Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: IVF kliinikud

Postitas:

Tere!

Oleme oma viljatusteekonnal jõudnud selleni, et järgmine samm on IVF.

Palun kogenenumad jagage, mis on erinevate kliinikute vahe, mis Tallinnas IVFga tegelevad.

Millised erisused raviskeemides? Õnnestumise protsentides? Üleüldises suhtumises?

Millist kliinikut soovitate ja  millist mitte?

Tänades

Kati (29, pco ja APS, mees korras)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 11:41; 12.08 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind huvitab ka see teema! Jälgin!

Lisan veel ühe küsimuse – kas tunduks ka reaalne käia IVF protseduure tegemas hoopis Tartus (elan muidu Tallinnas)? Või see oleks pigem ei.

Soovitage palun ka entusiastlikke, positiivseid aga ausaid IVF-i läbi viivaid arste Tallinnas/Tartus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.08 11:47; 11.08 12:15; 11.08 13:29; 12.08 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kliinikuid võrrelda ei oska, endale meeldis Nova Vita personaalne lähenemine, polnud kordagi konveieri tunnet või et ei saa aru, mida ja milleks tehakse.

Siin on palju statistikat: https://rahvatervis.ut.ee/bitstream/1/5682/8/TTH04_IVF.pdf

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 14:26; 11.08 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kliinikuid võrrelda ei oska, endale meeldis Nova Vita personaalne lähenemine, polnud kordagi konveieri tunnet või et ei saa aru, mida ja milleks tehakse.

Siin on palju statistikat: https://rahvatervis.ut.ee/bitstream/1/5682/8/TTH04_IVF.pdf

Mis Nova Vitas ise tuleb tasuda ja mille tasub haigekassa?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.08 11:47; 11.08 12:15; 11.08 13:29; 12.08 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin Elites, dr Andrei

teine kord önnestus hetkel 7+3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin Elites, dr Andrei

teine kord önnestus hetkel 7+3

Kui tihti tuli haiglas käia kahe korra jooksul? Kui plaanida Tallinnast käimine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.08 11:47; 11.08 12:15; 11.08 13:29; 12.08 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kliinikuid võrrelda ei oska, endale meeldis Nova Vita personaalne lähenemine, polnud kordagi konveieri tunnet või et ei saa aru, mida ja milleks tehakse.

Siin on palju statistikat: https://rahvatervis.ut.ee/bitstream/1/5682/8/TTH04_IVF.pdf

Mis Nova Vitas ise tuleb tasuda ja mille tasub haigekassa?

Ise tasusin esimesed vastuvõtud ja analüüsid, kui sellest tulenevalt “ametlikult” IVF patsiendiks sain, hakkas Haigekassa visiite ja protseduure hüvitama.

Korra proovisime ka ovulatsiooni stimuleerimist enne IVF-i, see oli pigem mu enda soov ja siis tasusin ka visiidid ise.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 14:26; 11.08 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin Pelgulinna viljatusravi keskuses ja jäin rahule. Aga see oli kolm aastat tagasi ja arst, keda sealt soovitaksin, on vahepeal Nova Vitasse üle läinud. Arstiks siis dr Liis Lill.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie teekond sai alguse ITK, kuid kaks aastat ei tehtud muud kui stimuleeriti ovulatsiooni ja kästi kellaajaliselt seksida. Otsustasime üle minna NovaVitase ja dr Talving! Parim otsus. Esimene katse kohe õnnestus, kuid kahjuks 16 nädalal rasedus katkes ( põhjus teadmata ) hoidsime poolteist aastat vahet ja läksime uuele ringile. Kahjuks kasvama läks ainult üks embrüo ja see ka istutati, tänaseks kodus pisike 8 kuune beebi kasvamas. Kahjuks enam ei mäleta kui palju maksime ise, mõned visiidi tasud ja äkki ka mingid analüüsid, lisaks Fertilitases käigud ( laproskoopia ) Dr Väin kelle juurde samuti suunas Talving.

Meie oleme ääretult rahul, väga tore ja asjalik arst kuigi esmapilgul võib jätta natuke liiga karmi mulje.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mina elan ka Tallinnas ning IVFi käisin tegemas Tartus Elites. Alustasin küll Nova Vitast Tallinnas, kuid peale korduvaid ebaõnnestunud katseid ja arsti poolseid soovitusi kasutada doonormunarakku, siirdusin Tartu Elitesse. Arstiks Dr Andrei Sõritsa. Seal õnnestus esimene katse (laps hetkel 1,8 aastat vana). Kui pool aastat tagasi uut rasedust planeerisime, siis ei olnud kahtlustki kuhu minna. Õnnestus koheselt ja hetkel 28+ nädal.</p>
Loomulikult on mugavam kodulinnas IVF protseduuri teha, kuid mina jätsin miljon närvirakku ja palju pisaraid NovaVitasse. Tartu arst teadis, et elan Tallinnas. Visiidile kutsus alati lõunasel ajal, mitte kunagi hommikul. Isegi punktsioon toimus kell 10-11 vahel. Vereproovid sain vajadusel anda Tallinnas Synlabis. Just vaatasin kalendrisse, et kokku käisin Tartus kaheksal visiidil (alates esimesest visiidist kuni siirdamiseni). Kuna tehti külmaring, siis ilmselt tuli paar lisavisiiti, kindlasti õnnestub ka vähemaga. Edu!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 01:34; 12.08 13:22; 12.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mina elan ka Tallinnas ning IVFi käisin tegemas Tartus Elites. Alustasin küll Nova Vitast Tallinnas, kuid peale korduvaid ebaõnnestunud katseid ja arsti poolseid soovitusi kasutada doonormunarakku, siirdusin Tartu Elitesse. Arstiks Dr Andrei Sõritsa. Seal õnnestus esimene katse (laps hetkel 1,8 aastat vana). Kui pool aastat tagasi uut rasedust planeerisime, siis ei olnud kahtlustki kuhu minna. Õnnestus koheselt ja hetkel 28+ nädal.</p>

Loomulikult on mugavam kodulinnas IVF protseduuri teha, kuid mina jätsin miljon närvirakku ja palju pisaraid NovaVitasse. Tartu arst teadis, et elan Tallinnas. Visiidile kutsus alati lõunasel ajal, mitte kunagi hommikul. Isegi punktsioon toimus kell 10-11 vahel. Vereproovid sain vajadusel anda Tallinnas Synlabis. Just vaatasin kalendrisse, et kokku käisin Tartus kaheksal visiidil (alates esimesest visiidist kuni siirdamiseni). Kuna tehti külmaring, siis ilmselt tuli paar lisavisiiti, kindlasti õnnestub ka vähemaga. Edu!

Väga tore! nii hea meel, et sul õnnestus 🙂 Kui järjest need 8 visiiti olid ühe tsükli vältel? Siis tean, kas see tuleks kõne alla ja kas saaksin tööl/koolis räägitud.

Nova Vitasse saaks arstile alles oktoobri lõpus, panin selle nö. “varuvariandiks”, kui minu Pelgu arst ei soovi IVF-iga jätkata või järjekord liiga kaugel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.08 11:47; 11.08 12:15; 11.08 13:29; 12.08 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele: ei olnud ühe tsükli jooksul need visiidid. Vaatasin just kalendrist: esmane visiit ja plaani paika panemine oli novembri keskel. Sealt edasi 2 ndl pausi. Siis suhteliselt järjest 3 visiiti, millest viimane oli punktsioon. Seejärel läksid embrüod külma kaheks kuuks. Siirdamine oli 19. veebruar ja enne seda kolm visiiti kuu aja vältel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 01:34; 12.08 13:22; 12.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Endal läbitud IVF-id ITK. Arst oli konkreetne, pigem pidi ise küsima kui midagi täpsemat teada tahtsin. Muidu asjalik. Kui mingi asi ei toiminud, tegi uue skeemi ja tulemuse me ka lõpuks saime. Soovitaks ka pigem samas linnas teha kui kuhugi sõita. Kui rääkida veidi pessimistlikumas toonis siis vähestel õnnestub esimene katse. Ja kui neid ringe tuleb juba üle 3 siis tundub ebamõistlik niimoodi sõita. Kiidusõnu on vist Nova Vita kliiniku kohta olnud kõige enam. See on nii emotsionaalne teekond, et kuidagi ei saa vähetähtsaks pidada sooja ja selgitavat suhet oma arstiga.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tienud nii ITKs kui Tartus Elites. Ausalt öelda oli Elites lihtsam käia, sest seal anti alati aeg selleks ajaks kui mulle sobis. ITKs, anti see ainus aeg mis neil oli ja sageli tuli ikkagi tund kabineti ukse taga oodata enne kui vastu võeti.
Jah, tuleb teise linna sõita, aga see on mõned korrad paari nädala jooksul. Kes saab kaugtööd teha, neile ei tohiks probleemiks olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 18:58; 13.08 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elites Andrei Sõritsa vastuvõtt ja protseduurid tõesti tasuline teenus. Ravimid kompenseerib siiski Haigekassa, nagu kõiki teisigi viljatusravi ravimeid.  Käesolev rasedus läks maksma umbes 4000 eurot. Eelmine laps ja rasedus umbes 2000 rohkem, sest uurima pidi ka meest. Peale siirdamist pidin ostma välja toetavaks raviks progesterooni süstid, mis ülikallid (kokku läks umbes 1000 nende peale), aga ma saan aru, et need süstid on suhteliselt erand ja vähesed vajavad neid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 01:34; 12.08 13:22; 12.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis Elites teistmoodi tehti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 11:41; 12.08 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokkupuude on küll ainult Elitega, aga seeeest parim teenindus üldse mida elu jooksul kogenud. See detailsus, selgitused, kaasamine jne… Ei mingit konveierit.

Esmasest konsultatsioonist kuni raseduseni, mida tänasega 11+ nädalat, läks erinevate viivituste tõttu 1,5a. Õnnestus teine katse. Ka arvele jäin sinna – kallis, aga kõigega arvestades jälgib arst ning kui ikka kaua oodatud, siis ei ole enam kahju kulutada ja vastuseid saada siis kui neid vajan. Olemas arsti otse nr, mailidele vastab kiiresti ja ei näinud nt tema takistust mulle teise ilma otsa reisi ajal helistada ja proove tõlkida, mida piiride taga andsin (teadis, et riigist väljas olen).

Sõite algusest peale olnud omajagu, kulud kokku hetkeks nii sõidud, visiidid jne 5600 eest(sh abikaasa uuringud). Samas ei ela kuskil suurlinnas, seega vaevalt nt NovaVitas kuhu isegi pikem maa km järgi, kulud palju väiksemad oleks olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklikega võrreldes oli Elite ikka kordades põhjalikum. Midagi ei jäetud juhuse hooleks,  nagu ITKs korduvalt tunne oli.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 18:58; 13.08 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin Tartu Elites Deniss Sõritsa juures.  Olen aastaid juba naistearstil ainult seal käinud ja ei tulnud selle pealegi, et mujale viljatusravisse pöörduda. Mõte meesarstist oli alguses natuke hirmutav aga pole ausalt varem nii professionaalset naistearsti kohanud, tegutseb seal “piirkonnas” nii kiirelt ja õrnalt, et ei saa arugi.

Kliinik ise on väga ilus ja hubane ja üldse mitte haiglalik, juba see teeb käimise meeldivaks. Kordagi pole seal koridorides inimesi kohanud, kõik on privaatne ja mugav. Personal on väga meeldiv. Sain ravi alustada pmts kohe ja kõik maksab haigekassa kinni.

Arvestades kui nõme see teekond nagunii on ja kui palju kohapeal peab käima, siis on ka kõige pisemad tegurid olulised. Ei ole veel kordagi sinna majja ebameeldiva tundega astunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi väga rahul ITK kogemusega. Esimesest visiidist raseduseni läks 4 kuud ning rahaliselt oleks ka pikem ajakulu minu jaoks seda väärt olnud. Minu arst oli Kai Haldre, suhtumine oli minu jaoks täpselt sobilik – konkreetne, aga samas soe ja sõbralik ning vastutulelik. Teisi ei oska soovitada, aga temaga küll oli minul väga hea klapp ja olen talle üdini tänulik, et meie pojaraasuke võimalikuks sai.

Sõbranna käis Elite’is ja oli seal väga rahul, kuid ütles hiljem, et Tartusse sõitmised olid üsna tülikad ning järgmine kord valiks midagi Tallinnas välja. Tema jõudis tulemuseni ca 6 kuuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan samuti Elitet. Sõitmine on tüütu, aga omast kogemusest tean, et veel rohkem aega ja energiat võtab aastaid mujal teemaga tegeleda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan samuti Elitet. Sõitmine on tüütu, aga omast kogemusest tean, et veel rohkem aega ja energiat võtab aastaid mujal teemaga tegeleda.

Huvitab sama küsimus, mida eespool küsiti, et mida tehti Elites teistmoodi? Eeldan, et kui arstidel on töökogemused erinevates kliinikutes, siis omavahel suheldakse ja jagatakse infot või sõltub palju konkreetsest arstist ja isegi ühes kliinikus töötavatel arstidel on erinevad taktikad ja skeemid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kogemus nii Nova Vitast kui ka Pelgulinnast. Nova Vitas olid toredad arstid ja ämmaemandad ja anestesioloog ja kõik, kellega kokku puutusin. Kahjuks seal 5 katset kõik ei õnnestunud ja seetõttu liikusin Pelgusse, et uus arst ehk läheneks uut moodi. Algused oli üsna šokeeriv minna erakast riiklikusse, kus kõik tundus üsna kaootiline. Aga samas arst oli tore ja viljatuskliiniku anestesioloog oli tegelikult sama, mis Nova Vitas ja mäletas mind sealt, mis oli armas. Ja see üks katse, mille ma seal tegin, läks õnneks 🙂 Käsil 7. kuu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kogemus nii Nova Vitast kui ka Pelgulinnast. Nova Vitas olid toredad arstid ja ämmaemandad ja anestesioloog ja kõik, kellega kokku puutusin. Kahjuks seal 5 katset kõik ei õnnestunud ja seetõttu liikusin Pelgusse, et uus arst ehk läheneks uut moodi. Algused oli üsna šokeeriv minna erakast riiklikusse, kus kõik tundus üsna kaootiline. Aga samas arst oli tore ja viljatuskliiniku anestesioloog oli tegelikult sama, mis Nova Vitas ja mäletas mind sealt, mis oli armas. Ja see üks katse, mille ma seal tegin, läks õnneks ???? Käsil 7. kuu.

nii tore! tohib küsida kes su arst oli/on pelgus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan Pelgulinna viljatusravi keskust. Kõik sealsed arstid, kellega kokku puutusin, jätsid väga hea mulje, eriti põhjalik ja süveneda ja seletada viitsiv arst on Dr Triin Laja. Samuti on ämmaemandad väga sooja ja empaatilise suhtumisega. Pelgus veenduti, et kõigile küsimustele on vastatud ja edasine tegevus arusaadav.

ITKs oli seevastu väga ebameeldiv kogemus, hästi pealiskaudne ja ükskõikne suhtumine. Võib-olla on mõni sealne tegija tublim, aga ülimalt kiirustav ja hoolimatu stiil seal mulle ei sobinud. Oli  konveieri tunne, justkui tahetaks kiiresti lahti saada.

Küll aga circa 2 kuud pärast esimest Pelgulinna visiiti oli embrüo siirdamine ja 4 päeva hiljem positiivne rasedustest. Ära tee viga ja usalda ükskõik keda nii olulise küsimusega tegelema!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan Pelgulinna viljatusravi keskust. Kõik sealsed arstid, kellega kokku puutusin, jätsid väga hea mulje, eriti põhjalik ja süveneda ja seletada viitsiv arst on Dr Triin Laja. Samuti on ämmaemandad väga sooja ja empaatilise suhtumisega. Pelgus veenduti, et kõigile küsimustele on vastatud ja edasine tegevus arusaadav.

ITKs oli seevastu väga ebameeldiv kogemus, hästi pealiskaudne ja ükskõikne suhtumine. Võib-olla on mõni sealne tegija tublim, aga ülimalt kiirustav ja hoolimatu stiil seal mulle ei sobinud. Oli konveieri tunne, justkui tahetaks kiiresti lahti saada.

Küll aga circa 2 kuud pärast esimest Pelgulinna visiiti oli embrüo siirdamine ja 4 päeva hiljem positiivne rasedustest. Ära tee viga ja usalda ükskõik keda nii olulise küsimusega tegelema!

Dr. Laja on tõesti suurepärane arst

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tahaks ka teda, mis Elites teistmoodi tehti. Et äkki need väga rahule jäänud patsiendid siis kommenteeris?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tahaks ka teda, mis Elites teistmoodi tehti. Et äkki need väga rahule jäänud patsiendid siis kommenteeris?

1) Personaalsus – ükskõik millise arsti juurde seal sattunud olen, siis ma ei ole pidanud oma lugu otsast peale “jutustama”. Eellugu on arstil selgeks tehtud juba enne visiiti, vaid vajadusel täpsustused.

2) Kontakt – olgu küsimus lihtne või raske, arst leiab MINU jaoks aega. Kui näeb, et kirjateel vastamisest jääb väheks – helistab.

3) Visiidid – alati leiame minu jaoks sobivama aja. Kuigi mänguruum on suht “kitsas”.

4) Visiit – arst ongi minu “päralt”. Selgitab detailsuseni (mida oma töökoha kohta öelda ei saa riiklikus). Omakorda tagab ka anonüümsuse – ei lähe detailid kuskile välja.

5) Kui esmasteks võimaluste “kuulamiseks” panin end kirja Dr. Andrei juurde, siis sealt sain vastu eelnevalt teiste arstide poolt sisestatud infole, et olukord pole sugugi nii lootusetu ja tema jaoks isegi lihtne. Seega minu “raha” säästmiseks, suunas mind dr. Denissi juurde. Ja temaga kontakt väga hea. Pakkus kõik versioonid välja, andis valikuvõimalusi.

Jätkata võiks veel, kuid iga inimene ja tema soovid/vajadused on erinevad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okei, mul on kõik loetletud punktid olnud täidetud dr Ehrenberhi juures Tartus.

Arvasin, et Elite pakub ravis mingeid teistsuguseid ja paremaid lahendusi, see ümbritsev pudi-padi ei ole mu jaoks kuigi tähtis. Last tahaks, mitte teenindust.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas alustaksite oma esimest IVF-i pigem riiklikus või erakas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )