Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF, kas lasta siirdada kaks embrüot või üks?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: IVF, kas lasta siirdada kaks embrüot või üks?

Postitas:

Tere!
Naised, aidake palun kaasa mõelda. Minul hakkab nüüd siirdamine lähenema ja viljatusraviarst ütles, et järgmisel visiidil siis räägime muuhulgas sellest, et kas siirdada kaks või üks.

Millised on teie arvamused? Oma naisterastiga juba rääkisin sellest. Tema iseenesest ei näinud põhjust, et miks kindlasti kahte ei võiks proovida. Isegi kui tuleb kaksikrasedus, ei pidavat see minu puhul tõenäoliselt vist niiväga hull olema. Nimelt on mul kahe varasema rasedusega olnud vererõhk madal ehk väike tõenäosus, et seekordki preeklampsia võiks tekkida. Samuti, et emakas on kahe eelmise rasedusega piisavalt välja veninud, et kannatab rohkem ja enneaegsuse risk peaks väiksem olema. Lisaks arvas, et positiivne on see, et kumbki laps pole sündinud enneaegselt. Samuti on mul ämm kodune ja mees palju kodus, et nendest oleks kahe lapsega tegelemise puhul palju abi. Võib-olla on kellegi arst veel mingeid riskitegureid välja toonud, mida peaks arvesse võtma?

Samas minu viljatusraviarst märkis esimesel kohtumisel, et kindlasti siirdame ühe, et kindlasti ei tekiks kaksikrasedust. Ma ise aga hakkan mõtlema, et polekski ju niiväga hullu midagi sellest.

Eelmised kaks rasedust ei ole IVF rasedused. Ja vanust mul 32 aastat.

Kahte kaalungi eelkõige sellepärast, et olen last ca 3 aastat niiväga oodanud ja tahaksin, et asi kindlapeale õnnestuks. Kahe siirdamisel on tõenäosus suurem, et midagi ikka pesastub. Ja kuna mul niikuinii on veel vähemalt kaks last plaanis, siis miks mitte neid koos saada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Naised, aidake palun kaasa mõelda. Minul hakkab nüüd siirdamine lähenema ja viljatusraviarst ütles, et järgmisel visiidil siis räägime muuhulgas sellest, et kas siirdada kaks või üks.

Millised on teie arvamused? Oma naisterastiga juba rääkisin sellest. Tema iseenesest ei näinud põhjust, et miks kindlasti kahte ei võiks proovida. Isegi kui tuleb kaksikrasedus, ei pidavat see minu puhul tõenäoliselt vist niiväga hull olema. Nimelt on mul kahe varasema rasedusega olnud vererõhk madal ehk väike tõenäosus, et seekordki preeklampsia võiks tekkida. Samuti, et emakas on kahe eelmise rasedusega piisavalt välja veninud, et kannatab rohkem ja enneaegsuse risk peaks väiksem olema. Lisaks arvas, et positiivne on see, et kumbki laps pole sündinud enneaegselt. Samuti on mul ämm kodune ja mees palju kodus, et nendest oleks kahe lapsega tegelemise puhul palju abi. Võib-olla on kellegi arst veel mingeid riskitegureid välja toonud, mida peaks arvesse võtma?

Samas minu viljatusraviarst märkis esimesel kohtumisel, et kindlasti siirdame ühe, et kindlasti ei tekiks kaksikrasedust. Ma ise aga hakkan mõtlema, et polekski ju niiväga hullu midagi sellest.

Eelmised kaks rasedust ei ole IVF rasedused. Ja vanust mul 32 aastat.

Kahte kaalungi eelkõige sellepärast, et olen last ca 3 aastat niiväga oodanud ja tahaksin, et asi kindlapeale õnnestuks. Kahe siirdamisel on tõenäosus suurem, et midagi ikka pesastub. Ja kuna mul niikuinii on veel vähemalt kaks last plaanis, siis miks mitte neid koos saada.

Oled oma kirjutises tegelikult vastuse välja toonud. See on ju väga armas, kui kaksikud tulevad. Loodan, et õnnestub, palju edu teekonnal! 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viljatusarstide jaoks on kaksikud “praak” 🙂 ses mõttes, et soovitud ivf tulem oleks terve ja tugev üksikrasedus. Aga arvan, et võid ikkagi anda ivf arstile teada soovist, et siirdataks kaks, sinu puhul on ämmaemand ilusti asjaolud välja toonud. Esimese ivfiga tavaliselt siirdatakse harjumuspäraselt üks, sest tegelikult 1. kord ju ei tea, kui kergesti õnnestub. Osades riikides on naise vanusepiirangud, nt et alates 35.a võib siirdada kolm embrüot, mitte varem, või kui on olnud mitu edutut ivfi.
(ivf kaksikute ema 🙂 )

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 10:25; 05.06 10:47; 05.06 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mitte. Minu arust on väga jube, kui üleliigsed embrüod pmst visatakse prügikasti, see on ka üks põhjuseid, miks ma ei poolda IVF-i, tundub selline üle laipade tähtede poole.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 10:41; 05.06 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei visata kuskile, võid säilitada, külmutada, võid annetada, oma geneetiline materjal ja ise saad otsustada, mida sellega teha. Need embrüod, mis ilusti ei arene, neist ei tule nagunii kedagi ega midagi, aga sama hästi võiks ju nutta iga munaraku pärast, mis viljastamata jääb ja naise kehas imendub. Veel hullem, iga ovulatsiooniga hakkab tegelikult arenema sadakond munarakualget, enne kui tekib 1 juhtfolliikul, ülejäänud kõik nagunii hävivad, täitsa loomulikul teel (ivfiga need lihtsalt kasvatatakse ja küpsetatakse juurde). Niiet tegelikult ei tee ivf mitte midagi ebaloomulikku, ravimiteks ongi naise enda kehaomased hormoonid, mis nagun ii ov reguleerivad, ravimitega tekitatakse nn superovulatsioon.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 10:25; 05.06 10:47; 05.06 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viljastatud munarakk on siiski uus arenev inimene, mitte mingi äraimenduv rakk teiste tuhandete seas. Kas need külmutatud embrüod pärandatakse siis põlvest-põlve edasi ja mitte kunagi ei visata ära? Muidugi, mõni ei pea 10-nädalast loodet ka inimeseks, see on igaühe moraali küsimus. Mõni tapab oma vanaema ära ja ei pilguta silmagi, järelikult on tal õigus seda teha.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 10:41; 05.06 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viljastatud munarakk on siiski uus arenev inimene, mitte mingi äraimenduv rakk teiste tuhandete seas. Kas need külmutatud embrüod pärandatakse siis põlvest-põlve edasi ja mitte kunagi ei visata ära? Muidugi, mõni ei pea 10-nädalast loodet ka inimeseks, see on igaühe moraali küsimus. Mõni tapab oma vanaema ära ja ei pilguta silmagi, järelikult on tal õigus seda teha.

miks sa siin foorumis oled kui sa teemast midagi ei tea?
kas sa üldse kujutad ette kui raske on viljatusega inmesel saada elujõulist embrüot. embrüod surevad ise ära, neid ei pea kuhugi ära tapma.
Üksikud õnnelikud saavad nii palju embrüoid et saavad teha mitu siirdamist enne uut korjeringi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 14:27; 05.06 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgatajale – kaksikrasedusega on suuremad riskid, seepärast arstid proovivad neid ka vältida. lapsed sünnivad eneaegsemad ja võivad olla terviseprobleemidega sagedamini.
aga – riskid on igal rasedusel, nii et lõpuks on see su oma otsus kas kannatad kaksikrasedust ja kahte beebit välja

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 14:27; 05.06 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii võtta, siis ega isegi ühe embrüo siirdamine ei välista 100%, et kaksikud ei tule 😀 on ennegi teadusele teadmata põhjusel embrüo enne pesastumist pooleks jagunenud ja tekivad idantsed kaksikud. Aga muidugi on see suht teoreetiline nali, sest ühemunarakukaksikud on nagunii palju haruldasemad kui erimunarakukaksikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 10:25; 05.06 10:47; 05.06 16:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF, kas lasta siirdada kaks embrüot või üks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.