Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 935 )

Teema: IVF mai-juuni

Postitas:

Veebr oli esimene ivf täisring, mis ebaõnnestus. Nüüd üritame uue aja saada, sel korral juba kõik tasuline. Tahaks teada, kas mingeid uuringuid tõesti ei tehta partnerite sobivuse kohta? Et miks ebaõnnestus v miks ei pesastunud jne? Vastasel juhul ma ei näe mõtet jälle neg vastust saada ja see meeletu kurbus jne? Mis kliinikut soovitate? Varem ITK dr Rass.

Kriuks

Mõistan sinu kurbust. Olles ise läbinud kolm täisringi, olen praegu – ei julge seda hästi kirjutadagi – esimesi nädalaid rase!

Omast kogemusest soovitan, et mõtle kõigepealt rahulikult ümber oma ootused. Ühe ringi õnnestumise tõenäosus (eriti sinu, ka minu vanuses) on kordades väiksem kui ebaõnnestumise tõenäosus. Lugesin, et maailmas läbivad naised, kes selle protsessi tulemusel lõpuks lapse sünnitavad, keskmiselt 6-7 IVF-i ringi. Seega püüa juba ette leppida sellega, et iga üksiku ringi õnnestumise võimalus pole väga suur – ja samas tuleta endale meelde, et ühe ringi ebaõnnestumine ei tähenda kaugeltki, et lootust pole.

Teine asi: mina tegin kaks esimest ringi ITK-s ja vahetasin siis kliinikut, sest sealne süsteem tõesti on väga automaatne, nagu lindil, ja mulle tundus, et paraku ka raviskeemide kohandamine oli pigem juhuslik kui minu eripäradest lähtuv. Mingeid lisauuringuid ei pakutud jne. Samas midagi ebameeldivat ei olnud.

Nii Nova Vita kui Pelgu pakuvad tervet rida uuringuid, mis võivad aidata rasestumise tõenäosust suurendada, aga loomulikult ei anna mingeid garantiisid. Nendega on see lugu, et haigekassa neid ei rahasta, nad on üsna kallid ja sellepärast pigem soovitatakse neid siis, kui juba mitu ringi ebaõnnestunud. Aga kui raha ei ole sulle probleem, on muidugi mõistlik lasta uurida, millal on just sinu emakas pesastumiseks kõige vastuvõtlikum, siis mehe puhul lisaks spermogrammile veel oksüdatiivset stressi jms hindavad näitajad jne. Kui embrüod arenevad, on võimalik lasta neid ka enne siirdamist geneetiliselt uurida, et tuvastada kromosoomihäireid. Ükski neist asjadest siiski ei garanteeri ega välista rasestumise võimalust. Seega pead lõpuks otsuseid tegema ikka ise. ITK-st saad küsida ka embrüote arenemise protokolli – selle järgi saab järgmine arst ka veidi infot, kas probleem oli pigem embrüote kvaliteedis või muus.

Soovin kannatust ja õnnestumist!

Ma alustasin IVF-iga ka ITK-s, see jutt on tõesti hirmutav, et seal justkui liinitöö. Kas arvate, et nad ei viitsi siis korralikke rakke kokku panna või milles see liinitöö väljendub täpsemalt? Ma ei osanud oma raviskeemi määramise osas midagi arvata, kas see oli hästi või halvasti tehtud, aga muidugi puudub võrdlusmoment.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebr oli esimene ivf täisring, mis ebaõnnestus. Nüüd üritame uue aja saada, sel korral juba kõik tasuline. Tahaks teada, kas mingeid uuringuid tõesti ei tehta partnerite sobivuse kohta? Et miks ebaõnnestus v miks ei pesastunud jne? Vastasel juhul ma ei näe mõtet jälle neg vastust saada ja see meeletu kurbus jne? Mis kliinikut soovitate? Varem ITK dr Rass.

Kriuks

Mõistan sinu kurbust. Olles ise läbinud kolm täisringi, olen praegu – ei julge seda hästi kirjutadagi – esimesi nädalaid rase!

Omast kogemusest soovitan, et mõtle kõigepealt rahulikult ümber oma ootused. Ühe ringi õnnestumise tõenäosus (eriti sinu, ka minu vanuses) on kordades väiksem kui ebaõnnestumise tõenäosus. Lugesin, et maailmas läbivad naised, kes selle protsessi tulemusel lõpuks lapse sünnitavad, keskmiselt 6-7 IVF-i ringi. Seega püüa juba ette leppida sellega, et iga üksiku ringi õnnestumise võimalus pole väga suur – ja samas tuleta endale meelde, et ühe ringi ebaõnnestumine ei tähenda kaugeltki, et lootust pole.

Teine asi: mina tegin kaks esimest ringi ITK-s ja vahetasin siis kliinikut, sest sealne süsteem tõesti on väga automaatne, nagu lindil, ja mulle tundus, et paraku ka raviskeemide kohandamine oli pigem juhuslik kui minu eripäradest lähtuv. Mingeid lisauuringuid ei pakutud jne. Samas midagi ebameeldivat ei olnud.

Nii Nova Vita kui Pelgu pakuvad tervet rida uuringuid, mis võivad aidata rasestumise tõenäosust suurendada, aga loomulikult ei anna mingeid garantiisid. Nendega on see lugu, et haigekassa neid ei rahasta, nad on üsna kallid ja sellepärast pigem soovitatakse neid siis, kui juba mitu ringi ebaõnnestunud. Aga kui raha ei ole sulle probleem, on muidugi mõistlik lasta uurida, millal on just sinu emakas pesastumiseks kõige vastuvõtlikum, siis mehe puhul lisaks spermogrammile veel oksüdatiivset stressi jms hindavad näitajad jne. Kui embrüod arenevad, on võimalik lasta neid ka enne siirdamist geneetiliselt uurida, et tuvastada kromosoomihäireid. Ükski neist asjadest siiski ei garanteeri ega välista rasestumise võimalust. Seega pead lõpuks otsuseid tegema ikka ise. ITK-st saad küsida ka embrüote arenemise protokolli – selle järgi saab järgmine arst ka veidi infot, kas probleem oli pigem embrüote kvaliteedis või muus.

Soovin kannatust ja õnnestumist!

Ma alustasin IVF-iga ka ITK-s, see jutt on tõesti hirmutav, et seal justkui liinitöö. Kas arvate, et nad ei viitsi siis korralikke rakke kokku panna või milles see liinitöö väljendub täpsemalt? Ma ei osanud oma raviskeemi määramise osas midagi arvata, kas see oli hästi või halvasti tehtud, aga muidugi puudub võrdlusmoment.

Ma usun, et liinitöö all peetakse silmas seda, et kellgil pole seal väga aega sinuga ülearu tegeleda. Töö osas on nad kindlasti professionaalid ja mingit ”ei viitsi korralikke rakke kokku panna” ei ole.
Olen ise ka ITK ja otseselt midagi ette heita ei ole, puudub ka võrdlusmoment teise kliinikuga.
Nt olen ma kaks korda 15 min. ukse taga pidanud ootama, kuna arst ja ämmakas istuvad kõrvaltoas ja lõunatavad veel. Kuna mul omal pole kiire olnud, siis ok – ei tee sellest suurt numbrit, kuid mõistan neid patsiente, kes selle tõttu hilinevad.
Imstasin ka oma täisringi ajal, et arst ei tundunud mitte mingit huvi, kas ja kui palju mul esineb kõrvalmõjusid vms. Samas, jälle ei midagi hullu, kui vaja, eks ise räägin, mis mind vaevab.
Punktsioonil olid kõik toredad ja abivalmis, väga meeldis ämmakas, kes minuga tegeles, oli nii rahustava ja mõnusa häälega. Samuti kahel siirdamisel on personal olnud väga tore.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK kohta – olen nõus Jerseyga et jah töö osas ollakse kindlasti professionaalsed, aga suhtumine on kuidagi pinnapealne ja selline “stamp-lahendused kõigile”-variant.
Olen nüüd täitsa mures selle ureaplasma pärast. Aga no vaatame selle esimese IVFi ära ja eks siis paistab, mis edasi saab.
Täna oli esimene UH! Jee! 6 päeva olen Gonalit süstinud, hommikul andsin verd (neid tulemusi keegi minuga ei arutanud, ei maininud – kas siis polnud olulised või ei vaadatudki neid, ma ei tea).
Proge 9.3, östradiool 3771. Pole õrnagi, kas see on OK.
Nüüd siis veel kaks päeva Gonalit (150), siis täna õhtust kolm päeva Cetrotide’i, kolmapäeva õhtul Ovitrelle ja reede hommikul punktsioon.
Mammud olid ilusti kasvanud, paremal 8 foll (4 foll.alla 10mm.17mm.16mm.11mm), vasakul 7 foll (17mm,18mm.16mm.17mm.12mm.11mm). Endomeetrium 8.8mm.
Selle Cetrotide’iga on väike jama, et pean seda täna õhtul tunnises aknas süstima, aga olen samal ajal koolitusel 😀
Ei teagi, kas lasta koolitus üle või minnagi WCsse süstima ennast. Oleks Gonal, oleks OK (seda süstisin täna töö WCs), aga see Cetrotide tuleb ise kokku segada ja kuna see mul esmakordne, siis ma ei tea, kui hästi või halvasti ma sellega kuskil kitsas vetsus hakkama saaksin. Aga no paar tundi on aega veel juurelda selle üle.

Kiireid triipe kõigile!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK kohta – olen nõus Jerseyga et jah töö osas ollakse kindlasti professionaalsed, aga suhtumine on kuidagi pinnapealne ja selline “stamp-lahendused kõigile”-variant.

Olen nüüd täitsa mures selle ureaplasma pärast. Aga no vaatame selle esimese IVFi ära ja eks siis paistab, mis edasi saab.

Täna oli esimene UH! Jee! 6 päeva olen Gonalit süstinud, hommikul andsin verd (neid tulemusi keegi minuga ei arutanud, ei maininud – kas siis polnud olulised või ei vaadatudki neid, ma ei tea).

Proge 9.3, östradiool 3771. Pole õrnagi, kas see on OK.

Nüüd siis veel kaks päeva Gonalit (150), siis täna õhtust kolm päeva Cetrotide’i, kolmapäeva õhtul Ovitrelle ja reede hommikul punktsioon.

Mammud olid ilusti kasvanud, paremal 8 foll (4 foll.alla 10mm.17mm.16mm.11mm), vasakul 7 foll (17mm,18mm.16mm.17mm.12mm.11mm). Endomeetrium 8.8mm.

Selle Cetrotide’iga on väike jama, et pean seda täna õhtul tunnises aknas süstima, aga olen samal ajal koolitusel ????

Ei teagi, kas lasta koolitus üle või minnagi WCsse süstima ennast. Oleks Gonal, oleks OK (seda süstisin täna töö WCs), aga see Cetrotide tuleb ise kokku segada ja kuna see mul esmakordne, siis ma ei tea, kui hästi või halvasti ma sellega kuskil kitsas vetsus hakkama saaksin. Aga no paar tundi on aega veel juurelda selle üle.

Kiireid triipe kõigile!

See vetsus süstimise teema on nii tuttav teema mulle. Küll ma olen tööl vaikselt rohtu kokku seganud jne jne. Isegi peol vetsus gonalit süstinud ja. Kõige hullem on ovitrellega, sest see on ju väga täpselt kella ajaga paika pandud. Kas Cetrotide on klaas ampulliga, või on eraldi pulbri topsik ja vedeliku topsik? Mulle need klaas ampullidega ei meeldi, sest ma kipun neid katki tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle Cetrotide’iga on väike jama, et pean seda täna õhtul tunnises aknas süstima, aga olen samal ajal koolitusel ????

Ei teagi, kas lasta koolitus üle või minnagi WCsse süstima ennast. Oleks Gonal, oleks OK (seda süstisin täna töö WCs), aga see Cetrotide tuleb ise kokku segada ja kuna see mul esmakordne, siis ma ei tea, kui hästi või halvasti ma sellega kuskil kitsas vetsus hakkama saaksin. Aga no paar tundi on aega veel juurelda selle üle.

Kiireid triipe kõigile!

Kas Cetrotide on klaas ampulliga, või on eraldi pulbri topsik ja vedeliku topsik? Mulle need klaas ampullidega ei meeldi, sest ma kipun neid katki tegema.

Vaatasin järele – on topsik pulbriga ja süstla sees vedelik. Ehk siis süstlast vedelik topsi, ära segada ja siis uuesti süstlasse tõmmata. Ja siis kõhtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle Cetrotide’iga on väike jama, et pean seda täna õhtul tunnises aknas süstima, aga olen samal ajal koolitusel ????

Ei teagi, kas lasta koolitus üle või minnagi WCsse süstima ennast. Oleks Gonal, oleks OK (seda süstisin täna töö WCs), aga see Cetrotide tuleb ise kokku segada ja kuna see mul esmakordne, siis ma ei tea, kui hästi või halvasti ma sellega kuskil kitsas vetsus hakkama saaksin. Aga no paar tundi on aega veel juurelda selle üle.

Kiireid triipe kõigile!

Kas Cetrotide on klaas ampulliga, või on eraldi pulbri topsik ja vedeliku topsik? Mulle need klaas ampullidega ei meeldi, sest ma kipun neid katki tegema.

Vaatasin järele – on topsik pulbriga ja süstla sees vedelik. Ehk siis süstlast vedelik topsi, ära segada ja siis uuesti süstlasse tõmmata. Ja siis kõhtu.

Siis on ju lihtne 😀 Vetsus segu seitse valmis, süstal kõhtu ja tehtud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle Cetrotide’iga on väike jama, et pean seda täna õhtul tunnises aknas süstima, aga olen samal ajal koolitusel ????

Ei teagi, kas lasta koolitus üle või minnagi WCsse süstima ennast. Oleks Gonal, oleks OK (seda süstisin täna töö WCs), aga see Cetrotide tuleb ise kokku segada ja kuna see mul esmakordne, siis ma ei tea, kui hästi või halvasti ma sellega kuskil kitsas vetsus hakkama saaksin. Aga no paar tundi on aega veel juurelda selle üle.

Kiireid triipe kõigile!

Kas Cetrotide on klaas ampulliga, või on eraldi pulbri topsik ja vedeliku topsik? Mulle need klaas ampullidega ei meeldi, sest ma kipun neid katki tegema.

Vaatasin järele – on topsik pulbriga ja süstla sees vedelik. Ehk siis süstlast vedelik topsi, ära segada ja siis uuesti süstlasse tõmmata. Ja siis kõhtu.

Siis on ju lihtne ???? Vetsus segu seitse valmis, süstal kõhtu ja tehtud.

Mul oli lõpuks see igas variandis segamine nii selge, et võiks ükskõik kus seda teha. Mu meelest ainuke mure, et piisavalt puhast pinda oleks, kuhu vahepeal asju toetada. Aga ju saaks selle kah käppa. Mul oli töö juures rohkelt ruumi ja aega nii palju, kui vaja.

Ovitrellega oli kõige lihtsam. Ja ka kõige valutum ehk mitte midagi ei olnud tunda. Ei teagi, kas see tuli emotsioonidest, oskustasemest või sellest, et tegin seda kohe peale pesus käimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuli mõte, et võiksime kõik kirjutada, millised rohud ja kogused enne ja pärast punktsiooni pidime tarbima. Siis saaks ka vaadata, mis skeemi järgi kellelgi midagi oli.

Mul ITKs, esimest korda.
1.-5. Gonal 175
6. pärast ultraheli Gonal 250
7. Gonal 325
8. Gonal 400
9. pärast ultraheli Gonal 375 +Luveris
10.-11. Gonal 375 +Luveris +Diphereline 0,1ml (et liiga vara ovulatsioon ei tuleks)
12.-13 Gonal 300 +Luveris +Diphereline 0,1ml
14. Ovitrelle +Diphereline 0,1ml
15. Diphereline 0,1ml
16. (Punktsioon) Medrol 16mg
17.-20. Crinone 2xpäevas +Medrol 16mg
21. (Siirdamine) ilmselt edasi Crinone

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebr oli esimene ivf täisring, mis ebaõnnestus. Nüüd üritame uue aja saada, sel korral juba kõik tasuline. Tahaks teada, kas mingeid uuringuid tõesti ei tehta partnerite sobivuse kohta? Et miks ebaõnnestus v miks ei pesastunud jne? Vastasel juhul ma ei näe mõtet jälle neg vastust saada ja see meeletu kurbus jne? Mis kliinikut soovitate? Varem ITK dr Rass.

Kriuks

Mõistan sinu kurbust. Olles ise läbinud kolm täisringi, olen praegu – ei julge seda hästi kirjutadagi – esimesi nädalaid rase!

Omast kogemusest soovitan, et mõtle kõigepealt rahulikult ümber oma ootused. Ühe ringi õnnestumise tõenäosus (eriti sinu, ka minu vanuses) on kordades väiksem kui ebaõnnestumise tõenäosus. Lugesin, et maailmas läbivad naised, kes selle protsessi tulemusel lõpuks lapse sünnitavad, keskmiselt 6-7 IVF-i ringi. Seega püüa juba ette leppida sellega, et iga üksiku ringi õnnestumise võimalus pole väga suur – ja samas tuleta endale meelde, et ühe ringi ebaõnnestumine ei tähenda kaugeltki, et lootust pole.

Teine asi: mina tegin kaks esimest ringi ITK-s ja vahetasin siis kliinikut, sest sealne süsteem tõesti on väga automaatne, nagu lindil, ja mulle tundus, et paraku ka raviskeemide kohandamine oli pigem juhuslik kui minu eripäradest lähtuv. Mingeid lisauuringuid ei pakutud jne. Samas midagi ebameeldivat ei olnud.

Nii Nova Vita kui Pelgu pakuvad tervet rida uuringuid, mis võivad aidata rasestumise tõenäosust suurendada, aga loomulikult ei anna mingeid garantiisid. Nendega on see lugu, et haigekassa neid ei rahasta, nad on üsna kallid ja sellepärast pigem soovitatakse neid siis, kui juba mitu ringi ebaõnnestunud. Aga kui raha ei ole sulle probleem, on muidugi mõistlik lasta uurida, millal on just sinu emakas pesastumiseks kõige vastuvõtlikum, siis mehe puhul lisaks spermogrammile veel oksüdatiivset stressi jms hindavad näitajad jne. Kui embrüod arenevad, on võimalik lasta neid ka enne siirdamist geneetiliselt uurida, et tuvastada kromosoomihäireid. Ükski neist asjadest siiski ei garanteeri ega välista rasestumise võimalust. Seega pead lõpuks otsuseid tegema ikka ise. ITK-st saad küsida ka embrüote arenemise protokolli – selle järgi saab järgmine arst ka veidi infot, kas probleem oli pigem embrüote kvaliteedis või muus.

Soovin kannatust ja õnnestumist!

Ma alustasin IVF-iga ka ITK-s, see jutt on tõesti hirmutav, et seal justkui liinitöö. Kas arvate, et nad ei viitsi siis korralikke rakke kokku panna või milles see liinitöö väljendub täpsemalt? Ma ei osanud oma raviskeemi määramise osas midagi arvata, kas see oli hästi või halvasti tehtud, aga muidugi puudub võrdlusmoment.

Mina olen see, kes ITK-st lahkus. Aga ma ei tahtnud mingil juhul öelda, et seal tegutsemist peab kartma! Ära seda küll muretse, et ei viitsi rakke kokku panna. ITK embrüoloog dr Troshin olevat üks Eesti parimaid ICSI spetsialiste. Kindlasti pole põhjust hirmu tunda – eriti kui on esimene ring, siis ongi skeem nagunii standardne ja kui see ei õnnestu, alles siis on oluline, et arst mõtleks kaasa… Küll sa jõuad selle kõige peale mõelda siis, kui esimene ring selja taga – siis on aeg teha kokkuvõtteid ja mõelda, mis järgmisena teisiti. Praegu usalda arste ja ela rahulikku elu. Soovin sulle edu!!!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 07.05 21:30; 08.05 11:02; 09.05 12:25; 09.05 13:29; 13.05 05:28; 13.05 10:48; 13.05 18:54; 14.05 07:35; 20.05 11:44; 20.05 17:55; 21.05 11:05; 21.05 13:46; 28.05 10:12; 28.05 10:14; 29.05 03:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sattusin eile ühe video peale, mis tuletas meelde (küll loomulikul teel), kuidas pesastumisele kaasa aidata.

https://m.youtube.com/watch?v=e-vJSqh4_gw&feature=youtu.be

Need on lihtsad ja tavalised asjad. Hea meeldetuletus näiteks oli jalgade soojashoidmine.

Mul on tihti käed-jalad jahedad. Aga kuna ma eriti ei külmetu ja haigeks sellest ei jää, ei pööra ma sellele väga tähelepanu. Nüüd on rohkem meeles. Eriti praeguste kevadiste ilmadega, kus kord on jahe, siis jälle päikese käes palav.

Jaksu kõigile vastupidada, et eesmärgini jõuda! Kui kohe ei saa, siis ükskord ikka saab!

P.S. Paula, kuidas sul läheb? Kas kõik korras?

Vaatasin seda videot, väga hea info kõik! Minule pole keegi vitamiine soovitanud, homme kohe uurin arstilt järgi:)
Ja KUI armas naine seal videos!!!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on menüüs D vitamiin ja foolhape. Muuks hetkel vajadust ei näe ja loodan et saan toidust vajaliku kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka ITKs, esimest korda.
1.-5. Gonal 175
6.-7. pärast 1. ultraheli Gonal 250 + Luveris 75
8.-9. pärast 2. UH Gonal 300 + Luveris 75
10.-11. Gonal 250 + Luveris 75
12. kolmas UH – Gonal 100 + Luveris 75
13. Ovitrelle
14. midagi
15. punktsioon, Medrol 16mg
16.-19. Crinone 2xpäevas +Medrol 16mg
20. (Siirdamine) ilmselt edasi Crinone
D-vitamiini söön aastaid juba niigi, kuu aega tagasi hakkasin foolhapet võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene IVF

u 2 nädalat varem hakkasin võtma D-vitamiini, Neuromaxi 0,5tbl, Pregnacare. Foolhapet 5mg võtsin juba ammu. Mehele olid Sermatrop Alfa vitamiinid.

15. tsükli päev Diphereline 3.75mg
*menstruatsioon
3.-8. Gonal F 150
9. UH + Gonal F 300
10.-11. Gonal F 300
12. UH + Gonal F 300
13.-15 Gonal F 300
16. UH + Gonal F 300 + Ovitrelle
18. punktsioon – alates punktsioonist 2x päevas 2 kapslit Utrogestani
23. siirdamine, mis jäi kahjuks ära

IVFi algusest kuni lõpuni võtsin Prednisoloni 1tbl 3x päevas ja tegin Clexane süsti 1x päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene IVF

u 2 nädalat varem hakkasin võtma D-vitamiini, Neuromaxi 0,5tbl, Pregnacare. Foolhapet 5mg võtsin juba ammu. Mehele olid Sermatrop Alfa vitamiinid.

15. tsükli päev Diphereline 3.75mg

*menstruatsioon

3.-8. Gonal F 150

9. UH + Gonal F 300

10.-11. Gonal F 300

12. UH + Gonal F 300

13.-15 Gonal F 300

16. UH + Gonal F 300 + Ovitrelle

18. punktsioon – alates punktsioonist 2x päevas 2 kapslit Utrogestani

23. siirdamine, mis jäi kahjuks ära

IVFi algusest kuni lõpuni võtsin Prednisoloni 1tbl 3x päevas ja tegin Clexane süsti 1x päevas.

Ma küll loen ifapäevaselt, aga ei ole märganud miks siirdamine ära jäi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle nii väga meeldib bioloogia ja pildistamine. Ja eriti huvitav on näha, millised on rakud ja beebid, kui neid veel päriselt ise näha ei saa. Nii otsisingi pilte internetist, et näha, mis päeval kui palju midagi muutub. Leidsin igasuguseid pilte ja videosid. Kõige rohkem tahaks muidugi ise läbi mikroskoobi enda omi pildistada 🙂 Et kui juba lapse lugu jäädvustada ja ta vahepeal kehast väljas on, siis oleks ju äge 🙂 (palun vabandust nende ees, kellel mu juttu valus lugeda on)

Eriti huvitav oli leida neid pilte ka tegemisi, mida teeb sama laborant, kes minu munarakkudega tegeleb. Leidsin ühe venekeelse video. Siin on päris palju näha laborit ja kõike muud. Keelt ma nii palju ei mõista, aga kuna umbes tean, kuidas protseduur käib, saab ka vaadates aru. Ehk tahate ka näha.

Video ja selle juurde kuuluv jutt on siin:
“Venekeelses Delfis ilmus videolugu ITK viljatusravilaborist, milles laboriarst-embrüoloog dr Aleksander Trošin räägib sellest, milline näeb välja töö viljatusravikeskuses.”

http://rus.delfi.ee/daily/estonia/vhod-vospreschen-kak-sdelat-rebenka-za-dve-minuty?id=74908083

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene IVF

u 2 nädalat varem hakkasin võtma D-vitamiini, Neuromaxi 0,5tbl, Pregnacare. Foolhapet 5mg võtsin juba ammu. Mehele olid Sermatrop Alfa vitamiinid.

15. tsükli päev Diphereline 3.75mg

*menstruatsioon

3.-8. Gonal F 150

9. UH + Gonal F 300

10.-11. Gonal F 300

12. UH + Gonal F 300

13.-15 Gonal F 300

16. UH + Gonal F 300 + Ovitrelle

18. punktsioon – alates punktsioonist 2x päevas 2 kapslit Utrogestani

23. siirdamine, mis jäi kahjuks ära

IVFi algusest kuni lõpuni võtsin Prednisoloni 1tbl 3x päevas ja tegin Clexane süsti 1x päevas.

Ma küll loen ifapäevaselt, aga ei ole märganud miks siirdamine ära jäi?

Siirdamise ajaks ei olnud lihtsalt mitte ühtegi arenguvõimelist embrüot alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene IVF

u 2 nädalat varem hakkasin võtma D-vitamiini, Neuromaxi 0,5tbl, Pregnacare. Foolhapet 5mg võtsin juba ammu. Mehele olid Sermatrop Alfa vitamiinid.

15. tsükli päev Diphereline 3.75mg

*menstruatsioon

3.-8. Gonal F 150

9. UH + Gonal F 300

10.-11. Gonal F 300

12. UH + Gonal F 300

13.-15 Gonal F 300

16. UH + Gonal F 300 + Ovitrelle

18. punktsioon – alates punktsioonist 2x päevas 2 kapslit Utrogestani

23. siirdamine, mis jäi kahjuks ära

IVFi algusest kuni lõpuni võtsin Prednisoloni 1tbl 3x päevas ja tegin Clexane süsti 1x päevas.

Ma küll loen ifapäevaselt, aga ei ole märganud miks siirdamine ära jäi?

Siirdamise ajaks ei olnud lihtsalt mitte ühtegi arenguvõimelist embrüot alles.

See on küll kurb ;( Loodan et järgmine kord läheb paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud üks täisring TÜKis ja see oli lühikese skeemi järgi.

Nädal enne oodatavaid päevi hakkasin võtma 2xpäevas Estrofemi.

Tsükli teisest päevast hakkas siis muu toimetamine:

2.-5. päev – Gonal F 150
6. päev – Gonal F 150 + Cetrotide
Samal päeval oli ka esimene mõõtmine, rakud olid vähem kasvanud kui arstile meeldis.
7. päev – GonalF 200
8. päev – Gonal F 200
9. päev – Gonal F 200+Cetrotide
Toimus teine mõõtmine, kõik oli ok
10.-12. päev – Gonal F 200+Cetrotide
13. päev – Hommikul Cetrotide, õhtul Ovitrelle
14. päev – Vaba päev
15. päev – Hommikul punktsioon
Pärast punktsiooni 2x päevas 2 Gepretixi
20. päev – Siirdamine
26. päev – positiivne rasedustest
27. päev – positiivne veretest
Gepretixiga jätkasin kuni katkemiseni.

Täna käisin UHs, ülehomme jälle. Tundub, et sellesse tsüklisse saab külmaringi teha 🙂 Nii tüütu on see tegevusetult passimine 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seda embrüote arenemise protokolli on tõesti võimalik endale saada? Olen täna ka palju lugenud inglisekeelset materjali ja saan aru, et põhivõti ongi embrüo arenguvõime ja kvaliteet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seda embrüote arenemise protokolli on tõesti võimalik endale saada? Olen täna ka palju lugenud inglisekeelset materjali ja saan aru, et põhivõti ongi embrüo arenguvõime ja kvaliteet.

Ma hakkasin ka selle peale mõtlema.
Kas seda peaks küsima kohe või siis kui arsti vahetad? Või on õigus seda igal ajal küsida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene IVF

u 2 nädalat varem hakkasin võtma D-vitamiini, Neuromaxi 0,5tbl, Pregnacare. Foolhapet 5mg võtsin juba ammu. Mehele olid Sermatrop Alfa vitamiinid.

15. tsükli päev Diphereline 3.75mg

*menstruatsioon

3.-8. Gonal F 150

9. UH + Gonal F 300

10.-11. Gonal F 300

12. UH + Gonal F 300

13.-15 Gonal F 300

16. UH + Gonal F 300 + Ovitrelle

18. punktsioon – alates punktsioonist 2x päevas 2 kapslit Utrogestani

23. siirdamine, mis jäi kahjuks ära

IVFi algusest kuni lõpuni võtsin Prednisoloni 1tbl 3x päevas ja tegin Clexane süsti 1x päevas.

Ma küll loen ifapäevaselt, aga ei ole märganud miks siirdamine ära jäi?

Siirdamise ajaks ei olnud lihtsalt mitte ühtegi arenguvõimelist embrüot alles.

Kahju.

Mitu munarakku sinult saadi ja kui suured need olid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On õigus küsida ja saada, aga ega see neile eriti ei meeldi… Minule ütles teise kliiniku arst, et võidelge välja. Uurisime ja saimegi – iga viljastatud folliikuli kohta kogu areng kenasti olemas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 07.05 21:30; 08.05 11:02; 09.05 12:25; 09.05 13:29; 13.05 05:28; 13.05 10:48; 13.05 18:54; 14.05 07:35; 20.05 11:44; 20.05 17:55; 21.05 11:05; 21.05 13:46; 28.05 10:12; 28.05 10:14; 29.05 03:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu veebruari skeem oli nii:
Tsükli 21 päev dipheriline süst tuharasse -> menses
Nädal peale mensest Gonal F225
Peale teist UH lisandus hommikune süst, mis munarakkude vabastamist takistas->Ovitrelle.
Punktsioon->siirdamine (gepretix *2 päevas ) -> pos rasedustest ja positiivne veretest. Katkemine. Skeem jne on LuisaLottaga väga sarnane, ma märkasin.
Seekord pidi mulle lisanduma paar teist rohtu veel, mis rakkude kvaliteeti parandaks. Mul neid eriti suures koguses loota ei ole, sest veebruaris oli osa folikule ju tühjad ja saadigi ainult 2. Õnneks viljastusid mõlemad ja ühest sai blasto. Näis mitu seekord tuleb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene IVF

u 2 nädalat varem hakkasin võtma D-vitamiini, Neuromaxi 0,5tbl, Pregnacare. Foolhapet 5mg võtsin juba ammu. Mehele olid Sermatrop Alfa vitamiinid.

15. tsükli päev Diphereline 3.75mg

*menstruatsioon

3.-8. Gonal F 150

9. UH + Gonal F 300

10.-11. Gonal F 300

12. UH + Gonal F 300

13.-15 Gonal F 300

16. UH + Gonal F 300 + Ovitrelle

18. punktsioon – alates punktsioonist 2x päevas 2 kapslit Utrogestani

23. siirdamine, mis jäi kahjuks ära

IVFi algusest kuni lõpuni võtsin Prednisoloni 1tbl 3x päevas ja tegin Clexane süsti 1x päevas.

Ma küll loen ifapäevaselt, aga ei ole märganud miks siirdamine ära jäi?

Siirdamise ajaks ei olnud lihtsalt mitte ühtegi arenguvõimelist embrüot alles.

Kahju.

Mitu munarakku sinult saadi ja kui suured need olid?

Saadi 15 rakku. Suurust ei mäleta, aga arst oli väga rahul. Hiljem sain arsti jutust aru, et viljastus 8. Plaanis oli kasvatada blastodeks, aga nii kaugele ei arenenud ükski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene IVF

u 2 nädalat varem hakkasin võtma D-vitamiini, Neuromaxi 0,5tbl, Pregnacare. Foolhapet 5mg võtsin juba ammu. Mehele olid Sermatrop Alfa vitamiinid.

15. tsükli päev Diphereline 3.75mg

*menstruatsioon

3.-8. Gonal F 150

9. UH + Gonal F 300

10.-11. Gonal F 300

12. UH + Gonal F 300

13.-15 Gonal F 300

16. UH + Gonal F 300 + Ovitrelle

18. punktsioon – alates punktsioonist 2x päevas 2 kapslit Utrogestani

23. siirdamine, mis jäi kahjuks ära

IVFi algusest kuni lõpuni võtsin Prednisoloni 1tbl 3x päevas ja tegin Clexane süsti 1x päevas.

Ma küll loen ifapäevaselt, aga ei ole märganud miks siirdamine ära jäi?

Siirdamise ajaks ei olnud lihtsalt mitte ühtegi arenguvõimelist embrüot alles.

Kahju.

Mitu munarakku sinult saadi ja kui suured need olid?

Saadi 15 rakku. Suurust ei mäleta, aga arst oli väga rahul. Hiljem sain arsti jutust aru, et viljastus 8. Plaanis oli kasvatada blastodeks, aga nii kaugele ei arenenud ükski.

Väga kahju. Elu on ikka nii ebaõiglane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 11:12; 16.05 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on täitsa üks teema olemas, kuhu mingil ajal nö terviklugusid kirjutati. Kui sobib võiksite ka oma lood ritta panna tulevaste põlvede jaoks 🙂
https://foorum.perekool.ee/teema/ivf-terviklood/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.05 13:57; 14.05 13:39; 30.05 17:40; 01.06 14:20; 03.06 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus neile, kes on käinud ise Synlabis veretestil peale siirdamist. Kui mitu päeva peale siirdamist olete käinud? Lugesin Synlabi enda lehelt, et normaalse raseduse korral tekib hCG verre juba 5-7 p peale viljastumist (https://minu.synlab.ee/toode/koorioni-gonadotropiin-hcg/)(IVF puhul loetakse viljastumiseks muidu vist siirdamise kp eks?), aga seda päris normaalse rasestumise ajaga vist võrdsustada ei saa?

Ja kas te olete vaid hCG taset verest vaadanud või on midagi muud veel olulist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus neile, kes on käinud ise Synlabis veretestil peale siirdamist. Kui mitu päeva peale siirdamist olete käinud? Lugesin Synlabi enda lehelt, et normaalse raseduse korral tekib hCG verre juba 5-7 p peale viljastumist (https://minu.synlab.ee/toode/koorioni-gonadotropiin-hcg/)(IVF puhul loetakse viljastumiseks muidu vist siirdamise kp eks?), aga seda päris normaalse rasestumise ajaga vist võrdsustada ei saa?

Ja kas te olete vaid hCG taset verest vaadanud või on midagi muud veel olulist?

Tavaliselt vaadatakse hcg d ja proget. Mitmes päev siirdamisest sul on muidu? Väga vara ei ole kindlasti mõtet minna ja arvan et minimaalselt 7 päeva peale siirdamist võiks midagi näidata ehk.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on plaanis VT-le minna 20.05, siirdamine oli 09.05, seega neljap saab alles nädal siirdamisest (siirdadi 3-päevane). Mõtlesin siin juba, et äkki näeb midagi juba reedel 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siirdamine sai täna tehtud! Mulle pandi kaks embrüot, see, kas külma midagi veel saab, selgub kahe päeva pärast.
Mu vanuse tõttu (38) soovitati, et mõttekam on kohe panna kaks sisse. Mulle ei öeldud, mitme päevane, kas seda saab ise arvutada punktsiooni päevast, et kohe siis pandi nad arenema jah?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 935 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.