Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF juuli-august

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 234 )

Teema: IVF juuli-august

Postitas:
Kägu

Kats 2 mina eelmine kägu veel..
Et kui tsükkel ebaregulaarne siis ka pikk skeem kus võetakse alguses oma hormoon maha muidu arst ei tea millal ja kui palju stimuleerivate hormoonidega läheneda.

quote=3191951]Kas keegi siit teab, miks osadele määratakse lühike teistele pikk skeem? Sõltub diagnoosist vms?

Mina lähen esimesele ringile lühikese skeemiga. Arst ütles vaid nii palju selgituseks, et mul hea munaraku reserv ja vanus ka ok (30).

Siit aga loen et 27a ja pikk skeem 🤔[/quote]

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tere

Mina toimetan Tartus Elite kliinikus A.sõritsa juures.

Ma tegelt ei küsinud miks selline skeem aga mul AMH on 1.1 mis minu vanuse kohta on ikka päris madal. lisaks kilpnääre talitab üle – äkki selle pärast on pikk 🤔🤔

Esimest korda läksin aprillis, siis tehti esimesed analüüsid. Raviti ureaplasma parvumit jne. Mehele tehti mitu sperma analüüsi ja kirjutati ka erinevat kraami välja. U kuu – poolteist kulus sellele. Juunis ei toimunud midagi ja juuli algusest määrati ninaspray supercur ja 2-ed erinevad tabletid. Neid võtsin kuu aega. Nüüd alates augustist on Gonali süstid + ninaspray+1tablett

Kogu protsess on kàinud suhtelistelt kiiresti aga Sõritsa juures tuleb kõik protseduurid ise maksta (ravimid saab 90%soodsamalt) seega eks ta peabki end liigutama kui sellist raha küsib.

Alexandra (27)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 36 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas keegi siit teab, miks osadele määratakse lühike teistele pikk skeem? Sõltub diagnoosist vms?

Mina lähen esimesele ringile lühikese skeemiga. Arst ütles vaid nii palju selgituseks, et mul hea munaraku reserv ja vanus ka ok (30).

Siit aga loen et 27a ja pikk skeem 🤔

Tere!

Minule määrati pikk skeem. Arst ei selgitanud seda mulle, vaid ütles skeemi pikkuse kabinetis õele. Ma ise arvan, et mul on pikk skeem selle tõttu, et ma olen põdenud endometrioosi (oli III staadium), mida raviti 7 aastat tagasi ja raviga taandati I-staadiumile. Muud loogilist põhjust ma ei tea.

Kats2 – meil on siis samal ajal umbes IVF-le minek. Tore, et keegi on samuti esimesel katsel samal ajal. Meil mehega plaanis minna IVF nõustamisele augusti teises pooles.

Liblikas

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kats2

Aleksandra – mul see sama rohi määratud, aga ma ei saa seda välja osta. Lisaks mu oma arst puhkusel terve kuu:///
Kas said asendusrohu?
Mul amh 3,4 ja tsükkel regulaarne. Ilmsel sellepärast proovime minu enda tsükli ja hormoonidega

Please wait...
Postitas:
kats2

Liblikas- me ka nõustamisele aug. Mina pean veel aug tsûkli 2-5 päeval analüüse minema andma, sama ka mehel ja siis hakkabki pihta!
Mul ka diagnoosiks III endometrioos, aga pandi lühike skeem, nii et sellest sa pikka ei saanud:)))

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liblikas- me ka nõustamisele aug. Mina pean veel aug tsûkli 2-5 päeval analüüse minema andma, sama ka mehel ja siis hakkabki pihta!

Mul ka diagnoosiks III endometrioos, aga pandi lühike skeem, nii et sellest sa pikka ei saanud:)))

See on tõesti huvitav, et Sul sama diagnoosiga lühike skeem… 🙂

Liblikas

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kats – ma kirjutasin arstile aga ta pole vastanud veel..mingi bromocryptin oli selle nimi.

Apteegist öeldi et Põlvast saab 🤦‍♀️🤔

Alexandra (27)

Please wait...
Postitas:
kats2

Mulle öeldi ka Tõnismäe kliinikus, et Põlvast saab 😁 ma ise elan Tln. Selleks hetkeks kui mina sinna jõuaks, on kindlasti juba otsas 😁😁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka Tln aga Tartus oledi ka et TLN on seal tonismäel, läksin kohale ja oeldi et broneeritud. Vabalt võib kuskil mujal sama seis olla

Alexandra (27)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimene ivf.

Heyhey
Ma ka see kuu liitun esmaste ivf-katega
Päevad peaks hakkama 17 ja siis helistan et süste hakata saama. Tuleb lühike skeem

Kellel juba olnud korra siis palju need ravimid lähevad maksma? Tean siis kohe raha kõrvale panna 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on kuni punktsioonini läinud ~ 60 eurot. Peale seda tuleb juurde.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul samuti algamas esimene IVF katsetus. Põhjuseks see, et mõlemad munajuhad eemaldatud, ülejäänud näitajad nii mehel kui ka minul seni olnud korras, vanus 27.
Uus tsükkel algas eile, täna õhtul tegin esimese Gonal-F süsti, kolmapäeval arstile. Edasist plaani hetkel ei tea.
Täna õhtul on enesetunne suht kehv, peavalu ja iiveldustunne. Loodetavasti on see mingi ühekordne probleem.

B.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kats – ma sain enda arstilt asenduseks Dostineks I org, võtta 1/2 tabletti 2 korda nädalas ööseks.

Homme lähen uurin kas seda on saada

Alexandra (27)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Heyhey

Ma ka see kuu liitun esmaste ivf-katega

Päevad peaks hakkama 17 ja siis helistan et süste hakata saama. Tuleb lühike skeem

Kellel juba olnud korra siis palju need ravimid lähevad maksma? Tean siis kohe raha kõrvale panna 🙂

kõige kallim osa on kui arst sulle pärast punktsiooni progesterooniks crinone geeli määrab – see on umbes 40 eurot nädalas ja tarvitad seda kuni kaks nädalat ja kui õnneks läheb siis veel kuni kümme nädalat. kui arst määrab teise progesterooni siis see on alla 10 euro nädalas.
muude ravimite hind kokku on alla 100 euro kindlasti kui arst tavapärast skeemi kasutab

Please wait...
Postitas:
Mai Kelluke

Kas teid mehega geneetiku poolt uuritud pole, et niimoodi järjest kromosoomivigadega looted on? Või ma ei teagi, mitmendal korral seda peaks kahtlustama hakkama, et mingi sobimatus on. Mul esimene katse peetus 8ndal nädalal, põhjust muidugi ei tea, aga lugesin, et enamik nii alguse peetumisi on kromosoomivigadega. Ise ka kogu aeg kartnud, et äkki seetõttu ei rasestugi, et sobimatus mehe rakkudega nt, sest diagnoosi pole kummalgi. Ja kui IVF paneb vägisi loodusevastaselt kokku midagi…..[/quote]

Jah, käisime geneetiku vastuvõtul mõlemal korral. Kuna need on täiesti erinevad juhtumid (üks oli füüsiline kõrvekalekalle, kromosoomivigadeta) ja teine oli kromosoomomiviga (kõik muu korras), siis tegelikult mõlema juhtumi kordusriski tõenäosus hinnati madalaks ja sellisel juhul tavaliselt vanematele kromosoomiuuriguid ei tehta. Geneetik ütles, et tehakse siis kui on korduvad raseduse katkemised või korduvad kromosoomivigadega looted. Meile siiski tehti kromosoomiuuringud minu palumise peale ja mingeid kõrvalekaldeid kummalgi ei tuvastatud. Nii palju kui olen arstidega ja kahe erineva geneetikuga rääkinud, ütlevad kõik – looduse vingerpuss ja meile äärmiselt halb õnn, et kaks korda järjest kaks erinevat juhtumit.
Nii et lootust on! 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

No siis hästi, siis vähemalt südamerahu, et edasi proovides tuleb lõpuks ikka laps ka 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul siirdati külmaringil loomulikku tsüklisse. Arstile pidin teada andma, kui kodune OV testi positiivne on ja tehti ka veretest, et täiesti kindel olla, et nüüd on õige aeg. Ravimeid juurde ei määratud. Täna on kodus kasvamas pea aastane laps ja ootan päevade algust, et ka teist üritada. Kokku üritasime 3 aastat. Seljataga on 2 täisringi ja 3 külmaringi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas keegi juba on alustanud süstimist ka?

Viimane kägu, mis on Sinu lugu, et kunstlikku vajad?
Muidugi proovi uuesti, ei tohi alla anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli nädal tagasi siirdamine, pärast siirdamist oli paar päeva krampe. Saan aru, et see võis olla ka sellest, et munasarjad lähevad oma tavalisemasse suurusesse tagasi. Need torked olid jah pigem kahel pool, nii et selle kirjeldusega nagu sobib. Pärast seda oli paar päeva sümptomiteta, ei tundnud eriti nagu midagi.

Eile hakkas kõht uuesti krambitama, aga mitte enam servadest, vaid keskelt. Nägin ära ka erkpunase määrimise, mis mind loomulikult ärevusse ajas. Aga lugesin, et Crinone tekitab paljudel naistel veritsust, nii et võibolla on geelist. Veritsus raseduse ajal on üldse tavaline, aga ärevile ajab ju ikka. Jah, ma guugeldan üle mõistuse palju. Ei, ma ei tea, kuidas lõpetada. 😀

Ametliku vereanalüüsini on aega nädal, aga tegin täna hommikul kodus ka rasedustesti. See oli ikka täitsa valge, aga see oli tavaline, mitte eriti tundlik. Ei olnud neid spetsiaalselt IVFi oodates juurde ostnud, see oli mingi vanast ajast järelejäänud riba. Lootust see muidugi ei sisendanud, aga usun, et rohkem ma neid selle nädala jooksul ei tee.

Kuna arst ütles, et elustiilipiiranguid ei ole, siis “hoidnud” ma ennast ei ole, ikka tavalisi asju teinud. Ja pealegi – kuidas ma seda suvekuuma peaksin kontrollima. Kui rattaga maale sõitsin ja ema ütles, et äkki ma ei peaks pingutama, siis tekkis isegi selline trotslik mõte oma embrüote suhtes, et “kui te isegi rattasõitu välja ei kannata, siis ma ei tahagi teid”. 😀 See ootamine ajab ikka tõesti hulluks.

Arstid ei räägi paljusid asju. Minu 3 last on loomulikul teel eostatud ja sünnitatud. Nö vananaiste tarkusest olen alati teadnud, et kui on kahtlus, et oled rase ja soovid last alles jätta, siis … rattaga ei sõida, hobusega ei ratsuta, kuuma vanni ja sauna ei lähe, maratoni ei jookse, raskeid asju ei tõsta, hüppeid ei soorita jne. Ei ole teaduspõhine soovitus, aga kui olete ise nii palju vaeva näinud ja arstid ka, siis palun andke rakkudele/lootele võimalus ja
võtke nii vaimselt kui füüsiliselt vabalt. Embrüo ei pea midagi tõestama. Ema on on see, kes peab tagama turvalise kasvukeskkonna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on põhjus mehe sperma kvaliteedis. Ebaõnnestunud katsed on tohutult rasked üle elada aga pooleli jätta ka ei saa, sest see ei anna ju ammugi tulemust. Ja see oli tõesti uskumatu, et viimane külmas olnu ka kasvama läks. Siiani ei jõua õnne ära tänada ja oma last iga päev selle eest tänada, et ta meile otsustas tulla. Ilmselt ka tohutu tänutunne on aidanud ka raskemad hetked beebiga üle elada ja sellest ise positiivsena välja tulla.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tere

Mina eelmine ndl süstisin Gonal F 150 IU

Täna käisin arsti juures ja Gonalit màärati topelt kogus 300IU lisaks veel 2 ampulli Luveris hommikuti kõhu naha alla.

Öeldi et mammusid vaja kasvatada ja vist peab ka punktsiooni ühe päeva võrra edasi lükkama.

Käsil siis esimene IVF katse täisringiga

Alexandra (27)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alexsandra, minul on homme punktsioon, vähemalt nii on plaanis. Loodame, et mammud kasvavad Sul nii nagu peab! Edu!

Please wait...
Postitas:
K22

Tere

Mina eelmine ndl süstisin Gonal F 150 IU

Täna käisin arsti juures ja Gonalit màärati topelt kogus 300IU lisaks veel 2 ampulli Luveris hommikuti kõhu naha alla.

Öeldi et mammusid vaja kasvatada ja vist peab ka punktsiooni ühe päeva võrra edasi lükkama.

Käsil siis esimene IVF katse täisringiga

Alexandra (27)

Üks kasvatab munarakke/folliikuleid, teine hoiab ära, et nad kogemata liiga vara ei vabaneks. Hoian pöialt, et kasvaks paraja kiirusega, et saaks hea saagi 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alexandra kuidas enesetunne ja kas on ravimitel mingeid kõrvalmõjusid ka ?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Enesetunne on ok! vist…
Olen päris väsinud aga see võib ka sellest olla, et ise elan Tallinnas ja arst on Tartus. Praegu on päris tihedalt sõitmist, et hoida protsessil silm peal.
Vahepeal käivad kuumahood üle ja söögiisu ei ole üldse. Koguaeg on täiskõhu tunne. Proovin ise ikkagi regulaarselt toituda + joon päris palju keefiri päeva jooksul (mingi piimhappebakteri teema)

Reedel uuesti kontrolli ja siis vist saan teada kas tehakse 14 või 15 punktsioon.
Kas keegi räägiks lähemalt, mida hüperstimulatsioon endast kujutab ja kas seda saab ka ise kuidagi ära tunda?

Kõigile teistele soovin palju edu ja tugevat närvi!!

PS! Mina kardan nõelu ja olen enda üle väga uhke, et suudan end niimoodi süstida! 😀

Alexandra (27)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh vastamast . Miks just Tartu kliiniku kasuks otsustasid ja kuidas arst on ? Kas seletab asju lahti ?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tere

Tartu valisin eelkõige sellepärast, et seal polnud nii pikka järjekorda kui tallinnas ja sai kohe asja kallale asuda.

Dr. Sõritsa on oma töös vaga hea ja konkreetne. Kätt ta ei hoia ja pead ei silita. Räägib täpselt nii palju kui vaja, aga mina olen kõik vastused saanud.

Muidugi on see protsess päris kulukas kuna Elite kliinikus pole haigekassaga lepingut ja tuleb ise maksta kõik protseduurid. Ravimid saab haigekassa kaudu 90% soodustusega.

Alexandra (27)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere

Tartu valisin eelkõige sellepärast, et seal polnud nii pikka järjekorda kui tallinnas ja sai kohe asja kallale asuda.

Dr. Sõritsa on oma töös vaga hea ja konkreetne. Kätt ta ei hoia ja pead ei silita. Räägib täpselt nii palju kui vaja, aga mina olen kõik vastused saanud.

Muidugi on see protsess päris kulukas kuna Elite kliinikus pole haigekassaga lepingut ja tuleb ise maksta kõik protseduurid. Ravimid saab haigekassa kaudu 90% soodustusega.

Alexandra (27)

Tallinnas ei ole üldse järjekorda, kui ise seda üritust finantseerida.

Please wait...
Postitas:
123

Kas on teada ka summa, mis endal kulub ise tehes? Ei mõtle ravimeid.

Alexandra (27)

Tallinnas ei ole üldse järjekorda, kui ise seda üritust finantseerida.[/quote]

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nova Vitas öeldi kohe, et esmase visiidi ootaeg on vähemalt kuuaega – Tartus sain nädalaga. Seega minu jaoks see oli ooteaeg.

Iga visiit on u 100 euri (kui on ainult visiit + UH) + analüüsid vajadusel.
Koos mehega on analüüsid läinud maksma suurusjärk 1000 euri (selle sees ka siis sperma külmutamine, säilitamine)

Punktsiooni ja siirdamise hinda ma hetkel ei tea, aga arvan et need on ka kokku suurusjärgus 1000 euri.

Esmasel visiidil öeldi et võiks arvestada 2500-3000 euriga.

Alexandra (27)

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 234 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF juuli-august