Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Juuli-August

Näitan 24 postitust - vahemik 91 kuni 114 (kokku 114 )

Teema: IVF Juuli-August

Postitas:
Kägu

KN, ma arvan, et see pole esmatähtis kas kohe või nt pärast positiivset VT. Ise hakkasin võtma kohe, sest kodus olid varasemast ajast rasedavitamiinid olemas. Samas ma ei usu, et see hetk, millal võtma hakkad, nii elulise tähtsusega on. Foolhape kõige olulisem, vbl seda võiksid siirdamise järgselt 400mg asemel hakata 800mg võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus – Saan aru, et PCOSi diagnoosiga IVF-patsientidel on suurem tõenäosus hüperstimulatsiooniks? Kas on see reegel (ja IVFi plaanides nad juba eeldavad, et tuleb hüper ja plaanivad FETi) või ikkagi väga individuaalne ja vaatavad jooksvalt kuidas läheb?

Mul on AMH 10, mis suht kõrge vist?

Kogemusi?

Olen ka nii aru saanud, et mida suurem AMH, seda suurem tõenäosus, et stimulatsioonil tuleb palju folliikleid. Mul küll pole pcos diagnoosi ja AMH on mingi 7-8 ümber (s.o keskmisest kõrgem), kuid mõlemal täisringil tekkis hüperi oht. Samas see, et värsket siirdamist ei tule, otsustati lõplikult ikkagi käigupealt (ja kuna ma tundsin end viimastel stimulatsiooni päevadel üpris halvasti, olin kahe käega FETi poolt).

Kindlasti mängib mh ka AMH Sinu raviskeemis rolli. Ning ka UHs arst näeb üpris hästi kui palju lisaks norm suuruses folliiklitele on nö taustal veel pisikesi, mida punktsioonil koguda ei saa.

Kui on näha, et võib hüper tekkida, kasutatakse triggeri süstina reeglina diphereline’i (mitte ovitrelle’i), sest hcg, millel ovitrelle põhineb, seostatakse hüperi vallandajana. Seetõttu nt ka siirdamine on mõistlik edasi lükata, sest kui on edukas siirdamine ehk tekib rasedus ja keha hakkab ise hcgd tootma, võib asi päris hapuks minna. Praegusel kotontšiku ajal minuteada väikseimagi kahtluse korral värsket siirdamist just seetõttu ei tehtagi (vältimaks juhtumeid, et tekib vajadus haiglaravi järgi).

Aitäh selgituse eest!

Kas minu kõrge AMH ja PCOS diagnoos tähendab ka seda, et need rakud mis mul punktsioonil ära korjatakse võivad olla ka keskmisest kehvema kvaliteediga? Ja kui pikk aeg tavaliselt vahele jääb, enne kui saab FET-i teha pärast siirdamist? (no ntks. kui hüperi oht, aga haiglas ei lõpeta) Ja kas sellel ajal kui on nö. “paus” punktsiooni ja feti vahel võib ka naturaalsel teel proovimist jätkata? (kui parasjagu stimuleerivaid ravimeid ei kasutata)

Rohkem folliikleid ei pruugi üldse tähendada, et need, mis piisavalt küpsed korjamiseks, on kehvema kvaliteediga kui nt neil, kellel küpseb vaid paar folliiklit. Kvaliteet ikka väga individuaalne. Raviskeemiga võib saada mõjutada folliiklite ühtlasemat küpsemist – nt mul isiklikult oli abiks see kui võtsin enne stimulatsiooniga alustamist beebipille (pikk skeem).

Hüperi oht reeglina ei viigi haiglaravile. Ohu korral kasutatakse triggerina Diphereline’i, lükatakse siirdamine edasi ja ise omalt poolt saad palju ära teha sellega, et jood nii stimulatsiooni ajal kui pärast seda mitu päeva rohkelt puhast vett (2,5l päevas). Siis reeglina ei tekigi haiglaravi vajadust.

FET tavaliselt tehakse kõige varem ülejäegmine kuu (st üks normaalne tsükkel vahet). Aga eks see võib ka kliinikuti erineda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… ning muidugi võib vahepealsel ajal ka ise proovida rasestuda. ???? Minul nt õnnestus loomulikult rasestuda pärast stimulatsiooni (kahjuks rasedus küll peetus, aga siiski). Tean ise veel üht naist, kel õnnestus pärast stimulatsiooni kuid enne feti loomulikul teel ootele jääda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas kulges tsükkel edasi peale ebaõnnestunud siirdamist? Algasid päevad õigel ajal? Või lükkab progesterooni kuulide kasutamine päevad edasi?

 

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme mehega üritanud üle aasta last saada, siiani tulutult. Käisime Elite kliinikus ja ühtlasi tegi mees ka sealse sperma analüüsi. Täna on vastused ülesse pandud, aga arstiga veel suhelnud ei ole.Lisan siia selle lause, mis natukene muretsema paneb ????

Labori arvamus: sobilik Looduslik ?Ei/jah, IVF ?Ei/Jah(20%)/IUH ?Ei/Jah, ICSI JAH.

Et siis ainuke võimalus oleks ICSI?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus – Saan aru, et PCOSi diagnoosiga IVF-patsientidel on suurem tõenäosus hüperstimulatsiooniks? Kas on see reegel (ja IVFi plaanides nad juba eeldavad, et tuleb hüper ja plaanivad FETi) või ikkagi väga individuaalne ja vaatavad jooksvalt kuidas läheb?

Mul on AMH 10, mis suht kõrge vist?

Kogemusi?

Olen ka nii aru saanud, et mida suurem AMH, seda suurem tõenäosus, et stimulatsioonil tuleb palju folliikleid. Mul küll pole pcos diagnoosi ja AMH on mingi 7-8 ümber (s.o keskmisest kõrgem), kuid mõlemal täisringil tekkis hüperi oht. Samas see, et värsket siirdamist ei tule, otsustati lõplikult ikkagi käigupealt (ja kuna ma tundsin end viimastel stimulatsiooni päevadel üpris halvasti, olin kahe käega FETi poolt).

Kindlasti mängib mh ka AMH Sinu raviskeemis rolli. Ning ka UHs arst näeb üpris hästi kui palju lisaks norm suuruses folliiklitele on nö taustal veel pisikesi, mida punktsioonil koguda ei saa.

Kui on näha, et võib hüper tekkida, kasutatakse triggeri süstina reeglina diphereline’i (mitte ovitrelle’i), sest hcg, millel ovitrelle põhineb, seostatakse hüperi vallandajana. Seetõttu nt ka siirdamine on mõistlik edasi lükata, sest kui on edukas siirdamine ehk tekib rasedus ja keha hakkab ise hcgd tootma, võib asi päris hapuks minna. Praegusel kotontšiku ajal minuteada väikseimagi kahtluse korral värsket siirdamist just seetõttu ei tehtagi (vältimaks juhtumeid, et tekib vajadus haiglaravi järgi).

Aitäh selgituse eest!

Kas minu kõrge AMH ja PCOS diagnoos tähendab ka seda, et need rakud mis mul punktsioonil ära korjatakse võivad olla ka keskmisest kehvema kvaliteediga? Ja kui pikk aeg tavaliselt vahele jääb, enne kui saab FET-i teha pärast siirdamist? (no ntks. kui hüperi oht, aga haiglas ei lõpeta) Ja kas sellel ajal kui on nö. “paus” punktsiooni ja feti vahel võib ka naturaalsel teel proovimist jätkata? (kui parasjagu stimuleerivaid ravimeid ei kasutata)

Rohkem folliikleid ei pruugi üldse tähendada, et need, mis piisavalt küpsed korjamiseks, on kehvema kvaliteediga kui nt neil, kellel küpseb vaid paar folliiklit. Kvaliteet ikka väga individuaalne. Raviskeemiga võib saada mõjutada folliiklite ühtlasemat küpsemist – nt mul isiklikult oli abiks see kui võtsin enne stimulatsiooniga alustamist beebipille (pikk skeem).

Hüperi oht reeglina ei viigi haiglaravile. Ohu korral kasutatakse triggerina Diphereline’i, lükatakse siirdamine edasi ja ise omalt poolt saad palju ära teha sellega, et jood nii stimulatsiooni ajal kui pärast seda mitu päeva rohkelt puhast vett (2,5l päevas). Siis reeglina ei tekigi haiglaravi vajadust.

FET tavaliselt tehakse kõige varem ülejäegmine kuu (st üks normaalne tsükkel vahet). Aga eks see võib ka kliinikuti erineda.

Tõesti, foliiklite arv ei tähenda, et nad kõik on kvaliteetsed. Minul oli esimsel korral 23 foliiklit, saadi 3 rakku, üks neist suht kehva. Teine kord tekkis ka palju foliikleid, üle 20, aga paljud olid tühjad, punkteeriti 15 ja saadi lõpuks 2 rakku, mis said küll head hinded, aga paraku rasedust ei tekkinud kummastki. Ja. AMH pole mul ka kõrge: 1,5.

Hüperi oht oli mõlemal korral, korra olin ka haiglas. Valu on vastik, aga nagu siin eelmisedki öelnud, tuleb palju vett juua ja rahulikult võtta. Kui verenäitajad on paigast ära, saad ka verd vedeldavad süstid. Ja kõik möödub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti, foliiklite arv ei tähenda, et nad kõik on kvaliteetsed. Minul oli esimsel korral 23 foliiklit, saadi 3 rakku, üks neist suht kehva. Teine kord tekkis ka palju foliikleid, üle 20, aga paljud olid tühjad, punkteeriti 15 ja saadi lõpuks 2 rakku, mis said küll head hinded, aga paraku rasedust ei tekkinud kummastki. Ja. AMH pole mul ka kõrge: 1,5.

Oskad sa ehk selgitada millest võib tulla see, et nii paljudest rakku ei tulnud?
Minu essa ring saadi 6foliikulit millest 2tk siis olid aiirdamiskõlbulikud.

Ei tea ma mis asi on mammu hinnatav kvaliteet ega ka ei ole arst teemat puutunud.

 

Virsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kannatamatu on ikka raske olla. Tegin ikkagi täna ùhe testi hommikul. Siirdamine oli eelmine nädal esmaspäeval, siirdati viiepäevane.. test oli täna nii negatiivne, et isegi teise triibu varju polnud.
Vähemalt reedesele veretestile saan minna juba mingi aimdusega, et pettumus poleks väga suur.
Kuigi pisut pettunud siiski, teadain et esimene feti katse ei õnnestu, see õnnestumise protsend pidi nii väike olema. Aga teisele katsele panin rohkem lootust. Ilmselt siiski asjatult.
Vahest on tunne, et peale siirdamist oleks pidanud hüpnotiseerija juures käima, kes suudaks kaheks nädalaks mu mõtted välja lülitada, kuni on see oote aeg ????????

 

 

KN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see vist sõltub, et kui palju munarakke saadi ning mitme päevaseks embrüod kasvatati. Minul saadi kokku 7 munarakku, kõik ka viljastusid. Kasvatati kolme päevaseks, üks siirdati ja ülejäänud pandi külma. See katse ebaõnnestus. Järgmine kord sulatati kõik 6 uuesti üles ja prooviti veel kasvatada viie päevaseks. Selle protsessi käigus kaks n.ö surid ära. Üks siirdati ja kolm läks külma tagasi. Sain aru, et järgmine kord sulatatakse juba ühe kaupa üles. Aga ma sain aru ka, et viiepäevaseks kasvatatakse ainult siis, kui on korralik saak olnud. Et kui saadakse vaid mõned munarakud, siis siirdatakse paari päevased ja ma ei tea mitme kaupa neid siis üles sulatatakse.

ei ole vist nii. Mul kasvatati 5 päevaseks kindlasti sest siirdamistel oli pm nädalane vahe.

virsi

Minul oli samuti vähe rakke, ainult 6. Kõik viljastati ja kasvatati viiepäevasteks. Kaks paremat siirdati ja teised ei olnud piisavalt tublid ja külma ei saanud midagi.

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks tundub ntks youtubes USA IVF katseid vaadates, et seal justkui enamustel õnnestub esimese korraga (või noh mõnel teise või kolmanda) ja vaadates seal erinevate arstide videosid, siis on FETi tõenäosus suurem kui värske ringi?

Mis seal teistmoodi tehakse? Ise ei ole veel IVF-i läbinud, saan IVF-ist kui protseduurist aru, aga ravimid on veel võõrad, sest pole saanud neid nö “praktiseerida”. Või minnakse seal lihtsalt kergekäelisemalt IVF teed s.t et IVFi teekonnale võivad sattuda ka tegelikult viljakad ja terved (aga kannatamatud) inimesed ja seetõttu paistab nagu õnnestumise protsent suurem?

 

lihtsalt väike arutelu…

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänane päev on jälle keerulisem.. muremõtted istuvad pidevalt kuklas, sest enesetunne on kuidagi liiga hea. Kui veretestil käinud ei oleks eelmine nädal, siis ei oleks rasedusest aimugi. Kinnitava UHni on veel täpselt nädal.

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, foliiklite arv ei tähenda, et nad kõik on kvaliteetsed. Minul oli esimsel korral 23 foliiklit, saadi 3 rakku, üks neist suht kehva. Teine kord tekkis ka palju foliikleid, üle 20, aga paljud olid tühjad, punkteeriti 15 ja saadi lõpuks 2 rakku, mis said küll head hinded, aga paraku rasedust ei tekkinud kummastki. Ja. AMH pole mul ka kõrge: 1,5.

Oskad sa ehk selgitada millest võib tulla see, et nii paljudest rakku ei tulnud?

Minu essa ring saadi 6foliikulit millest 2tk siis olid aiirdamiskõlbulikud.

Ei tea ma mis asi on mammu hinnatav kvaliteet ega ka ei ole arst teemat puutunud.

Virsi

See, miks nii paljud tühjad olid, jääbki müstkaks. Kliinikus nad olid ka üllatunud. Punkteerinud arst arvas, et asi võis olla triggershotis, mileks sai Diphereine (kuna hüperi oht oli juba enne punktsiooni) ja et see “killis” osad ära. Samas raviarst ütles, et see on iganenud arusaam ja nii ei ole. On palju asju IVFi teekonnal, mida ei osatagi seletada. See on ikka üsna loterii.

Mis aga embrüote hindeid puudutab, siis iga embrüo saab hinde vastavalt sellele, kuidas mikroskoobi all vaadates tundub, et nii tema väliskest kui sisemus on kasvanud. Hine 5AA on parim. Aga arstid jah sellest väga palju ei räägi patsientidele, kuna need numbrid ei näita tegelikult ka nii palju, kuna laborant ei näe raku sisse, st näiteks ei ole näha tema kromosomaalsed muutused (selle jaoks saab teha eraldi kromosoomiuuringu, mis on üsna kulukas). Aga just kromosoomiviga on raseduse katkemise puhul sageli põhjuseks. Nii et see C-klassi embrüo, nö kolmemees, võib tihti emakasse pääsedes tubliks osutuda ja areneda terveks lapseks. Samas kui 5AA võib katkeda.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähen homme veretestile, et selgitada kas Diphereline mõjus. Edasi Ovitrelle mingil moel (saan homme teada mis kogus ja kuna).

Kes veel on IVF uuel katsel? Kui kaugel? Mis moodi lähenetakse?

Seekord arst arvas, et proovib teist lähenemist. See on meie kord, meie viis. Uskuma ju peab?!

 

 

Virsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähen homme veretestile, et selgitada kas Diphereline mõjus. Edasi Ovitrelle mingil moel (saan homme teada mis kogus ja kuna).

Kes veel on IVF uuel katsel? Kui kaugel? Mis moodi lähenetakse?

Seekord arst arvas, et proovib teist lähenemist. See on meie kord, meie viis. Uskuma ju peab?!

Virsi

Uskuma peab muidugi! Minul on süstimine poole peal, punktsioon järgmisel nädalal. Kolmas IVFi ring.

Sidrunhein

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks tundub ntks youtubes USA IVF katseid vaadates, et seal justkui enamustel õnnestub esimese korraga (või noh mõnel teise või kolmanda) ja vaadates seal erinevate arstide videosid, siis on FETi tõenäosus suurem kui värske ringi?

Mis seal teistmoodi tehakse? Ise ei ole veel IVF-i läbinud, saan IVF-ist kui protseduurist aru, aga ravimid on veel võõrad, sest pole saanud neid nö “praktiseerida”. Või minnakse seal lihtsalt kergekäelisemalt IVF teed s.t et IVFi teekonnale võivad sattuda ka tegelikult viljakad ja terved (aga kannatamatud) inimesed ja seetõttu paistab nagu õnnestumise protsent suurem?

lihtsalt väike arutelu…

Ma arvan, et siin on erinevaid põhjuseid miks nii tundub…

Esiteks on Ameerikas viljatusravi tasuline või piiratud kordade arv kindlustuse poolt tasutud, mistõttu on ilmselt suurem surve liikuda kiiresti kõige tõhusama meetodi juurde ja määrata võimalikult palju ravimeid, et kindlasti õnnestuks. Eestis aga pigem alustatakse vähemast ja siis vajadusel lisatakse. Vähemalt minu kogemus on selline.

Teiseks postitatakse oma teekonda sageli alles siis kui kõik õnnestub, mistõttu jõuab interneti avarustesse kindlasti rohkem edulugusid. Või kui olen juba aastaid IVF teekonnal, siis kui palju ma ikka neid samasuguseid videosid süstimisest postitan..

Kolmandaks otsitakse kindlasti rohkem edulugusid, mistõttu on edulugudel rohkem vaatamisi ja youtube näitab neid sulle suurema tõenäosusega.

FETi suuremat tõenäosus olen ka internetist palju lugenud, samas minu arst väidab, et värske on parem. Kuna meil embrüod ei taha külmutamiseni jõuda, siis pole isiklikult näinud vajadust seda teemat arstiga täpsemalt arutada. Iseenesest kui ise usud, et FET kindlasti parem, siis saad kohe ka arstile öelda ja ma usun, et võetakse arvesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei,

Endal ka nüüd see teekond ees, viga mehes.

Tekkis selline küsimus, et kas nõustamisele peab minema koos mehega? Nimelt mees just sellel ajal eestist ära, aga allkirjastas lepingud kodus ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei,

Endal ka nüüd see teekond ees, viga mehes.

Tekkis selline küsimus, et kas nõustamisele peab minema koos mehega? Nimelt mees just sellel ajal eestist ära, aga allkirjastas lepingud kodus ära.

Ma ka IVF-i suunas liikumas. Kas sul ka leping kodus ja kuu aega nö. mõtlemisaega antud? Mina lähen kuu lõpus arstile ja sain aru, et ta annab meile mehega saatekirjad vereanalüüsideks (sest need peavad olema värsked analüüsid) Rohkem ma hetkel ei tea, et millal ja mis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leping anti jah koju kaasa ja kuu mõtlemisaega. Aja sain ka nüüd kuulõppu. Arst nagu uutest analüüsidest ei rääkinud midagi, ütles, et oktoobris saaks alustada, aga kuna mehele tehti veel mingeid uuringud siis ilmselt lükkub novembrisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mul on mõtet minna homme VT, kui isegi täna hommikune biocardi test oli selgelt negatiivne? Kuna pean sõitma teise linna VT tegema, siis tundub see ajaraiskamine. Ei usu väga, et sealt väga positiivseid vastuseid oleks tulemas.
kas kellegil on kogemusi, et kodused testid nàitavad negatiivset ja VT on positiivne,peale feti? Minu jaoks ei tundu loogiline, kui on siirdatud 5 päevane ja 10päeva hiljem on testid ikkagi neg, siis jàrelikult ei õnnestunudki.

 

KN

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mul on mõtet minna homme VT, kui isegi täna hommikune biocardi test oli selgelt negatiivne? Kuna pean sõitma teise linna VT tegema, siis tundub see ajaraiskamine. Ei usu väga, et sealt väga positiivseid vastuseid oleks tulemas.

kas kellegil on kogemusi, et kodused testid nàitavad negatiivset ja VT on positiivne,peale feti? Minu jaoks ei tundu loogiline, kui on siirdatud 5 päevane ja 10päeva hiljem on testid ikkagi neg, siis jàrelikult ei õnnestunudki.

KN

Kahjuks tundub, et sinul sel korral ei õnnestunud 🙁 ja ehk hoiab progesteroon ka uut tsüklit tagasi, kuid minna tasuks ikka veretestile. Veretest aitab selle ringi nö sulgeda ja kui selgub, et üldse ei pesastunud ja organism valmis jätkama, siis olen saanud ise alati kohe uue tsükliga uuele katsele.

p.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks ei tundu loogiline, kui on siirdatud 5 päevane ja 10päeva hiljem on testid ikkagi neg, siis jàrelikult ei õnnestunudki.

KN

Mulle siirdati 5 päevased. Ravijuhendis oli kirjas, et VT 10 päeva pärast ja kui tulemus 15-100, siis uus VT. Ma pole kindel, mis on Biocardi tundlikkus, võimalik, et tulemus veel liiga väike. Aga nõustun ka p.-ga, see kindel EI on vaja kätte. Mul endal elas sees kerge lootuse veel päevade 2. päevani, et äkki siiski hiline pesastumine ja äkki see määrimine on pesastumisest vms ja kui hinge las nn vabaks alles siis, kui nägin VT tulemust, et see oli <1 ja päevad ei piirdunud määrmisega.

Mul endal oli kirjas, et 2 kuud puhkust, aga ma proovin arsti veenda, et saaks juba järgmine tsükkel uus FET teha.

 

S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle siirdati 5 päevased. Ravijuhendis oli kirjas, et VT 10 päeva pärast ja kui tulemus 15-100, siis uus VT. Ma pole kindel, mis on Biocardi tundlikkus, võimalik, et tulemus veel liiga väike. Aga nõustun ka p.-ga, see kindel EI on vaja kätte. Mul endal elas sees kerge lootuse veel päevade 2. päevani, et äkki siiski hiline pesastumine ja äkki see määrimine on pesastumisest vms ja kui hinge las nn vabaks alles siis, kui nägin VT tulemust, et see oli <1 ja päevad ei piirdunud määrmisega.

Biocardi varajane test on megatundlik (karbil kirjas, et 10IU), mul oli veretest 6 ja test oli nähatava triibuga (ei olnud kummitustriip)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul endal oli kirjas, et 2 kuud puhkust, aga ma proovin arsti veenda, et saaks juba järgmine tsükkel uus FET teha.

S.

Kui Sul oli siirdamine loomulikku tsüklisse (ei pidanud Estrofemi võtma), siis võid muidugi uurida kiirelt uuele katsele saamist. Kui aga Estrofemiga, siis ilmselt pead ikka pausi vahele tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas uut septembri ivf teemat ei looda? ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 91 kuni 114 (kokku 114 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Juuli-August