Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF märts-aprill 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 207 )

Teema: IVF märts-aprill 2022

Postitas:
Kägu

Minul ka nüüd UH-s käidud ja kahjuks kokku ainult 5 follikulit :(. Doosi vähendati kuna pole lootust, et juurde tekiks ja oluline, et need olemasolevad nüüd ühtlaselt kasvaksid. Punktsioon 16.ndal. Ilmselgelt siirdamise ajast vara unistada.. Võib ju ennast lohutada, et kvaliteet oluline, mitte arv, kuid 5tk ikka alla refrentsi. Eelmine täisring saadi kokku 9 follikulit ja siirdamise ajaks oli alles vaid 1.

May

Appi kui kurb.. ma isegi ei teadnud, et on variant, et need vähenevad. Isegi ei tea, mida võiks teha, et need kasvaksid ja kosuksid. Kas keegi teeb miskit, et folliiklite kasvu toetada?

K.

Oli mullegi üllatus, et seekord veel vähem, sest raivimikogused seekord suuremad (Gonal 150). Arst ütles, et kui nüüd peaks ebaõnnestuma, siis tõstame jälle ravimidoose. Arst ütles, et keha reageerib ravimitele halvasti. AMH ja vanuse suhe mul tegelikult pole midagi hullu 30a ja AMH 2 (mõõdetud ca 7 kuud tagasi). Loen, et paljudel ikkagi AMH alla 1.

Ma ise loodan, et saab kätte 1 korraliku, mida siirdada. Oleksin selle üle väga õnnelik.

May

Hoia meid kursis, elame sulle kaasa ????

Minul on punktsioon nüüd esmaspäeval, olen veidikene ärevil, kuna ei tea päris, mis enesetundega ja munarakkude tulemusega sealt lahkun. Eks loodame parimat..

K.

Mul hetkel head uudised – saadi 6 rakku! Follikuleid oli 10 (alguses UH näitas ainult 5), osad pisemad kosusid. Hoian nüüd väga pöialt, et 21.ndal oleks mida siirdada.

May

Minul saadi ka ainult 6 rakku 6ndal märtsil. Siirdati 8ndal 2 tk, see oli mu esimene ivf lõpuni viidud katse, mis siis jõudis ka siirdamiseni. Eelmine katse Elites, tekkis rohkem rakke aga edasi ei arenenud midagi paraku. Seekord väiksemad ravimikogused, vähem rakke aga kasvama need mummud seal igastahes vist läksid, teist päeva rasedustestid positiivsed. Esmaspäeval veretestile????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutan ka siis oma lookese.

Mulle endale tundub, et olen üsna sarnase looga nagu Teretalv. (Oleks tore kuulda, kuidas sul on edasi läinud. Kui mahti, kirjuta update 🙂 )

Mina olen 29, mees 30. Rasestuda püüdnud alates 2020a algus. Olnud kaks raseduse katkemist (I trimestril). Pärast teist katkemist sammud itk viljatusravisse, kus öeldi, et pcos tüüpi munasarjad ja acla pos kahtlus (antifosfolipiidsündroom). Mehel kõik hästi. Proovisime pikalt viljatusravikeskuses tablettidega, aga uut rasedust ei tulnud.

2021 okt alustasin esimese IVF ringiga. Sain stimi vaid 8päeva, sest tekkis hüpperstimulatsioon. Punktsioonist saadi 28rakku, millest siirdamiskõlbulikud olid lõpuks vaid 2. Kuna keha vajas pikka taastumist, siis siirdasime need kaks mammut alles jaanuaris. Kahjuks kumbki ei pesastunud.

Nüüd, märtsis, alustasime teist IVF ringi. Muutsime veidi skeemi, et ei tuleks nii palju rakke. 21. märts ongi ultraheli ja vaatame, kui palju seekord on ja paneme ilmselt paika punktsiooni aja.

Teile kõigile soovin unistuste täitumist!

Pöialliisi92

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ka nüüd UH-s käidud ja kahjuks kokku ainult 5 follikulit :(. Doosi vähendati kuna pole lootust, et juurde tekiks ja oluline, et need olemasolevad nüüd ühtlaselt kasvaksid. Punktsioon 16.ndal. Ilmselgelt siirdamise ajast vara unistada.. Võib ju ennast lohutada, et kvaliteet oluline, mitte arv, kuid 5tk ikka alla refrentsi. Eelmine täisring saadi kokku 9 follikulit ja siirdamise ajaks oli alles vaid 1.

May

Appi kui kurb.. ma isegi ei teadnud, et on variant, et need vähenevad. Isegi ei tea, mida võiks teha, et need kasvaksid ja kosuksid. Kas keegi teeb miskit, et folliiklite kasvu toetada?

K.

Oli mullegi üllatus, et seekord veel vähem, sest raivimikogused seekord suuremad (Gonal 150). Arst ütles, et kui nüüd peaks ebaõnnestuma, siis tõstame jälle ravimidoose. Arst ütles, et keha reageerib ravimitele halvasti. AMH ja vanuse suhe mul tegelikult pole midagi hullu 30a ja AMH 2 (mõõdetud ca 7 kuud tagasi). Loen, et paljudel ikkagi AMH alla 1.

Ma ise loodan, et saab kätte 1 korraliku, mida siirdada. Oleksin selle üle väga õnnelik.

May

Minul on punktsioon nüüd esmaspäeval, olen veidikene ärevil, kuna ei tea päris, mis enesetundega ja munarakkude tulemusega sealt lahkun. Eks loodame parimat..

K.

Mul hetkel head uudised – saadi 6 rakku! Follikuleid oli 10 (alguses UH näitas ainult 5), osad pisemad kosusid. Hoian nüüd väga pöialt, et 21.ndal oleks mida siirdada.

May

Minul saadi ka ainult 6 rakku 6ndal märtsil. Siirdati 8ndal 2 tk, see oli mu esimene ivf lõpuni viidud katse, mis siis jõudis ka siirdamiseni. Eelmine katse Elites, tekkis rohkem rakke aga edasi ei arenenud midagi paraku. Seekord väiksemad ravimikogused, vähem rakke aga kasvama need mummud seal igastahes vist läksid, teist päeva rasedustestid positiivsed. Esmaspäeval veretestile????

Mis ravimitega ja annustega sul esimene ring oli? Ning mis ravim ja annus see õnnestunud ring oli? 🙂

Palju palju õnne!

0
0
Please wait...
Postitas:

Kirjutan ka siis oma lookese. Mulle endale tundub, et olen üsna sarnase looga nagu Teretalv. (Oleks tore kuulda, kuidas sul on edasi läinud. Kui mahti, kirjuta update ???? ) Mina olen 29, mees 30. Rasestuda püüdnud alates 2020a algus. Olnud kaks raseduse katkemist (I trimestril). Pärast teist katkemist sammud itk viljatusravisse, kus öeldi, et pcos tüüpi munasarjad ja acla pos kahtlus (antifosfolipiidsündroom). Mehel kõik hästi. Proovisime pikalt viljatusravikeskuses tablettidega, aga uut rasedust ei tulnud. 2021 okt alustasin esimese IVF ringiga. Sain stimi vaid 8päeva, sest tekkis hüpperstimulatsioon. Punktsioonist saadi 28rakku, millest siirdamiskõlbulikud olid lõpuks vaid 2. Kuna keha vajas pikka taastumist, siis siirdasime need kaks mammut alles jaanuaris. Kahjuks kumbki ei pesastunud. Nüüd, märtsis, alustasime teist IVF ringi. Muutsime veidi skeemi, et ei tuleks nii palju rakke. 21. märts ongi ultraheli ja vaatame, kui palju seekord on ja paneme ilmselt paika punktsiooni aja. Teile kõigile soovin unistuste täitumist! Pöialliisi92

appike! tõesti väga sarnane lugu! oleks tore sinuga chat-ida ka perekooli väliselt, sest nii sarnast lugu enda omale polegi veel kuulnud.

Mul oli ka kaks raseduse katkemist (rasedused tekkisid naturaalsel teel,ilma ravimiteta), kohe varajases faasis (sain triibud ja kohe-kohe katkes ka) ja nüüd 12 nädalat peale esimesi analüüse tehti mulle nüüd märtsi algul antifosfolipiidi kahtluse kinnitamiseks kordusanalüüsid, ma pole veel kõiki analüüside tulemusi veel kätte saanud.. need mis olen kätte saanud, on negatiivsed ja olid ka enne. (ühesõnaga need mis oli positiivsed, pole veel tulnud, loodan et arst tellis ikka õiged analüüsid :D) Igatahes olen ma õnnelik,et ma lasin kohe endale analüüsid teha…polnud õrna aimugi,et mul miskit viga võiks olla?

mul oli veebruari lõpus esimene IVF, kus punkteeriti ligi 50 folliiklit, millest külma pandi 15 (3-päevast) oli hüperi oht ja jäin covidisse ka veel (taastusin väga kiirelt mõlemast). Nüüd on nö. üks tsükkel vahele jäänud ja peaks mul täna-homme? menses algama ja siis peaksin helistama registratuuri ja anda märku, et soovin siirdada. Vist plaanime siirdamist ilma ravimiteta, aga ma ei tea kui hea mõte see on, mul suht pikk tsükkel ja ikka kõigub paar päeva? Sest kui OV jääb nv-tusele, siis vist jääb asi katki? Kuidas sul siirdati?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii põnev on lugeda! Aitäh kõigile ka vastuste eest 🙂
Ma ei jõua ära oodata, et saaks aprillis juba süstlad kätte!

Aga rääkides enda eelnevast teekonnast, siis on seljataga üks biokeemiline rasedus. Enne proovimist oli juba teada, et meil on mehe poolselt probleemid kuid siiani on minul käinud kõik korrapäraselt.
Rasestumisvastaste vahendite kasutamise lõpetasin 2020 aasta alguses ning alates 2021 oleme proovinud sihipärasemalt.
Peale 10 kuud proovimist tuli üks biokeemiline ning peale seda on mul ka tsükkel pisut sassis olnud.

Aasta alguses võtsin ette teekonna viljatusravi poole ning seal tehtud väga põhjalikud uuringud. Arst ütles proovide järgi, et mul võib olla probleeme ovulatsiooniga. Tuli ka välja, et mul on nö paks veri.. Ja kuna mehe näitajad on korralikult alla normi siis tema soovitaks kunstliku viljastamisega jätkata.

Me olime sellega päri, sest ma tõesti ei jaksa enam lootusetult proovida ning süüdistada ennast/teda kui jälle ei õnnestu. Et äkki me ei panustanud sellel päeval ja seepärast midagi ei juhtunud.. või ma jõin kohvi.. või tegin liiga tugevalt trenni.. 🙁

Peale seda otsust läks mul kohe stress mitu taset madalamaks.
Kuigi see pole mingi imeravim, on mul ikkagi kindlam tunne. Tunne, et ma ei pea kogu asja kontrollima enam.

Ann.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Nonii – CD1 ja homme helistangi arstile ja alustame siis peagi lühikese skeemiga. See on siis minu esimene IVF.

Mõtteid ja tundeid palju, eelkõige vast ärevus IVFi enda ees ja lootus, et ehk nüüd siis õnnestub. Tean, et iga paari teekond on erinev. Loodan, et ehk märts toob ehk triibukesed meie majja (ja ka teiste majja, kus neid oodatakse).

K. ????

CD4 – täna alustan Gonali süstimisega (õhtune vahemikus kl 17-19) ja vereanalüüs ning UH on 08.03. Millal teil tavaliselt lühikeses skeemis teine süst juurde tuli?

K.

Minul tuli teine süst juurde täna.

Täna oli ka esimene UH, parem munasari ei allu eriti ravile ja tõstsime nüüd veidike doosi. Foliikleid kokku täna oli 17 + mõned väiksemad .

Chrizzu

Ma käisin hommikul vereanalüüsi tegemas ja UH pärastlõunal. Annan teada, mis järgmised süstid peale pannakse ja mis edasi saab.

Chrizzu – kaua sa veel edasi süstima pead? Kas punktsiooni aeg paigas või pead veel ultrahelisse minema?

K. ????

Praegu on märgitud, et viimane Gonal 10.03 õhtul ja Cetrotide 10.03 hommikul. Edasist plaani hetkel ei tea, mul uus UH 10.03 .

Arst arvas, et punktsioon on 16 või 17 märts ????

Chrizzu

Nonii, nüüd siis arstil käidud. Hetkeseis: paremal 11 folliiklit ja vasakul 8. Ei tea, kas see hea number või vähe ????

Tänasest tuleb juurde lisaks Gonalile ka Cetrotide hommikuti. Ovitrelle on laupäeval 12.03 kell 21:00 ja punktsioon esmaspäeva hommikul.

Ja siirdamine siis 17.03 kui kõik hästi läheb ????

K.

K. – kuidas enesetunne ja kuidas läks ? ????

Nii tore, et uurid ????

Noh, mul on häid ja halbu uudiseid.

Minu 19st folliiklist saadi 15 munarakku – see on hea uudis. Saan nädala pärast teada, kas miski viljastus. Hea on ka see, et esialgse 3 päeva asemel, kasvatavad nad nüüd neid munarakke (kui miski viljastub) 5-6 päeva.. seega alles jäävad kõige elujõulisemad.

Halb uudis – mul tekkis munasarjade hüperstimulatsiooni oht, mida enne ei märgatud ja siirdamine sel kuul jääb ära. Selle asemel pandi aga Clexane verevedeldajad peale ja pean neid päevadeni välja süstima, et vältida trombide teket.

Eks pettumus suur.. ma küll ei arvanud, et IVF mingi imerohi, kuid neid tagasilööke on nii palju olnud, et ei osanud neid siin ka oodata, sest alles eelmine nädal vaadati kõik üle ja siis ei olnud sellist ohtu näha.

Enesetunne pärast punktsiooni on selline.. kesine. Narkoosist taastumine tekitab pohmaka tunde ja hommikul olid ka teravad valud kõhus. Hetkel selline.. tundlik olla ja iga liigutusega tunnen, et veidi valus. ITK-s anti haigusleht ainult üheks päevaks, kuid sellise enesetundega ma homme tööle küll ei jõua ????

Vot nii..

K.

Ja taas mina siin. Minul siis 15st munarakust 3 tükki viljastunud ja neid kasvatati 5-6 päeva nagu aru sain.

Rakukvaliteedi uurisin ka välja:
4AA
4BA
2AB

Seega lootust on, et kui kunagi siirdama saan, siis on vähemalt natukenegi hea kvaliteediga elujõulisi mammukesi.

Samuti – Clexane tekitab sinikaid 😀 Teadsin küll seda ette, kuid nüüd olen justkui leopardi kõhuga 😀

K.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul õnnestus endaga täna kaasa saada väga hea kvaliteediga blastotsüst (AA) ja teine samasugune läks külma ????????. 2 tükki jäid veel jälgimisele (aeglasema arenguga) ja 1 hukkus.
Nüüd 2 nädalat ootamist.

May

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule siirdati täna 1 väga hea kvaliteediga 5 päevane.

12st viljastus 10 ja külma läks 3 väga hea kvaliteeiga 5 päevast.

Chrizzu

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Terekest !

Minagi siin täitsa uus. Vanust 34

Esimene katse – Pikk skeem 10 folliiklist saadi minul 6 munarakku, 1 siirdati ( 5 päevane )  ja 5 hea kvaliteediga läks külma. AMH oli 1,8 ja katse ebaõnnestus. ( Varajane katkemine ).

Teine katse oli minu esimene FET, siirdati taas üks. ( 6 päevane ) Kodune test positiivne, veretestid korras.  Kasvame ja loodame parimat.  Ultraheli Aprilli alguses. ( 3,6 a. proovides… )

Kõigile ilusat kevadet ! 🙂

neiuke31

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi on jätkanud nüüd ifviga itks, kellel aasta lõpus pooleli jäi?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjutan ka siis oma lookese. Mulle endale tundub, et olen üsna sarnase looga nagu Teretalv. (Oleks tore kuulda, kuidas sul on edasi läinud. Kui mahti, kirjuta update ???? ) Mina olen 29, mees 30. Rasestuda püüdnud alates 2020a algus. Olnud kaks raseduse katkemist (I trimestril). Pärast teist katkemist sammud itk viljatusravisse, kus öeldi, et pcos tüüpi munasarjad ja acla pos kahtlus (antifosfolipiidsündroom). Mehel kõik hästi. Proovisime pikalt viljatusravikeskuses tablettidega, aga uut rasedust ei tulnud. 2021 okt alustasin esimese IVF ringiga. Sain stimi vaid 8päeva, sest tekkis hüpperstimulatsioon. Punktsioonist saadi 28rakku, millest siirdamiskõlbulikud olid lõpuks vaid 2. Kuna keha vajas pikka taastumist, siis siirdasime need kaks mammut alles jaanuaris. Kahjuks kumbki ei pesastunud. Nüüd, märtsis, alustasime teist IVF ringi. Muutsime veidi skeemi, et ei tuleks nii palju rakke. 21. märts ongi ultraheli ja vaatame, kui palju seekord on ja paneme ilmselt paika punktsiooni aja. Teile kõigile soovin unistuste täitumist! Pöialliisi92

appike! tõesti väga sarnane lugu! oleks tore sinuga chat-ida ka perekooli väliselt, sest nii sarnast lugu enda omale polegi veel kuulnud.

Mul oli ka kaks raseduse katkemist (rasedused tekkisid naturaalsel teel,ilma ravimiteta), kohe varajases faasis (sain triibud ja kohe-kohe katkes ka) ja nüüd 12 nädalat peale esimesi analüüse tehti mulle nüüd märtsi algul antifosfolipiidi kahtluse kinnitamiseks kordusanalüüsid, ma pole veel kõiki analüüside tulemusi veel kätte saanud.. need mis olen kätte saanud, on negatiivsed ja olid ka enne. (ühesõnaga need mis oli positiivsed, pole veel tulnud, loodan et arst tellis ikka õiged analüüsid :D) Igatahes olen ma õnnelik,et ma lasin kohe endale analüüsid teha…polnud õrna aimugi,et mul miskit viga võiks olla?

mul oli veebruari lõpus esimene IVF, kus punkteeriti ligi 50 folliiklit, millest külma pandi 15 (3-päevast) oli hüperi oht ja jäin covidisse ka veel (taastusin väga kiirelt mõlemast). Nüüd on nö. üks tsükkel vahele jäänud ja peaks mul täna-homme? menses algama ja siis peaksin helistama registratuuri ja anda märku, et soovin siirdada. Vist plaanime siirdamist ilma ravimiteta, aga ma ei tea kui hea mõte see on, mul suht pikk tsükkel ja ikka kõigub paar päeva? Sest kui OV jääb nv-tusele, siis vist jääb asi katki? Kuidas sul siirdati?

Ma ka sinuga hea meelega eraldi chattiks, sest meil tõesti  sarnased lood. Ja nagu ma aru saan siis see acla pos mingi haruldasem värk ka. Aga ei tea, kuidas oma kontakti siin sulle anda nii, et kõigile teistele oma nime ei avaldaks. 🙂

Minu siirdamine jaanuaris oli 4 erineva ravimiga.

1)Estrofem. Seda võtsin alguses, sest dets ei siirdanud me puhtalt sellepärast, et endomeetrium oli õhuke (peab olema vähemalt 0.7). Jaanuarist siis hakkasin võtma ja saingi hea paksusega kihid.

2)Teine ravim oli medrol – see peaks olema immuunsust pärssiv ravim, et keha lootele vastu ei võitleks.

3)Kolmandaks Clexane süstid, mis on verevedeldajad. Neid vist määratigi mul just acla pos kahtluse pärast. Kui ma õigesti aru sain.

4)Ning neljandaks progesterooni küünlad.

Ehk siis ravimite poolt oli päris tugev tugi peal, aga kahjus embrüod ei olnud piisavalt tugevad. Sellepärast ka kaks korraga siirdati, et embrüoloog ütles kohe, et ei tulnud kvaliteetseid.

Aga uus update on see, et täna käisin vaatamas ja arst nägi 20folliiklit. Taas natu palju, aga siiski vähem kui eelmine kord. See nädal veel jätkan süstimist ja kasvatamist, reedel lähen näitan uuesti ning Järgmine esmasp teeme punktsiooni. Loodan, et äkki saab ikka seekord ühe värske siirdada, kuigi arst ütles et hüpperi oht võib mul tekkida küll jälle. Elame näeme ja loodame parimat.

Pöialliisi92

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eile saadi 7 mammut.

Ei uskunud, et protseduur nii kiiresti käib. 15 minutit ja olen palatis tagasi ja poole tunni pärast juba teel koju täiesti omal jalal ja bussiga.

Nüüd ootan homset siirdamist ????

Katzzz

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eile saadi 7 mammut.

Ei uskunud, et protseduur nii kiiresti käib. 15 minutit ja olen palatis tagasi ja poole tunni pärast juba teel koju täiesti omal jalal ja bussiga.

Katzzz

Kas arst ütles ka miks ainult 2-päevane siirdatakse?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eile saadi 7 mammut.

Katzzz

Ei öelnud.
Pidavat vist ikkagi kehas paremini kasvama kui mujal keskkonnas. ????????‍♀️

Katzzz

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eile saadi 7 mammut.

Katzzz

Ei öelnud.

Pidavat vist ikkagi kehas paremini kasvama kui mujal keskkonnas. ????????‍♀️

Katzzz

Okei. Ma seepärast küsin, et mulle kord siirdati 3-päevane ja arst põhjendas sellega, et saadi vähe rakke ja suur tõenäosus, et rakk ei pruugi edasi areneda ja oma loomulikkus keskkonnas on selleks suurem võimalus. Ja siis mõtlesingi, et kas ja milliseid põhjendusi veel 🙂

Olen aru saanud, et 5-päevaseks kasvatatakse selleks, et siirdada kõige parema kvaliteediga ja kõige tugevamad.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil hakkab ka esimene IVF märtsis. Probleem on mehepoolne, mul peaks kõik korras olema. Arst määras selle kuu alguse päevadest kuni kuu lõpuni pillid. Homme läheme mehega koos nõustamisele ning kui kõik hästi läheb, siis plaani järgi on siirdamine vähem kui kuu pärast. Me tegelikult oleme juba süstimise kogemuse saanud oktoobris, aga meil läksid kogused sassi ja doos oli üliväike. Novembri lõpus oleks saanud jätkata, aga kuna kuulsin, et ITK ei siirda vaktsineerimata naistele, läksime Nova Vitasse üle.

RR

Kas olete haigekassa soodustusega või maksate kõik ise?????

Me oleme haigekassa soodustusega. Ise makstes oleks saanud alustada detsembris juba, aga mõtlesime, et anname lihtsalt võimaluse veel ise jääda, et ehk juhtub ime. ???? Olen 28, vanus peale õnneks ei pressi.

Alustasin laupäeval Gonaliga, neljapäeval on esimene UH. Hetkel veel keha miskit tunda ei anna. Viimane visiit arstile tõi ka üllatuse-kui eelnevalt mulle öeldud, et mul kõik korras, siis nüüd selgus, et munajuhas on mingi vedelikukogum (ei teagi kuidas eesti keeles) ja et siirdamine toimub peale munajuha eemaldust. Seega kõik mis nüüd tuleb läheb külma.

Antud probleem ingl. keeles vist hydrosalpinx. Sellegipoolest paneb muretsema, et kas tõesti saab ultraheli põhjal öelda, et see on kindlasti see vedelikukogum, mitte midagi hullemat? Eks vist tuleb usaldada, et arst diagnoosis õigesti.

Mul punktsioonil saadi 14 küpset munarakku, viljastus nendest 8 ning külma saime 3 hea kvaliteediga 5-päevast, aga 5 päeva peale punktsiooni hakkasid päevad, kas see on okei? Olen lugenud erinevatest kohtadest, et 7-14 päeva on justkui õige. Mul eelnevatel päevadel ka mõned korrad määris, aga nüüd ikka valutab nagu tavaliselt ning ka veritsuse põhjal ütleks, et vaiksem algus kui muidu, aga võib lugeda vast alguseks küll. Arst samas hoiatas, et päevad peale punktsiooni on hullemad sellest millega harjunud.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oskate öelda ehk, kui olen läbi uuritud puuritud, vereproovid ja jne tehtud, aga nüüd lähen üle ITK-sse esimasesse visiiti, et alustada seal (mujal järjekorrad)…Kas on lootust, et saan juba alustada süstimistega uue tsükli alguses kui esmavisiit on a la 4 päev enne tsükli algust. Või on natuke palju loota seda?
Iseenesest on juba diagnoosid jne tehtud. Kahtlen et rohkem midagi juurde vaja uurida on, kuna kaks kliinikut on juba teinud teste.

Tervitades.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

May

K.

May

K.

May

Mis ravimitega ja annustega sul esimene ring oli? Ning mis ravim ja annus see õnnestunud ring oli? ????

Palju palju õnne!

Kahjuks ei saagi asjalikku infot ravimitest, mida kasutasin anda kuna paberid pole hetkel minuga, kus see info kirjas. Elites ostsin juba enne tsükli algust arsti poolt kirjutatud vitamiine pea 100 euro eest ja ravimikoguseid muutis ka kõrgemaks peale ultraheli, mis enne punktsiooni vahetult. Õnnestunud katsel oli täpselt kolm ravimit. Bemfola teisest päevast 225 ühikut ja cetrotide juurde 7ndal ja 8ndal päeval. Jätkusid samad ravimid kuni punktsioonini peaaegu, 2 päeva enne punktsiooni rohkem ei süstinid. Lisaks siis tuli ovitrelle süst enne punktsiooni 36 tundi varem. Ahjaa neljas ravim oli peale punktsiooni Duphaston mida siis rasedustestini võtma pidin.

0
0
Please wait...
Postitas:

Nonii – CD1 ja homme helistangi arstile ja alustame siis peagi lühikese skeemiga. See on siis minu esimene IVF.

Mõtteid ja tundeid palju, eelkõige vast ärevus IVFi enda ees ja lootus, et ehk nüüd siis õnnestub. Tean, et iga paari teekond on erinev. Loodan, et ehk märts toob ehk triibukesed meie majja (ja ka teiste majja, kus neid oodatakse).

K. ????

CD4 – täna alustan Gonali süstimisega (õhtune vahemikus kl 17-19) ja vereanalüüs ning UH on 08.03. Millal teil tavaliselt lühikeses skeemis teine süst juurde tuli?

K.

Täna oli ka esimene UH, parem munasari ei allu eriti ravile ja tõstsime nüüd veidike doosi. Foliikleid kokku täna oli 17 + mõned väiksemad .

Chrizzu

Ma käisin hommikul vereanalüüsi tegemas ja UH pärastlõunal. Annan teada, mis järgmised süstid peale pannakse ja mis edasi saab.

Chrizzu – kaua sa veel edasi süstima pead? Kas punktsiooni aeg paigas või pead veel ultrahelisse minema?

K. ????

Praegu on märgitud, et viimane Gonal 10.03 õhtul ja Cetrotide 10.03 hommikul. Edasist plaani hetkel ei tea, mul uus UH 10.03 .

Chrizzu

Nonii, nüüd siis arstil käidud. Hetkeseis: paremal 11 folliiklit ja vasakul 8. Ei tea, kas see hea number või vähe ????

Tänasest tuleb juurde lisaks Gonalile ka Cetrotide hommikuti. Ovitrelle on laupäeval 12.03 kell 21:00 ja punktsioon esmaspäeva hommikul.

K.

Nii tore, et uurid ????

Minu 19st folliiklist saadi 15 munarakku – see on hea uudis. Saan nädala pärast teada, kas miski viljastus. Hea on ka see, et esialgse 3 päeva asemel, kasvatavad nad nüüd neid munarakke (kui miski viljastub) 5-6 päeva.. seega alles jäävad kõige elujõulisemad.

Halb uudis – mul tekkis munasarjade hüperstimulatsiooni oht, mida enne ei märgatud ja siirdamine sel kuul jääb ära. Selle asemel pandi aga Clexane verevedeldajad peale ja pean neid päevadeni välja süstima, et vältida trombide teket.

Eks pettumus suur.. ma küll ei arvanud, et IVF mingi imerohi, kuid neid tagasilööke on nii palju olnud, et ei osanud neid siin ka oodata, sest alles eelmine nädal vaadati kõik üle ja siis ei olnud sellist ohtu näha.

Enesetunne pärast punktsiooni on selline.. kesine. Narkoosist taastumine tekitab pohmaka tunde ja hommikul olid ka teravad valud kõhus. Hetkel selline.. tundlik olla ja iga liigutusega tunnen, et veidi valus. ITK-s anti haigusleht ainult üheks päevaks, kuid sellise enesetundega ma homme tööle küll ei jõua ????

Vot nii..

K.

Ja taas mina siin. Minul siis 15st munarakust 3 tükki viljastunud ja neid kasvatati 5-6 päeva nagu aru sain.

4AA

4BA

2AB

Seega lootust on, et kui kunagi siirdama saan, siis on vähemalt natukenegi hea kvaliteediga elujõulisi mammukesi.

Samuti – Clexane tekitab sinikaid ???? Teadsin küll seda ette, kuid nüüd olen justkui leopardi kõhuga ????

K.

Nonii armsad, mul siin jälle hulganisti küsimusi 🙂
Nimelt.. pärast punktsiooni ja hüperstimulatsiooni algasid mul päevad pea nädal varem. Kas te teate, kas see on normaalne, et see IVF nõnda tsükli sassi lööb? Mul tavaliselt kõik nagu kellavärk.
Nii, nüüd lähen ka kontrolli, et vaadata, kas keha on märtsikuu IVFist ja hüperstimulatsioonist taastunud ja kui veab, siis siirdatakse juba sellesse tsüklisse. Mis on teie kogemus, külmutatud mammukeste siirdamisel – kuidas seda tavaliselt tehakse? Olen kuulnud, et siirdatakse loomulikku tsüklisse (kas sellega kaasnevad ka mingid toetavad rohud, süstid?) ja vahel ka kontrollitakse tsüklit – kuidas see välja näeb ja erineb?

Kuidas nende mõlema puhul pannakse paika just see õige aeg, millal hakatakse siirdama? Uurin, sest üritan välja nuputada, kuidas oma elu vahepeal mõnusaks ja rahulikuks sättida selle ümber. Mul on tavaliselt tsükkel 29 päeva ja päevad algasid kolmapäeval 23. märtsil.

Jään põnevusega teie kogemusi ootama 🙂

K.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

K. ????

K.

Chrizzu

K. ????

Chrizzu

K.

Nii tore, et uurid ????

Vot nii..

K.

4AA

4BA

2AB

Samuti – Clexane tekitab sinikaid ???? Teadsin küll seda ette, kuid nüüd olen justkui leopardi kõhuga ????

K.

Nonii armsad, mul siin jälle hulganisti küsimusi ????

Nimelt.. pärast punktsiooni ja hüperstimulatsiooni algasid mul päevad pea nädal varem. Kas te teate, kas see on normaalne, et see IVF nõnda tsükli sassi lööb? Mul tavaliselt kõik nagu kellavärk.

Nii, nüüd lähen ka kontrolli, et vaadata, kas keha on märtsikuu IVFist ja hüperstimulatsioonist taastunud ja kui veab, siis siirdatakse juba sellesse tsüklisse. Mis on teie kogemus, külmutatud mammukeste siirdamisel – kuidas seda tavaliselt tehakse? Olen kuulnud, et siirdatakse loomulikku tsüklisse (kas sellega kaasnevad ka mingid toetavad rohud, süstid?) ja vahel ka kontrollitakse tsüklit – kuidas see välja näeb ja erineb?

Kuidas nende mõlema puhul pannakse paika just see õige aeg, millal hakatakse siirdama? Uurin, sest üritan välja nuputada, kuidas oma elu vahepeal mõnusaks ja rahulikuks sättida selle ümber. Mul on tavaliselt tsükkel 29 päeva ja päevad algasid kolmapäeval 23. märtsil.

Jään põnevusega teie kogemusi ootama ????

K.

Minul täpselt nii oligi. Aastaid tsükkel olnud 27-29 päeva ning ülejärgmine tsükkel pärast ebaõnnestunud täisringi algas tsükkel 5 päeva varem. UH-s midagi tavapäratut ei olnud ning sai alustada uue täisringiga. Ise muretsesin veel, et äkki nüüd keha ei ole veel taastunud 🙂

May

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul õnnestus endaga täna kaasa saada väga hea kvaliteediga blastotsüst (AA) ja teine samasugune läks külma ????????. 2 tükki jäid veel jälgimisele (aeglasema arenguga) ja 1 hukkus.

Nüüd 2 nädalat ootamist.

May

Kas oled juba testinud ka või ootad veretesti ära ?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Chrizzu

0
0
Please wait...
Postitas:

Hüppan ka paati uuesti. Jaanuaris saadud rakukesega plaanis FET, täna pandi paika siirdamise aeg, järgmisel nädalal.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd 2 nädalat ootamist.

May

Ootan veretesti ära 🙂

May

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Chrizzu

Kahjuks katse ebaõnnestus, eile hakkasid päevad 🙁 🙁

Chrizzu

0
0
Please wait...
Postitas:

Chrizzu

Kahjuks katse ebaõnnestus, eile hakkasid päevad ???? ????

Chrizzu

Oi.. nii kurb. Pea vastu!

Tuleta meelde, kas sul midagi külma ka sai?

K.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Chrizzu

Kahjuks katse ebaõnnestus, eile hakkasid päevad ???? ????

Chrizzu

Oi.. nii kurb. Pea vastu!

Tuleta meelde, kas sul midagi külma ka sai?

K.

Eile ei reageerinud nagu kuidagi, aga täna ikka nutt tuleb peale iga natukese aja tagant.

Külma jäi veel 3, homme pidi arst helistama, millal külmaringile jne.

Chrizzu

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eile saadi 7 mammut.

Katzzz

Kas juba tulemusi ka loota 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eile saadi 7 mammut.

Katzzz

Kas juba tulemusi ka loota ????

Veretest alles 07.04. Ei hakka veel testima ka, sest siirdati neljapäeval 2 päevane ja usun, et on veel väga vara 🙂

Kõht sikutab veidi paar päeva, aga muid tundemärke ei ole.

Katzzz

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka annan endast jälle märku. Jaanuaris oli 1. IVF täisringi süstimise osa, nüüd täna oli esimene FET siirdamine. Erilist lootust ei antud, kolmest ülessulatatud embrüost 2 ei arenenud edasi (külma said 3-päevastena nüüd oli eesmärk kasvatada 5-päevaseks). Üks arenes, aga “mitte väga hästi” nagu kliinikus öeldi. See siis siirdati.
Külmas on veel 2.
Arst ütles, et eks esimene ring ongi paljuski diagnostiline ja saab hakata raviskeemi timmima edaspidi. Eks nii ongi, aga püüan siis mingil määral ikka tänase siirdamise osas ka lootusrikas olla.

Klaarika

+1
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 207 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF märts-aprill 2022