Näitan 30 postitust - vahemik 421 kuni 450 (kokku 935 )

Teema: IVF mai-juuni

Postitas:

Kas rasedusega võib ka väike palavik kaasneda?

Eile õhtul oli 37,1. Seda on mul ennegi olnud borrelioosiga pikalt, mis tuleb ja läheb. Aga nüüd oli tööl imelik olla ja kraadides 37,4. Nii kõrget tavaliselt kiirelt mööda minevalt ei ole olnud. Haige ei peaks olema.

Raseduse algusega vähemalt kaasnebki kehatemperatuuri tõus. Mul on alati olnud 37,2-37,3 ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas rasedusega võib ka väike palavik kaasneda?

Eile õhtul oli 37,1. Seda on mul ennegi olnud borrelioosiga pikalt, mis tuleb ja läheb. Aga nüüd oli tööl imelik olla ja kraadides 37,4. Nii kõrget tavaliselt kiirelt mööda minevalt ei ole olnud. Haige ei peaks olema.

Raseduse algusega vähemalt kaasnebki kehatemperatuuri tõus. Mul on alati olnud 37,2-37,3 ????

No siis ma ei muretse, et mingi haiguse endale külge korjanud olen. Aga rasedust sellest igaksjuhuks kohe veel ei järelda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

K22, saan aru, et sa oled lasteaiaõpetaja? Mina olen ka. Kas sul on ka selline tunne, et laste tervis on kindlas korrelatsioonis sellega, kui tähtis sinu jaoks on, et nad terved oleksid? 😀 Mul on reedel siirdamine, pool rühma köhib ja valutab kurku (käies jätkuvalt kohal) ja ühel diagnoositi just sarlakid 😀 Õnneks saame praegu enamiku päevast õues olla, muidu oleksin küll endast väljas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Käisin täna esimest korda peale süstima hakkamist ultrahelis. Öeldi, et paremas on kolm ning vasakus viis mammut kasvamas. Soovin teada, et kas see on okei tulemus ning kas neid võib veel ka juurde tulla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Käisin täna esimest korda peale süstima hakkamist ultrahelis. Öeldi, et paremas on kolm ning vasakus viis mammut kasvamas. Soovin teada, et kas see on okei tulemus ning kas neid võib veel ka juurde tulla?

See on väga super tulemus. Minul on olnud ainult 4 siis 8 ja ühel korral tekkis üks mis ei olnud arvestatav.Piisab kui 1 jääks alles mida saab siirdada aga veel parem kui saaks ka midagi külma panna.Minu kogemuse põhjal peale esimest UH pole juurde tulnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.05 13:53; 09.05 12:39; 19.05 21:30; 20.05 19:08; 21.05 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tiba muretsen, sest kui gonali süstimiskogus esimeseks viieks päevaks pandi, arvas arst, et olen alla 35. Arvutist aga avastas, et oi, olete 37, kuid riskime ning paneme hetkel noore naise koguse, eks siis 150. Täna tõstis kolmeks päevaks koguseks 175

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

K22, saan aru, et sa oled lasteaiaõpetaja? Mina olen ka. Kas sul on ka selline tunne, et laste tervis on kindlas korrelatsioonis sellega, kui tähtis sinu jaoks on, et nad terved oleksid? ???? Mul on reedel siirdamine, pool rühma köhib ja valutab kurku (käies jätkuvalt kohal) ja ühel diagnoositi just sarlakid ???? Õnneks saame praegu enamiku päevast õues olla, muidu oleksin küll endast väljas.

Sellest olen ma ammu aru saanud, et paljud vanemad ei arva haigustest nii nagu mina 🙂 Mul muidugi natuke lihtsam, vähemalt tavalise minana, sest mulle ei hakka ükski viirus külge. Ma ei oksenda ega pole mul kõht lahti. Ka mitte sõimerühmas ega siis, kui terve rühm, kaasa arvatud täiskasvanud, rivist väljas.
Teine asi on muude nakkavate asjadega. Tuulerõuged ja punetised on mul olnud. Aga sarlakeid kardaksid praegu igaksjuhuks. Ja mumpsi.
Praegu mul ainult tavalised köhatamised ja nohud rühmas, nii et ehk õnnestub ise sama terve edasi olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Cirts, ära muretse 🙂

Ma olen sinuga ühevanune. Mul pole küll õrna aimugi, mille järgi arst mulle koguseid valis, aga mul oli kohe esimesed päevad enne ultraheli 175. Pärast tõstis jupikeste haaval ja 400 oli natuke imelik tunne. Aga siis lasi ta koguse natuke alla tagasi. Ultraheli järgi, mitte minu enesetunde.

Vaata mõned (või juba paljud) leheküljed tagasi siit. Mina ja veel osad kirjutasime oma kogused ja rohud päevade kaupa lahti. Saad sealt võrrelda. Mul oli hoopis endale nõela sisse torgata raske. Muid vaevusi mul eriti polnud. Tunne oli küll teistmoodi, aga ei kartnud hüperit saada. Nii et mulle ei tundunud see üldse hirmus kogemus.

Mina väidaks vastupidi, et võib hiljem munarakke juurde tulla. Mul oli esimene kord neli, millest üks oli liiga väike. Teisel ja kolmandal korral oli kuus. Kaks enam-vähem suuremat, siis vahepealsed ja üks eriti kääbus. Lõpuks saadi viiest folliikulist kolm munarakku, millest üks viljastus hiljem ja lõpuks ei arenenud edasi, kaks istuvad praegu minu sees ja ehk hakkasid kasvama. Või vähemalt üks neist 🙂

Nii et mina järeldan, et suuremateks arenevad ehk need, mis kohe esimesel korral olemas ja on kas 10 mm kanti või üle selle. Kas nad ka pärast arenemisvõimelisemad on, seda ei tea. Ma pole veel saanud küsida, millised kaks minu oma lõpuks valmis said.

Püüa olla positiivne ja ehk ikka sinu arst kuulab, mis sul enda keha kohta öelda on.

Kirjuta aga siia, kui tahad muret jagada.

Ma just täna mõtlesin, et küll on hea, et te kõik siin olemas olete. Kohe on kergem ja saab kõike küsida, millega arsti ei taha tülitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Simona31 mis uudiseid veel said arstilt?

Lilleke 76

Eile hommikul helistasin kohe Pelgusse, aga ma ei saanud otse enda arstiga rääkida vaid selle administaraatoriga seal, kes küll kinnitas, et selline näit on täitsa rase jah 😀 No jään siis uskuma. Aga pani mulle arstile 12.06 UH aja, ma ise eeldan, et siis on vist miski 6/7 nädal ja äkki peaks olema ka südametöö juba tuvastatav. Ehk siis , kui selle ka ära kuuleb, siis vast muutun rahulikumaks ja kindlamaks selle asja osas. Ei saa salata, et hirm on kuidagi ikka (üritan vähe küll mõelda ja muretseda), aga usun, et kõik IVF-ikad puutuvad selle hirmuga kokku, kui rasedustest positiivne on.

Oskate ehk aidata-kas ma olen õigesti aru saanud, et IVF puhul arvestatakse seda rasedusevärki ja sünnikuupäeva siirdamise päeva järgi? Sest mul päevade järgi ilmselt võtta ei saa (sõin enne süstima hakkamist pille veel 3 näd umbes, viimane menst oli kuskil märtsi teises pooles).

Ja aitäh teile kõigile, see grupp on tõsti toetav ja nii hea on oma küsimus ija muresid siin jagada 🙂 Kuigi õnn osutus mulle, siis jään järgmisteks nädalateks kindlasti siia gruppi veel. Tahan teada ka kuidas teil hästi edasi läheb 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tiba muretsen, sest kui gonali süstimiskogus esimeseks viieks päevaks pandi, arvas arst, et olen alla 35. Arvutist aga avastas, et oi, olete 37, kuid riskime ning paneme hetkel noore naise koguse, eks siis 150. Täna tõstis kolmeks päevaks koguseks 175

Ma arvan ka, et seepärast pole üldse vaja muretseda. Mina 38 ja alustasin 175 Gonaliga esimesed 5 päeva, siis UH-s vaadatakse, kuidas rakud kasvavad ning selle järgi suurendatakse kogust.
Omaette teema on see vanuse rõhutamine. Ma saan aru, et see ongi tõsi, et meil vanuritel viljakus järsult vähenenud, aga mina ei mõista, miks seda peab muudkui ette heitma. Ise olen päris tundlikuks muutunud juba kui vanusest jutt on. Ma saan aru, et seda ei tehta tahtlikult, aga nagu põhipoint muudkui.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul õnneks pole arstid vanust ette heitnud, olen 37.
Mul pandi kohe alguses Gonal 150 ja nii ta ka jäi kuni lõpuni. Toimetan ITKs.

Jube veider igav on olla 😀 Midagi süstima ei pea, mingeid tundmusi kõhus tähele panema ei pea, sest seal lihtsalt ei ole midagi. Ainuke asi on nüüd see, et reede hommikul pean uuesti helistama embrüoloogile, et teada saada, kuidas mu viis viljastunud mammukest elavad ja kas on tublisti edasi arenenud.

Kas keegi oskab öelda, et kui siirdamist ei toimunud, siis kui kaua pärast punktsiooni peaks uus tsükkel algama? Kas enamvähem samal ajal, kui ta muidu oleks olnud?

Kiireid triipe ja mõnusat olemist kõigile!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul õnneks pole arstid vanust ette heitnud, olen 37.

Mul pandi kohe alguses Gonal 150 ja nii ta ka jäi kuni lõpuni. Toimetan ITKs.

Jube veider igav on olla ???? Midagi süstima ei pea, mingeid tundmusi kõhus tähele panema ei pea, sest seal lihtsalt ei ole midagi. Ainuke asi on nüüd see, et reede hommikul pean uuesti helistama embrüoloogile, et teada saada, kuidas mu viis viljastunud mammukest elavad ja kas on tublisti edasi arenenud.

Kas keegi oskab öelda, et kui siirdamist ei toimunud, siis kui kaua pärast punktsiooni peaks uus tsükkel algama? Kas enamvähem samal ajal, kui ta muidu oleks olnud?

Kiireid triipe ja mõnusat olemist kõigile!

Tean, mida sa tunned 🙂 Ma olin selline veel emadepäeval. Olin siis nii vähe ema kui vähegi saab 🙂 Aga hea oli mõelda, et lapsukesed kasvavad seal kusagil kindla silma all. Ja ma pidin ka kaks korda helistama. Siis utlesin töö juures, et helistan lastele 🙂

Mulle pole ka keegi vanust ette visanud. Tean ise, et bioloogiline kell tiksub. Ja arstid räägivad sellest siis, kui vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, selline küsimus tekkis ka – kas IVFi katsete tulemused ka Digilukku või iPatsienti üles lähevad? Mul seal praegu viimane sissekanne on viimasest UH-st 13.mail, punktsiooni (17.mai) kohta ei ole midagi. Võibolla muidugi ei peagi olema. Kas keegi teab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, selline küsimus tekkis ka – kas IVFi katsete tulemused ka Digilukku või iPatsienti üles lähevad? Mul seal praegu viimane sissekanne on viimasest UH-st 13.mail, punktsiooni (17.mai) kohta ei ole midagi. Võibolla muidugi ei peagi olema. Kas keegi teab?

mul oli ka punktsioon 17. mail. Läksin sinu kirja peale kohe enda digilukku, aga ma ei leia ühtegi sissekannet oma IVF kohta. Mille alt seda vaatasid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna oli siirdamine ja siirati 2 embrüod. Üks oli hästi tubli ja tugev embrüo, teine natuke nõrgem. Veretest 29. mail.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, selline küsimus tekkis ka – kas IVFi katsete tulemused ka Digilukku või iPatsienti üles lähevad? Mul seal praegu viimane sissekanne on viimasest UH-st 13.mail, punktsiooni (17.mai) kohta ei ole midagi. Võibolla muidugi ei peagi olema. Kas keegi teab?

mul oli ka punktsioon 17. mail. Läksin sinu kirja peale kohe enda digilukku, aga ma ei leia ühtegi sissekannet oma IVF kohta. Mille alt seda vaatasid?

Epikriiside all oli ämmaemanda vastuvõtt kirjas – IVF nõustamine, kus me koos mehega käisime vahetult enne IVF protseduuride pihta hakkamist.
Ja siis uuringute vastuste all oli kirjas teine UH (esimest ei olnud).

Ipatsiendis samamoodi – ämmaemanda IVF nõustamine, vahepealsed vereproovid ja teine UH. Esimese UH tegi dr Rass, selle kohta pole kuskil midagi kirjas, teise UH tegi dr Loog, selle kohta on andmed olemas.
Pärast teist UHd pole mingeid andmeid ei Digiloos ega iPatsiendis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab mulle vastata?
Mul tekkis üks küsimus, mille kohta ma ennem lugenud kusagilt ei ole. Mul on käsil Itkst Nvsse kolimine oma kahe mammuga. Seal 6 kuud 120 euri, kui varem kasutan mammud ära, saan kreeditarve, sain vähemalt niimoodi aru.
Itks on aasta 100 eur, mille tasusin ära aprillis. Kas Itk teeb ka kreeditarve, kui ei hoiusta seal aastat vaid näiteks ainult 2 kuud?
Aitäh

MV

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 18:02; 22.05 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab mulle vastata?

Mul tekkis üks küsimus, mille kohta ma ennem lugenud kusagilt ei ole. Mul on käsil Itkst Nvsse kolimine oma kahe mammuga. Seal 6 kuud 120 euri, kui varem kasutan mammud ära, saan kreeditarve, sain vähemalt niimoodi aru.

Itks on aasta 100 eur, mille tasusin ära aprillis. Kas Itk teeb ka kreeditarve, kui ei hoiusta seal aastat vaid näiteks ainult 2 kuud?

Aitäh

MV

Ei oska vastata aga soovin teada, kas on lihtne üle kolida? ITKs mingeid probleeme ei tekitata, et ära lähed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käsin täna Nvs esimest korda, jäin ülirahule. Saatsin Itk laborisse ja Nova Vita laborisse meili. Nvst tuli juba vastus, peame allkirjastama ühe lepingu ja saatma sinna tagasi. Siis laborid suhtlevad ise omavahel ja mulle tuleb transpordiarve. Usun, et see ongi kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 18:02; 22.05 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, selline küsimus tekkis ka – kas IVFi katsete tulemused ka Digilukku või iPatsienti üles lähevad? Mul seal praegu viimane sissekanne on viimasest UH-st 13.mail, punktsiooni (17.mai) kohta ei ole midagi. Võibolla muidugi ei peagi olema. Kas keegi teab?

Minul pole ka mitte midagi rohkem kirjas peale viimase ultraheli, mis tehti enne punktsiooni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab öelda, et kui siirdamist ei toimunud, siis kui kaua pärast punktsiooni peaks uus tsükkel algama? Kas enamvähem samal ajal, kui ta muidu oleks olnud?

Tere,

Oma ühe kordsest kogemusest saan öelda, et ca 2 nädalat peale punktsiooni algas. Aga ei mäleta, et oleks öeldud täpselt, millal algama peaks (kuigi olin suhtselt narkoosiuimas veel kui mulle infot jagati, mistõttu võib-olla läks kõrvust mööda). Ise lugesin/surfasin et pidi suhteliselt individuaalne olema. Mul oli muidugi üks täiendav süstitav ravim peale punktsiooni, kuna oli väga suur hüperi oht. Ja kui sellega lõpetasin siis ca 2-3 päeva peale seda algas.

Kuivõrd kirjutan esimest korda, siis taustaks ka lühidalt minu lugu. Mul on PCOS ja ovulatsiooni ilma ravimiteta toimima ei ole saanud. 2017.a kevadel tulin pillidelt maha, sügisel sain ovulatsiooni indutseerivat ravi, 2018a proovisin IUIga 4 korda millest viimane korraks pesastus aga mitte väga kauaks ning sellel aastal esimene IVF FET katse õnnestus aga nüüd alles hiljuti peetus 7-8. nädalal! Seega hetkel taastun ja ootan uut katset.

Vaikselt lugemas olen käinud mõned kuud ja kuna olen teie kogemustest siin jõudu ammutanud, siis mõtlesin sellel korral ka oma kogemust jagada.

Mann55

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab öelda, et kui siirdamist ei toimunud, siis kui kaua pärast punktsiooni peaks uus tsükkel algama? Kas enamvähem samal ajal, kui ta muidu oleks olnud?

Minul oli punktsioon 14.05.19. Ja 20.05. olid päevad platsis, arst nimetas seda “päevade laadseks” (mul oli 20.05. ka arst). Ja nüüd siis ootan ka järgmisi päris päevi, et saaks edasi minna.

Jõudu ja jaksu meile ja teile ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna oli siirdamine ja siirati 2 embrüod. Üks oli hästi tubli ja tugev embrüo, teine natuke nõrgem. Veretest 29. mail.

Ei noh. Ma siin juba tükkaaega higistanud ja oodanud, ja veretestile saan ainult üks päev enne sind ????

Hoian sulle pöialt ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile. Mõtlesin ,et liitun ka foorumiga 🙂 Olen esimesel IVF ringil. 30 aastane, viimase kahe aasta jooksul kaks emakavälist rasedust,mõlemad munajuhad ära lõigatud, sellest ka tingitud kuntslik viljastamine sest muud võimalust mul lihtsalt ei ole.
Skeem siis siiamaani selline olnud. 30.aprill päevad, 1.mai hommikul 1 cetrodide süst 2.mai conal fi 150 süstimine õhtuti 7.mail tuli juurde hommikune cetrodide süst kuni 11.maini süstisin mõlemat.12 mai õhtul kell 21:40 Ovitrelle 13 mai oli ravimivaba päev ja 14 mai punktisoon.Saadi korjamisel 8 foliikulit millest 5 munarakku. 6 päeva kasvatati.5-st 4 olid tublid tugevad hea kvaliteediga embrüoloogi sõnul.1 langes välja. 20.mai siirdati 1 ja külma läks 3 . Alates 15-dast maist kolm korda päevas Cepretix 200 tuppe. Veretest 29.mai. Uhh.. pikk jutt 🙂 Loodetavasti läheb kõik hästi ja võtan asja üsna rahulikult. Tänaseks siirdamisest 3 päeva möödas, alakõhus vahepeal pitsitab aga muidu enesetunne suhteliselt hea.
Igaljuhul soovin kõikidele Ivfikatele jõudu ja jaksu.
Kõik on megatublid kes selle teekonna ette on julgenud võtta !

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.05 09:45; 28.05 08:51; 29.05 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile. Mõtlesin ,et liitun ka foorumiga ???? Olen esimesel IVF ringil. 30 aastane, viimase kahe aasta jooksul kaks emakavälist rasedust,mõlemad munajuhad ära lõigatud, sellest ka tingitud kuntslik viljastamine sest muud võimalust mul lihtsalt ei ole.

Skeem siis siiamaani selline olnud. 30.aprill päevad, 1.mai hommikul 1 cetrodide süst 2.mai conal fi 150 süstimine õhtuti 7.mail tuli juurde hommikune cetrodide süst kuni 11.maini süstisin mõlemat.12 mai õhtul kell 21:40 Ovitrelle 13 mai oli ravimivaba päev ja 14 mai punktisoon.Saadi korjamisel 8 foliikulit millest 5 munarakku. 6 päeva kasvatati.5-st 4 olid tublid tugevad hea kvaliteediga embrüoloogi sõnul.1 langes välja. 20.mai siirdati 1 ja külma läks 3 . Alates 15-dast maist kolm korda päevas Cepretix 200 tuppe. Veretest 29.mai. Uhh.. pikk jutt ???? Loodetavasti läheb kõik hästi ja võtan asja üsna rahulikult. Tänaseks siirdamisest 3 päeva möödas, alakõhus vahepeal pitsitab aga muidu enesetunne suhteliselt hea.

Igaljuhul soovin kõikidele Ivfikatele jõudu ja jaksu.

Kõik on megatublid kes selle teekonna ette on julgenud võtta !

Teretulemast!

Eks seda teekonda ei annagi lühidalt kirja panna 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, liitun ka. Ma küll ei kuulu hetkel konkreetselt mai-juuni IVF-i tegijate hulka, kuid liitun varakult, sest IVF järjekorda mind ja minu meest pandi.

Lugu selline. Eile selgus lõplik tõde, et minu mehel ainult 1% terveid seemnerakke, s.t. et ainuke võimalik lahendus meil lapsi saada on IVF/ICSI meetodil. Lisaks minul on 7 aastat tagasi ravitud endometrioosi III staadium, mis samuti suure tõenäosusega takistuseks rasestumisel. Seega arstil pikka juttu ei olnud, pani meid kohe IVF järjekorda, mis toimub siis oktoobris. Määrati pikk skeem. Kaks kuud ennem lähen mina IVF eelsetele uuringutele, mees teeb uue spermogrammi ja IVF uuringud juulis. Kokku andsime rohelise tule laste saamiseks 3,5 aastat tagasi, vahepeal sain ravi oma tava-günekoloogi juures (arvasin, et lastetuse põhjus minu kunagises endometrioosis) ja meest raviti ka meeste-arsti poolt kahtede erinevate tablettide/kapslitega. Tulemus on siiani olnud null, s.t. et rasedustestidel ei ilmu isegi triibuvarjugi. Eile meile viljatusravi arst ütles, et põhjus on selgelt selles 1%-s ja endometrioosis.

Kuigi kuni oktoobrini me nüüd ravi ei saa ja peame lihtsalt “ootama”, ei anna me alla ja anname oma panused igakuiselt ikkagi lootes imele.

Jõudu ja jaksu kõigile, kel IVF teekond käsil või ees. Kuni triipudeni!

Liblikas (34)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 23.05 10:13; 25.05 13:40; 28.05 11:19; 28.05 17:12; 31.05 16:51; 01.06 13:42; 01.06 14:05; 01.06 14:54; 01.06 22:51; 03.06 12:18; 03.06 14:04; 03.06 14:42; 03.06 15:08; 10.06 08:12; 12.06 11:37; 21.06 09:11; 27.06 09:32; 03.07 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere taas!
Mina olen see, kel 1. IVF ring ebaõnnestus ja ütlesin, et ega ma niisama istuma ei jää, vaid uurime ja puurime edasi.
Lasime elukaaslasel teha uued spermaanalüüsid teises erakliinikus nind läksime ka dr Korrovits (meestearst) vastuvõtule. Esiteks tahaks ära mainida, milline suurepärane doktor ja hea huumoriga.
Mehest: elukaaslase Mar IG on ikka kõrge, kuid alates eelmise aasta augustist on see koguaeg langenud, mingit ravi ei ole ta saanud, lihtsalt toitume tervislikult (peaaegu taimetoitlased) ja toetame vaimu. Teiseks on tal ikkagi mingi põletik sees, IL-6 näit on kõrge. NovaVitas öeldi meile augustis, et loomulikul teel rasestumise tõenäosus on 1%, mis ehmatas nii ära, et kogu maailma varises kokku. Nüüd aga dr Korrovitsiga rääkides olen enam kui veendunud, et imesid juhtub ja meie olukord ei ole nii dramaatiline. Küll aga, elukaaslasele tehakse veel mitmeid uuringuid,eks näis, mis saab 🙂
Mis on aga oluline, millest ma tahtsin rääkida, mida ka doktor meile rääkis, et:
Lapse saamist ei tohi võtta projektiks, keha on üks tervik ja kui see saab Sinu kinnisideeks, siis suure tõenäosusega sealt midagi head ei tule, niipea, kui inimesed löövad käega ja võtavad vabamalt, on nad paari-kolme kuu pärast rasedad.
Teiseks, seksuaalvahekord peaks toimuma regulaarselt, mitte ajatama seda ovulatsiooni järgi. Nii on palju suurem võimalus rasestumiseks. Kui küsida, mis on regulaarne, siis igaühe jaoks on see individuaalne, vastavalt tema libiidole. Fakt on aga see, et enamus meeste spermast taastub 2-3 päevaga, on ka erandeid.
Kolmandaks, enda keha eest tuleb hoolt kanda, vähendada stressi, aktiivne olla, toituda tervislikult jne jne.
Võibolla mõtlete, et mis see siia puutub, sest me oleme ju siin ikkagi põhjusega, aga kõik need asjad aitavad ka IVF-le kaasa. Lisaks ütles doktor, et spermogramm ei ole viljakustest ja arstid oskavad analüüsida ainult väga väikest osa, mis viljastumisega kaasneb, tegelikult toimub meie kehas hulk suuri protsesse selle ajal, millest keegi veel midagi ei tea.
Minu eesmärk seda kirjutades on see, et mina isiklikult läksin väga stressi ja olin kurvameelne IVF tsükli ajal ja mõtlesingi, et kõik on halvasti ja loomulikul teel niikuinii ei saa, aga nüüdseks on minu suhtumine totaalselt muutunud ja loodan, et ehk on kellelgi teist sellest abi. Koguaeg juhtub imesid, alla ei tohi anda ja mõistus tuleb vabaks lasta. Nautida elu, nautida teineteist, sest tegelikult on ju kõik hästi- ja küll see laps ka tuleb, kui Sa oled leidnud endas selle õige tasakaalu 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile “uutele”, kes liitusid ka meie foorumiga ja tere ka “vanadele”!
Soovin kõigile, kes te siin käite ja oma lugusid ja tundeid jagate öelda, et te olete minule väga suureks toeks. Sellest grupist on saanud esimene koht, mida internetti tulles vaatan, elan kõigile kaasa, kurvastan ja rõõmustan koos teiega. Kuigi olen ise alles oma 1. IVF-i peal, tunnen teiega tugevat lähedust. Muidugi saan rääkida ka oma mehega, aga vahetud kogemused naistega, kes sama läbi teevad, on ikka väga suureks toeks.
Teen väikse update`i enda kohta – meil seletamatu viljatus, oleme mõlemad 38 ja ise enne proovinud kolmveerand aastat. Mulle siirdati 14. mail kaks embrüot ja veretestile lähen esmaspäeval, 28. mail. Alates sellest pühapäevast on mul pidevad kõhuvalud, ööd on kõige raskemad, ka pea käib jubedalt ringi. Teen praegu ka ülikoolis eksameid ja kontrolltöid ning käin täiskohaga tööl. Mul on viimane nädal aega selline väsimus, et vahepeal ei suuda peadki tõsta padjalt. Tundub, et seda kõike on liiga palju.
Aga siis jälle mõtlen, et kõik on ju selle nimel, et meiegi endale lapse saaks. Iseenesest on hea, et mul on nii palju toimetamist, siis ei mõtle nii palju sellele protsessile. Vetsus kardan küll käia ja verd näha, siiamaani on okei 😀
Ma otsustasin, et ma ei tee rasedustesti, et lähen lihtsalt veretestile ja siis vaatame edasi. Valmistan end ka ette juba igaks juhuks selleks, et ei õnnestu see esimene kord. Muidu olen väga lootusrikas ja juba end tundes tean, et kindlasti murdun halba uudist kuuldes, kuid õnneks on meis jõudu minna edasi ja katsetada seni kuni õnnestub.

K22, sinuga oleme algusest peale ühes tempos, kas sa lähed ka esmaspäeval Keskhaiglasse veretestile?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, kuidas ma loodan, et kõigil, kes siin on, läheb kõik hästi!
Ise hakkan natukene juba närveerima homse telefonikõne pärast – et kas ikka need viis viljastunud mammukest on edasi arenenud ja saab nad rahumeeli külma panna.
Huh.

LaPerla – kas need “päevadelaadsed” päevad tähendavad seda, et nüüd algav tsükkel ei tehta midagi ja peab kaks kuud siirdamist ootama? Ehk siis see tuleks alles juulis?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile uutele ja kiiret kolimist ootajatesse! Samad soovid ka vanadele olijatele.

Stressi on mul näiteks praegu hästi palju, aga mitte isegi ivf iga seotult, vaid tööl suured ümberkorraldused ja muudatused. Mitte mõtlemine ja käsu peale mitte stressamine ei aita siin eriti ja tuleb kuidagi selle virr-varriga hakkama saada. 🙂 Kuidas teil muidu töölt ära käimisega on? Ütlete et vaja arstile, või midagi muud? Probleeme ei teki?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 421 kuni 450 (kokku 935 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.