Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF kogemused erinevates kliinikutes

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: IVF kogemused erinevates kliinikutes

Postitas:

Olen valimas IVF kliinikut. Palun jagage oma muljeid, kas on teie kogemuse alusel nii ravi kvaliteedi kui ka üldise (inimliku) suhtumise osas vahet era-ja riigikliiniku vahel? IVF on teatavasti väljakutse paarile ning soovin, et minu suhet kliinikus toimuv (seoses personaliga) pigem toetaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigikliinikut pole olemas.

On olemas haigekassa poolt rahastatav teenus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen käinud ITKs, Pelgulinnas, Elites, Nova Vitas.
Arstid teevad igal pool endast parima ja otseselt halba kogemust pole kusagil saanud. aga on tunda et neis kliinikutes kus vastuvõtu eest ise maksad on arstil natuke rohkem aega ja jõuad oma küsimused ära küsida ja niisama ka heietada kui soovi on. Riigi haiglas on vastuvõtt 10-15 minutit ja selle aja jooksul kõike ära küsida ei jõudnud mina siis ka kui küsimused paberil kirjas olid.
Kui sul on aega siis käi erinevates kliinikutes visiitidel ja otsusta kõhutunde pealt. Keegi teine ei tea milline su isiklik klapp mingi arstiga olema saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan samuti enda kõhutunnet usaldada ja võimalusel käia konsultatsioonis nii erakliinikus kui riiklikus haiglas. Kuigi suur enamus soovitab erakliinikuid ja põhjendab, et nendes arstid justkui rohkem kuulavad ja on lisaks personaalsem suhtlus, siis minu kogemus on näiteks veidi teine ???? Mina tundsin, et riiklikes haiglates koheldi mind kui patsienti paremini. Aga eks see oleneb mõlemast osapoolest. Mina olen selline õrnake ja meeldib hooliv suhtlus selle raske protsessi käigus, samuti, et arst näitaks välja mõistmist(asjatundlikkus enda valdkonnas on muidugi põhiline, aga tahaks, et sellega käib koos ka hooliv suhtlus). Kindlasti on neid, kellel vastupidine kogemus. Ma arvan siiski, et igas kliinikus on kõige olulisem usalduslik suhe enda raviarstiga.

Lisan veel täiendavalt, et mina olen nii erakliinikusse kui riiklikesse saanud kiiresti ajad. Suurt vahet ei ole olnud. Lisaks ei saa mina enda kogemuse põhjal öelda, et erakliinikus kuidagi personaalsemalt oleks suheldud või visiidil mulle rohkem aega pühendatud. Eras käies mina peaaegu iga visiit ootasin enda ajast 10-15minutit üle. Sama on juhtunud ka riiklikus, aga seda ma väga pahaks ei pane kummalegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklikus haiglas käimisest rääkijad ilmselgelt ei käinud Eestis, vaid kusagil välismaal:-)

Ma ütleks, et igal erialal on erinevused mitte ainult kombinaathaiglate ja väiksemate kliinikute vahel vaid lisaks on ikka väga suured erinevused arstide vahel.

IVF-is vaadatakse kvaliteedina 100 siirdamise kohta tekkinud raseduste arvu. See on enamasti 30% ringis. Üldiselt soovitatakse peale 3 ebaõnnestunud katset kliinikut vahetada. Eestis on kõigil kliinikutel u sama õnnestumiste % kuigi väiksematesse sattub rohkem keerulisemaid juhtumeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiksin nende kogemust kes ise
suuri summasid maksavad ehk siis 41+
Kas olete märganud suhtumise vahet erakliinikus kus nö kõik maksavad midagi ja riiklikus kus enamus haigekassa rahade eest.
Eelis on kindlasti see, et ebaõnnestumise korral saad praktiliselt kohe, ilma järjekorrata uuesti proovida ehk siis stressi ja ootamist vähem.
Aga kuidas on arstide suhtumine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF kogemused erinevates kliinikutes