Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: IVF kliinikud

Postitas:
Kägu

Kas alustaksite oma esimest IVF-i pigem riiklikus või erakas?

Alustaksin riiklikus, aga mitte ITKs. Endale sobis Tartu väga hästi, kuigi käisin sinna teisest Eesti otsast. Aga arst oli väga hea,tema juures õnnestus esimene katse. Dr. Ehrenberg oli mul.

Enne käisime konsultatsioonil ITKs ja sinna tagasi ei läinud, juba see esimene külastus jättis halva mulje. Arst oli kuri ja kiirustav.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis minu puhul Elites teistmoodi tehti (eelnev kogemus siis NovaVitas):

– sõin erinevaid vitamiine

– arst pidas vajalikuks teha ICSI

– peale stimulatsiooni värsket siirdamist ei tehtud, sest mingi hormooni tase oli väga kõrge ja mõlemad siirdamised on tehtud külmutatud embrüotega

– enne siirdamist alustasin Prednisoloniga, mis jätkus paar kuud peale rasestumist

– nädal enne siirdamist võtsin kangeid antibiootikume, et ükskõik milline põletik organismis alla suruda

– siirdamisel kasutati embrüoliimi

– progesterooni määrati verest peale siirdamist. Mis minu puhul oli ülimadal ja pidin proget juurde süstima.

Kõik need punktid, mida kirjutasin, tehti ainult Elites. Tõesti ei tea, mis neist rasestumistele kaasa aitas, kuid kahest siirdamisest, mis Elites tehtud, on mõlemad õnnestunud. Hetkel pea kaheaastane kodus ja ise 30+ ndl rase.

 

 

 

 

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endale sobis Tartu väga hästi, kuigi käisin sinna teisest Eesti otsast.

Riiklikes kliinikutes pole vist küll Tallinna Pelgulinna ja Tartu osas vahet. Lähemal on lihtsam käia. Võib juhtuda, et esimene täisring õnnestub Tallinnas kohe ja Tartus tehakse mitu tulemusteta ringi, kus süstimine jäetakse pooleli või ei jõuta õigel ajal punkteerida, nagu kurtis üks sõbranna. Palju sõltub sellest, kas skeem sobib, kas keha reageerib hästi rohtudele ja kas saadakse kvaliteetseid rakke ja oma roll on ka klapist arstiga, et oleks vähem stressi ja ülemõtlemist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uurin endiselt (kuna eelmine küsimus kadus), et kas kellelgi on ka kogemusi Pelgulinna ja dr. Katrin Kasega?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endale sobis Tartu väga hästi, kuigi käisin sinna teisest Eesti otsast.

Riiklikes kliinikutes pole vist küll Tallinna Pelgulinna ja Tartu osas vahet. Lähemal on lihtsam käia. Võib juhtuda, et esimene täisring õnnestub Tallinnas kohe ja Tartus tehakse mitu tulemusteta ringi, kus süstimine jäetakse pooleli või ei jõuta õigel ajal punkteerida, nagu kurtis üks sõbranna. Palju sõltub sellest, kas skeem sobib, kas keha reageerib hästi rohtudele ja kas saadakse kvaliteetseid rakke ja oma roll on ka klapist arstiga, et oleks vähem stressi ja ülemõtlemist.

Olles IVFiteemas väga pikalt sees olnud, siis sellist juttu Tartu kohta kuulen küll esimest korda. Vanasti tegutses väga aktiivselt IVFikaid koondav foorum, kus Tartu patsiente oli ikka omajagu. Ei olnud küll kellelgi ühestki sarnasest kogemusest kuulda.

Kui süstimine jäetakse pooleli, siis sellel on ikka mingi selge põhjus.

Kui inimene ise teeb oma süstid kõik õigeaegselt ja ei eksi skeemis, siis on üsna võimatu, et õigel ajal punkteerida ei jõuta. Selleks tehakse TÜKis ikka väga piisavalt ultrahelisid, et sellist asja vältida. Üleüldse ei tea Eestist eriti selliseid juhuseid, st neid on, aga enamasti on inimene ise siis oma süstide ajastamisega pange pannud ja see pole enam kuidagi kliiniku süü.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olnud küll kellelgi ühestki sarnasest kogemusest kuulda. Kui inimene ise teeb oma süstid kõik õigeaegselt ja ei eksi skeemis, siis on üsna võimatu, et õigel ajal punkteerida ei jõuta. Üleüldse ei tea Eestist eriti selliseid juhuseid, st neid on, aga enamasti on inimene ise siis oma süstide ajastamisega pange pannud

Kui sa pole juhtumitest kuulnud, siis kas see tähendab, et neid pole kunagi olnud? Süstid võib teha minutilise täpsusega, aga lühikese skeemiga on keeruline ette ennustada täpset ov-i aega ja võib juhtuda, et ov toimub varem ära. See pole üldsegi nii võimatu, nagu sa arvad ja arstide sõnul tuleb seda praktikas ette. Kehad on erinevad ja ega keegi ei tea, kuidas kehad rohtudele reageerivad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olnud küll kellelgi ühestki sarnasest kogemusest kuulda. Kui inimene ise teeb oma süstid kõik õigeaegselt ja ei eksi skeemis, siis on üsna võimatu, et õigel ajal punkteerida ei jõuta. Üleüldse ei tea Eestist eriti selliseid juhuseid, st neid on, aga enamasti on inimene ise siis oma süstide ajastamisega pange pannud

Kui sa pole juhtumitest kuulnud, siis kas see tähendab, et neid pole kunagi olnud? Süstid võib teha minutilise täpsusega, aga lühikese skeemiga on keeruline ette ennustada täpset ov-i aega ja võib juhtuda, et ov toimub varem ära. See pole üldsegi nii võimatu, nagu sa arvad ja arstide sõnul tuleb seda praktikas ette. Kehad on erinevad ja ega keegi ei tea, kuidas kehad rohtudele reageerivad.

Kui asi selles, et kehad erinevad, siis on imelik seda ühele konkreetsele kliinikule süüks panna, sa ei leia?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui asi selles, et kehad erinevad, siis on imelik seda ühele konkreetsele kliinikule süüks panna, sa ei leia?

Süüks panemist loed ainult sina välja ja tõid selle sõna oma kommentaaris sisse. Siin jagatakse isiklikku või lähikondlaste kogemust ja kirjutasin, et võib juhtuda, et esimene täisring õnnestub Tallinnas kohe (tean vähemalt paari inimest) ja Tartus (sõbrannat), kus tehti mitu tulemusteta ringi. Mõnel võib olla teistsuguseid kogemusi. Erinevalt sinust, ei julge ma kiita ainult ühte kliinikut, sest kui mõnel õnnestus esimesel korral, siis see ei tähenda, et 99% õnnestub seal kõigil. Statistika järgi teevad paljud mitu ringi. Samuti ei pea sugugi võimatuks ov-i enneaegset toimumist, nagu toodud näites kirjutasin. Sa vist ei tea, et ka Tartus tehakse ultraheli mitu päeva enne punkteerimist ja lühikese skeemiga on võimatu ov-i täpset aega ette ennustada. Mida rohkem kogemusi jagatakse, seda avaramaks muutub pilt ja pole olemas ideaalset kliinikut, sest tegelikult sõltub palju konkreetsest inimesest, kas skeem kohe sobib ja kas saadakse kvaliteetseid rakke.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uurin endiselt (kuna eelmine küsimus kadus), et kas kellelgi on ka kogemusi Pelgulinna ja dr. Katrin Kasega?

Mina käin dr. Kase juures. Olen samuti otsinud, mida temast arvatakse aga millegipärast käivad kõik teiste arstide juures. Minu jaoks tundub ta asjalik. Otsis lahendusi, proovisime enne nö leebemat teekonda erinevate ravimitega. Kui muutusi polnud, siis ütles, et ärme rohkem aega raiska ja liigume edasi IVF poole. Hetkel on mul mammud külmas ja ootavad oma aega järgmine kuu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen rahul ITKga, sest mõlemad katsed õnnestusid (lühike ring ja FET). Kai Haldre oli minu arst ja mulle ta väga meeldis. Rääkis kõike mida teeb, mida plaanitakse teha, mis edasi saab jne, ka raseduse tuvastamisel rääkis mis ekraanil on. Hästi tore ja sõbralik, kuid mitte üleliia ninnu-nännu. Kõik arstid ja õed väga toredad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Räägin ainult enda kogemusest.</p>
Elite kliinikut ei soovita, 1,5 aastat käimist, 6 katset! Ükski ei õnnestunud.

Minu arvamus peale kogenut-seal inimesed teenivad raha. Olen niipaljude jamadega seal kokku puutunud: topelt arved(ehk nii pts kui HK arved samale protseduurile, mis pidi tasuline olema), kui juhtub mingi tüsistus-pead TÜ kliinikumisse sõitma ja siis nendel täitsa ükskõik, kohustused teistel jne jne)

Raha läheb meeletult, endal läks üle 5000,kuigi enamus pidi olema HK raha eest! Pidevalt valetatakse, et HK raha otsas, kuigi see ei vasta tõele.

 

Peale kõike seda otsustasin minna TÜ kliinikumisse, kus õnnestus kohe I katse ja kohe-kohe sünnivad kaksikud.

Maksin 5.- kokku selle eest, kõik meeste protseduurid ja muu on HK raha eest, arst oli alati kätte saadav, ka nv ja pühade ajal.

Olin tegelt juba kohtusse minemas, kui selgus kui palju jama Elite kokku keeras minu puhul, aga sain just teada, et olen lõpuks rase ja otsustasin oma närve enam mitte kulutada.

 

Aga see on minu arvamus, olge tublid ja valvsamad, mis paberid ja arved erakliinikutes alla kirjutate.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1,5 aastat käimist, 6 katset! Ükski ei õnnestunud. Peale kõike seda otsustasin minna TÜ kliinikumisse, kus õnnestus kohe I katse. Maksin 5.- kokku selle eest, kõik meeste protseduurid ja muu on HK raha eest, arst oli alati kätte saadav, ka nv ja pühade ajal.

Kogemused on ikka erinevad ja palju sõltub, kui kvaliteetsed on rakud. Kui said teha Elites 6 katset 1,5 aasta jooksul, siis oli see uskumatult palju. Ka TÜK-s võib juhtuda, et tekib lootusetu tunne ja siis otsitakse abi Elitest. Ega arstid ikka eriti ei taha küll, kui patsiendid nv ja pühade ajal tülitavad, ka nemad vajavad puhkust ja päris palju närvirakke võib kulutada, kui arsti ka tööajal kätte ei saa, kuigi vastuvõtu aeg.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

</p>

1,5 aastat käimist, 6 katset! Ükski ei õnnestunud. Peale kõike seda otsustasin minna TÜ kliinikumisse, kus õnnestus kohe I katse. Maksin 5.- kokku selle eest, kõik meeste protseduurid ja muu on HK raha eest, arst oli alati kätte saadav, ka nv ja pühade ajal.

<p style=”text-align: left;”>Kogemused on ikka erinevad ja palju sõltub, kui kvaliteetsed on rakud. Kui said teha Elites 6 katset 1,5 aasta jooksul, siis oli see uskumatult palju. Ka TÜK-s võib juhtuda, et tekib lootusetu tunne ja siis otsitakse abi Elitest. Ega arstid ikka eriti ei taha küll, kui patsiendid nv ja pühade ajal tülitavad, ka nemad vajavad puhkust ja päris palju närvirakke võib kulutada, kui arsti ka tööajal kätte ei saa, kuigi vastuvõtu aeg.

</p>
Asi oligi selles, et igakord embrüod olid ülihea kvaliteediga, aga rasestumist ei toimunud!

Minule järelikult see skeem ei sobinud.

SATÜK-s oli minu jaoks ülilihtne skeem, embrüod ei olnudki nii head, aga tulemus on käes.

Arste ei olegi vaja niisama tülitada.

Aga kui ühes kohas ka tööpäevadel keeruline arsti kätte saada ja pead hüperstimulatsiooniga endale ise abi otsima, teises aga arst vastab, siis see ongi imelik, mille eest erakliinikus maksta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

igakord embrüod olid ülihea kvaliteediga. Minule järelikult see skeem ei sobinud.

Kas sulle tehti Elites koguaeg sama skeemi? Milline see oli ja miks katsed ebaõnnestusid? Kas jõudsid punktsiooni ja siirdamiseni või tekkis probleeme juba varem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

igakord embrüod olid ülihea kvaliteediga. Minule järelikult see skeem ei sobinud.

Kas sulle tehti Elites koguaeg sama skeemi? Milline see oli ja miks katsed ebaõnnestusid? Kas jõudsid punktsiooni ja siirdamiseni või tekkis probleeme juba varem?

Skeeme natuke muudeti, aga hull hunnik vitamiine ja muud oli iga kord ka peal, mida kliinikumis nt polnud. Jõudsin ikka punktisooni ja siirdamiseni, miks ebaõnnestusid? sellele küsimusele paraku ei oska vastata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Skeeme natuke muudeti, aga hull hunnik vitamiine ja muud oli iga kord ka peal, mida kliinikumis nt polnud. Jõudsin ikka punktisooni ja siirdamiseni, miks ebaõnnestusid? sellele küsimusele paraku ei oska vastata.

Kas Elites öeldi, et embrüod on ülihea kvaliteediga, vereanalüüsid korras, aga pärast siirdamist ei hakanud arenema? Millega siis korduvat ebaõnnestumist põhjendati? Kas seal oli koguaeg sama arst?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumal küsimus vôibolla aga kas IVF-ga pole vaja ovulatsiooni ajal siirdada? Vôib suvalisel tsykli pàeval seda teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu puhul Elite kahjuks ei töötanus ja olin väga pettunud hiljem.

Õnnestus esimene katse TÜK-s, hetkel 2-kuused kaksikud käes

Edu teistele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus sellele, kes Nova Vita st Elite läks – kui noor olete? Mida ise arvate, mis viis eduni?

 

Olen ka ise Niva Vitas proovinud. Igati teenindus kiiduväärt, ainult et tulemust kahjuks ei ole. Ja võtab nukraks.

 

Tänud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumal küsimus vôibolla aga kas IVF-ga pole vaja ovulatsiooni ajal siirdada? Vôib suvalisel tsykli pàeval seda teha?

Ikka on vaja ovulatsiooni jälgida. Kui on 5päevase embrüo siirdamine, kutsutakse ovulatsioon esile (letrozool +ovitrelle 36 h enne ovulatsiooni) ja siirdamine on 5 päeva peale ovulatsiooni. Suva ajal ei sobi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumal küsimus vôibolla aga kas IVF-ga pole vaja ovulatsiooni ajal siirdada? Vôib suvalisel tsykli pàeval seda teha?

Mul oli sellega hull segadus. Arst ei öelnud, et 5 päeva pärast OV siirdatakse. Pidin OV teste tegema ja kui positiivne siis teada andma. Arvasin, et siis kohe minek. Helistasin hulluks end aga arsti kätte ei saanud. Lõpuks, kui ta oli juba koju jõudnud, helistas tagasi ja ütles, et rahu nüüd, 5 päeva pärast tuled. Mul oli hull paanika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Palun-palun, kas siin leidub inimesi, kellel on Next Fertility Nordic kliinikuga kogemusi ja saaks neid jagada?

Või siis leidub siin neid inimesi, kellel on kogemusi doktor Ailen Aluriga, kes nüüd Next Fertility kliinikus viljatusarst, kuid varasemalt (vist aastaid tagasi) tegutsenud ka ITK-s.

Nii kliiniku kui arsti kohta kahjuks hästi vähe infot leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kogemus Pelgulinnas viljatusravikeskuses. Nüüd me katsetame edasi,kahjuks veel tulemust ei ole, just alustame uue tsükliga, aga mina olen küll siiani rahule jäänud, mulle sobib, et saab arstiga arutada erinevaid variante, tuleb alati küsimustele oma mõtetega vastu ja üritab lahendust pakkuda või siis selgitada, miks üht või teistpidi hea ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu puhul Elite kahjuks ei töötanus ja olin väga pettunud hiljem.

Õnnestus esimene katse TÜK-s, hetkel 2-kuused kaksikud käes

Edu teistele!

Samamoodi ei jäänud rahule Elites aga hoopis omapärastel põhjustel. Nimelt teisel visiidil sain aru, et arst on mind netist googeldanud või mingisugust taustainfot otsinud kuna digiloos sellist infot kindlasti pole, mida tema mulle rääkis. Küll aga on internetist leitav minu kohta info koduvägivalla juhtumi osas, mis juhtus 6 aastat tagasi ja pole praeguse mehega kuidagi seotud. Pidin arstile seletama, et tegemist ei ole minu abikaasaga hetkel. Siiski soovitas arst last üldse mitte saada hetkel kuna mehed nii ettearvamatud, et äkki veel vaataks umbes, milline mu praegune mees tegelikult on. See kõik lõi mind ikka väga pahviks, et arst niimoodi üldse räägib minu pereasjade kohta. Ilmselgelt jätsin kõik selles kliinikus katki. Hetkel Aivar Ehrenbergi juures ülikooli kliinikumis ja super rahul. Protseduure teostatakse ka vajadusel nädalavahetusel. Järgmine nädal siirdamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ITK ja Kai Haldre. Konkreetne, vastutulelik, sõbralik ja vastab alati kirjadele, mõnikord ka puhkuse ajal vastas. Kui oli puhkusel, siis suunas kolleegi juurde, pooleli midagi ei jäänud. Konveieri tunnet ei tundnud. Ja tore ju, kui paljud saavad abi, kui tunnis 3 vastuvõttu. Ukse taga küll tuli vahel oodata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugedes teemat tekkis küsimus Elite kliiniku kohta. Kui kuni 40 aastasele naisele peaks seal olema haigekassa poolt pakutav teenus (viisitasu eest), siis mis juhul tuleb ise juurde tasuda teenuste eest (varasemad kommentaarid kirjutavad sellest). Kas  kui soov on saada kiiremini ja sellisel juhul tasulise teenusena?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas alustaksite oma esimest IVF-i pigem riiklikus või erakas?

Riiklikus alustamise pluss on see, et üldiselt tehakse laiaulatuslikud ja mahukad uuringud, mida hiljem on võimalik ka erakas kasutada.

Ega riiklikus ei ole kuidagi halvem, erakas võid samuti veidi pahurama arsti peale sattuda, kuid eks erakas on veidi personaalsem lähenemine.

Olen tegutsenud nii riiklikus kui erakas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägin ainult enda kogemusest.

Elite kliinikut ei soovita, 1,5 aastat käimist, 6 katset! Ükski ei õnnestunud.

Minu arvamus peale kogenut-seal inimesed teenivad raha. Olen niipaljude jamadega seal kokku puutunud: topelt arved(ehk nii pts kui HK arved samale protseduurile, mis pidi tasuline olema), kui juhtub mingi tüsistus-pead TÜ kliinikumisse sõitma ja siis nendel täitsa ükskõik, kohustused teistel jne jne)

Raha läheb meeletult, endal läks üle 5000,kuigi enamus pidi olema HK raha eest! Pidevalt valetatakse, et HK raha otsas, kuigi see ei vasta tõele.

Peale kõike seda otsustasin minna TÜ kliinikumisse, kus õnnestus kohe I katse ja kohe-kohe sünnivad kaksikud.

Maksin 5.- kokku selle eest, kõik meeste protseduurid ja muu on HK raha eest, arst oli alati kätte saadav, ka nv ja pühade ajal.

Olin tegelt juba kohtusse minemas, kui selgus kui palju jama Elite kokku keeras minu puhul, aga sain just teada, et olen lõpuks rase ja otsustasin oma närve enam mitte kulutada.

Aga see on minu arvamus, olge tublid ja valvsamad, mis paberid ja arved erakliinikutes alla kirjutate.

Pean tõdema et meil samuti jäi väga ebameeldiv tunne Elites, kõik uuringud mis juba tehtud oli mujal tehti uuesti, muidugi pidime ise ka maksma midagi ja alguses öeldi tasuta siis lõpuks rääkisime juba 1000 eurost. Jäi mulje nagu teenitakse meie pealt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugedes teemat tekkis küsimus Elite kliiniku kohta. Kui kuni 40 aastasele naisele peaks seal olema haigekassa poolt pakutav teenus (viisitasu eest), siis mis juhul tuleb ise juurde tasuda teenuste eest (varasemad kommentaarid kirjutavad sellest). Kas kui soov on saada kiiremini ja sellisel juhul tasulise teenusena?

Kuni 40 on tasuta mul TÜK s, 40 kaasa arvatud, ehk kuni 41 saamiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dr Kase patsient 2020 kevadest, paar korda stimuleeriti ovulatsiooni ning septembris IVF. Õnnestus esimesel korral- hetkel dr Kase tubli töö vili 9kuune ????. Võrdlusmomenti teiste kliinikute ja arstidega ei ole- konkreetne ja sõbralik arst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )