Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF maksumus kokku

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: IVF maksumus kokku

Postitas:

Sooviks teada, kui suure summaga siis tuleks arvestada, kui IVFi soovida? Olen juba selleteemalisi postitusi uurinud, aga segaseks jääb, mis on hõlmatud, mis mitte.

Tean et kui olen alla 40, siis haigekassa hüvitab – aga mida täpselt? Ainult kitsalt see protseduur ise? Või kogu pikem protsess ja ka eelnevad nõustamisvisiidid ja seotud uuringud nii mehele kui ka naisele? Aga kui vaja munaraku/spermadoonorit kasutada?
Näiteks Elite kodulehel oli kirjas, nagu peaks inimene ise vaid 5 eurose visiiditasu maksma. Et siis tõesti rohkem oma raha välja ei käigi? Või algul tuleb ikka endal kõik maksta ja saab pärast tagasi taotleda haigekassalt?

Ja kui palju läheks see ettevõtmine maksma pärast vanusepiiri ületamist, kui enam ei hüvitata? (Nii erakas kui ka riiklikus)

Näen paljude pealt, et tüüpiliselt tuleb ikka mitu katset teha, seega oleks ligikaudugi teada, mis suuruses summadest räägitakse.
Kas keegi värskelt selle läbi teinu saaks infot jagada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin ITKs ja kuna ei ole üle 41, siis haigekassa hüvitab pea kõik. Kui visiitide vahele jääb suurem vahe, pidi uuesti 5 EUR visiiditasu maksma. Kõik analüüsid nii mehele kui ka mulle olid tasuta. Ravimid on pea olematu hinnaga (enamus), kõige kallim ravim oli progesterooni geel, mis tuli endal välja osta täishinnaga (haigekassa ei hüvitanud), aga see pole ka midagi hirmsat, 15 tk umbes 45 eurot.

Lisaks kui jääb külma embrüoid, siis nende eest tuleb maksta 100 EUR aastas. No ja siis lisaks bensuraha ja parkimine, kuna haiglas käimist ikka omajagu 🙂

Finantsiliselt, kui teha riiklikus kliinikus ja oled alla 41 a, ei ole see midagi üle jõu käivat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 15:23; 14.07 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma IVFini ei jõudnud aga tegutsesin Elites. Kerged hormoonanalüüsid sain tasuta aga muu eest maksin juba ise (nt. Kontrolliti vere hüübivusega seotud näitusid, foolhappe imendumise võimet jne) ja see läks juba sadu eurosid maksma. Mehe spermaanalüüsid maksime ka kõik omast taskust. Toidulisandid mehele (1pk spermatop vitamiine maksis juba 50€) ja mulle (inofolic, d-vitamiin, foolhape ~70€). Stimulatsiooni ravimid (3×18€), duphaston 3 kuud. Visiiditasu 5€ kord. Kui ma nüüd õieti mäletan, siis läks ainuüksi selliste lihtsate asjade peale juba üle 1000€, sest käimisi oli seal palju. Mu sõbrannal pole haigekassat eestis ja tema maksis midagi üle 7000€ kokku.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul Elitest kogemus ise makstes

toidulisandid mõlemale kokku 200 kuus.
esmased analüüsid verest (hormoonid, geenid, sperma) – 800
iga vastuvõtt – 60-120, sõltub kas oli uh, vereproov jne
embrüote kasvatamine ja külmutamine – 410
rakkude punkteerimine, kunstlik viljastamine icsi meetodil (mehe poolne põhjus) – 2000
siirdamine embrüoliimi kasutades – 2000? ei mäleta enam
ravimid stimuleerimiseks – 4 erinevat süsti päevas – 150 (haigekassa soodustusega)

lisaks külmas olevate embrüote säilitamine, vist oli 1 eur/päev.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin ka Elitesse selle mõttega, et kõik toimub kiiremini. Oluliselt kallimaks vist ei lähe kui tavakliinikus. Visiit 5euri, mehe spermaanalüüs lâks 80eur, vereanalüüsid olid mõlemile tasuta. Mulle arst ûtles, et kui nv peale midagi ei jää ei maksa midagi aga nii kui jäävad sinna külma? siis 200euri päev. Noja pluss siis rohud need tuleb ka ise kinni maksta haigekassa soodustusega muidugi. See kõik kui on haigekassa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saa siis nüüd ikkagi aru- ühed räägivad, et ei lähe suurt midagi maksa, teised jällegi,et üüratud summad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 14:49; 16.07 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklikus ei lähe, erakas läheb. Oleneb, kui tähtis sulle erakate personaalne lähenemine on. Riiklikus haiglas pole arstil superpalju aega patsiendiga suhelda, aga töö saab tehtud siiski seal kenasti. Soovitaksin alguses pöörduda riiklikusse kindlasti. Pole mõtet nende analüüside eest maksta. Kui mitu katset ebaõnnestub, siis kaaluks alles erakat. Räägitakse, et arsti või kliiniku vahetamine ka teinekord aidanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 15:23; 14.07 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saa siis nüüd ikkagi aru- ühed räägivad, et ei lähe suurt midagi maksa, teised jällegi,et üüratud summad?

Oleneb kas teed riigieelarvelisel kohal või oma raha eest.
Nii riiklukud kui erakad pakuvad tasulist teenust, näiteks üle 41 aastastele. Ja enamus erakaid ja kõik riiklikud pakuvad haigekassa kulu eest IVF-i.
Kui oma raha eest erakas teha, läheb palju raha. Kui haigekassa eest riiklikus teha, on võimalik kogu nali alla 100 euroga läbi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemus kahe kliinikuga. Alustasin Nova Vitas. Esimesed visiidid, proovid, mehe analüüsid maksad omast taskust. Kui alustad IVFi, siis edaspidi tasuta, va ravimite maksumus. Elites oleneb Haigekassa rahastus arstist. Dr Sõritsa juures maksad 100% ise.
Minul läks kokku ca 7000-8000 eurot see teekond maksma. Maksin ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 18:55; 16.07 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saa siis nüüd ikkagi aru- ühed räägivad, et ei lähe suurt midagi maksa, teised jällegi,et üüratud summad?

Oleneb kas teed riigieelarvelisel kohal või oma raha eest.

Nii riiklukud kui erakad pakuvad tasulist teenust, näiteks üle 41 aastastele. Ja enamus erakaid ja kõik riiklikud pakuvad haigekassa kulu eest IVF-i.

Kui oma raha eest erakas teha, läheb palju raha. Kui haigekassa eest riiklikus teha, on võimalik kogu nali alla 100 euroga läbi teha.

Erakliinikus on IVF tasuta, kuid eelnevad uuringud ja analüüsid mitte. Vanus ei loe. Neile kulub korralik summa.

IVF on küll tasuta, aga nt embrüoliim ja siirdamine viiendal päeval mitte. Kumbki mitusada eurot, aga neist võib ka loobuda. Lisaks raviplaan võib mõneti riiklikust erineda (nt kallid toidulisandid).

D. Sõritsa juures mul õde küll 100% ise ei maksnud. A. Sõritsa juures ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul Elitest kogemus ise makstes

toidulisandid mõlemale kokku 200 kuus.

esmased analüüsid verest (hormoonid, geenid, sperma) – 800

iga vastuvõtt – 60-120, sõltub kas oli uh, vereproov jne

embrüote kasvatamine ja külmutamine – 410

rakkude punkteerimine, kunstlik viljastamine icsi meetodil (mehe poolne põhjus) – 2000

siirdamine embrüoliimi kasutades – 2000? ei mäleta enam

ravimid stimuleerimiseks – 4 erinevat süsti päevas – 150 (haigekassa soodustusega)

lisaks külmas olevate embrüote säilitamine, vist oli 1 eur/päev.

200euri päev?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 14:49; 16.07 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin 2019-2020 Tartu Ülikooli kliinikumis, 3 IUI-d ja 1 IVF oli mulle tasuta. Esimese korra visiidi tasu 5€ pidin maksma. Samuti käis mees oma arsti juures tasuta
Olen 37 aastane

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“D. Sõritsa juures mul õde küll 100% ise ei maksnud. A. Sõritsa juures ei tea.”

Jah, täpsustan: dr Denis Sõritsa toimetab Haigekassa rahade eest. Dr Andrei Sõritsa juures maksad ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 18:55; 16.07 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saa siis nüüd ikkagi aru- ühed räägivad, et ei lähe suurt midagi maksa, teised jällegi,et üüratud summad?

Mine vastuvõtule ja arst räägib kõikidest võimalustest ja võimalikest tasulistest lisadest, mida ei pea kasutama, kui ei soovi. Vastuvõtt ju 5 eur, kaotada pole midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ka Elites, ei tea mis olukordades vastuvõtt 5 EUR on.mul oli alati 30 + lisaks kõik uuringud, ultrahelid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF maksumus kokku