Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Mai-Juuni 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 88 )

Teema: IVF Mai-Juuni 2022

Postitas:
Kägu

Kõik IVF-ikad koonduge !

Kasulikud lingid :

Olge head ja tutvustage ka end teema all ! 

Meeldivat kevadet kõigile !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, mina olen Mininupz. Ka instas leitav sama nimega, kes soovib tegemistega kursis olla.

Olen 36, mees 35. Diagnoosiks ovulatsiooni puudusest tingitud viljatus. (st et igasuguseid testid minu puhul seda õiget aega ei näidanud.)

Lapse soov on olnud alates 2019 aastast ja kliinikus tegutsenud 2020 aasta jaanuarist. Mammude kogumine oli juuni 2021 ja seni olnud 4 siirdamist. 3. korral  esimesele veretestile korraks mingi algelise näidu sain aga kordustesti ajaks oli see haihtunud. Nüüd ootamas 5 katset.

Varasemalt pole rasedusi olnud, püüame oma esimest.

 

 

Mininupz

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nimi: teretalv91

Vanus: 31a / mees 30a

Diagnoos: PCO tüüpi munasarjad (aga ov toimub ja tsükkel enam vähem regulaarne), ilmselt kõige suurem probleem on antifosfolipiidsündroomi kahtlus (diagnoositud veel pole,sest 3. katkemine puudu), on olnud kaks teadaolevat loomulikul teel rasestumist, mis kohe varajaselt katkesid. Kas looduslik valik või antifosfolipiidsündroom ei saa keegi kindlalt öelda….Mees on korras ja kontrollitud.

Last üritanud saada: al 2020 september, IVFini jõudsime jaanuar 2022.  Hetkel on olnud ainult üks punktsioon (külmas hetkel 12 embrüot vist) ja tehtud üks siirdamine (naturaalsesse tsüklisse), mis ebaõnnestus (tekkis madal hcg, aga ei kahekordistunud)

Plaan: nüüd vist tehakse kohe FETile otse järgmine FET mis tehakse ravimitega. Nii, et kui hakkab menses, hakkan teisest päevast estrofemi krõbistama.

 

edukat kevadet/suve meile!

 

teretalv91

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Oleme mehega üritanud lapseootele jääda juba aastast 2018. 2019 käis mees esimest korda arstil, sest minul tundus kõik korras olevat. Probleem oli temapoolne, aga elustiili muutus ja vitamiinid ikkagi ei aidanud. Eelmine aasta mais sai lõpuks viljakusarsti külastatud ja sealt läks pall veerema, aga selle aastaga jõuangi alles nüüd 9.mail esimesele siirdamisele. Punktsioon oli juba märtsis, aga kuna oli vaja laparoskoopiale minna (munajuha juures oli mingi veekotike ja emakakael ka kitsas) siis siirdamine lükkus edasi. Hetkel võtan 3x päevas estrofemi ja homme lisanduvad progesterooni küünlad, sellest saab olema ka uus kogemus, tööl saab olema huvitav katsetada.????

Ma paberitelt vilksamisi nägin, et siirdatakse BB kvaliteediga, aga kahjuks eesolevat numbrit ei näinud.

Loodame, et pikk ootus annab lõpuks meile kaua oodatud tulemuse. ???? BB pole ilmselt kõige parem kvaliteet, aga ilmselt piisav.

RR

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

N 35, M 38.

Mõlemal näidud korras, aga aastast 2020. pole õnnestunud. Mul tuvastatud endometrioos, tehtud hüsteroskoopia, laparoskoopia, plüübi kahtlus olnud. Limaskest ebaühtlane. Ühest ebaõnnestumiste põhjust pole, aga kõik viitab ikkagi emakamuredele.

Üks lühike skeem jaanuaris, tulemus neli hea kvaliteediga 5 päevast blastot.

Tänaseks olnud kaks nulltulemusega siirdmist, üks ravimitega fet, teine naturaalne. Mai tsükkel just algas, kuu keskel uh-id, siis näis, mis seekord saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Nelly siin. Vanust peaaegu 40 aastat. Meest, kellega last saada, ei ole.

Üle 10 aasta tagasi oli üks loomulik rasedus, mida otsustasin 22. nädalal katkestada, sest laps oleks olnud pöördumatult haige. IVF-ga alustasin novembris 2021, detsembris punktsiooniga saadi 7 munarakku, kuid eostamist ei toimunud labori vea tõttu. Leppisime arstiga, et puhkan kuu või kaks ja siis jätkame. Kahjuks veebruaris selgus, et pärast stimulatsiooni on mul tekkinud tsüstid ja polüübid, kirja sai ka endometrioosi kahtlus. Märtsis käisin opil, seejärel kolm kuud Diphereline süstide peal. Järgmisel nädalal saan taas siirdamiseks ette valmistuma  hakata (plaanitud juuni keskel).

Edu kõigile!

N.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli märtsis esimene TR ja sinna otsa ka kohe siirdamine, mis kahjuks ebaõnnestus. Aprillis puhkasin ja nüüd mais FET naturaalsesse tsüklisse. Külmas veel 3 väga hea kvaliteediga mammukest.

Huvitav on see, et mind kutsuti UH-ssse juba CD11 ja ovulatsiooni teste pean tegema alates CD9. Positiivse ovulatsiooni testi olen saanud tavaliselt CD20-22, tsükkel jääb sinna 32-36 päeva juurde.

Kellel pikem tsükkel, kas teid on ka nii vara kutsutud või tuleb veel mitu korda UH-s käia?

 

Chrizzu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli märtsis esimene TR ja sinna otsa ka kohe siirdamine, mis kahjuks ebaõnnestus. Aprillis puhkasin ja nüüd mais FET naturaalsesse tsüklisse. Külmas veel 3 väga hea kvaliteediga mammukest.

Huvitav on see, et mind kutsuti UH-ssse juba CD11 ja ovulatsiooni teste pean tegema alates CD9. Positiivse ovulatsiooni testi olen saanud tavaliselt CD20-22, tsükkel jääb sinna 32-36 päeva juurde.

Kellel pikem tsükkel, kas teid on ka nii vara kutsutud või tuleb veel mitu korda UH-s käia?

Chrizzu

Mul ka pikk tsükkel, tavaliselt kuskil 34-37 päeva.

Mul oli esimene siirdamine naturaalsesse tsüklisse ja siis kutsuti UH-sse CD14 & CD21. CD21 tehti ovitrelle, sest juhtiv folliikel oli 17mm. Siirdamine toimus CD28, kahjuks ebaõnnestus, kuid tekkis hcg, et midagi toimus.

Nüüd tehakse otsa ravimitega tsükkel ja arst ütles, et oleks hea kui UH-sse tullakse CD9-11, aga kuna nv-tus, siis mina lähen CD12.

Mainis ka seda, et naturaalsega peab tihtipeale mitu korda UH-s käima, ravimitega saab rohkem sättida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik nii vaiksed siin. Kuidas kõigil läheb?

Mul oli esmaspäeval siirdamine ning nüüd pikk ootamine käsil, testile olen määratud 20.05, aga mõtlesin omaalgatuslikult ka 18.05 veretesti teha. Tahaks ikka positiivse tulemuse puhul kindel olla, et kõik tõuseb nagu peab, mitte terve nädalavahetuse muretseda. 18 peaks ju veretest midagi näitama?

 

RR

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on vaikne olnud jah.. pole ka ise väga aktiivne olnud 😀

Mul oli teisipäeval punktsioon, siirdamise lükkasime pisut edasi, sest praegu seoses tööga väga stressirikas periood käsil.

Samuti tunnen kuidas mu keha on peale süstimist ja punktsiooni väga stressis üleüldiselt.. seega see oli ainuõige otsus 🙂

Tulemusest – 10 munarakku saadi ning ootan juba pikkisilmi tulemust palju külma sai 🙂

 

Ann.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mininupzul oli VIIES katse VIIENDA kuu VIIENDAL päeval VIIEPÄEVASE SIIRDAMINE ???? See lihtsalt kõlab juba nii tähendusrikkalt. Nüüd nädal möödas ja hoian pöidlaid ja varbaid siin. Eile oli päevadelaadne tunne, täna ka. Homme teen ilmselt koduse testi. Veretest esmaspäeval.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läbin seda protsessi esimest korda. Vanus 33, mehel 32. Kui umbes aastaga ei õnnestunud loomulikul moel jääda, lisaks on mul ka umbes 5-6 kuud järjest normaalse pikkusega tsükkel, aga siis viskab vahele 1-2 pikemat (nt 40-45 päevast), siis otsustasin pöörduda viljatusravikliinikusse. Tavaline lugu, et vereanalüüsid kõik korras, mehel kõik korras, ja otsest põhjust seega viljatuseks ei leitud, v.a et munasarjad kergelt keskmisest suuremad ja seetõttu kahtlus PCO tüüpi munasarjadele (sellest ilmselt ka aeg-ajalt pikale venivad tsüklid ja hormonaalne tasakaalutus teatud tsüklites). Tsükli jooksul tehtud vereanalüüsidest selgus ka, et alati ei tõuse progesteroon piisavalt kiiresti tsükli teises pooles – sünteetilise progesterooni manustamine suukaudselt ei mõjunud hästi, lõi hoopis tsükli totaalselt sassi. Siis tuli kaks kuuri Femarat, mis ei mõjutanud mu keha üleüldse mitte kuidagi, ei pos ega neg toimet. Ning seejärel otsustasime koos arstiga, et võiks siis proovida ka IVF lühikest tsüklit. Vahepeal tekkis esimest korda iseeneslikult rasedus detsembri lõpus vahetult enne vana-aasta õhtut, mis kohe alguses kahjuks ka katkes. Sellega siis nüüd mais alustasingi ning täna toimus punktsioon, mille käigus saadi 26 folliikulit ja neist 9 rakku. Mitu neist viljastub ja on piisavalt hea kvaliteediga, et külma panna, kuulen nädala pärast. Kuna IVF ravile mu PCO tüüpi munasarjad reageerisid veidi tormilisemalt (kuigi seda näitas ainult vereproov/östrogeeni tase, aga ise ma seda kuidagi ei tundnud ja kõrvaltoimeid ei olnud terve kuuri aja), siis otsustas arst igaks juhuks kohe mitte siirdamist teha ning oodata uut tsüklit. Seni siis clexane süstid menstruatsioonini ja seejärel edasi kõne arstile ja läheb uuel tsüklil siirdamisele.

Hoian kõigile samal teel sammujatele pöialt.

Küllap lõpuks enamikel see ikka õnnestub, kui käega mitte lüüa. 🙂

F.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas olete oma tööandjale sellest rääkinud  või varjate ? Ise olen sellel teekonnal juba  olnud 2 aastat ja ei oska enam valesid välja mõelda, miks vaja ära käia. Praegu tööl väga stressirohke periood ja hea meelega võtaksin selleks perioodiks haiguslehe aga kuidas ma seda tööandjale peaks selgitama ? 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teekonnal juba olnud 2 aastat ja ei oska enam valesid välja mõelda, miks vaja ära käia.

Kujutan ette, kui keeruline on tööandja jaoks midagi välja mõelda, et käia ultrahelis mõõtmas. Eriti veel, kui tehakse mitu IVF-i ja iial ei tea, kas ja kui kaua võib arstiaeg, vereproovi andmise aeg järjekorra tõttu venida. Ühe IVF-i puhul leiab mõneks korraks veel vabandusi, aga kui IVF jääb pooleli ja alustatakse korduvalt uuesti, siis muutub põhjuste leidmine järjest ebamugavamaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!

Mina siin võtan 10ndat päeva estrofemi (3x päevas) ja esimene UH on mul esmaspäeval ehk CD12 eks siis näis, mis mind edasi ootab. See on mu esimene nö. hormonaalne tsükkel…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pikad on hetkel järjekorrad Tartus IVFi puhul (Elite/TÜK)? Huvitaks just selle aasta ooteaeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mininupz, kuidas sul läheb? Kas oled juba varajase testi teinud või kavatsed siiski esmaspäevase veretestini välja venitada? 5 on tõesti ilus number ka 🙂  😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

N 36/M 36

Soovime teist last juba 4 aastat.
IVF teekonnal oleme alates Jaanuarist. Esimesest siirdamisest ei tekkinud rasedust. Külmas on 1 embrüo ja selle siirdamine on ilmselt järgmisel nädalal. Kas keegi teab öelda, et kui ka FET ei õnnestu siis millal saab uue täisringiga alustada?

Kirsike86

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mininupz, kuidas sul läheb? Kas oled juba varajase testi teinud või kavatsed siiski esmaspäevase veretestini välja venitada? 5 on tõesti ilus number ka ???? ????

Ma ei julge veel piuksugi teha. Aga reedel tehtud testil teist triipu õrnalt nägin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub kas arst peab vajalikuks uurida miks esimesed kaks katset ebaõnnestusid või mitte. Üldiselt aga kahe stimulatsiooni vahel peaks olema vähemalt kolm kuud aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub kas arst peab vajalikuks uurida miks esimesed kaks katset ebaõnnestusid või mitte. Üldiselt aga kahe stimulatsiooni vahel peaks olema vähemalt kolm kuud aega.

N 36/M 36

Soovime teist last juba 4 aastat.

IVF teekonnal oleme alates Jaanuarist. Esimesest siirdamisest ei tekkinud rasedust. Külmas on 1 embrüo ja selle siirdamine on ilmselt järgmisel nädalal. Kas keegi teab öelda, et kui ka FET ei õnnestu siis millal saab uue täisringiga alustada?

Kirsike86

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik nii vaiksed siin. Kuidas kõigil läheb?

Mul oli esmaspäeval siirdamine ning nüüd pikk ootamine käsil, testile olen määratud 20.05, aga mõtlesin omaalgatuslikult ka 18.05 veretesti teha. Tahaks ikka positiivse tulemuse puhul kindel olla, et kõik tõuseb nagu peab, mitte terve nädalavahetuse muretseda. 18 peaks ju veretest midagi näitama?

RR

Esmaspäeval siirdati 5-päevane ja täna mõtlesin, et proovin kodust testi ka teha. Hästi hele teine joon ilmus ka, ma pole kunagi teist joont üldse näinud, ükskõik mis nurga ja valguse alt vaadates. Nüüd on küll hele, aga kui käe välja sirutan, siis selliselt kauguselt ka ikka joon näha. Loodetavasti on see siis hea märk ja kolmapäeval&reedel lähevad veretestid ka hästi, enne ei julge rõõmustada.

 

RR

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul pidi see kuu olema naturaalsesse tsükklisse siirdamine aga nagu kiuste oli see kuu ovulatsioon varem ehk siis täna CD15 ( tavaliselt CD20-22), mida kinnitas ka UH.

CD11 UH jäi ära kuna arst jäi haigeks, ehk oleks andud siis veel ovitrellega ajastada 🙁

Juunis uus katse ravimitega.

 

Chrizzu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mininupz, kuidas sul läheb? Kas oled juba varajase testi teinud või kavatsed siiski esmaspäevase veretestini välja venitada? 5 on tõesti ilus number ka ???? ????

Ma ei julge veel piuksugi teha. Aga reedel tehtud testil teist triipu õrnalt nägin.

Ohhoo! Hoian pöidlad ja varbad!

Ja edu sulle ka RR! Loodame, et triibujumal on see kuu siin grupis ka helde olnud 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mininupz, kuidas sul läheb? Kas oled juba varajase testi teinud või kavatsed siiski esmaspäevase veretestini välja venitada? 5 on tõesti ilus number ka ???? ????

Ma ei julge veel piuksugi teha. Aga reedel tehtud testil teist triipu õrnalt nägin.

Ohhoo! Hoian pöidlad ja varbad!

Ja edu sulle ka RR! Loodame, et triibujumal on see kuu siin grupis ka helde olnud ????

Pöialde ja varvaste hoidmisest on seni kasu olnud ????

Eilse veretesti tulemus oli 321. Mulle öeldi, et tulemus on nii ilus, et pole tarvis isegi kordusanalüüsile minna. Pandi kohe 30.mai peale ultraheli.

Seniks ikkagi jätkan oma emotsioonidega pigem neutraalsel tasandil. Nagunii pole see asi veel kohale jõudnud ????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka UH-s käidud, limaskest ilus ja siirdamise kuupäev paika pandud – 25.mai. Tulemas siis teine siirdamine, aga esimene hormonaalne tsükkel.

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand kui ilus tulemus, 321 tõesti super ju. Palju õnne, see on suurepärane algus, nii tore siin grupis ka selliseid uudiseid lugeda, annab teistele teelistele lootust 🙂 . Anna kindlasti teada, kuidas sul edaspidi läheb ja mis Uh-s kõneldakse, siis juba lootust ju et võib midagi näha olla 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

321 tundub hea tulemus, palju õnne! ????

 

Minul oli siirdamine 9.mai, täna aga määris veidi beezikalt ja selline päevade raskustunne. Ometigi progesteroon ja estrofem peal. Nii hilja enam ei saa olla ju pesastumine ja kas päevad ei tohiks ka hakata enne kui lõpetan progesterooni kasutamise? Homme lähen igaljuhul teen veretesti, reedel on ametlik vt.

 

RR

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

321 tundub hea tulemus, palju õnne! ????

Minul oli siirdamine 9.mai, täna aga määris veidi beezikalt ja selline päevade raskustunne. Ometigi progesteroon ja estrofem peal. Nii hilja enam ei saa olla ju pesastumine ja kas päevad ei tohiks ka hakata enne kui lõpetan progesterooni kasutamise? Homme lähen igaljuhul teen veretesti, reedel on ametlik vt.

RR

Aitäh, RR 🙂

Kuidas Sul on, kas käisid täna testil? On tulemust ka juba?

 

Mina tegin igaks juhuks südamerahuks täna kordustest ja tulemus 797. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

321 tundub hea tulemus, palju õnne! ????

Minul oli siirdamine 9.mai, täna aga määris veidi beezikalt ja selline päevade raskustunne. Ometigi progesteroon ja estrofem peal. Nii hilja enam ei saa olla ju pesastumine ja kas päevad ei tohiks ka hakata enne kui lõpetan progesterooni kasutamise? Homme lähen igaljuhul teen veretesti, reedel on ametlik vt.

RR

Aitäh, RR ????

Kuidas Sul on, kas käisid täna testil? On tulemust ka juba?

Mina tegin igaks juhuks südamerahuks täna kordustest ja tulemus 797. ????

Kosub ilusti, väga tore ????

 

Käisin testil hommikul vara, aga alles nüüd tuli vastus.  28.1, see ikka väga väike (09.05 siirdati 5-päevane), ei imesta siis miks test nii heledat triipu näitas. Eilne test oli küll veidi tumedam kui pühapäevane, aga ikkagi hele. Googeldada ei tohiks, juba suutsin lugeda, et nii väikse tulemusega võib olla emakaväline…ilmselt kui ametlik test reedel tehtud, siis arst ütleb, mis edasi. Loodan vaid, et saan tagasisidet samal päeval, mitte ei pea terve nädalavahetus praadima ????

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 88 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF Mai-Juuni 2022