Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF maksumus ja hüvitamine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: IVF maksumus ja hüvitamine

Postitas:

Tere

Mai kuus on minek IVFile, esimest korda ja seoses sellega on tekkinud küsimusi. Oma arstilt vastust ei saanud. Saatis ainult lingi ja kõik.
Nimelt kuidas käib IVF hüvitamine? Olen selle kohta lugenud aga eriti aru ei saa. Vaatasin täna ka ravimiinnfost kuid seal on mitu erinevat hinda. Mille järgi hüvitatakse kui sealt vaadata? Kui palju peab ise maksma? Ma ei ole sellest üldse aru saanud.

Kui palju on teil maksma läinud kes 2018 IvF teinud?

Ma ei kujuta ettegi mis summaga arvestada…

Vabandan kui rumal küssa aga tõesti puupea selles.

Tänan kes vastata viitsivad või oskavad seletada mulle

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Protseduurid haigekassa olemasolul tasuta ja ravimid sellest aastast 100% soodustusega enamus, maksad vaid retseptitasu apteekis (2,50€ retsept).
Mul lühike skeem, 2 erinevat rohtu poolteise nädala jagu(Gonal-f ja Orgalutran) läks maksma 7,50€ praegu.
Väga lihtsaks on süsteem praegu tehtud. Kui arst kirjutab rohte millel pole 100% soodustust siis saad taodelda hüvitist tagasi pärast protseduuride lõppu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassa hüvitab otseselt IVF-ga seotud ravimid, seega igasugu toetavad vitamiinid/ravimid tuleb teil enda raha eest osta.

Tegime oma IVF katse 2017 aasta lõpus. Kokku (peale Haigekassa hüvitusi) kulus meil 965 eurot.

Endal on vaja maksta esmased visiiditasud ja toetavad vitamiinid ja ravimid (kuna meil mehepoolne probleem, siis kasutab mees ka toetavaid vitamiine, mis on küllaltki krõbeda hinnaga. Sermadrop Alfa 30p=50 eurot ja neid tuleks krõbistada pikema aja jooksul).

Otsustasime oma šansse suurendada ja tavaliste kahe-kolmepäevaste embrüote asemel lasta siirdada viiepäevased blastotsüstid. Blastodeks kasvatamist HK ei hüvita ja see teenus maksis 410 eurot.

Meile pakuti ka võimalust kasutada embrüoliimi (ca 300 eurot) ja Intralipiidi ( 3x 130 eurot), mis soodustavad pesastumist. Neid kahte viimast otsustasime mitte kasutada.

Eks iga IVF on väga individuaalne, aga ehk saite mingi ettekujutuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

embrüoliim on ITK-s igatahes täitsa tasuta ja selle vajalikkuse üle otsustavad arst ja embrüoloog. Mul kjasutati seda alates 3.katsest ja ei maksnud midgai. 4.katse õnnestus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 09:39; 07.02 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

embrüoliim on ITK-s igatahes täitsa tasuta ja selle vajalikkuse üle otsustavad arst ja embrüoloog. Mul kjasutati seda alates 3.katsest ja ei maksnud midgai. 4.katse õnnestus.

Tasuta :O Meile pakuti ainult tasulist varianti (käime Elites).
Esialgu ilmselt kliinikut vahetama ei hakkaks, sõidaksime sama raha kütuse peale maha. Loodan, et meil õnnestub järgmine katse ka ilma embrüoliimita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 13:39; 07.02 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kulus nüüd külmaringi tehes kuskil 40 euri Gepretixile. Kas selle saan tagasi, kui teen avalduse? Millist hüvitist taotlema pean?

Täisringi eest tegin avalduse aasta lõpus ja veebruaris lubati tagasi maksta. Laekunud on vaid 17 euri “täiendavat ravimihüvitist”. Kas tulemas on ülejäänu ka? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 17:15; 06.02 17:21; 07.02 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 06.02.2018 09:39

Ma küsin sult sellist asja, et kas 4. katse oli kolmas külmaring? Kas iga kord siirdati 1 embrüo? Kuidas ebaõnnestumistega vaimselt toime tulid ja kas see on esimene laps?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 17:15; 06.02 17:21; 07.02 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassa hüvitab otseselt IVF-ga seotud ravimid, seega igasugu toetavad vitamiinid/ravimid tuleb teil enda raha eest osta.

Tegime oma IVF katse 2017 aasta lõpus. Kokku (peale Haigekassa hüvitusi) kulus meil 965 eurot.

Endal on vaja maksta esmased visiiditasud ja toetavad vitamiinid ja ravimid (kuna meil mehepoolne probleem, siis kasutab mees ka toetavaid vitamiine, mis on küllaltki krõbeda hinnaga. Sermadrop Alfa 30p=50 eurot ja neid tuleks krõbistada pikema aja jooksul).

Otsustasime oma šansse suurendada ja tavaliste kahe-kolmepäevaste embrüote asemel lasta siirdada viiepäevased blastotsüstid. Blastodeks kasvatamist HK ei hüvita ja see teenus maksis 410 eurot.

Meile pakuti ka võimalust kasutada embrüoliimi (ca 300 eurot) ja Intralipiidi ( 3x 130 eurot), mis soodustavad pesastumist. Neid kahte viimast otsustasime mitte kasutada.

Eks iga IVF on väga individuaalne, aga ehk saite mingi ettekujutuse.

Mul on alati blastodeks kasvatatud ning selle eest eraldi maksnud küll ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 21:18; 07.02 18:43; 10.02 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alati blastodeks kasvatatud ning selle eest eraldi maksnud küll ei ole.

Kus kliinikus te käite? Kui minu arst mulle ütles, et haigekassa neid teenuseid ei hüvitanud, siis ma ei tulnud selle pealegi, et kuskil võiks need samad teenused tasuta olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 13:39; 07.02 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub asjaoludest, kas oled kindlustatud isik või ei. Ning kas käid haigekassa aegadel või tasud täiesti ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 06.02.2018 09:39

Ma küsin sult sellist asja, et kas 4. katse oli kolmas külmaring? Kas iga kord siirdati 1 embrüo? Kuidas ebaõnnestumistega vaimselt toime tulid ja kas see on esimene laps?

See oli minu teine laps. Esimene õnnestus 1. IVF-iga ja ilma embryoglue-ta, tol ajal seda vist polnud olemaski (2008). Teise lapsega sai 2014/2015 tehtud nii:
august – täisring, siirdasime ühe
oktoober – külmaring, siirdasime kaks
detsember – täisring, siirdasime kaks, kuna punktsioon oli 23.12 ja jõul jäi vahele, siis kasvasid ka blastoks, lisandus embrüoliim, ikka ei õnnestunud. ei maksnud midagi ei liimi ega blastoks kasvatamise eest.
aprill – külmaring, siirdasime kaks, embrüoliim oli ka. õnnestus. varasemaga võrreldes muutus see, et lühikese skeemi asemel kasutasime pikka, hormoonide mahasurumisega.

vaimselt toimetulekut ei oskagi kommenteerida. eks valus oli ikka ja arusaamatus, et mis nüüd teisiti, kui esimene kohe esimene kord tuli… ilmselt oli ainus muutunud suurus vanus (32 VS 38) sest mees ja muud näitajad meie hormoonides ja asjades olid samad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 09:39; 07.02 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsisin su käest need küsimused just seetõttu, et meil on käimas 3. lapse üritus ja kuna esimesed kaks last õnnestusid kohe IVFi täisringiga (pikk skeem mõlema puhul), siis päris kurvaks on võtnud juba kolmas ebaõnnestumine (külma jäänud embrüoga üritus suvel; siis täisring pika skeemiga oktoobris-novembris; ning nüüd jaanuaris ebaõnnestunud blasto siirdamine). Nii palju küsimusi teikb, et mis siis nüüd? Kas mul on midagi viga? 7 embrüot on veel külmas. Huvitav, kas arst peab vahjalikuks mingid uuringud või testid ka nüüd teha. Või peetakse sellist asja normaalseks ja peab lihtsalt uuesti proovima? Ta ei taha üldse kaht embrüot siirdada, kuna 2 last on olemas ja kaksikud on risk igas mõttes. Oeh 🙁

Ma lihtsalt ei suuda enam teadmatuses elada. Ajastuse mõttes oleks olnud lihtsalt liiga ideaalne juba nüüdseks rase olla, sest tööl seisavad ees org muudatused ja tööst on ka kopp ees, tahaks nii väga jälle pausi sellest kõigest ja beebit nunnutada. Vanim laps läheb kooli ka, lootsin koduseks jääda selleks ajaks..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 17:15; 06.02 17:21; 07.02 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alati blastodeks kasvatatud ning selle eest eraldi maksnud küll ei ole.

Kus kliinikus te käite? Kui minu arst mulle ütles, et haigekassa neid teenuseid ei hüvitanud, siis ma ei tulnud selle pealegi, et kuskil võiks need samad teenused tasuta olla.

Pelgus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 21:18; 07.02 18:43; 10.02 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassa kodulehelt vaatavad, mis on sulle määratud ravimite hüvitismäär, ravimiinfo.ee annab sulle eeldatava hinna ja lõplik summa selgub alles apteegis. Arvesta kindlasti, et kokku võib maksta rohkem kui esialgu arvad.

Hüvitamine käib nii, et kui protseduuril käidud, siis teed Haigekassasse vastava avalduse ravimite hüvitamiseks. Nemad ise näevad, mis ravimid sa oled välja ostnud ja selle põhjal arvutavad ka summa, mis sa tagasi saad. Ülilihtne 🙂 Haigekassa kodulehelt näed ka seda, millal väljamakseid tehakse.

Meil oli ITK-s pikk skeem, hüvitavad ravimid läksid kokku veidi alla 400 ja mittehüvitavad alla 200. Embrüoliim oli tasuta, see käis automaatselt siirdamise juurde ja poleks ise osanud seda küsidagi, kuna ma isegi ei teadnud, et selline asi olemas on.

Ära liiga palju selle üle muretse, kõik on tegelikult päris lihtne 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 14:16; 10.02 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüvitamine käib nii, et kui protseduuril käidud, siis teed Haigekassasse vastava avalduse ravimite hüvitamiseks. Nemad ise näevad, mis ravimid sa oled välja ostnud ja selle põhjal arvutavad ka summa, mis sa tagasi saad. Ülilihtne ???? Haigekassa kodulehelt näed ka seda, millal väljamakseid tehakse.

Sellest aastast ei ole vaja enam seda avaldust esitada, soodustus arvestatakse juba apteegis. Enamasti maksad ainult retseptitasu, 2.50 vist oli. Väga mugav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 21:18; 07.02 18:43; 10.02 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüvitamine käib nii, et kui protseduuril käidud, siis teed Haigekassasse vastava avalduse ravimite hüvitamiseks. Nemad ise näevad, mis ravimid sa oled välja ostnud ja selle põhjal arvutavad ka summa, mis sa tagasi saad. Ülilihtne ???? Haigekassa kodulehelt näed ka seda, millal väljamakseid tehakse.

Sellest aastast ei ole vaja enam seda avaldust esitada, soodustus arvestatakse juba apteegis. Enamasti maksad ainult retseptitasu, 2.50 vist oli. Väga mugav.

Siis on veel eriti hea!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 14:16; 10.02 16:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF maksumus ja hüvitamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.