kui midagi metsa peaks minema, siis läheb niikuinii, vahet pole kas kordan testi või mitte (tuvastamiseni niikuinii poleks hcgd mõõtnud). Arvan, et oleks mul mingi madalam nr olnud, nt 200 kanti, oleks vbl kaalunud mõõtmist.

Sinu peaaegu 800 on väga kena ja pane vaim valmis, et see võib isegi mitmikele viidata ????

D.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

D. ja p. mis vitamiine/toidulisandeid te oma IVF teekonnal kasutate/kasutasite?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sügisest suve alguseni võtan alati d-vitamiini õlikapslitena 4000IU (kuna mul d-vit tase normis, siis võtan taseme hoidmiseks ülepäeviti) ja talvel c-vit 500mg. Kui ivf jälle päevakorda tuli, lisasin foolhappe 400mg. Kohe pärast siirdamist Elevit Pronatal vitamiinid (siis jätsin foolhappe ära, sest neis 800mg sees) ja oomega-3 kalaõlikapslid. Kuivõrd toitumine on mul piisavalt mitmekülgne, siis mingeid multivitamiine vms eelnevalt isiklikult vajalikuks ei pidanud.

D.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P, mina nt ei käinud hcgd rohkem mõõtmas, sest number (370 kanti) oli minu jaoks piisavalt ilus andmaks südamerahu, et siirdamine oli edukas. Lisaks mõtlesin, et kui midagi metsa peaks minema, siis läheb niikuinii, vahet pole kas kordan testi või mitte (tuvastamiseni niikuinii poleks hcgd mõõtnud). Arvan, et oleks mul mingi madalam nr olnud, nt 200 kanti, oleks vbl kaalunud mõõtmist.

Sinu peaaegu 800 on väga kena ja pane vaim valmis, et see võib isegi mitmikele viidata ????

D.

Ma pean ütlema, et esimesega oli see näit 925 (mõõdetud täpselt kaks nädalat peale siirdamist), aga sel korral muutsin päev varasemaks veretesti aja. Mul lihtsalt pesastus ruttu, sest minu puhul nii toimibki. Aga natukene kahtlustan küll mitut, sest kuidagi ikkagi peaks üks ebaõnnestunud minu meelest märku andma. Võibolla eksin muidugi. Ja tõsi ta on, et see uus ühekordne veretest midagi ei muudaks. Lihtsam on 1,5 nädalat tihedalt ära sisustada ja päevad õhtusse saata. 😀

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

D. ja p. mis vitamiine/toidulisandeid te oma IVF teekonnal kasutate/kasutasite?

Mina ei ole suurem asi eeskuju vitamiinidega. Üldjuhul alates siirdamisest kasutan Eleviti ja d-vitamiini suures koguses (2 tabletti 4000 on ühe sisaldus vist).

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P, mina nt ei käinud hcgd rohkem mõõtmas, sest number (370 kanti) oli minu jaoks piisavalt ilus andmaks südamerahu, et siirdamine oli edukas. Lisaks mõtlesin, et kui midagi metsa peaks minema, siis läheb niikuinii, vahet pole kas kordan testi või mitte (tuvastamiseni niikuinii poleks hcgd mõõtnud). Arvan, et oleks mul mingi madalam nr olnud, nt 200 kanti, oleks vbl kaalunud mõõtmist.

Sinu peaaegu 800 on väga kena ja pane vaim valmis, et see võib isegi mitmikele viidata ????

D.

Ma pean ütlema, et esimesega oli see näit 925 (mõõdetud täpselt kaks nädalat peale siirdamist), aga sel korral muutsin päev varasemaks veretesti aja. Mul lihtsalt pesastus ruttu, sest minu puhul nii toimibki. Aga natukene kahtlustan küll mitut, sest kuidagi ikkagi peaks üks ebaõnnestunud minu meelest märku andma. Võibolla eksin muidugi. Ja tõsi ta on, et see uus ühekordne veretest midagi ei muudaks. Lihtsam on 1,5 nädalat tihedalt ära sisustada ja päevad õhtusse saata. ????

p.

Selle 1.5 nädala sisse mahuta iga päev ka piisavalt lebo-pause, et oma kõhtu silitada ja täpikestele häid mõtteid saata ????

D.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus – Saan aru, et PCOSi diagnoosiga IVF-patsientidel on suurem tõenäosus hüperstimulatsiooniks? Kas on see reegel (ja IVFi plaanides nad juba eeldavad, et tuleb hüper ja plaanivad FETi) või ikkagi väga individuaalne ja vaatavad jooksvalt kuidas läheb?

Mul on AMH 10, mis suht kõrge vist?

Kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus – Saan aru, et PCOSi diagnoosiga IVF-patsientidel on suurem tõenäosus hüperstimulatsiooniks? Kas on see reegel (ja IVFi plaanides nad juba eeldavad, et tuleb hüper ja plaanivad FETi) või ikkagi väga individuaalne ja vaatavad jooksvalt kuidas läheb?

Mul on AMH 10, mis suht kõrge vist?

Kogemusi?

Olen ka nii aru saanud, et mida suurem AMH, seda suurem tõenäosus, et stimulatsioonil tuleb palju folliikleid. Mul küll pole pcos diagnoosi ja AMH on mingi 7-8 ümber (s.o keskmisest kõrgem), kuid mõlemal täisringil tekkis hüperi oht. Samas see, et värsket siirdamist ei tule, otsustati lõplikult ikkagi käigupealt (ja kuna ma tundsin end viimastel stimulatsiooni päevadel üpris halvasti, olin kahe käega FETi poolt).

Kindlasti mängib mh ka AMH Sinu raviskeemis rolli. Ning ka UHs arst näeb üpris hästi kui palju lisaks norm suuruses folliiklitele on nö taustal veel pisikesi, mida punktsioonil koguda ei saa.

Kui on näha, et võib hüper tekkida, kasutatakse triggeri süstina reeglina diphereline’i (mitte ovitrelle’i), sest hcg, millel ovitrelle põhineb, seostatakse hüperi vallandajana. Seetõttu nt ka siirdamine on mõistlik edasi lükata, sest kui on edukas siirdamine ehk tekib rasedus ja keha hakkab ise hcgd tootma, võib asi päris hapuks minna. Praegusel kotontšiku ajal minuteada väikseimagi kahtluse korral värsket siirdamist just seetõttu ei tehtagi (vältimaks juhtumeid, et tekib vajadus haiglaravi järgi).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus – Saan aru, et PCOSi diagnoosiga IVF-patsientidel on suurem tõenäosus hüperstimulatsiooniks? Kas on see reegel (ja IVFi plaanides nad juba eeldavad, et tuleb hüper ja plaanivad FETi) või ikkagi väga individuaalne ja vaatavad jooksvalt kuidas läheb?

Mul on AMH 10, mis suht kõrge vist?

Kogemusi?

Olen ka nii aru saanud, et mida suurem AMH, seda suurem tõenäosus, et stimulatsioonil tuleb palju folliikleid. Mul küll pole pcos diagnoosi ja AMH on mingi 7-8 ümber (s.o keskmisest kõrgem), kuid mõlemal täisringil tekkis hüperi oht. Samas see, et värsket siirdamist ei tule, otsustati lõplikult ikkagi käigupealt (ja kuna ma tundsin end viimastel stimulatsiooni päevadel üpris halvasti, olin kahe käega FETi poolt).

Kindlasti mängib mh ka AMH Sinu raviskeemis rolli. Ning ka UHs arst näeb üpris hästi kui palju lisaks norm suuruses folliiklitele on nö taustal veel pisikesi, mida punktsioonil koguda ei saa.

Kui on näha, et võib hüper tekkida, kasutatakse triggeri süstina reeglina diphereline’i (mitte ovitrelle’i), sest hcg, millel ovitrelle põhineb, seostatakse hüperi vallandajana. Seetõttu nt ka siirdamine on mõistlik edasi lükata, sest kui on edukas siirdamine ehk tekib rasedus ja keha hakkab ise hcgd tootma, võib asi päris hapuks minna. Praegusel kotontšiku ajal minuteada väikseimagi kahtluse korral värsket siirdamist just seetõttu ei tehtagi (vältimaks juhtumeid, et tekib vajadus haiglaravi järgi).

Aitäh selgituse eest!

Kas minu kõrge AMH ja PCOS diagnoos tähendab ka seda, et need rakud mis mul punktsioonil ära korjatakse võivad olla ka keskmisest kehvema kvaliteediga? Ja kui pikk aeg tavaliselt vahele jääb, enne kui saab FET-i teha pärast siirdamist? (no ntks. kui hüperi oht, aga haiglas ei lõpeta) Ja kas sellel ajal kui on nö. “paus” punktsiooni ja feti vahel võib ka naturaalsel teel proovimist jätkata? (kui parasjagu stimuleerivaid ravimeid ei kasutata)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen jälle lugenud, et D vitamiin liiga suures koguses olla rasedale halb, et üle 1000 ei maksaks päevas võtta (1000 on üldiselt sees ka rasedate vitamiinides).

Mul endal D vitamiin madal (50), mõtlen just, et kui palju võtta. (Käib muidugi alles rakukasvatus, vb sellel ajal on rohkem lubatud. Uurin homme arstilt ka)

D. ja p. mis vitamiine/toidulisandeid te oma IVF teekonnal kasutate/kasutasite?

Mina ei ole suurem asi eeskuju vitamiinidega. Üldjuhul alates siirdamisest kasutan Eleviti ja d-vitamiini suures koguses (2 tabletti 4000 on ühe sisaldus vist).

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen jälle lugenud, et D vitamiin liiga suures koguses olla rasedale halb, et üle 1000 ei maksaks päevas võtta (1000 on üldiselt sees ka rasedate vitamiinides).

Mul endal D vitamiin madal (50), mõtlen just, et kui palju võtta. (Käib muidugi alles rakukasvatus, vb sellel ajal on rohkem lubatud. Uurin homme arstilt ka)

D. ja p. mis vitamiine/toidulisandeid te oma IVF teekonnal kasutate/kasutasite?

Mina ei ole suurem asi eeskuju vitamiinidega. Üldjuhul alates siirdamisest kasutan Eleviti ja d-vitamiini suures koguses (2 tabletti 4000 on ühe sisaldus vist).

p.

Sul võib olla täiesti õigus. Ma ise ei ole sellesse nii süvenenud kunagi, sest pigem teen aeg-ajalt kuure läbi ja pikas perspektiivis ei ole järjepidev d-vitamiiniga. Talupoja mõistus aga ütleb, et organism ei omasta lõputult seda ja mingil hetkel on lihtsalt kallis uriin. 😀

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen jälle lugenud, et D vitamiin liiga suures koguses olla rasedale halb, et üle 1000 ei maksaks päevas võtta (1000 on üldiselt sees ka rasedate vitamiinides).

Mul endal D vitamiin madal (50), mõtlen just, et kui palju võtta. (Käib muidugi alles rakukasvatus, vb sellel ajal on rohkem lubatud. Uurin homme arstilt ka)

D. ja p. mis vitamiine/toidulisandeid te oma IVF teekonnal kasutate/kasutasite?

Mina ei ole suurem asi eeskuju vitamiinidega. Üldjuhul alates siirdamisest kasutan Eleviti ja d-vitamiini suures koguses (2 tabletti 4000 on ühe sisaldus vist).

p.

Jep. Ise jätsin d-vit Pronatal vitamiinide võtmise ajaks ära. Arvan, et d-vit tulekski võtta vastavalt vajadusele enne siirdamist (et d-vit tase oleks normis) ja kui juba rasedavitamiine võtta, siis lähtuda sellest, mis seal sisaldub. Et tulebki teadlikult võtta mida vaja ja niisama mitte sisse süüa. ????

D.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimaseid postitusi lugedes tekkis küsimus, kas pigem peaks peale siirdamist kohe hakkama rasedate vitamiine sööma või see pole nii oluline?

Ma ise olen enne siirdamist ja peale söönud foolhapet,omega3, D vitamiini(koos kaltsiumiga) + lisaks siis arsti poolt kirjutatud Estrofem.

Kui aus olla,siis ma pole isegi selle peale tulla,et peale siirdamist peaks rasedate vitamiine sööma.. Mõtlesin,et enne positiivset VT pole nagu väga mõtet. Nüüd ei teagi, kas ikka peaks siis minema vaatama endale neid õigeid vitamiine.

 

KN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 114 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Juuli-August