Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF lühike skeem/protseduur

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: IVF lühike skeem/protseduur

Postitas:

Kas keegi oskab mulle rääkida, milline on IVF lühike skeem (paluks võimalikult täpset kirjeldust) ja kui palju peab rohtusid võtma/ süstima? Kas siin surytakse ka oma hormoonid maha jne?
Nov ootab ees ja olen veel kahevahel, kas loobun vòi mitte. Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 15:47; 14.10 20:12; 14.10 20:17; 14.10 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli nii kui päevad hakkasid, siis helistasin arstile ja CD4 sain esimese UH aja, lisaks sain skeemi oma kätte koos süstide nimedega/päevade/kellaaegadega mis pidin tegema. Teatud aeg tehtud, siis oli jälle UH, vahepeal muudeti doose ja siis jälle UH jne. Mis süste hakkad võtma selgub alles siis, kui skeem käes. Mul oli Gonal-F, Orgalutran, enne punktsiooni diphereline. Punktsiooni päeval tegi arst Ovitrelle süsti.
Peale punktsiooni oli teatud aeg, kus võtsin/tegin kokku 4 erinevat rohtu/süsti, pärast jäi ainult 2 asja alles. 🙂
Iga skeem, inimene ja arst on erinev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 17:01; 14.10 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli lühike skeem. Ise mõtlesin pidevalt loobuda..isegi kui süstsin juba ja punktsioon lähemale jõudis, mõtlesin veel katkestada.. hirm oli 🙂

8.09 hakkas menst.
11.09 arsti visiit, arst tutvustas lühikest skeemi ja rääkis, millal mida süstida
12.09 esimene süst Gonal(100 ühikut)
18.09 7.süst+ õhtul Orgalutrani süst juurde(hommikul vereanalüüs ja pealelõunat arstil UH- vaatas,palju folliikuleid tulnud- oli 10 mõlemas munasarjas)
22.09 11.süst Gonalit ja 5. süst Orgalutrani
22.09 Ovitrelle( et ov esile kutsuda)
24.09 punktsioon (saadi 38 folliikulit)
hüperi oht, 10 päeva süstisin verevedeldajat ja Dexam. Siirdamine järgmises tsüklis.

Nädala pärast kirjutasin embrüoloogile, kus selgus, et ainult üks embrüo läks külma(ülejäänud olid kehva kvaliteediga, ja arengud peetusid teistel).

6.10 algas uus menst.
järgmine nädal arstile Uh, siis selgub siirdamise aeg.
Üldiselt olen suht lootust kaotamas selle ühega, oleneb kas sulab üles.
Praegu mõtlen küll, et rohkem ette ei võta ivf. Pigem vahetan kliinikut ja äkki paremad mõtted mõnel teisel arstil. Meil diagnoositud seletamatu viljatus, näitajad korras ja mul AMH peaaegu 8.

Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on nii, et kui teed IVF, siis algab menopaus varem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 15:47; 14.10 20:12; 14.10 20:17; 14.10 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli lühike skeem. Ise mõtlesin pidevalt loobuda..isegi kui süstsin juba ja punktsioon lähemale jõudis, mõtlesin veel katkestada.. hirm oli ????

8.09 hakkas menst.

11.09 arsti visiit, arst tutvustas lühikest skeemi ja rääkis, millal mida süstida

12.09 esimene süst Gonal(100 ühikut)

18.09 7.süst+ õhtul Orgalutrani süst juurde(hommikul vereanalüüs ja pealelõunat arstil UH- vaatas,palju folliikuleid tulnud- oli 10 mõlemas munasarjas)

22.09 11.süst Gonalit ja 5. süst Orgalutrani

22.09 Ovitrelle( et ov esile kutsuda)

24.09 punktsioon (saadi 38 folliikulit)

hüperi oht, 10 päeva süstisin verevedeldajat ja Dexam. Siirdamine järgmises tsüklis.

Nädala pärast kirjutasin embrüoloogile, kus selgus, et ainult üks embrüo läks külma(ülejäänud olid kehva kvaliteediga, ja arengud peetusid teistel).

6.10 algas uus menst.

järgmine nädal arstile Uh, siis selgub siirdamise aeg.

Üldiselt olen suht lootust kaotamas selle ühega, oleneb kas sulab üles.

Praegu mõtlen küll, et rohkem ette ei võta ivf. Pigem vahetan kliinikut ja äkki paremad mõtted mõnel teisel arstil. Meil diagnoositud seletamatu viljatus, näitajad korras ja mul AMH peaaegu 8.

Edu!

Kui vana sa oled? Mul on AMH 1,06, kardan, et IVF mõjub nii, et kui ei õnnestu lapseootele jääda, siis tervis hiljem nii tuksis, et menopaus ka kohe käes ja pole enam mingit võimalust loomulikul teel rasestuda. Meil ka seletamatu viljatus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 15:47; 14.10 20:12; 14.10 20:17; 14.10 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli nii kui päevad hakkasid, siis helistasin arstile ja CD4 sain esimese UH aja, lisaks sain skeemi oma kätte koos süstide nimedega/päevade/kellaaegadega mis pidin tegema. Teatud aeg tehtud, siis oli jälle UH, vahepeal muudeti doose ja siis jälle UH jne. Mis süste hakkad võtma selgub alles siis, kui skeem käes. Mul oli Gonal-F, Orgalutran, enne punktsiooni diphereline. Punktsiooni päeval tegi arst Ovitrelle süsti.

Peale punktsiooni oli teatud aeg, kus võtsin/tegin kokku 4 erinevat rohtu/süsti, pärast jäi ainult 2 asja alles. ????

Iga skeem, inimene ja arst on erinev.

Kui palju reaalselt süste kokku tuli teha? Kuidas enesetunne oli peale süste? Kas ivf tulemusel ônnestus lapseootele saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 15:47; 14.10 20:12; 14.10 20:17; 14.10 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 32.
jaanuaris saab 3a triibu püüdmisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju reaalselt süste kokku tuli teha? Kuidas enesetunne oli peale süste? Kas ivf tulemusel ônnestus lapseootele saada?

Enne punktsiooni 23 süsti (Gonal-F, Orgalutran, Diphereline), punktsiooni päeval 1 (Ovitrelle). Peale punktsiooni olid verevedeldajate süstid (kokku tuli lõpuks 64 tükki äkki).

Jäin rasedaks esimesel korral. AMH oli 7.31, folliikuleid saadi punktsioonipäeval 20 (osad ei arenenud ja osad ei olnud küpsed), seega oli natukene hüperstimulatsiooni oht, aga õnneks ei tulnud seda. 🙂 Tegutsesin ITK-s.
Eks IVF oli ka minu jaoks natukene hirmutav mõelda, tahtsin ju ise hakkama saada, aga olen õnnelik et astusin IVF teekonnale! See aeg läks nii ruttu ja kuidagi ülemõtlemist/muretsemist ei olnud, kuidagi kerge oli see teekond. Ka rasedus on samamoodi läinud, kergelt ja lendlevalt. Mõtlesin alati et tuleb mis tuleb.
Loodan et teine rasedus tuleb ise, aga kui ei tule, siis on mul mammud külmas ootamas. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 17:01; 14.10 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on nii, et kui teed IVF, siis algab menopaus varem?

Kas IVF-il ja menopausil on põhjuslik seos? Seda on korduvalt uuritud ja on leitud, et IVF ei põhjusta varajast menopausi. Küll aga ringleb selle teemal netis mitmel pool müüte. Proovin asja tuuma kokkuvõtvalt selgitada.

Igas normaalses tsüklis produtseerib keha 10-20 foliikulit, millest progtsessi käigus valmib ainult üks. Ülejäänud ei arene piisvalt ja tavapärases tsüklis kaotatakse (kasv jääb seisma ja surevad). IVF-il aga stimuleeritakse neid samu foliikuleid, mis on selles tsüklis arenemiseks valmis ka ilma stimuleerivate ravimiteta aga muidu kaotataks. St IVF-i tsükkel ei muuda munarakkude varu väiksemaks, vaid kasutab parajasti arenemiseks valmis olevaid, mis muidu läheksid kaotsi.

Menopaus juhtub siis, kui munarakkude varu munasarjades saab otsa. Kui esimesel IVF-il saadakse stimulatsioonil väga vähe (0-3 tk) munarakke, siis selle põhjal on võimalik ennustada, et naisel on keskmisest varajasem menopaus aga see menopaus oleks sama varajane ka IVF-ita.

Varane menopaus võib olla pärilik, võib olla vähiravi tagajärg, võib olla HPV vaktsiini tüsistus jne. Varajase menopausi risk ning et menstruatsioon ei algagi on näiteks üks põhjus, miks ei tasu tütarlapsi HPV vastu enne korrapärast menstruatsiooni vaktsineerida.

Veel üks asi, mida on hea teada. Uuemad allikad soovitavad üle 35 aastastel naistel juba peale 6 kuud ebaõnnestunult rasestuda proovimist otsida abi viljatusravile spetsialiseerunud arstilt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 17:47; 16.10 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seletamatu viljatuse diagnoosiga paaridel soovitatakse suht sageli IVF katsete vahele jääval ajal proovida üritada loomulikul teel rasestuda. Sest IVF-i ravimid küll muudavad tsüklit aga kui meditsiiniline ületamatu põhjus puudub, siis pole sugugi liiga harv juhus, kui paar rasestub loomulikul teel näiteks peale ühte või mitut ebaõnnestunud IVF-i katset.
https://foorum.perekool.ee/teema/ivf-katsete-vahel-loomulikul-teel-rasedaks/

Uuringuid sellel teemal pole näinud, sest jälgimise/uurimise all on enamasti IVF-i katsete tagajärjel toimuv aga olen kuulnud mitmest juhtumist, kus ravimid mõjutavad tsüklit ja seletamatu viljatusega paar rasestub just sellisel sassi või just õigeks löödud tsüklil. Ehk siis see tundmatu viljatust põhjustav probleem võib mõnel juhul olla tsükli mingi selline eripära, mida ei osata ei mõõta ega ravida.

Olen täitsa nõus Sõritsa soovitustega, et ei maksa lootusi üles kütta ega lootust kaotada vaid olla rahulik ja tavapärases rütmis. Stressamine ei ole hea. Foorumites käimine pole ka tegelikult hea. Mõõdukalt ja allikakriitiliselt on vast OK.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 17:47; 16.10 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on nii, et kui teed IVF, siis algab menopaus varem?

Olen ka sellele mõelnud, et oleks nagu loogiline, kui nii suurel hulgal munarakke välja võetakse. Aga vastata ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on nii, et kui teed IVF, siis algab menopaus varem?

Olen ka sellele mõelnud, et oleks nagu loogiline, kui nii suurel hulgal munarakke välja võetakse. Aga vastata ei oska.

Ei ole loogiline, see arv ei ole koguarvuga võrreldes üldse suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF lühike skeem/protseduur

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.