Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 935 )

Teema: IVF mai-juuni

Postitas:
Neiu33

Siirdamine sai täna tehtud! Mulle pandi kaks embrüot, see, kas külma midagi veel saab, selgub kahe päeva pärast.

Mu vanuse tõttu (38) soovitati, et mõttekam on kohe panna kaks sisse. Mulle ei öeldud, mitme päevane, kas seda saab ise arvutada punktsiooni päevast, et kohe siis pandi nad arenema jah?

Vahva! Too meile varsti kahe triibuga test siis.

Please wait...
Postitas:
Simona31

Siirdamine sai täna tehtud! Mulle pandi kaks embrüot, see, kas külma midagi veel saab, selgub kahe päeva pärast.

Mu vanuse tõttu (38) soovitati, et mõttekam on kohe panna kaks sisse. Mulle ei öeldud, mitme päevane, kas seda saab ise arvutada punktsiooni päevast, et kohe siis pandi nad arenema jah?

Punktsiooni päevast järgmine päev on 1. päev. Seega saad ise lugeda jah, mitme päevased sul nüüd nad on 🙂
Rõõmsat ja muretut ootust sulle! 🙂

Please wait...
Postitas:
K22

Ma sain ka lapsed enda juurde tagasi 🙂 Töö juures utlesin, et lähen nüüd lastele järgi 🙂 Ise veel mõtlesin, et oleks pidanud ainsuses ütlema.
Aga. Kuna kolmest see kõige kehvem otsustas peale esmaspäeva hommikut mitte edasi areneda, jäid järgi kaks, mitte nii väga korralikku. Soovitati, et pärast külma ei pruugi see üks edasi areneda ja kaks korraga sisse panna. Olin seda juba ise ka kaalunud. Hirm oli ainult kaksikute ees. Siis ju riskirase kohe. Aga see % pidi olema 0,1 konkreetselt hetkel. Nii saigi minu sisse kaks viiepäevast, kellest ehk üks vähemalt jääb püsima. 28.05 veretest.
Ma muideks ka vana, 37. Aga mu arst ei räägi eriti sellest.

Please wait...
Postitas:
K22

Küsimus neile, kes on käinud ise Synlabis veretestil peale siirdamist. Kui mitu päeva peale siirdamist olete käinud? Lugesin Synlabi enda lehelt, et normaalse raseduse korral tekib hCG verre juba 5-7 p peale viljastumist (https://minu.synlab.ee/toode/koorioni-gonadotropiin-hcg/)(IVF puhul loetakse viljastumiseks muidu vist siirdamise kp eks?), aga seda päris normaalse rasestumise ajaga vist võrdsustada ei saa?

Ja kas te olete vaid hCG taset verest vaadanud või on midagi muud veel olulist?

Mulle jäi silma, et tulemuse saad teada kahe tööpäeva pärast. Kui mitte liiga vara teha (kuna pole tavaline rasedus), siis selle ootamise ajaga jõuabki arsti poolt määratud kuupäev juba kätte.

Please wait...
Postitas:
pojeng77

Minul punktsioon nüüd selle nädala reedel. Pöidlad pihku, et seekord kõik hästi läheks. Eelmine kord ei jõudnud punktsioonist kaugemale. Siirdamine jäi ära. Ise olen lootusrikas 🙂

Please wait...
Postitas:
Neiu33

Minul punktsioon nüüd selle nädala reedel. Pöidlad pihku, et seekord kõik hästi läheks. Eelmine kord ei jõudnud punktsioonist kaugemale. Siirdamine jäi ära. Ise olen lootusrikas 🙂

Pöidlad peos. 🙂 Miks siirdamine ära jäi? Kas ei viljastunud, või ei arenenud edasi?

Please wait...
Postitas:
K22

Kahju, et mul ainult kaks pöialt on 🙂 Hoiaks kohe sadat, kui saaks 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere!

Ma ei tea kas üldse pöördun oma murega õigesse kohta, kuid triibupüüdjatest soovitati siia tulla küsima.

Minu mees tegi spermaanalüüsi ja saime teada, et spermas pole spermatosoide. Eelmise suve analüüs sellist asja ei näidanud, kõik tundus korras olevat. Nüüd vähem kui aasta hiljem öeldi, et mitte ühtegi spermatosoidi proovis ei ole. Arst hakkas juba doonorspermat soovitama…

Kas kellegil on veel sarnaseid juhtumeid olnud ?

Ly.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
K22

Tere!

Ma ei tea kas üldse pöördun oma murega õigesse kohta, kuid triibupüüdjatest soovitati siia tulla küsima.

Minu mees tegi spermaanalüüsi ja saime teada, et spermas pole spermatosoide. Eelmise suve analüüs sellist asja ei näidanud, kõik tundus korras olevat. Nüüd vähem kui aasta hiljem öeldi, et mitte ühtegi spermatosoidi proovis ei ole. Arst hakkas juba doonorspermat soovitama…

Ly.

Õige koht ikka. Kui keegi vähegi midagi teab, siis kindlasti aitab nõu ja jõuga 🙂

Please wait...
Postitas:
paula38

Ma sain ka lapsed enda juurde tagasi 🙂 Töö juures utlesin, et lähen nüüd lastele järgi 🙂 Ise veel mõtlesin, et oleks pidanud ainsuses ütlema.

Aga. Kuna kolmest see kõige kehvem otsustas peale esmaspäeva hommikut mitte edasi areneda, jäid järgi kaks, mitte nii väga korralikku. Soovitati, et pärast külma ei pruugi see üks edasi areneda ja kaks korraga sisse panna. Olin seda juba ise ka kaalunud. Hirm oli ainult kaksikute ees. Siis ju riskirase kohe. Aga see % pidi olema 0,1 konkreetselt hetkel. Nii saigi minu sisse kaks viiepäevast, kellest ehk üks vähemalt jääb püsima. 28.05 veretest.

Meil käib sinuga päris palju täitsa sarnast rada pidi. Mul isegi tekitab see kaksikute võimalus põnevust, aga samas ma saan aru, et tavaliselt üks neist ikka langeb ära. Ma ei teagi nüüd, kas oodata kuni 28.05 vereproovini või teha millalgi ise test? Arst ei öelnudki mulle, et ma peaks testi tegema.
Ma nii tänan kõiki kaasa elamast, me mehega ei ole oma “projektist” peaaegu kellelegi rääkinud, siin on hea koht selleks!

Please wait...
Postitas:
pojeng77

Pöidlad peos. 🙂 Miks siirdamine ära jäi? Kas ei viljastunud, või ei arenenud edasi?

Üks viljastus, aga see ei arenenud edasi. Usun, et seekord läheb kõik hästi. 🙂

Please wait...
Postitas:
Neiu33

Üks viljastus, aga see ei arenenud edasi. Usun, et seekord läheb kõik hästi. 🙂

Muidugi läheb! Peab minema!

Please wait...
Postitas:
Neiu33

Tere!

Ly.

Tere
Teema on mulle küll võõras, aga tahtsin küsida kas arst ravi võimalusi pakkus-rääkis? Loodame parimat igatahes.

Please wait...
Postitas:
paula38

Minule on üks asi segane. Siit lugedes tundub, et enamikul, kellel rasedust ei teki, algavad päevad natuke enne veretesti ehk kuni 2 nädalat peale siirdamist. Kas see päevade aeg on täpselt sama kui muidu ka oleks? Või mismoodi siis nüüd arvestatakse? Minul peaksid päevad hakkama homme. Kas midagi on kogu mu raviplaaniga ikkagi valesti läinud? Algus oli selline, et nädal enne päevi Diphereline süst 11. aprillil, päevad tulid 18. aprillil (ja nüüd siis peaksid algama 15. mail). Aga täna ju siirdati mulle embrüod, kas siis kuidagi seoses nendega lükkuvad võimalikud päevad edasi seni kaua kuni embrüod otsustavad mitte pesastuda? Tunnistan oma puudulikke teadmisi, kas keegi oskab selgitada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saime alles eile vastused ja arst ütles, et tuleb kordus analüüs teha. Siis ta ütles veel, et kirurgiliselt saab vaadata kas mehel munandites on spermatosoidid ja neid saab siis süstlaga välja võtta ja teha kunstlikku. Endal on lootus, et äkki on lihtsalt mingi ummistus ja nad ei pääse läbi. Arst ütles et kui munandites pole enam midagi siis on kas lapsendamine või doonorsperma. Nüüd kogume end veidi ja teeme uue analüüsi.

Miks ma siia pöördusin oli justnimelt selle pärast, et eestis selliseid juhtumeid vähe (või siis ei räägita) öö otsa nutsin ja googeldasin ning välismaisete artiklite põhjal maailma lõpp ei ole aga seda ainult juhul kui kuskil need spermatosoidid ikka olemas on. Sellep mõtlesingi, et äkki keegi on sama teekonna läbi kàinud ja oskaks mingitki nõu anda. Ei ole hirmsamat tunnet kui armastad kedagi aga tead, et vb koos järglasi ei saa.

Ly

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ly – kas mitte Tomil ja ta naisel ei olnud mingi sarnane teema? (mul endal kogemust ei ole)

Please wait...
Postitas:
LuisaLotta

Paula38 ja K22 – Mõnusat praadimise aega teile! (mitu kahtlast pistet juba olnud on? :D) Pöidlad on pihus ja head mõtted Universumisse saadetud 🙂
Paula, selle tsükli asjus ma aidata ei oska, mul oli punktsioon täpselt ovulatsioonipäeval ja rasedustest näitas ka triipe siis kui oleks tavalises olukorraski näidanud… Kas võib olla, et sul oli pikk skeem lihtsalt? (mul puuduvad sellega küll kogemused, lihtsalt nime järgi oletasin :D)

Pojeng77 – mul on reedel hea kerge tööpäev, saan sulle rahulikult pöialt hoida! 🙂

Ly – selline uudis on kindlasti šokeeriv… Loodan väga, et leiate probleemile lahenduse. Samas on meid siin terve foorumitäis, kelle puhul ei ole 100% kindel, et me lapsed saame – loodame ikka parimat ja usume, et oleme nii heade kaaslaste otsa komistanud, kelle jaoks see katsumus maailma lõpp ei ole 🙂 Jõudu sulle igatahes!

Please wait...
Postitas:
K22

Meil käib sinuga päris palju täitsa sarnast rada pidi. Mul isegi tekitab see kaksikute võimalus põnevust, aga samas ma saan aru, et tavaliselt üks neist ikka langeb ära. Ma ei teagi nüüd, kas oodata kuni 28.05 vereproovini või teha millalgi ise test? Arst ei öelnudki mulle, et ma peaks testi tegema.

Ma nii tänan kõiki kaasa elamast, me mehega ei ole oma “projektist” peaaegu kellelegi rääkinud, siin on hea koht selleks!

On jah väga ühtemoodi 🙂

Mulle tundub, et see ise testi tegemine on siin paanikas tekkinud. Mul pole plaanis ühtegi teha. Milleks enne teha, kui Ovitrelle mõju üleminemise ja veretesti vahel mõni üksik päev.

Minu jaoks on lihtsam, kui teen veretesti õigel ajal ja siis on kindel, et see vastus on õige.
Ja arst ilmselt ei ütle, et testi teha, sest tahavad niikuinii ise veretesti järgi kinnitust. See on ilmselt kõikide rasedatega nii.

Mulle ütles arst, et määrimine on normaalne. Kui just ei tule juba nii palju, nagu tavaliselt päevade ajal. Aga kuna mul on see natuke aastatega muutunud ja vahest ei ole kohe suuremat verd, siis plaanin ükskõik kui suure või väikese vere ilmnedes testi minna tegema. Siis saan vastuses kindel olla.

Please wait...
Postitas:
K22

Paula38 ja K22 – Mõnusat praadimise aega teile! (mitu kahtlast pistet juba olnud on? :D) Pöidlad on pihus ja head mõtted Universumisse saadetud 🙂

Paula, selle tsükli asjus ma aidata ei oska, mul oli punktsioon täpselt ovulatsioonipäeval ja rasedustest näitas ka triipe siis kui oleks tavalises olukorraski näidanud… Kas võib olla, et sul oli pikk skeem lihtsalt? (mul puuduvad sellega küll kogemused, lihtsalt nime järgi oletasin :D)

Pojeng77 – mul on reedel hea kerge tööpäev, saan sulle rahulikult pöialt hoida! 🙂

Ly – selline uudis on kindlasti šokeeriv… Loodan väga, et leiate probleemile lahenduse. Samas on meid siin terve foorumitäis, kelle puhul ei ole 100% kindel, et me lapsed saame – loodame ikka parimat ja usume, et oleme nii heade kaaslaste otsa komistanud, kelle jaoks see katsumus maailma lõpp ei ole 🙂 Jõudu sulle igatahes!

Aitäh, LuisaLotta 🙂 Mitte ühtegi kahtlast asja pole olnud. Isegi mitte pistet 😉

See tunne hästi õrnalt on, nagu päevade ajal. Natuke seest poolt midagi tunda. Aga ma arvan, et see on sellest, et mu sees ärritus miski natuke. Tundsin siis ka, kui peegel pandi. Rinnad on natuke tundlikud juba mitu päeva ja niisama ka kõhus selline punnis tunne. Nii et neid ma ei arvesta, sest need olid juba enne.

Please wait...
Postitas:
K22

Minule on üks asi segane. Siit lugedes tundub, et enamikul, kellel rasedust ei teki, algavad päevad natuke enne veretesti ehk kuni 2 nädalat peale siirdamist. Kas see päevade aeg on täpselt sama kui muidu ka oleks? Või mismoodi siis nüüd arvestatakse? Minul peaksid päevad hakkama homme. Kas midagi on kogu mu raviplaaniga ikkagi valesti läinud? Algus oli selline, et nädal enne päevi Diphereline süst 11. aprillil, päevad tulid 18. aprillil (ja nüüd siis peaksid algama 15. mail). Aga täna ju siirdati mulle embrüod, kas siis kuidagi seoses nendega lükkuvad võimalikud päevad edasi seni kaua kuni embrüod otsustavad mitte pesastuda? Tunnistan oma puudulikke teadmisi, kas keegi oskab selgitada?

Ma täpselt ei tea ja arsti käest ei märganud veel küsida ka. Mul oli pikk variant. Aga endometrioosi pärast oli neli kuud menopaus ju ka veel. Ma pidin kohe päevade ilmnedes minema Diphereline süsti tegema. Ja viimase mõju alla hakkasin Gonalit süstima. Kuna pidin seemnerakkude saamisega arvestama, hakkasin pihta nädal aega hiljem kui oleks võinud.

Ma arvestaks ikka nii, et ovulatsiooni aeg on punktsiooni päeval ja siis kahe nädala pärast päevad, kui tavaliselt oli ka 28 päeva tsükkel. Mul endal käis muidu nii, et arvutasi 28 päeva järgi, aga tavaline oli 1-3 päeva enne seda või vahest täpselt. Ja aastas korra või nii võis ka mõni päev hiljem.

Please wait...
Postitas:
Neiu33

Paulale – tänu süstimistele jne lükati su tsükkel pikemaks, seega usun et kõik on ok ja sa ei pea muretsema. Tuleb loota et see tsükkel kestab nüüd 9 kuud. 😀

Ly, jõudu ja jaksu teile mehega ja pöidlad pihku et arst mehelt ikka midagi saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õhtust!
Tomi ja Anni rahulal oli tõepoolest midagi sarnast. Aga neil oli kindlaks tehtud et mehel on spermatosoidid olemas. Meie nii kaugele jõudnud pole. Ise olen 27 ja abikaasa on vanem. Ma tean, et te kõik näete igapäev vaeva, et teie peres kasvaks uus pisike beebi. Minu mure ei ole suurem kui Teie kõigi oma.

Lihtsalt sellistel hetkedel tekib lootusetuse tunne – te olete seda paljud kindlasti kogenud.

Eriti kurvaks teeb asjaolu, et testi kohaselt peaks mul täna ov olema, aga mees ütles et tema on eilsetest uudistest nii häiritud, et ei suuda muule mõledagi

Ly

Please wait...
Postitas:
K22

Õhtust!

Tomi ja Anni rahulal oli tõepoolest midagi sarnast. Aga neil oli kindlaks tehtud et mehel on spermatosoidid olemas. Meie nii kaugele jõudnud pole. Ise olen 27 ja abikaasa on vanem. Ma tean, et te kõik näete igapäev vaeva, et teie peres kasvaks uus pisike beebi. Minu mure ei ole suurem kui Teie kõigi oma.

Lihtsalt sellistel hetkedel tekib lootusetuse tunne – te olete seda paljud kindlasti kogenud.

Eriti kurvaks teeb asjaolu, et testi kohaselt peaks mul täna ov olema, aga mees ütles et tema on eilsetest uudistest nii häiritud, et ei suuda muule mõledagi

Ly

Anna mehele lihtsalt aega mõttega harjuda. Ja püüa toeks olla, kui parasjagu jaksad.

Eks kogu see teekond, ükskõik milliste probleemidega ja millisel etapil on selline, et koguaeg peab valmis olema, et miski ei lähe nii, nagu sa plaanid ja ootad. Ja peab üliõnnelik ja tänulik olema, kui läks piisavalt hästi.

Jaksu teile koos sellel teel edasi minna!

Please wait...
Postitas:
Simona31

Küsimus neile, kes on käinud ise Synlabis veretestil peale siirdamist. Kui mitu päeva peale siirdamist olete käinud? Lugesin Synlabi enda lehelt, et normaalse raseduse korral tekib hCG verre juba 5-7 p peale viljastumist (https://minu.synlab.ee/toode/koorioni-gonadotropiin-hcg/)(IVF puhul loetakse viljastumiseks muidu vist siirdamise kp eks?), aga seda päris normaalse rasestumise ajaga vist võrdsustada ei saa?

Ja kas te olete vaid hCG taset verest vaadanud või on midagi muud veel olulist?

Mulle jäi silma, et tulemuse saad teada kahe tööpäeva pärast. Kui mitte liiga vara teha (kuna pole tavaline rasedus), siis selle ootamise ajaga jõuabki arsti poolt määratud kuupäev juba kätte.

Ma seda arsti poolt määratud VT ei lähe tegema, kuna toimetan Pelgu kliinikus, aga elan Pärnus. Arst arvas, et pole pointi VT jaoks lihtsalt sõita ja saan Pärnu Synlabis selle ise ära teha. ta muidugi ütleski, et läheksin 20.05 seda tegema. Ma loodan, et 2 päeva need vastused ehk päriselt aega ei võta, aga nii oli seal kirjas jah.

Please wait...
Postitas:
paula38

Kas kellelgi on veel peale siirdamist meeletu väsimus? Eile siirdati, õhtul tegin pika jalutuskäigu, läksin normaalsel ajal magama, magasin üle 8 tunni, aga täna ei suuda haigutamist lõpetada ja tahaks töölt ära koju magama minna.

Please wait...
Postitas:
Tuu-tiki

Hmm, mul on veidi teistsugune skeem (lühike), kui teistel. Aga no eks ta on individuaalne muidugi, lihtsalt mul tundub kuidagi vähe igast UHsid ja rohtusid olevat… 😀

Igatahes mul siis selline siiani, esimene IVF, ITK:
CD 4: UH
CD 5: Gonal 150
CD 6: Gonal 150
CD 7: Gonal 150
CD 8: Gonal 150
CD 9: Gonal 150
CD 10: Gonal 150
CD 11: UH, Gonal 150, Cetrotide
CD 12: Gonal 150, Cetrotide
CD 13: Cetrotide, Ovitrelle
CD 14: süste ei ole
CD 15: punktsioon

Punktsioon on nüüd reedel, täna viimane Cetrotide ja Ovitrelle.

Mõõdan niisama huvi pärast ka basaali ja täna see tõusis nagu pärast tavapärast OVd. Loodame, et see tõus on kuidagi rohtude mõjust, mitte ei ole mu organism salaja ja ilma mu nõusolekuta ovuleerinud.

Reede on hirmutavalt lähedal, samas on põnevustunne veel hirmutundest suurem õnneks. Kõik pöidlad on pihus, et saaks hea mammusaagi ja et kõik hästi läheks.
Meil kõigil siin!

Please wait...
Postitas:
Neiu33

Hmm, mul on veidi teistsugune skeem (lühike), kui teistel. Aga no eks ta on individuaalne muidugi, lihtsalt mul tundub kuidagi vähe igast UHsid ja rohtusid olevat… 😀

Punktsioon on nüüd reedel, täna viimane Cetrotide ja Ovitrelle.

Mõõdan niisama huvi pärast ka basaali ja täna see tõusis nagu pärast tavapärast OVd. Loodame, et see tõus on kuidagi rohtude mõjust, mitte ei ole mu organism salaja ja ilma mu nõusolekuta ovuleerinud.

Reede on hirmutavalt lähedal, samas on põnevustunne veel hirmutundest suurem õnneks. Kõik pöidlad on pihus, et saaks hea mammusaagi ja et kõik hästi läheks.

Meil kõigil siin!

Hei
Tahtsin küsida kas enne esimest ultraheli ja süstimist mingit ettevalmistust ei olnud? A la beebipillid või mis iganes muu. Ma muidugi itk skeeme ei tea eriti. Nova Vitas varem oli kuu aega beebipille et tsükkel paigas oleks ja tsüste ei tekiks jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saime alles eile vastused ja arst ütles, et tuleb kordus analüüs teha. Siis ta ütles veel, et kirurgiliselt saab vaadata kas mehel munandites on spermatosoidid ja neid saab siis süstlaga välja võtta ja teha kunstlikku. Endal on lootus, et äkki on lihtsalt mingi ummistus ja nad ei pääse läbi. Arst ütles et kui munandites pole enam midagi siis on kas lapsendamine või doonorsperma. Nüüd kogume end veidi ja teeme uue analüüsi.

Miks ma siia pöördusin oli justnimelt selle pärast, et eestis selliseid juhtumeid vähe (või siis ei räägita) öö otsa nutsin ja googeldasin ning välismaisete artiklite põhjal maailma lõpp ei ole aga seda ainult juhul kui kuskil need spermatosoidid ikka olemas on. Sellep mõtlesingi, et äkki keegi on sama teekonna läbi kàinud ja oskaks mingitki nõu anda. Ei ole hirmsamat tunnet kui armastad kedagi aga tead, et vb koos järglasi ei saa.

Ly

Tere!
Minu mehel esimeses sperogrammis midagi oli, aga kui punktsioonile jõudsime, öeldi, et ei saa viljastada, sest 0 spermatosoidi. Meestearst katsetas erinevaid variante- hormoonsüstid, vitamiinid – saime 1 aastaga spermatosoidide hulga 20 miljonile, mis pole ikkagi veel normaalne, aga kunstlikuks viljastamiseks piisav. peab saama teada, milles põhjus, siis vast saab ka ravida. Soovitan dr Kristjan Pomm nii ITKs kui Gonsiori meestekliinikus vastuvõtud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Sephyr

Beready geenitest

Lugesin EE täna, et sellel testil väga head tulemused. Kas siin on keegi teinud või kas üldse arst on soovitanud? Maksab küll 300.- aga… Mina olen kindlasti rohkem juba maksnud oma kolme proovimisega.

Please wait...
Postitas:
Tuu-tiki

Hei

Tahtsin küsida kas enne esimest ultraheli ja süstimist mingit ettevalmistust ei olnud? A la beebipillid või mis iganes muu. Ma muidugi itk skeeme ei tea eriti. Nova Vitas varem oli kuu aega beebipille et tsükkel paigas oleks ja tsüste ei tekiks jne.

Ei, mul ei olnud beebipille. Aga triipe püüdnud 2.5 aastat ja enne seda mitmeid tsükleid klomifeeniga jne, et siis võibolla sellepärast ei pidanud arst vajalikuks, kuna tal ülevaade mu tsüklite korrapärasusest? Samas on IVF arst teine kui mu viljatusraviarst, nii et tegelikult ma ei tea, kas mu oma arsti tähelepanekud IVF arstini üldse jõudnud on, kuna ta tahtis mulle pika skeemi teha, kuigi viljatusraviarst määras lühikese.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 935 )